Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 43

Tema: TV oddaja Omizje

  1. #21
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Lovski turizem da, v določenem obsegu, da bo koristen za divjad in blagajno.

  2. #22
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Lovski turizem da, v določenem obsegu, da bo koristen za divjad in blagajno.
    Zakaj v tem primeru ne lovski turizem tudi za Inko Stritar?

  3. #23

    Privzeto

    Za njo ne, ker bi se denar stekal v privat žepe in se ne bi vračal v lovišča, zato ker bi s tem onemogočili lov 3/4 slovenskim lovcem ki si ga ne bi mogli privoščiti, zato ker bi ona pobijala vse kar bi se gibalo po njeni zemlji mi pa vseeno tega ne počnemo,.... in še kak razlog bi se našel.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  4. #24
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Inka & co.

    Lp!

    ...pobijala zaščitene vrste, ki smo jih prav lovci samoiniciativno zaščitili pred več kot 20. leti, pobijala preko planov, pobijala brez vse kontrole, pobijala izven lovnih dob, ki bi jih tako ali tako ukinili, pobijala za naslado ne s srcem, če si drznem tako zapisati...

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  5. #25
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Ganges in JanezL! To, kar sta napisala so vajina predvidevanja. Odločanje na takih podlagah spada za cerkveni obzidje v nedeljo po maši ne pa na resna mesta, kar naj bi bil parlament.
    Podajta kakšen resen argument, ki ga ne bo moč spodbiti z eno samo besedo "opravljanje", da bomo lahko debatirali.

    Saj konec koncev ne gre za osebo, za Stritarjevo. Nanjo lahko jutri pade Jumbo jet in jo nasledi nekdo, ki mu tega ne bosta morala očitati. Nekdo, ki bo skrben do divjadi. Kako bi opredelila in argumentirala odpor proti takemu posestniku s pravico lova na tem posestvu.
    Ko bosta našla odgovor na to vprašanje, pa bomo imeli v rokah prave argumente.
    Prosim, izvolita!

  6. #26

    Privzeto

    To imam argumente proti takim, ki se borijo za to pravico sedaj. Saj ne pravim da to velja za vse. Za moje pojme pa je to še vedno dovolj močen in edini argumetn. Če pa za nekatere ni dovol močen argument to, da se sedaj vrača denar v lovišče in si ga nihče ne tlači v privat žepe ter gre nazaj za divjad potem pa res ni razlike in naj le dobijo lovišča. Za mene je to sploh edini argument. Če se sedaj lovske družine odpovejo odstrelu nekaj kosov trofejne divjadi v dobro družine mi je to k večjemu plus, saj se v bistvu čalni žrtvujejo za neko skupno dobro. Če pa pač ne bodo imeli turizma in bood to divjad odstrelili sami pa bodo oni itak spet imeli argument, da se sedaj ta trfoejna divjad strelja zastonj, ko pa bi vendarle lahko nekdo zaslužil z njo kot je to drugod,... in spet smo v začaranem krogu. Žal me nihče ne prepriča da je lovni turizem neko zlo in pogubno za slovensko lovstvo,...

    Njim (nasprotnikom sedanji ureditvi) bi bilo treba dopovedati da bodo lahko na 100ha odstrelili 1 srnjaka (manj kot 1, enega pri nas ki imamo visoko povprečje), 0,5 gamsa,... in potem si naj računajo koliko bo denarja. Še vedno imajo lovske družine varovalne mehanizme in sicer so to drugie člani, ki pazijo da eni posamezniki ne deljo bedarij in ravnajo po svoje,... Med tem ko če bi oni bili lastniki in glavni upravljalci jih nihče ne bi mogel kontorlirati razen kot neke državne institucije (inšpektorji), teh pa vemo da je vedno premalo isto kot pri gobarjenju, kejr kontrolirajo pobrano koločino.. Ne rečt, da bi lahko 2 inšpektorja zadostno kontrolirala odstrel v nekaj privatnih loviščih. Potem bi rabili na stotine inšpektorjev kar sedaj opravljajo sami člani med sabo.

    lp
    Last edited by Ganges; 7. September 2008 at 21:06.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  7. #27
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Ne rečt, da nekaj inšpektorjev lahko zadovoljivo nadzira lovske družine. O samonadzoru imam pa svoje mnenje iz prakse lastne in sosednjih družim. Ta samo nadzor ni vreden piškavega oreha. Krivolov in mrharstvo naraščata. Z dražanjem lova pa bo še bolj. In ni ga inšpektorja ki me dobi, če se za barabije odločim. Sploh, če se nas združi več. Sem pač v domačih logih in te zgodbe poznamo iz zgodovine.
    In da, lovstvo potrebuje ekonomsko kategorijo. In sicer ekonomsko vrednotenje lovčevega dela. In s tem tudi dela lovskih čuvajev, ki bi morali biti dobro plačani. In tako imaš inšpektorja iz lastih vrst. Ki v primeru, da zaradi nepravilnosti izgubi licenco od zgoraj, tega dela ne more opravljati nikoli več.

    No, vem da s takim razmišljanjem stopam na marsikateri žulj. A prepričanja so čudna reč. Bo bodočnost pokazala, kako bi bilo najbolj prav. A hudič je, ker čas ne pozna popravnih izpitov. Kar mine, mine za vedno!

  8. #28
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Privzeto

    Ne vem, če je lovski turizem ravno tisto, kar si želijo naši novodobni "veleposestniki". Mislim, da se jim tu gre za lastnino divjadi nasproti državi, na svojem "veleposestvu". In če ( ko ) bodo že lastniki divjadi, ki je bila državna, zakaj ne bi od države prevzeli še ( pripadajočo ?? ) lastnino nad vodo, ki izvira na "veleposestvu" in nad zrakom, ki ga proizvaja "veleposestniški" gozd ?
    A bomo potem živel v "združenih veleposestvih Slovenije" ?
    A bomo potem tisto zapel: Nabrusimo kose,...
    Služimo narodu !

  9. #29

    Privzeto

    Se popolnoma strinjam s tabo, da sto ljudi sto čudi. Meni pa itak nisi stopil na žulj, samo rad razmišljam drugače od večine :icon_: Sem pa vedno vesel različnih mnenj.

    Jaz ne dam rpeveč na te lovske čuvaje, ampak žal več na lovsko faušijo. Saj ona ne preseže mej. Mi imamo čuvaja s pogodbo, ki še nikoli v 2 letih ni podal mesečnih poročil, niti ni 3 leta opravil obveznih ur,.... sedaj ko bi ga mroali menjati pa cel hudič ker ako nima tolko časa kot nekateri,.... Za srnjake in trofejno divajd pa se znajo vsi brigati, za delo čuvaja niti ne in je vsem vseeno.

    Odkrito nikoli ne bom proti lovenmu turizmu vsaj doker vidim situacijo kot je. Kot sem omenil še posebej pri nas kje večjno lovišč zasedajo polja in poljščine in ne gozdovi. V bistvu je tudi res, da sam grem parkrat letno kot gost lovit kam, res pa je da je to v glavnem bližnja tujina v Sloveniji pa v glavnem le kot kolega. Čeprav sem v Sloveniji bil najbolj do sedaj nateg.... tudi kot plačnik in sem bil totalno razočaran - veliko bolj kot kadarkoli nad tujino.

    Res še nisem slišal kakovostnega argumenta proti lovsekmu turizmu. To da Inka hoče isto ni niti rpibližno isto vsaj glede tega kar se menim med stotimi jagri ko se ve, da pri njej ne bi bil spoštovan plan, denar bi šel v priavt žepe in pa veliki večini slovencev bi bil onemogočen dostop do lova. To pri turizmu v LD nič ne velja.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  10. #30

    Privzeto

    ZR glede nato, da veš, da se nepravilne stvari dogajajo v vaši in drugih LDjih se vprašaj kaj si naredil ali pripomogel, da se teh stvari nebi dogajale.

Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •