Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 43

Tema: TV oddaja Omizje

  1. #1

    Privzeto TV oddaja Omizje

    Sinoči je bila na slovenski televiziji oddaja Omizje, ki je ponovno odpirala temo o organiziranosti slovenskega lovstva. Zanima me vaše videnje oddaje, mnenje o gostih in ali je lahko ocena nastopa predstavnikov LZS pozitivna.

  2. #2
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Sinoči je bila na slovenski televiziji oddaja Omizje, ki je ponovno odpirala temo o organiziranosti slovenskega lovstva. Zanima me vaše videnje oddaje, mnenje o gostih in ali je lahko ocena nastopa predstavnikov LZS pozitivna.
    Zakaj nas ni nihče obvestil da bo? Bi nastavil snemanje.
    Ali je kje posnetek?

  3. #3

    Privzeto

    Omenjeno oddajo sem spremljal in tema (divjad državna lastnina ali nokogaršnja last) že večkrat ponovljena na nacionalni TV. Navzoči: Inka Stritar, Lojze Ude, Kmet iz Logarske doline na eni strani ter Srečko Krope, uradnica MKGP, te lovec iz LD Grosuplje Miklavčič.
    Vse je že bilo slišano in videno in oddaja ni postregla z ničemer novim. Predstavniki lovcev solidni, prijetno me je presenetila predstavnica ministrstva.
    Verjetno bo ponovitev Omizja, danes ali jutri??????

  4. #4

    Privzeto

    Ponovitev oddaje bo danes, četrtek ob 11.35 uri na TV 1

  5. #5

    Privzeto

    pa da vzamem dopust!
    Baje se splača slišat Udeta, kako obrača po vetru

    LZ L
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

  6. #6

    Privzeto

    Ponovitev oddaje bo danes ob 11 uri in 30 min. Tako sem si nekako zapomnil. Lahko se preveri na TV sporedu.

  7. #7
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Kdo je bila predstavnica ministrstva?

  8. #8
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Omizje

    Lp!

    Urška Srnec in je prav pametno govorila, sem bil nad dekletom prav prijetno presenečen. Kar se tiče Inke, Udeta, Matka nič novega in svojo pravico iz časov pred drugo svetovno vojno "gonjo", no Ude jih zagovarja. Motilo me je to, da naša predstavnika Krope in Miklavčič nista razložila pomena besede upravljanje, da sta tu gojitev in gospodarjenje(število in denar) podrejenega pomena pri ohranjanju biotske pestrosti. Zmotilo me je tudi, da nikoli v takih pogovorih noben ne pove kolikšen plan bi bil na 250 hektarjih, bom zapisal pestrega in bogatega lovišča(gams, srnjad, jelenjad, muflon, prašič), kolikšen bi bil s tem zaslužek in kolikšni stroški, če bi hotel zadostiti zakonu in kakšen dobiček. Iz tega bi lahko lepo povedal, da bi v takšnem lovišču streljali od kraja mimo vseh planov in zakonov, ker nadzora ne bi bilo! V družinah je velika stopnja samo kontrole, če pa si gospodar sam...he, he... Ja takole nekako bi bilo, prišel bi lovec, stisnil v žep 2000 evrov, morda še manj in ustrelil divjega petelina! Kdo bi vedel za to? Nihče!!! Gamsov toliko kot bi se jih dalo in za vse ostalo velja isto. V primeru Inke gre pa sploh za absurd pohlepa, ker ona bi svoje lovišče tako ali tako dala v najem kakšnemu "turbo" kapitalistu, ki bi "vestno" upravljal z loviščem. "Spucal" in dal naprej!!!

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Oddajo sem gledal pa mi je bila dolgočasna. Z ministrstva je bila v oddaji srnička.

    Krope je bil še kar v redu, samo vseskozi je predstavljal neke podatke, ki nikogar ne brigajo, in ponavljal demagoške izjave in reke, ki krožijo med lovci. Pričakoval sem več. Če bi se Inka ali Ude bolj spoznala na jago bi ga zlahka zminirala.

    Miklavčič je bil katastrofa. Sicer je zastopal stališča lovcev, ki jih ima večina lovcev, vendar, neizvirno in agresivno.

    Srnecova je malo razlagala zakonodajo, povedala pa je tudi, da med političnimi strankami na slovenskem, ni volje za ustanovitev zasebnih lovišč. Tako v prejšnjem kot v zdajšnjem sklicu parlamenta, je obstoječa lovska zakonodaja dobila veliko večino glasov.

    Inka je bila kot buldožer.

    Ude se je trudil, da bi obe strani spravil iz okopov.

    Kmet in lovec iz Solčave mi je bil všeč, ker je govoril iskreno.

    Nobeden, pa ni povedal, da se Solčava in Grosuplje zelo razlikujeta kar se tiče lastništva in jage.

    Skratka nič novega pod alpami....
    Marko Gorše, Nadlesk

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Freeland
    Prispevki
    421

    Privzeto

    Če je ponovitev na SLO1,si jo lahko gledate na naslovu http://www.rtvslo.si/play/ in kliknete v zgornjem desnem kotu TV SLO1.
    Ni zmagovalec tisti, ki zmeraj zmaga in nikdar ne pade.
    Zmagovalec je tisti, ki nikdar ne odneha in zmeraj vstane!

    [SIGPIC][/SIGPIC]

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •