Stran 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 28 od 28

Tema: Škorpjon

  1. #21
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Neverjetno....Erysimum.Če to nebi slikal ti nebi verjel.Sedaj se sprašujem ali sem slep da tege ne vidim v gozdu ali pa jih pri nas ni tako lahko najti,no če sem povsem iskren,manj ga vidim raje ga imam.Še nekaj mi povej,kako da te ne piči?
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  2. #22
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ormož, Ljubljana
    Prispevki
    26

    Privzeto

    Hej Erysimum, kje pa živiš, da jih imate toliko? Je pičil že katerega od znancev in če ja, so imeli kakšne klinične znake?

  3. #23

    Privzeto

    Škorpion bi me verjetno pičil če bi ga stisnil. Ni pa tako "agresiven" kot so npr. ose, sršeni, ..., ko branijo sebe in svoje domovanje. Obnaša se kot pajek, kateremu je prva naloga se skriti. Kar pa se tiče pikov, bolečine in posledice lahko primerjaš s pikom ose ali čebele. Nisem še slišal, da bi imel kdo pri nas na Goriškem ali pa drugod po Sloveniji večje probleme zaradi pika škorpiona.

  4. #24
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Breznica
    Prispevki
    164

    Privzeto

    V našem koncu so škorpijoni do 1600m nadmorske višine. Pri nas doma je kar stalen gost. Ko sem opazil prvega sem reagiral čisto drugače kot če ga vidim sedaj. Ko smo imeli dojenčka se je škorpijon enkrat pojavil sredi sobe. Seveda je bilo potem treba prebrskati celo sobo če je v kakšnem kotičku še kakšen.

    Lovec ponavadi ne vidi kaj je na tleh saj gleda drugam. Drugače povedano: lov in nabiranje gob ne gresta skupaj. Pa še naš podnajemnik:


  5. #25
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Veš gosjak,da do letos poleti nisem vedel da živijo v naših krajih,sem mislil da jim je pre mraz potem sem ga videl kar v lovski sobi.Zdej vsakič prej pogledam preden se vsedem na štor.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  6. #26
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Kakšne pike na okončinah lahko nekoliko omilimo z Escmarhovo prevezo,vendar tega laikom ne priporočam,da ne naredijo več škode kot koristi!
    Dolgin, tole mi boš moral pa razjasniti, prosim. Brez zamere, ampak res ne vem, kaj zaeno medicino ti prakticiraš...Esmarch obvezo se uporablja izjemoma, ko krvavitve ne moremo na noben drug način zaustaviti in le-ta ogroža življenje (ponavadi amputacije). Esmarchova obveza se uporablja tudi med operacijami, temelji pa na istem principu.
    Zato ne razumem, zakaj za škorpijonov pik Esmarchovo obvezo?!? A če bi mene torej škorpijon usekal, bi ti meni ustavil kri v roko?

    Fantje, ne bodite mevže, saj ste vendar lovci. Medveda se ne bojite, pa se boste škorpijona? Škorpijon v Slo ni nevaren, pik je sicer nekoliko neprijeten in boleč (oteklina in srbečica), ni pa nekaj veliko hujši kot čebelji. Prva pomoč je (kot tudi pri pajkih, kačah, čebelah,...) definitivno dolgo hlajenje/spiranje pod mrzlo vodo (s tem da pri kačjem piku ponavadi "razrahljamo" roko - odstranimo ure, zapestnice, prstane, ožje rokave - v primeru, da nam roka oteče, kar pa tu ni potrebno). In to je ponavadi tudi vse.

    Bil sem v Tuniziji in fantje so z golimi rokami devali 10centimetrske škorpijone v škatlico za cigarete... :icon_: In po vsej verjetnosti so še danes živi

  7. #27
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Hunter, na tvoji sliki se ne vidi kolikšna je ta zverina. Sicer pa jih pri nas najdeš, če le malo pobrskaš po gozdu, pod kakšnim vlažnim lubjem ali pod kakšno škarpo. Takih velikih za kakšna 2 cm vsega skupaj. Menim, da niso nevarni, čeprav prsta jim ravno nisem nikoli nastavljal. Gremo pač vsak svojo pot, v najslabšem slučaju jim pomagam s smetišnico in omelom pri selitvi.
    pri nas jih na jagi zanimivo nism vidu, sm jih pa vidu u lj na obzidju v Križankah- je mogoče da živi samo na določenih delih Slovenije? Kdo ve, če je to invazivna vrsta (dvomim da gre za zadevo, ki je živela od nekdaj na naših tleh)?
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  8. #28
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Thumbs down škorpijon

    lahko iz prve roke povem,da pik škorpijona ni prav posebno huda zadeva.Vsaj zame ne,morda za koga,ki je alergičen na tovrstne strupe bi bil.Nekaj ur srbi,bolj kot boli,okrog mesta pika se pojavi majcena rdeča oteklina,ki pa kmalu izgine.
    No moram povedati,da imam čebele in da sem njihovih pikov navajen,tako,da tudi 30 pikov čebel ni posebno huda zadeva.Čebelji strup razgrajuje temperatura in če si na mesto pika položiš segreto ploščico kamna,noža ali kaj podobnega,je bolečina skoraj neznatna in rdečica hitro izgine.Ne vem pa.če je strup škorpijona enak čebeljemu,osjemu ali sršenovemu.Poiskusite,škodit ne more,razen,če predmet ne segrejete preveč,da se potem opečete.

Stran 3 od 3 PrvaPrva 123

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •