Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 28

Tema: Škorpjon

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto Škorpjon

    Glede na to da vas je na forumu kar nekaj,ki študira biologijo objavlam tole sliko ki je nastala v Lovski koči zelo pred kratkim.

    Zanima me ali je zadevica na sliki nevarna,ali piči,ali pri tem nastanejo hude reakcije.Zakaj me prav zaprav to zanima.Sam nisem vedel da sploh pri nas obstajajo,spomnim pa se nekih odaj kje sem videl da ljudje umrejo za pikom.



    Povezava 1370
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  2. #2
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Hunter, na tvoji sliki se ne vidi kolikšna je ta zverina. Sicer pa jih pri nas najdeš, če le malo pobrskaš po gozdu, pod kakšnim vlažnim lubjem ali pod kakšno škarpo. Takih velikih za kakšna 2 cm vsega skupaj. Menim, da niso nevarni, čeprav prsta jim ravno nisem nikoli nastavljal. Gremo pač vsak svojo pot, v najslabšem slučaju jim pomagam s smetišnico in omelom pri selitvi.

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Mene sta dva taka že pičila!
    Je podobno osjemu piku, nič hujšega.

  4. #4

    Privzeto

    Menim, da niso nevarni, čeprav prsta jim ravno nisem nikoli nastavljal.
    Nevarni niso za večino,za vsakega ki pa je samo A od alergičen pa lahko predstavlja pik tele zverinice kar velik problem,lahko tudi življensko ogrožujoč! Zapomnimo si da škorpijon s strupom ubija svoj plen (to počnejo samo še kače)! Taki ljudje (po piku) imajo navadno zelo visok pulz,hiperventilirajo (pogosti panični napadi) - iz tega sledi omotica,slabost bruhanje.... ,zato je zelo pomembno,da se osebo pomiri,ob tem pa čimprej priskrbeti pomoč! Kakšne pike na okončinah lahko nekoliko omilimo z Escmarhovo prevezo,vendar tega laikom ne priporočam,da ne naredijo več škode kot koristi! Človek pa naj zaužije čimvečjo količino hladne tekočine (najboljša je voda) in mirovanje,pa mirno kri! Ljudje ki so alergični,so na pohajkovanje po gozdovih večinoma pripravljeni in opremljeni z kakimi antialergeni (Medrol,Claritine,Flonidane),tako da naj takoj zaužije še to,če le lahko!
    To je približno to za alergike!
    Večina nealergičnih smrtnikov,pa bo pik škorpijona (takega na sliki,večinoma ti živijo v naših krajih) občutila kot zelo neprijetno bolečino podobno piku sršena, mesto bo oteklo! Priporočeno lokalno hlajenje,obisk zdravnika ob hujših težavah (slabost,omotica,nenadno povišanje telesne temperature...)! Ko oteklina izgine pa bo na mestu vboda (približno 2 cm velik krog) ostala otrdlina in potemnela koža! Da to pomine lahko traja tudi več tednov,ni pa nevarno!
    Prijetno bivanje v gozdu!

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  5. #5

    Privzeto skorpijon

    lepo pozdravljeni!
    prejsnji teden sem imel zelo nenvadno in nevarno srecanje s takim primerko, ki pa je bil nekoliko vecji, ne le 2 cm, bi rekel kar ene 3-4 cm.
    zgleda da se v hisah pogosteje pojavljajo ko pada dez, oz v takem vremenu kot je bilo prejsnje dni.
    obul sem si cevlje in se z avtom odpeljal. v cevlju pa sem cutil, da je nekaj...mislil sem na kako travo ali kamencek, a me ni prav posebno motilo, avto sem navadno vozil itd.
    ko sem si sezul cevlje, je iz enega padel na majhen skorpijon
    sreca le da me ni picil med voznjo!
    sicer sem ga med hojo pomeckal, samo prizor, ni bil najlepsi...

    od sedaj naprej pa si vsakic pregledam in stresem cevlje, predem si jih obujem.
    lp

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Glede na pisanega sem rahlo v dvomih če bi še spal v tej koči.Samo predsavljam si lahko kako bi zgledalo če bi pičil v predel glave?!oči,senc,zatilja,vratu.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  7. #7

    Privzeto

    Lej,ti samo dobro preglej ležišče,pa nima kaj bit,če ga ni tam,pol tudi poj ne bo pršel nad človeka,tak heroj pa spet ni! Človeka bo pičil samo če bo od njega ogrožen (tako nekako kot je napisal kolega,sama sreča da ga ni vsekal)! Pozabil sem omeniti tudi to,da se velikokrat zgodi (pri človeku) da škorpijon po piku pusti na vbodu želo (tako kot čebela),tako da je to potrebno izvlečt in poskrbet da res ni nikakršnega končka več v vbodu! Potem pa samo na brzino ta močne kalcijeve tablete (dve 500 mg šumeče) pa eno magnezijevo pa boš komot predihal brez posledic!

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Talking

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Lej,ti samo dobro preglej ležišče,pa nima kaj bit,če ga ni tam,pol tudi poj ne bo pršel nad človeka,tak heroj pa spet ni! Človeka bo pičil samo če bo od njega ogrožen (tako nekako kot je napisal kolega,sama sreča da ga ni vsekal)! Pozabil sem omeniti tudi to,da se velikokrat zgodi (pri človeku) da škorpijon po piku pusti na vbodu želo (tako kot čebela),tako da je to potrebno izvlečt in poskrbet da res ni nikakršnega končka več v vbodu! Potem pa samo na brzino ta močne kalcijeve tablete (dve 500 mg šumeče) pa eno magnezijevo pa boš komot predihal brez posledic!

    lp

    Dolgi teb je lohka k si medicinc.Za pol stvari ki si jih napisal niti ne vem kje se jih dobi,kaj šele kako se vzame?!Torej.... če me pič pokličem tebe.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  9. #9

    Privzeto

    In dolgin bo prihitel, da te reši muk. Lahko zbiraš PP al Breneke!

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  10. #10
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Večkrat sem jih jagal po stanovanju. Samica zna imeti na sebi na stotine mladičev.

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •