Stran 9 od 12 PrvaPrva ... 56789101112 ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 118

Tema: Trap puška

  1. #81

    Privzeto

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    Fiksne čoke lahko kompenziraš tudi z dolžino košarice, da šibre prej spusti. Glede na to, da kupuješ novo puško, nevem zakaj bi kupil z fiksnimi čoki....
    Hvala za mnenje. A dolžino košarice vidiš pri serijski municiji na škatli in so pri tej trap municiji, ki je v ponudbi v SLO, med seboj različne?? (žal nisem tak poznavalec) Drugače pa bo puška rabljena in v ponudbi rabljenih pač prevladujejo take s fiksnimi čoki...

  2. #82

    Privzeto

    Skrajšano košarico imajo ponavadi skeet naboji. Jaz sem uporabljal NSI daimond, tam se je videlo košarico skozi tulec. Moraš biti pa res hiter, ker so šibre bolj drobne in raztros velik. Po mojem mnenju je za lovski stav čisto dobra kombinacija 3/4-1/1, za kompak pa pridejo prav menjalni čoki.

  3. #83
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ti prodam Perazzi MX8.

  4. #84

    Privzeto

    Kakšne so kaj izkušnje z Sabatti olimpo sporting? se kaj lomi, igle mogoče kaj drugega? kakšna je vzdržljivost materijala?

  5. #85
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    ima kdo izkušnje Z Franchi Alcione, starejši model, fiksni čoki?
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  6. #86

    Privzeto

    Citat ravnohrib je objavil: Pokaži objave
    Hvala za mnenje. A dolžino košarice vidiš pri serijski municiji na škatli in so pri tej trap municiji, ki je v ponudbi v SLO, med seboj različne?? (žal nisem tak poznavalec) Drugače pa bo puška rabljena in v ponudbi rabljenih pač prevladujejo take s fiksnimi čoki...
    Ojla prjatu. Naj ti še jaz povem svoje mnenje. Imam puško s fiksnimi čoki in nimam nikoli problema s kakšnimi bi streljal trap ali kompak. Je pa res da širino snopa reguliram z naboji. Imamo sedaj v Slo. veliko ponudbo raznoraznih vrst te municije.
    Smo lani v jeseni začeli s preizkusom te municije z načrtom, da vidimo koliko je razlike na 30m v širini snopa glede na čoke in puške. Sem ga pa nekaj usral. Vse te sem zvil v rolo, namesto, da bi takoj poslikal in sedaj se nič ne vidi na slikah. Mogoče je to naloga za naprej.
    Moje mnenje glede puške. Če se ne boš aktivno ukvarjal s streljanjem (tukaj mislim 3x tedensko) golobov je čisto vseeno ali so fiksni ali zamenljivi čoki.
    Če te še kaj zanima sem na voljo za odgovore.

  7. #87

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    Moje mnenje glede puške. Če se ne boš aktivno ukvarjal s streljanjem (tukaj mislim 3x tedensko) golobov je čisto vseeno ali so fiksni ali zamenljivi čoki. Če te še kaj zanima sem na voljo za odgovore.
    Hvala za zelo konkretno mnenje. Ne znese mi, da bi se aktivno ukvarjal s streljanjem, tako da, v povprečju upam, da pridem na 1x tedensko streljanje. Glede golobov grem na par lovskih tekem letno in imam zaenkrat za cilj natrenirati tam 20 od 25 + kakšen gor za srečo. Pa kakšen kompak enkrat do dvakrat letno za razvedrilo. Za te načrte pa nabavljam eno povprečno solidno namensko puško, proračun je navzgor omejen do 1000 eur maksimalno.
    Še vprašanje - kakšne so pa razlike po tvoji oceni glede na dolžino cevi 71 cm - 76 cm?

  8. #88

    Privzeto

    Glede vprašanja: vem da 71 bolj poči kot 76
    Sedaj pa resen odgovor. Moje mnenje nima neke teže glede dolžine. Jaz imam 76 in sem zelo zadovoljen z njo. Tako,da kar malo razmišljaj v to smer glede dolžine. Vidim na tekmah, da je velika večina pušk (debatirava o takih, ki skupaj s strelcem dosežejo neki rezultat) večje dolžine. Je pa res, da če se boš spoprijateljil s krajšo, boš tudi kravžljal živčke ostalim dolgo cevmašem.
    Obilo uspeha ti želim.

    P.S. Pa da te ne slišim več o nekih 20 od 25. Na tekmo se gre vedno 25 od 25. Če ne ti tudi 90 ne pomaga. Če boš zadovoljen z nekim povprečnim rezultatom, boš kmalu tudi z pod povprečnim zadovoljen. To pa ne vem če je tvoj cilj. (Sory)

  9. #89

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    ...

    P.S. Pa da te ne slišim več o nekih 20 od 25. Na tekmo se gre vedno 25 od 25. Če ne ti tudi 90 ne pomaga. Če boš zadovoljen z nekim povprečnim rezultatom, boš kmalu tudi z pod povprečnim zadovoljen. To pa ne vem če je tvoj cilj. (Sory)
    No, no, počas se žabce dare!

    Najprej probaš od treh enga sklatit, potem boš zadovoljen ko boš vsakega drugega, ko ti bo ratalo dva od treh bo že lepo nakar bo šlo počasi navzgor. Razen če si naravni talent, potem gre hitreje. Je pa bistvo strelstva dobri prijatelji in popolna sprostitev, odklop možganov od vsega ostalega. To meni največ pomeni.
    Uživaj!
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #90

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    P.S. Pa da te ne slišim več o nekih 20 od 25. Na tekmo se gre vedno 25 od 25. Če ne ti tudi 90 ne pomaga. Če boš zadovoljen z nekim povprečnim rezultatom, boš kmalu tudi z pod povprečnim zadovoljen. To pa ne vem če je tvoj cilj. (Sory)
    "ah, I ja bi tata to radio!" dejstva so pa taka, da je od prvih streljanj na golobe šele dobro leto, da sem lani bil vsega skupaj na 4 tekmah pa še 2 ali tri treninge sem imel prej oz. vmes. Rezultat je bil v najboljšem primeru 16/25, ponavadi pa 12-14. Streljam pa s češko bokarico z menjalnimi cevmi.

    Se pravi sem zagotovo začetnik s premalo treninga, pa še kakšen "inštruktor" bi mi prišel prav, ker moji sicer dobri tovariši iz LD nekako niso najbolj trenersko navdihnjeni, komentarji in nasveti so bolj v stilu "ne tako, drugače daj!" in to od vsakega spet drugače drugače. Tako da 20 od 25 mi je za prvi cilj čisto dovolj, več pa če bo več časa in uspeha. Sicer pa me strelstvo res veseli, na tekme pa hodim zaenkrat predvsem za tist dodatek adrenalina, ki približa strelstvo realnosti v primerjavi s treningi.

Stran 9 od 12 PrvaPrva ... 56789101112 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •