Stran 11 od 12 PrvaPrva ... 789101112 ZadnjiZadnji
Rezultati 101 do 110 od 118

Tema: Trap puška

  1. #101

    Privzeto

    Citat jvpv je objavil: Pokaži objave
    Miroku MK70 Sporting?

    Povezava 16225
    Prodajaš ? z to še nisem streljal.. Menjalni čoki ? U/O ? Dolžina cevi ?

  2. #102

    Privzeto

    Citat mačkon je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni!

    Kupujem trap puško. Do sedaj sem streljal s staro rusko TOZ, sedaj pa mislim da je čas za menjavo. Gledam v rangu do 800 €, pa prosim za kako mnenje o Baikalu, Yildizu ali kaj v tem rangu. Streljam približno 20 tekem na leto, to je okoli 2000 golobov z treningi (okvirno).
    p.s. Berrete mi ne ležijo, zato tudi ne iščem rabljene puške.
    Mogoče tudi firma Pallas ? kakšne izkušnje mogoče ?

  3. #103

    Privzeto

    Moje mnenje, da Baikal funkcionira čisto OK,turške pa se izogibaj.Je že res, da je turška na pogled lepa,to pa je vse.
    lp

  4. #104

    Privzeto

    Citat zajec je objavil: Pokaži objave
    turške pa se izogibaj.Je že res, da je turška na pogled lepa,to pa je vse.
    lp
    no, sam je še nisem sprobal. Nimam predsodka ker je turška. Je pa res da je všečna ja. Za baikal vem da je preverjen in dobro funkcionira pa še ugodno se da dobit.. Bo treba v roke prijet.
    Če te še lahko vprašam kateri model priporočaš za športno streljanje, torej trap ? izh 27ko ?

  5. #105

    Privzeto

    Če boš res streljal okoli 2000 golobov letno, potem nikakor ne razmišljaj o rusih in turkih, kupi raje kakšno rabljeno beretto, winchester, browning, tudi miroku je preverjeno dober. Še boljše pa da z svojim toz zdržiš še kakšno sezono in kaj priverčuješ, za okoli 1800€ dobiš še zelo solidno novo puško. Brat je tudi nasedel na nasvete, da je baikal čisto dobra puška, pa ga zdaj vedno spomnim, ko mi pokaže krvavo ramo po 25 golobih, kako prav sem imel. baikal je dober, ampak samo za lov in kako družinsko tekmo. Če pa misliš malo bolj resno streljati pa raje kak evro privarčuj, ali pa spremljaj, če se bo prodajala kakšna solidna traparca. Če primerjam očetov 35 let star miroku mojo bereto 686 in bratovo IZH, sta prvi dve skoraj enako dobri, IZH pa je res bolj za zajce in fazane...

  6. #106

    Privzeto

    Z krvavo ramo vsekakor ni kriva samo puška,ampak lastnik ,ker si ne prilagodi kopita.Kopito je potrebno dodelati, da je nastavljivo in si ga nastaviti.

  7. #107

    Privzeto

    Izh 39 trap.

  8. #108

    Privzeto

    Za cca 2000 golobov letno se je moja Baikal IZH 27 izkazala odlično. In prepričan sem sedaj po 3 letih rednega streljanja in kakšnih 3 občasnega vključujoč lov z njo, da jih zmore še veliko več. Ni nobenih znakov obrabe na mehanizmih.
    Edini minus te puške je groba izdelava, ki zahteva nekaj filigranskih dodelav, stvar 1/2urice in pole 800 brusnega papirja, ter krajšanja izmetnih vzmeti, če čavre letijo predaleč.
    Pri vsaki traparci je potrebno tudi prilagoditi kopito, če strelcu ne leži. Tudi na dražjih!

    Sam sem skeptičen do nakupa rabljenih boljših pušk, kakršne predlaga Teohafy, ki so dale skozi bogsigavedi koliko vagonov municije. Za ta denar dobiš orengi zjahano, za dobro pa bo potrebno odšteti mnogo več.

    Seveda pa je potrebno za resno streljanje na golobe, kar pa vključuje še kakšno ničlo pri navedenem številu golobov poseči po dražji puški. Tudi tam gre potem še kakšna ničla k ceni puške, da o ceni golobov in treningov ne govorimo.
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #109

    Privzeto

    Vprasanje je tudi kaksen stav bos streljal, ce bos lovski ne potrebujes nastavljive licnice, ko pri sportnem bi ti priporocal nastavljivo kopito, ker ko kopujes novo pusko je zal ne mores poskusiti, lahko samo na grobo( suhi trening) v trgovini. Tudi lazje jo bos prodal, ce se bos kdaj odlocil za novo.
    Sam sem imel veliko ponudb, a na koncu vzel beretto. Boljse malo pocakat, prisparat kaksen evro in kupiti nekaj kar je znano da je dobro. Miroku, browning, beretta, perazzi so vodilni proizvajalci v trap puskah in tukaj nimas kaj zgresiti je pa res da, ce ti puska ne lezi imas lahko perazzi za 20.000€ pa bos slabo streljal. Tudi sam bi ti odsvetoval turske puske, poznam kar nekaj primerov ko so sle fantom v maloro ko so redno streljali.

  10. #110

    Privzeto

    V prvi vrsti nebi rad razmetaval z denarjem in kupoval nekaj kar mi bo potem stalo v omari. Mislim da je rang Baikala tam do 800e, tisto kar iščem. Mi je že nekdo z foruma prijazno ponudil pomoč pri nakupu da jo lahko sprobam :) je pa res da krepko preko 2000 golobov nobeno leto ne pridem. Realno je tam 1800-2100. Zato tudi nima smisla davat 2 jurja za traparco.
    Torej je IZH 27 boljša ali 39 ?
    Ja večinoma streljam športni stav, treniram pa tudi vedno več lovskega. Več se naučiš, pridobiš..
    Bom pa upošteval da turške odpadejo

Stran 11 od 12 PrvaPrva ... 789101112 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •