Rezultati 1 do 5 od 5

Tema: Tarča za lovske konice

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Tarča za lovske konice

    http://lov.mojforum.si/lov-about1006.html

    Citat lisjak28 je objavil:
    Pred lovom je seveda potrebno nastreliti lok na lovske konice, ker se menda v zraku obnašajo malo drugače kot field konice.
    Lovska konica pa precej "utrudi" tarčo. Kakšne tarče uporabljate, in koliko strelov zdržijo.
    Osebno sem testiral doma narejeno tarčo iz valovite lepenke. Tarča lepo ustavi puščico izstreljeno iz mojega longbowa, pa tudi izvleče se jo lahko. Edini problem je ta, da se tarča hitro uniči. Je pa res ta je karton zastonj le ponj je treba.
    Citat ZR7 je objavil:
    Long bow je verjetno v primerjavi z compoundom precej šibek?
    Kako neki bi bilo s kartonom ob strelu lovske konice iz sodobnega compounda?
    Koliko plasti kartona pa si uporabil?

    Sedaj ko je v predlogu novele zakona predviden tudi lov z lokom, bo moralo ministrstvo predpisati neke normative o jakostih tega orožja oz. izstrelkov. Se okoli tega že kaj ve?
    Citat lisjak28 je objavil:
    Moj longbow ima moč 48 funtov, kar ga po nekaterih mednarodnih pravilih uvršča v spodnjo dovoljeno mejo za lov živali v velikosti damjaka, srne....
    Res pa je, da bi compaund veselo prebil tarčo. Koliko pa je prebojnost
    odvisna od vrste konice( mehanska, 2 rezili, 3 rezila...)
    Tarča je izdelana iz plošč kartona v dimenzijah 80X35 cm. Te plošče so nato zložene ena na drugo in stisnjene. Proti lokostrelcu tako gleda tisti del kartona, ki ima valovito sredico.


    Če bi dobil kako idejo, kako izdelati tarčo, ki ustreza compaundu, potem bi bila več kot odlična tudi za longbow.
    Citat kurare je objavil:
    lisjak28,
    Za lovske konice je najbolj primeren stiropor v blokih (iz več posameznih plošč), ki ga kupiš v trgovini z gradbenim materialom. Zadostuje en blok stiroporja (mislim, da stane okoli 20 eurov). Stiropor je primeren zato, ker puščico z lovsko konico iz stiroporja relativno lahko izvlečemo. Pri compoundu in lovski konici z fiksnimi rezili pa konica navadno prebije blok stiroporja in jo lahko odviješ ter puščico brez konice potegneš nazaj. Lahko pa tudi vzameš vrečo iz pletenih polipropilenskih vlaken in jo nabašeš z starimi cunjami. V vrečo ustreliš puščico nato pa z roko sežeš v vrečo z vrha in poiščeš lovsko konico (pazi reže! :lol:) in jo odviješ z puščice ter nato potegneš puščico iz tarče. Mnogo bolj elegantna je rešitev z stiroporjem.

    Dolgi lok moči 48 funtov in ustrezno težka puščica z ostro fiksno lovsko konico že skoraj ustrezata minimalnim ameriškim zakonskim normativom za lov wapitija (omejitev moči loka min. 50 funtov). Mislim da to pove dovolj...

    ZR7,
    O minimalni moči lokov in teži puščic ter o vrsti lovskih konic, ki so dovoljene za lov posamezne vrste divjadi se v slovenskem primeru ne ve še nič, ker zakonodaja, ki bi urejala to področje kot ti je znano še ni bila sprejeta...

    Lep pozdrav!

    Janez
    Citat kurare je objavil:
    compound 40 funtov:


    recurve 41 funtov:



    V večini držav ZDA je minimalna dovoljena moč loka za lov belorepca omejena na 40 #, ponekod pa celo na 30#(Wisconsin, Minnesotta,..).

    Evropejci "malce" pretiravamo, ko streljamo npr. 30 kg damjake z 70 funtnimi loki. No ja, "ziher je ziher". Saj se tudi srnjad pri nas lovi z 30.06, 7 rem mag in podobnimi kalibri.

    Janez

  2. #2

    Privzeto kvalitetna tarča za lovske puščice

    LP
    sam že nekaj let uporabljam 2 zelo kvalitetni tarči, ki jih do sedaj še nisem uspel uničiti, kljub lovskim konicam.
    Eno izmed tarč sem celo bil primoran izrezati , da sem iz nje pobral ostanke lovske konice...moja napaka: dva strela preveč blizu, pri čemer sem z drugim strelom uničil konico prve. In kljub temu je tarča po lepljenju še vedno "fit"...

    http://www.lokostrelstvo.com/index.a...=145&id=145023

    Cena ni majhna ..je pa skoraj neuničljiva in ni možnosti preboja...
    super za trening v naravi...lahko jo vržeš v gozdu in streljaš in vsake smeri...

    Tomaž

  3. #3

    Privzeto Orix

    Tole pa je iz Afrike 2008

  4. #4

    Privzeto

    No tukaj se popolnoma strinjam to je sigurno najbolsa tarca kar se jih ,da kupit res ,da ni poceni ampak je vredna vsakega evra.
    Jaz sem mojo sicer ze cisto razstrelil tako ,da bo treba po novo,ce bi streljal v njo samo z navadnimi konicami bi verjetno se danes bila fit ampak lovske naredijo svoje tako ,da se cez mojo ze kar lepo vidi.

  5. #5

    Privzeto tarča

    pri strelih brez lovske konice tarča zelo močno oprime puščico; potrebno je precej sile za izvlačenje...

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •