Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 11

Tema: POMOČ zapuščenim lovskim psom

  1. #1

    Exclamation POMOČ zapuščenim lovskim psom

    Odpiram novo temo z namenom, da poskušamo s skupnimi močmi najti nov dom lovskim psom v stiski. Vsako leto jih je nekaj. Brezdomih...zapuščenih, izgubljenih, zavrženih. S takimi in drugačnimi zgodbami.

    Poskrbimo za njih in jim poskušajmo najti dober, stalen dom...kjer jih bodo imeli radi prav takšne, kakršni so in prevzeli za njihovo dobro počutje tudi vso odgovornost. To si zaslužijo!

    Psi v tej temi se ODDAJAJO (in ne prodajajo!).

    B.

  2. #2

    Privzeto Nlt

    Še en "jagrski" prav tako v Zavetišču Turk v Novem mestu.



    Info:
    Zavetišče Turk
    Zajčji vrh pri Stopčah 4
    8000 Novo mesto

    GSM: 041-609-240 TEL: 07/ 308 94 30

    http://www.zavetisce-turk.si

  3. #3

    Privzeto Nlt

    In spet en nemški lovski terier, samec. V Zavetišču Brežice.



    Informacije:
    Zavetišče za male živali Brežice
    Prešernova ulica 7 A, Brežice

    tel: 07 496 11 56

    Uradne ure: 9 - 13 h

  4. #4

    Privzeto

    Včeraj sem bil seznanjen z cenikom gostovanja našega psa v zavetišču.
    Prvi dan 70€, nadaljni 50, posvojitev 40.
    Milo rečeno se mi zdi namestitev psa v zavetišču cenovno pretirana saj je več kot celodnevni pension v hotelu sredi sezone.
    Psi res ne smejo biti brez nadzora. Vendar lovski pes dela samostojno. Pri tem lahko tudi zatava. Prijaznega psa hitro priveže kak vestnež in pokliče zavetišče. Ti takoj pridejo ker vedo, da je lovski pes čipiran. Čip preberejo na licu mesta. Potem se pa začne procedura. Na željo najditelja, da takoj pokliče lastnika pravi predstavnik zavetišča, da mora pes najprej tja. Seveda je takojšnja vrnitev lastniku postranska stvar. Najprej je treba hitro zaslužiti.
    Lastniki registriranih psov smo hkrati tudi financerji zavetišč (plačamo ob cepljenju). Rejci pa sploh. Po drastični podražitvi rodovnikov, rentgenskih pregledov sedaj grozi še 70€ za vsakega mladiča kontrola DNK. Kot, da bi imel vsak mladič v leglu druge starše. Kdo bo še vzrejal, kakšne bodo cene in kvaliteta tistih redkih vzrediteljev, to je pa vprašanje.

  5. #5

    Privzeto

    "Ko slišim besedo zavetišče, primem za revolver"
    .......pa ne, da sem proti zavetiščem, ampak pod pretvezo "ljubezni" se največkrat skriva vse kaj drugega. Predvsem denar in vse močnejši lobij, ki veselo pere možgančke mladini; seveda pod raznimi čustvenimi pretvezami

    Tudi lovska kinologija prehaja vse bolj pod okrilje športnikov ............... enkrat davno smo že nasedli z nič kaj dobrimi posledicami

    Dober pogled!

  6. #6
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Morali bi se ločiti od športne kinologije.

    Tudi pri nas, ko vidijo psa na cesti ali dvorišču takoj pokličejo zavetišče, namesto, da bi psa spodili. Sosed je moral za polurno bivanje psa v zavetišču plačati 25 EUR. Po psa niso šli ampak ga je nekdo sam pripeljal, torej zavetišče ni imelo nobenih stroškov.

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Pri nas ima lastnik zavetišča še to navado, da psa obdrži kaka 2 tedna preden preveri čip in obvesti lastnika, ki ga nato čaka vrtoglav račun.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #8

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    da psa obdrži kaka 2 tedna preden preveri čip in obvesti lastnika, ki ga nato čaka vrtoglav račun.
    Verjemi, da čip preveri takoj. Pa tudi, da je lastnik še živ. Potem pa € kapljajo.
    Kje se da za porcijo briketov in malo mrzle vode zaračunati več kot v luksuznem hotelu?

  9. #9

    Privzeto

    Tudi sam sem imel primer, ko so mi sredi lova psico odpeljali v zavetišče. Najprej sem jo par ur iskal, ko mi je kapnilo, da bi lahko bila tam. Ob prihodu sem najprej izvedel, da še niso imeli časa pogledat čipa pa mi javit, da je tam.
    Plačal pa nisem nič (po moje so ocenili, da je bolje, da ne mahajo s kakšnim računom).

  10. #10

    Privzeto

    Odprli ste zelo zanimivo ter občutljivo temo. Tudi sam sem se pred kratkim srečal s tem in ko sem iskal informacije, da bi iz zavetišča posvojil mladička, sem ugotovil, da če dodam še 150 evrov lahko kupim rodovniškega psa od vzreditelja z vsemi dokumenti in znanim poreklom. Nisem se odločil za posvojitev.

    Sedaj se sprašujem ali se jim res potem bolj splača še dalje držati pse v zavetišču in nabirati stroške, kot pa jih za sprejemljivo odškodnino oddati primernim interesentom. V tem primeru gre očitno za konflikt dveh načel in sicer načelo ekonomičnosti in načelo humanosti. Sam bi seveda dal prednost načelu humanosti, ker zaradi tega so zavetišča za zapuščene živali tudi nastala.

    Tako, da sem sedaj popolnoma opustil misel po posvojitvi kužka iz zavetišča in ga ne bom več iskal, ker imam občutek, da bo kužek nekoč našel mene.

    Lep pozdrav!
    Last edited by Sraka; 27. May 2013 at 20:28.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •