Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 66

Tema: Pesjak

  1. #1

    Privzeto Pesjak

    Odpiram novo temo, za katero upam, da še ne obstaja.

    Ker se odločam za nakup psa me zanima kakšne "pesjake","kuče" imate zgrajene za vaše ljubljenčke. Kaj imajo najraje

    Dobrodošla je tudi kakšna slika.

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tržič
    Prispevki
    288

    Privzeto

    Naša je narejena po lovskem priročniku, samo da ima dodatno notr stiropor!
    Bom dons kšno slikco naredu!

    LP

  3. #3
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Zadnja izkušnja me je naučila, da super kučice sploh niso nujno psu najbolj všeč.

    Pred zimo sem imel slučajno na dvorišču ob steni star oblazinjen stol in na njemu odvrženo kartonasto škatlo. Ko sem hotel le to pospraviti je iz nje pogledal pasji gobček, ki se kar ni bil pripravljen spraviti ven. Za hec sem v škatlo položil še staro deko in sedaj ta hec traja že celo zimo. Bisa se za svojo s stiroporjem izolirano uto še zmeni ne več. Je le še prostor, kjer dobi hrano, škatla na stolu pa priljubljen brlog.

  4. #4
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    No jaz sem za svoja psa naredil kar "super kučici". Prirejeni velikosti terierja, po vseh stranicah obloženi s 4 cm stiroporja, znotraj lesonitne plošče, zatesnjene s silikonom, da ni nobenih špranj. Imata dva prostora, oba z nihajnimi vrati iz prozornega pleksija, da pes vidi ven. Zunanji prostor ima okna iz pleksija, da pes pozimi lahko uživa na soncu, pri tem pa mu veter ne pride do živega, poleti pa jih snamem, da ni prevroče. Streha je položna, prekrita z gumo in snemljiva. Spalni del napolnim s suho mrvo, ki jo zamenjam približno enkrat mesečno. Takrat pes tako uživa, da se cel dan ne prikaže ven.

    Povezava 3014

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenska
    Prispevki
    68

    Privzeto

    Mene pa zanima kaj je mrva ? Ali je to slama ali seno



    LP Karakal

  6. #6
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Posušena trava!

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenska
    Prispevki
    68

    Privzeto

    Sprašujem zato ker so mi rekli stari ljudje,da seno in slama nista dobra ker je tam leglo za bolhe.Jaz sem uporabljal praprot tiste mehke dele.Poleti sem ga nabral in posušil.


    LP Karakal

  8. #8
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    To pa je luksuz ..

  9. #9
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Jagermeister, privošči nam še fotke ut, prosim.
    Sumum, da je to ravno tisto, kar imam namen letos narediti. Manjše kot do sedaj, dobro izolirano in s "pohodno" streho.

  10. #10

    Privzeto

    Minimalne mere za pesjak (skupaj z uto) in mere pasje ute glede na velikost psa so določene tudi s Pravilnikom za zaščito hišnih živali (Ur.L.RS 75/2005; čl. 25 in 26)

    http://www.uradni-list.si/1/objava.j...0&urlid=200575



Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •