Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 34

Tema: Hermann Weihrauch Revolver HW 357 Hunter

  1. #21

    Privzeto

    He he
    6" je zakon magnum forti for
    lp

  2. #22

    Privzeto

    Zdravo,

    tudi iz revolverja 357mag je mogoce streljati 38spec na tarco,ker imajo precej manjsi odsun in so cenovno ugodnejsi. 44 spec je zelo tezko dobit.
    Drugace pa imam Taurus 357mag z 6" cevjo in sem zelo zadovoljen. V tako dolgi cevi krogla lahko izkoristi vec potisnih plinov in ima posledicno vecjo energijo.

    Lp G.

  3. #23

    Privzeto

    Za na strelišče je 6-colska cev OK, za na jago pa je preveč nerodna, pretežka..

  4. #24

    Privzeto

    glih tolk je okreten 6 colski kot 4 colski revolver pa tudi teža ni kaj bistveno različna,sicer pa vsak ima svoj okus,meni bolj odgovarja 6 colska cev,ker se da bolje zadet,ponavadi pa ravnu tisti ki nimajo revolverja nekaj blebetajo da je pretežak in ne vem kaj,isti k... je skoraj kot pištola,na jagi ga pa itak nimaš kaj rabit je že puška dovolj,ne rabiš bit kot kakšni kavbojci v vesternih. je pa fajn za na strelišču za se mal nastrelat.
    lp

  5. #25

    Privzeto

    Denis pa si ti mogoče razmišljal kdaj, da je kar nekaj jagrov, ki kratkocevno orožje uporbaljajo pri lovu? Predvsem za krvno sled. In sedaj povej kaj je pri tem bolj važno, da imaš dolgo cev ki je natančna na strelišču ali kratko, priročno, ki jo lahko hitro nemoteno uporabiš. Sam sem sprobal že vse in 2 tudi imam pa ti povem, da je ogromna razlika vlečt iz toka ko je sila 6 colov ali pa manj.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  6. #26

    Privzeto

    Že v začetku sem napisal zakaj potrebujem revolver, za na strelišče je moja 7.65 čisto dovolj.
    Dodatni 2 coli sta dobrih 5 cm, kar je kar nekaj.
    Samo za na strelišče pa bi kupil čisto drugačno zadevico..napr. glock..

    Septembra grem v akcijo, najbrž bo Ruger...

  7. #27

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Denis pa si ti mogoče razmišljal kdaj, da je kar nekaj jagrov, ki kratkocevno orožje uporbaljajo pri lovu? Predvsem za krvno sled. In sedaj povej kaj je pri tem bolj važno, da imaš dolgo cev ki je natančna na strelišču ali kratko, priročno, ki jo lahko hitro nemoteno uporabiš. Sam sem sprobal že vse in 2 tudi imam pa ti povem, da je ogromna razlika vlečt iz toka ko je sila 6 colov ali pa manj.

    Če potegneš desetinko sekunde kasneje revolver iz toka je povsem isti k.. kot če ga potegneš desetinko prej.Dobro vem da uporabljajo pištole pri lovu,se pa sem s tem ne strinjam,in bi to prepovedal,zaradi varnosti lovca vodnika psa. nobenega starega vodnika ne poznam ki bi iskal z pištolo,vedno je na rami kratek karabin,brez rešpetina.
    Če so lahko včasih iskali po krvni sledi z kratkimi karabini ki so najboljši še vedno za po grmovju,ker vsaj jaz ne bi nikoli iskal ranjenega merjasca z revolverjem, poznam lovca ki je iskal ranjenga lanščaka,pa ga je trikrat ustrelil z revolverjem pa ga je še vedno prinesel na rilcu iz grma,če pa bi fasal,eno fajn kroglico od 7x64 sem pa prepričan da se to nebi zgodilo,pa naj to potrdi kakšen starejši lovec,ker se sam kinologije šele lotevam in nisem še nikili iskal po krvnem sledu,imam pa resne namene da bi to počel, vendar imam še mlade pse
    lp

  8. #28

    Privzeto

    Stari vodniki niso uporabjali TUDI pi??tol/revolverjev ker je bila pištola/revolver včasih privilegij in ne pravica. Mislim pa da noben iskalec nima kaj iskati samo s KO ampak ima primarno puško.
    Svoboda izbire.

  9. #29

    Privzeto

    Ah, ne morem si da ne bi odpisal. Revolver služi za 2 orožje, v primeru da 1. odpove (zmanjka nabojev v nabojniku...zastoj oziroma okvara...karabina).

    Poleg tega je uporaben za milostni strel. Že tako je velika verjetnost odboja krogle, če pa bi s karabinom streljal na 1 meter...

    Je pa RWS sedaj razvil naboj (zaenkrat samo v .308win) ki sigurno NE DAJE izstrela, in to z namenom zaščite psa in vodnika pred delci krogle.

  10. #30

    Privzeto

    Če pride do zastoja ali pa da naboj ne vžge še vedno prej repetiram in vstavim nov naboj v cev,kot pa najprej odložim puško in potegnem revolver iz toka,puško pa ne moreš kar vreči potleh,če ti odpove ampak jo daš na ramo ali pa jo prisloniš k drevesu,in šele potem lahko izvlečeš revolver. Za vsak slučaj pa je dobro imeti še ročno granato,ker lahko se zgodi da ti revolver odpove,potem pa z granato nad merjasca,da nam ni treba po drevju plezat če nas slučajno napade Pri milostnem strelu pa je ravno toliko možnosti da boš dobil kroglo nazaj od puške ali pa od pištole,če je podlaga za živaljo zemljena ni problem,če pa je skalnata pa tudi z revolverjem ne bom streljal,imam v nogi delček krogle,ki mi je priletel s 25 m,ko smo streljali v kovinske tarče,ki pa niso bile fiksne ampak so se premikale
    lp

Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •