Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 34

Tema: Hermann Weihrauch Revolver HW 357 Hunter

  1. #11

    Privzeto

    Če se odločaš za nakup revolverja,pa iščeš kompromis med ceno in solidno kvaliteto,potem bi ti jaz priporočal Taurusa kot ti ga je "nalimal" Janez, če si večje konstitucije potem 4" ali 5" cev, 6" cev je dokaj nerodna reč za nosit s sabo! Sicer pa bolje če si že v nabavni fazi,da počakaš kak mesec ali dva in prmakneš enih 200€ pa si nabavi Rugerja ali S&W! Ti ne bo žal!
    Pištolo ti odsvetujem,ker si najverjetneje (tako kot večina uporabnikov kratkocevnega orožja) priložnostni strelec in boš naredil s tistim pihalnikom samo d....., sej ne da gre revolverjem brez vežbe toliko lažje,ampak malo pa že!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  2. #12
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Moravška dolina
    Prispevki
    448

    Privzeto

    Ko sem sugeriral pištolo sem mislil ta pravo pištolo, ne pa "čebelco".

  3. #13

    Privzeto

    Zdravo,

    po trgovinah ne lezi ravno veliko revolverjev. Poglej v Frankonjin katalog, kaj ti je vsec, potem pa naroci pri Metki ali pa v Grosuplju. Ponavadi je cana z dostavo vred enaka kataloski.

    LP G.

  4. #14

    Privzeto

    Pri Rebec d.o.o. v Postojni imajo poleg dolgocevnega, tudi kar precej kosov kratkocevnega "železja".

  5. #15

    Privzeto

    Bom premislil, po dopustu pa v akcijo.
    Odločal se bom med Rugerjem GP101, Rugerjem KSP331 pa še en S&W je aktualen,6 strelni, cca 900gramov. Smith je najbrž kar drag. Pa še v Postojno pokličem,mogoče se pa kaj najde.

    Lp

  6. #16

    Privzeto

    Kaj takega bi bilo tudi zanimivo. Tehta manj kot 750 gramov.

    http://www.smith-wesson.com/webapp/w...egory_rn=15702

  7. #17
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Kaj takega bi bilo tudi zanimivo. Tehta manj kot 750 gramov.

    http://www.smith-wesson.com/webapp/w...egory_rn=15702
    Preden se odločiš za nakup lahkega revolverja v kalibru 357 ali 44, poskusi dobiti nekoga da ti posodi za nekaj strelov. Da ti ne bo potem žal.

    Weihrauch je po domače rečeno za nič. Poskusi najti lastnika, ki ti jo bo pohvalil in seveda da ti je ne bo poskušal "podvaliti".
    Alfa proj ni ravno špica, je pa dovolj dobra za lovsko in občasno strelsko uporabo. Jo imam in se mi je ne mudi prodati. Čeprav že ves čas pogledujem za Rugerjem GP100 ali čem drugim, zadnje čase v kalibru .44.

  8. #18

    Privzeto

    Misliš, da je "44 bolj primerna za lovsko rabo?
    V smislu energije in teže krogle je sigurno v prednosti, samo revolverji v "44 so veliki in težki. Kdo bo to nosil s seboj.
    Dobra stranje je strelivo "44 special, ki je primerno za na tarčo, odsun pa je zmeren

  9. #19
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Osebno sem streljal z več različnih ultra lahkih revolverjev .357mag 1.5"-2" cev, 200 do 400gram.S&W,COLT,TAURUS in sem bil ugodno presenečen.Odsun je zanemarljiv in preciznost na 20m je odlična 6 sterov v 8cm krog.
    Če hočeš revolver izključno za milostni strel je .357mag čist dovol. Ampak včasih je treba hitro potegnit in streljat v kakšni gošči na prašiče in v takem primeru ultra lahki in lahki revolverji odpadejo. Zalovsko rabo ti priporočam Ruger GP100 .357mag.

  10. #20

    Privzeto

    Mrki, če ti je odsun .357 magnuma iz 320 g teškega revolverja zanemarljiiv,potem ali imaš prevozniško firmo (nakladaš) ali si pa res popolnoma imun na odsun.
    Stestiral sem nekaj smitov od 340 g pa so 600 - aluminij/titan.
    Seveda je tudi iz najlažjega mogoče sprazniti boben (govorim o nabojih s polno močjo) a je zadeva boleča, če ne paziš, te lahko revolver butne v glavo, gumb za odpiranje bobna ti lahko zarine do krvi v palec ipd.
    Seveda pri oddaji milostnega strela odsuna ne opaziš, vadiš pa s čim bolj mlačnim strelivom, samo trditi, da .357 magnum v ultra lahkem revolveru pod 400 g ne buta, je pa neumnost.

Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •