Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 34

Tema: Hermann Weihrauch Revolver HW 357 Hunter

  1. #1

    Privzeto Hermann Weihrauch Revolver HW 357 Hunter

    Ali ima kdo kakšne izkušnje z omenjenim revolverjem, in z omenjenim proizvajalcem?
    So poceni, zato me zanima kakšna je kvaliteta, zanesljivost...

    Hvala za odgovore

  2. #2

    Privzeto

    Zdravo,

    za isto ceno svetujem ALFA steel 357 Magnum od ALFAPROJ-a. Imajo boljse jeklo. Weihrauch izdeluje predvsem orozje za tekmovalno streljanje v kalibru 22lr in s tem imam dobre izkusnje.

    Lp G.

  3. #3

    Privzeto

    Se odločam za nakup revolverja v kalibru 357mag. Zato malo raziskujem trg. Najraje bi vzel Rugerja, ampak se mi zdi velik za mojo dlan. Nekaj sem premišljeval o 5-strelnem, ki je manjši in prikladnejši na nosit.
    Po drugi strani so pa Alfe, Weihrauchi.. kar občutno cenejši. Ne vem kako je z Taurusi. Nekateri pravijo da se obnesejo.

    Težko se bo odločit:icon_:

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    V 357 MAG kalibru bi se jaz odločil za RUGER GP 100. Če se prav spomnim, so mi ga pred kratkim ponujali za 600€.

  5. #5

    Privzeto

    Moje mnenje je, da če imaš prevelik revolver ga ne boš sabo jemal, če imaš pa premajhen, pa boš premalo vadil z njim.
    Ruger GP 141 ali S&W 686 je zame preteška zadeva za nosit (ca 1150 g + municija+tok).
    Zame je najboljši kompromis med majhnostjo in učinkovitostjo 3" S&W s K okvirjem (2 1/2 colni so bolj pogosti).
    Ruger KSP 331 je še za odtenek manjši.
    Kaj istveno manjšega od s&W model 60 npr 3" pa je za vadbo prelahko in če imaš velike "šape" tudi premajhno.
    Enega taurusa sem tudi sprobal (3" , boben na 5 nabojev) in moram rečti - dokaj uporabna zadeva.

    Weihreucha bi odsvetoval, ker je videti kot poceni igrača iz gusa in ne bistveno bolje izdelan.
    Glede Alfa proj nimam izkušenj, samo izdelati oz. skonstruirati dober revolver to običajno traja malce dlje kot so tile čehi na sceni.

    Rabljen Smith ali Ruger!
    Zakaj pa ne pištole?

  6. #6

    Privzeto


    Taurus Mod. 605 Hunter Kaliber 357Magnum

  7. #7

    Privzeto

    Eno pištolco že imam, prišla je bolj po naklučju. To je Zastava M70 v kalibru 7,65. Dobil sem jo v originalni embalaži za takratnih 5000 sit. Lušna stvarca za malo pokat na strelišču, za kaj bolj resnega pa je občutno preslabotna.

    Revolver bi imel ker je enostavnejši in bolj primeren za lovsko uporabo. V lovišču imamo praktično vse (srnjad, gamse, jelenjad, prašiče, medveda), sam oskrbujem krmišče za medveda in če ne drugega je občutek pri srcu boljši če je ob pasu še jeklena spremljevalka.

    Pa še eno akademsko vprašanje, kaj pomeni tisti naboj več v 6-strelnem revolverju kot v 5-strelnem?
    V praksi najbrž še nihče ni izstrelil vseh 6 nabojev iz revolverja, ali pač?

    Dopade se mi tale Ruger http://www.ruger.com/Firearms/FAProd...=5719&return=Y, samo če ga pri nas sploh dobiš?

  8. #8

    Privzeto

    Živjo
    Kupi velik revolver, manjši odsun,večja natančnost zadetkov,ker 2" cevjo ne boš zadel na 25 nevem kako dobro,pa še medved se te ustraši če vidi lovca ki ima za pasom 6" revolver:icon_:, sam sem ga kupil pred kratkim 44mag in se ne kesam pa tudi pretežak ni za nošenje,če neseš na krmišče 50kg koruze se ti še tisti slabi dve kili ne bosta poznali za pasom. Mogoče si že slišal od amerikancev Big gun,big fun

  9. #9
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Moravška dolina
    Prispevki
    448

    Privzeto revolver

    Tle si mal poglej, pa se odloči.Jaz sem ga imel HW 7 sicer v kal.22WMR + menjalni boben .22 L.R pa sem vse skup prodal pa kupil HS 2000-9mm, potem pa še Walther-ja P22.
    Predlagam da se zapelješ mal naokrog po trgovinah pa boš videl kako ti leži,morš pa vedet da je municija kr draga v primerjavi z 9mm.
    http://www.strelec.si/forum/viewtopic.php?f=7&t=82

  10. #10

    Privzeto

    To je ta isti Ruger, ki sem ga že omenil (mislim da je kataloška oznaka KSP331). Kljub temu da je na 5-strelen boben, je zelo vzdržljiv, dovolj težak za vadbo, pa ne prevelik za nošenje.

    Ko sem sugeriral pištolo sem mislil ta pravo pištolo, ne pa "čebelco". 9mm Luger v +P izvedbi streliva sploh ne zaostaja za .357 mag iz revolverja z npr. 3 " cevjo.Obadva spravita ven ca. 650 J.

    Razlika v kapaciteti med 5 in 6 ali npr. 7 je lahko akademska pri situacijah kjer imaš čas oddati dober zadetek. Če pa gre za premikajočo divjad, v slabši vidljivosti, pa da se moraš gibati še sam?
    Do začetka 80 let prejšnega stoletja je ameriški policist , ki je bil prisiljen uporabiti orožje tokom službe, izstrelil v povprečju več kot 6 nabojev. Kar pomeni da je bil pogosto izpraznjen cel boben.
    Meni je enkrat "uspelo" postreliti 7 nabojev (kratkocevno orožje na spodnje polnjenje) , preden se je divjad umirila.

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •