Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 58

Tema: O primernosti lova z lokom (ob osnutku ZDLov_2)

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto O primernosti lova z lokom (ob osnutku ZDLov_2)

    http://lov.mojforum.si/lov-about704-0.html

    Citat kurare je objavil:
    Tica, ne vem od katerih "strokovnjakov" si pobral da je lov z lokom nehuman. Od veterinarskih strokovnjakov, ki so kdaj dejansko videli kako deluje lovska puščica na divjad zagotovo ne!!!

    Ali se res znajo nekateri tako sprenevedati?
    Sprenevedaš se pa edino ti, ko klamfaš takele "strokovne" komentarje.
    Ali si že kdaj v živo videl učinek lovske puščice na divjad?

    Lep pozdrav!

    Janez
    Citat Ganges je objavil:
    tica to je pač tvoje mnenje. Jaz lova z lokom ne poznam tako dobro, razen preko pogovorv na forumu, privat in z interneta. Pa ga ne morem obsojati. V veliko državah se lahko lovi z lokom v prosti naravi in jaz gledim s tega stališča zakaj se potem tudi pri nas ne bi. Nisem rekel, da je razlika v obori ali prosti naravi - jaz sem za to če se dovoli v obori, se dovoli tudi v prosti naravi.
    Citat kurare je objavil:
    jaz sem za to če se dovoli v obori, se dovoli tudi v prosti naravi.
    Tudi jaz in vsi slovenski lovci z lokom, ki smo večinoma tudi člani lovskih družin - torej povsem normalni lovci.

    Predlagam, da se tile posti preselijo pod rubriko lov z lokom ker tja tudi spadajo. Ali pa tudi ne...

    Lep pozdrav!

    Janez
    Citat medvedar1 je objavil:
    Mislim da ste malo pregrobo prijeli "tico" in da njegov post temelji na vsaj dveh predsodkih. Prvemu, ki izhaja iz mnenja, da je lok nezadostno točen in da nima dovolj moči za "ubiti divjad" in drugemu, da bo z lokom veliko krivolova.
    Naj poskušam predstviti kolegi "tici" (verjetno tica ve o temu dovolj in bo razlaga bolj za ostale,,, zato koelga tica, ne zameri) točnost in moč loka oz. puščice in razširjenost lova z lokom v svetu. Torej, lok (lokostrel, samostrel pa še bolj) je na normalnih razdaljah (30-50 m) enako točen in močen, kot puška ali revolver. Tudi čas nastopa smrti od zadetka do konca je enako dolg, če ne krajši, kar je odvisno le od lege zadetka. Razširjenost - v ZDA in Kanadi je več lovcev z lokom kot s puško. Z lokom lovijo vse od fazana do grizlija. Na spletni strani www.youtube. poišči bow hunting, hunt bear, hunting roar in se bo odprlo čez 100 filmčkov, kjer so posneti lovi na medveda, losa, merjasca... purane in drugo divjad. Zaključek - lov z lokom je težji, kot s puško, potrebuješ več jajc, moraš priti bližje, bolje se maskirati, uporabiti vabne vonjave... Za primer v združenjih lovcev z lokom so imeli v ZDA leta 1983 čez 1.500.000 lovcev. Pridobitev dovoljenja za lov z lokom je dokaj enostavna. In lovna doba z lokom je nekoliko daljša od lovne dobe s puško. Okoljevarstveniki nas učijo da so danes nastale nove oblike onesnaževanja narave, med katere sodita onesnaževanje s svetlobo in s hrupom. Pok puške je zelo močen hrup.
    Nekje sem bral o lovcih z revolverji, seveda velikih kalibrov, ki imajo le nož in revolver in gredo na npr. grizlija. Vse postaja normalno, dovoljeno in možno. Pri nam se novo počasi in previdno prebija in postaja najprej možnost, potem omejena realnost in na koncu dejstvo. Tudi vstop loka v Zakon je šel na enak način.
    Drugi predsodek je vezan za nevarnost naraščanja krivolova. Verjetno ta predsodek upravičeno obstaja, pa vendarle je treba "odrasti" v lovskem in etičnem pomenu in začeti verjeti eden drugemu. Niso vsi "drugi" potencialni krivolovci, lopovi, kriminalci... So lovci in zunaj lovskih vrst krivolov skoraj da ni možen. Obstajajo mehanizmi, s katerimi se lahko nadzira gibanje po lovišču in zelo hitro ujame hišnega lopova. Pomembno je da se enako obnašamo (v glavah ljudi so spremembe najtežje) do tice in kurareja, ne pa na neenak, diskriminirajoč način. In najhujše je to, da so kršitelji ponavadi znani, ne rabijo loka, da se jih ne sliši, vendar se proti njim ne ukrepa. Spijte nekaj, na zdravje!
    Citat ZR7 je objavil:
    Začetek te teme, oz dela teme, kjer je bilo to off topics je bil post Tice:
    Citat tica je objavil:
    Tudi zadeva z lokom in samostrelom se mi zdi ogabna. V čem je razlika streljati z lokom na divjad v obori in prosti naravi. Ni je, obakrat je cilj divjad. In pika. Ali se res znajo nekateri tako sprenevedati? Preberite kar nekaj argumentov proti takemu načinu lova ob obravnavi Zakona o divjadi in lovstvu. Stališča se lahko menjano v politiki, pri takšnih vprašanjih, ko gre za nehuman način lova, pa bi morala stroka ostati neomajna, predvsem veterinarski strokovnjaki.
    Lova na divjad z lokom preprosto ne bi smelo biti.
    Sam njegov post je ostal v arhivu, ker prvega posta pri delitvi ne pusti prenesti. malo sem pokompliciral a vsebino imate vso tu. Grem spat, sem zbit ko stara kanta! :cry:
    ZR7
    Citat Krpan je objavil:
    Sam ne vem v čem je smisel lovlenja z lokom v oborah. Zadnjič sem na strani ministrstva KGP zasledil, da bodo obore izzvete iz lovišč in lovske zakonodaje, ter da bodo urejene v skladu z predpisi o kmetijstvu. Mislim, da je to edimo prav, saj obore po mojem mnenju nimajo nič skupnega z lovom, razen izobraževanja lovcev in psov.
    Kar pa se tiče lova z lokom, pa menim, da bi lahko z njim lovili povsod in vsi, ki bodo izpolnjevali pogoje za to. Tako kot jih moramo izpolnjevati tisti ki lovimo z ostalim orožjem.
    Citat ZR7 je objavil:
    Citat Krpan je objavil:
    ... da bodo obore izzvete iz lovišč in lovske zakonodaje, ter da bodo urejene v skladu z predpisi o kmetijstvu. Mislim, da je to edimo prav, saj obore po mojem mnenju nimajo nič skupnega z lovom, razen izobraževanja lovcev in psov.
    ...
    Obore nimajo nič skupnega z divjadjo in naravo! To so enostavno štale živali namenjene za klavnico. Kot take ne bi smele zavzemati prostorov v gozdovih. Če bo šlo tako naprej, bo kmalu vse ograjeno in divjadi ne bo več.
    Omejitev uporabe loka na obore je tudi nesmiselna. Ali z lokom ustreljen damjak drugače pade, drugače trpi kot npr. srna? Zakaj je lok primeren za oboro, če ni primeren za prosto naravo? In zakaj ni primeren za prosto naravo, če je primeren za oboro?! Lokostrelci se verjetno vesele vsaj tega delnega uspeha, čeprav bi jim jaz privoščil edino smiselno opcijo, da pač vsi lovci s preizkušenim orožjem lahko love v loviščih. Tudi z lokom!
    Dokazi o primernosti loka so na dlani. Tudi debatirali smo že o tem in primerjave so na razpolago širem sveta. Tudi v Afriki na nosorogih!

    LP
    Citat jelen.slavnik je objavil:
    Citat kurare je objavil:
    jaz sem za to če se dovoli v obori, se dovoli tudi v prosti naravi.
    Tudi jaz in vsi slovenski lovci z lokom, ki smo večinoma tudi člani lovskih družin - torej povsem normalni lovci.

    Predlagam, da se tile posti preselijo pod rubriko lov z lokom ker tja tudi spadajo. Ali pa tudi ne...

    Lep pozdrav!

    Janez
    V današnjem času v poplavi lovskega strelnega orožja z morjem nabojev
    pojmujem lov z lokom v slovenskih loviščih za korak nazaj v zgodovini lova.

    Lokostrelci trenirajte izven lovske organizacije na streliščih, dopuščam le tarče divjadi.

    Loviti pa pojdite v USA ter se primerno maskirajte.
    Citat Krpan je objavil:
    ZR7 vesel sem, da se strinjava. Glede obor pa bi morali biti lovci najglasnejši nasprotniki njihovega postavljanja, daj grobo posegajo v prostor prostoživečih vrst. Vendar na žalost je veliko obor v lasti ljudi, ki so člani lovskih organizacij. Slovenija pa je že tako ali tako z avtocestami pregrajena v štiri ali pet malo večjih obor.

    Pa še ena etimološka:
    Slovenski izraz DIVJAD izhjaja iz glagola divji, kar pomeni tudi neukročen, prost, svoboden. Zato tisti ki trdijo, da gojijo divjad v oboroh kršijo pravila slovenskega jezika in jih bom zatožil Toporišiču :wink:

    PS: Tisti ki ubijajo živali v oborah so zame mesarji (kar je tudi spoštovanja vreden poklic, da ne bo pomote), nikako pa ne lovci.
    Citat ZR7 je objavil:
    Na straneh Forum-lov.org je objavljen tudi članek http://forum-lov.org/content/view/96/197/ , kjer avtor argumentirano navaja zakaj lov z lokom. Konkretno obdeluje problem prenaseljenosti belorepe jelenjadi v naseljih. Vemo, da strelnega orožja ne smemo uporabljati bližje kot 50 m od naselij in hiš. Srnjad pa se nam pase po vrtovih in mi smo na udaru zaradi škod. Jaz vidim utemeljeno rabo loka vsaj na tem področju. In ne vidim ovir za uporabo v celotnem lovišču.
    Srednjeveški lok, če uporabimo samo izraz, je daleč od modernega. Ti so pravo čudo tehnike, moči in preciznosti.

    Upam, da bo Kurare objavil kakšen članek tudi s to tematiko. Moči modernih lokov in njihovi dometi in preciznost. S fotografijami seveda.

  2. #2
    ZR7 Guest

    Privzeto

    http://lov.mojforum.si/lov-about704-0.html
    Citat kurare je objavil:
    Cit. Lovec 12, 2003 str. 586:
    Na prošnjo uredniškega odbora glasila Lovec je o sprejemljivosti lova z lokom 4. 11. 2003 razpravljala tudi Komisija IO LZS za lovsko strelstvo in sprejela svoje stališče:
    [/b]Lov z lokom ustrezne moči in ob uporabi ustreznih lovskih puščic je sprejemljiva oblika lova v lovnih oborah, če interesenti za tak lov poprej dobijo dovoljenje lastnika obore.[b] (konec citata)

    In na MKGP so očitno izhajali iz stališča Komisije IO LZS za lovsko strelstvo. Komisija IO LZS za lovsko strelstvo ni podala nadaljnje argumentacije glede tega zakaj se ji zdi lov z lokom sprejemljiva oblika lova zgolj v lovnih oborah. Pač, tako se jim je "zdelo".

    V Sloveniji je glede lova z lokom ogromno predsodkov, ki jih je odlično opisal Medvedar 1 (hvala, ker si mi prihranil veliko pisanja, se moram enkrat nekako oddolžiti :D ), ki pa so ravno t6o - torej predsodki in ne slonijo na empiričnih dejstvih. Torej "če se Franceljnu in Milki zdi, da se pod vodo da dihat je to za Jožeta živa in edino zveličavna resnica in ni važno, da je Slavc že poskusil in se je skoraj utopil ter trdi drugače, zato ker Slavc pa že ni tako pameten kot sta Milka in Francelj."

    Cilj slovenskih lovcev z lokom nikakor ni lov z lokom v lovnih oborah temveč lov v prosti naravi z uporabo loka kot legalnega lovskega orožja z dovoljenjem za lov z lokom za katerega je potrebno opraviti poseben izpit in redni letni strelski preizkus ter ob posesti veljavne lovske izkaznice (torej z opravljenim lovskim izpitom na območju matične lovske družine oz. kot gost drugje.

    Spet moram poudariti, da slovenski in ostali lovci z lokom nismo zgolj "neki lokostrelci ki bi radi še malo streljali divjad" temveč smo večinoma lovci, člani lovskih družin, ki imajo nekateri tudi po več desetletij članstva in delovanja znotraj LZS ter, da nekateri zaradi svojega dela v lovstvu uživajo tudi določen ugled.

    Tu naj še omenim, da sam sebe ne smatram kot "lovskega ekstremista" s tem hočem povedati, da zame ni "edino zveličaven" lov z lokom in da ne mislim da bi vsi morali loviti z lokom. Prav tako ne gledam na lov z lokom iz stališča "jajc" in "spretnosti" temveč bolj iz njegove "sonaravnosti" in iz stališča možnosti uporabe prednosti lova z lokom v specifičnih situacijah (gospodarjenje s prostoživečimi populacijami divjadi v urbanih okoljih in drugih specifičnih območjih).

    Več informacij v slovenskem jeziko je o lovu z lokom na spletnem naslovu www.dpll.si

    Upam, da bo lovu z lokom v Sloveniji uspelo.

    Lep pozdrav!

    Janez
    Citat kurare je objavil:
    Tudi zadeva z lokom in samostrelom se mi zdi ogabna. V čem je razlika streljati z lokom na divjad v obori in prosti naravi. Ni je, obakrat je cilj divjad. In pika. Ali se res znajo nekateri tako sprenevedati? Preberite kar nekaj argumentov proti takemu načinu lova ob obravnavi Zakona o divjadi in lovstvu. Stališča se lahko menjano v politiki, pri takšnih vprašanjih, ko gre za nehuman način lova, pa bi morala stroka ostati neomajna, predvsem veterinarski strokovnjaki.
    Lova na divjad z lokom preprosto ne bi smelo biti.
    _______________
    Zakaj je ta prispevek zaklenjen ??? Prekopiral sem ga, ker se s tem stališčem popolnoma strinjam in ga sopodpisujem. In tako bi morali storiti vsi slovenski lovci, ki jim je lov v srcu in to besedo pišejo z veliko začetnico. V katerem stoletju pa živimo ??? Naj nekdo pogleda na koledar katera letnica je tam zapisana, če so mu sive celice prespale najmanj 150 let.
    Dihur, tako lepo in spretno znaš vedno pisati o lovskih kužkih, o okoljevarstvu, o poslanstvu slovenskega lovstva, da sem bil skoraj prepričan, da si toliko razumen človek, da se o vsaki temi tudi ustrezno podučiš preden jo komentiraš. Vidim, da temu ni tako, vsaj glede lova z lokom ne (upam vsaj, da samo glede te teme in da ti na drugih področjih ostaja kredibilnost :? ).

    Nisem si mislil, da si tudi ti "od Milke in Franceljna prjatu".

    Lep pozdrav!

    Janez
    Citat Dihur je objavil:
    Svoje mnenje glede pobijanja živali z lokom sem povedal, kot sem povedal tudi glede krvave svadbe na polhe in sokolarjenja. Ker moja kredibilnost ni pomembna in si z njo nimam kaj početi, je ne prodati in ne zastaviti in ne rešiti ubogih živali pred ............. samo lovci ne, me torej ne skrbi preveč. Samo zaradi nje ali zaradi tega, da bi bil komu všečen, pa seveda svojega mnenja ne bom in ne morem spremeniti in tudi ne želim.
    Vedno, tudi v preteklosti, sem svoja mnenja in stališča javno ter glasno izražal in tako ostajam zvest svojim načelom tudi za v bodoče. Seveda pa priznavam pravico do enakega načina svobodne besede tudi vsem, ki mislijo drugače kot mislim in občutim sam. In to je vse kar je moč v tem trenutku o tem povedati. Če pa se mi bo kdaj ponudila priložnost, da se bom lahko učinkovito uprl temu kar naj bi prinesla sprememba lovskega zakona, pa se bom potrudil, da je ne zamudim. Jasno in glasno povedano, pardon, zapisano in mogoče kdaj tudi udejanjeno. Kdo bi vedel!!!
    Pa lep pozdrav in brez velikih zamer, če se le da!
    Citat Hubertus je objavil:
    Citat jelen.slavnik je objavil:
    Pozdravljen pranger!

    Prosil bi te za pojasnilo oz. odgovor v čem je lok "boljši" za uplenitev divjadi od lovske puške.
    Nisem Pranger, ma se bom vseeno vmešal. čisto na kratko, četudi me srbijo prsti...

    Ni bistvo v tem, da mora biti lokolov boljši od lova s puško ampak to, da je povsem dopusten in sprejemljiv način lova.

    Pojasnjeno je bil, da je bila omejitev lokolova na obore zmazek, ki se je zgodil ob sprejemanju dopolnila k zakonu, zato se je nepotrebno obešati na pojem "lova v obori". Konec koncev zakon določa gojitvene obore, ki so izvzete iz lovnih površin ter lovne obore v katerih se lov lahko izvaja.

    Lov z lokom ne pomeni pomik po časovni lestvici nazaj ampak čisto navadno izbiro sredstva za izvajanje lova. Vzporedno razvoju puškarske tehnike se razvija tudi lokolovska zato sodobne naprave omogočajo enako "human" odlov živali, kot ognjeno orožje. V dokaz temu obstaja dovolj podatkov in argumentov.
    Če pa hočemo posamezna orožja časovno opredeljevati potem bi morali danes divjad loviti že s kakšnim drugim sredstvom, kot je navadna repetirna puška sicer tvegamo, da bo tudi nas čas povozil in nas bodo sodobniki začeli gledati postrani, češ, da živimo sto let za kačami in uporabvljamo orožje iz "kamene dobe".
    Izhajajoč iz filozofije, ki jo v nekaj preteklih izjavah predstavljajo tisti, ki se ne strinjajjo z lokolovom, bi bilo povsem normalno, da bi danes divjad lovili s termičnimi ali nočnimi strelnimi daljnogledi, saj je to dandanes aktualno tehnično stredstvo in ne z M48, ki je bila v uporabi pred sto leti. Torej samo to, kar je danes v uporabi pri lovu in seveda to kar uporablja slovenski zelenohlačnež je tisto edino pravo in edino sprejemljivo?!
    Citat capreolus je objavil:
    Prav imaš Krpan. Vendar pa spremembe, ki se obetajo ne spreminjajo statusa lovnih obor, tako da so dejansko lovišča. V oborah lov z lokom izvajamo le zaradi tega, ker drugje pač nimamo možnost.

    Se strinjam ZR7. Prav zato bi lok moral biti uvrščen med lovsko orožje. Sam sem s prijatelji lovil v kar nekaj državah v Evropi (nazadnje v Srbiji v enem od lovišč Vojvodina Šume) in Afriki kjer je temu tako in prav vsi, ki so se na lastne oči prepričali o učinkovitosti loka kot lovskega orožja so mnenja, da po učinkovitosti nikakor ne zaostaja za ostalim lovskim orožjem.

    Ej Jelen, ne vem zakaj so tako nastrojen proti lovu z lokom? Verjetno je to čisto podzavestna reakcija, saj je znano, da se ljudje bojimo vsega kar je za nas neznano in tako predvidevam, da tudi ti prav dosti ne veš o tem.

    Mi (jaz) nismo lokostrelci, ampak smo lovci z lokom. S tem pa, ko nam svetuješ, da naj streljamo le na streliščih in na tarče divjadi, stopaš na tanek led, ki se ti zelo hitro lahko vdre. Zakaj? Zato ker bo to isto jutri nekdo zahteval tudi za vas (nas) lovce s puško!!! Očitno pa še vedno ne veš, da lov z lokom ne obstaja samo v USA, ampak je v Evropi bistveno več lovcev z lokom, kot je vseh “ta pravih jagrov” v Sloveniji. Tudi sam sem “ta pravi” lovec (mislim seveda na puško) že več kot 20 let. Kljub temu, da sam imam doma “poplavo” lovskega orožja in “morje” nabojev vem, da je lov z lokom velik korak naprej in ne nazaj v zgodovini lova! Zakaj? Zato ker se lovec z lokom mora bistveno bolj potruditi in bistveno bolj poznati divjad in lovišče, kot “ta pravi” lovec s puško.

    Pa še nekaj Jelen! Prav tak odnos kot ga imaš ti, je našo lovsko organizacijo pripeljal do stanja v kakršnem trenutno je! Ne pravim, da ti osebno ker te ne poznam, smo pa slovenski lovci smo verjetno med najbolj ortodoksnimi bitji, ki zavračamo vse kar samo malo diši po novem ali drugačnem.

    Čestitam ZR7. Hrup strelnega orožja bo vedno bolj moteč za ljudi, zato je tvoje razmišljanje čisto produktivno. Verjetno se nam bo v bodočnost vedno bolj dogajalo, da ne bomo smeli loviti ne samo 50 m od hiš, ampak bo ta razdalj verjetno nekajkrat večja. Ob tem pa ti moram povedati, da so v Sloveniji področja, kjer lova ne bo možno izvajati, če bo ta razdalja 200 m. Če kdo ne verjame, naj se ankrat zapelje na Goričko, kjer so hiše posejane po vseh hribih.

    Dihur, prav tako kot Jelen se nahajaš na zelo tankem ledu! Živali se pobijajo v klavnici! Če pa že pišeš bedarije pa vsaj prej premisli, saj bo nekdo isto to izjavil tudi za strelno orožje!!!

    Way to go Hubertus!

    Way to go štiriperesna deteljica!

    Vse pa, ki vas lov z lokom zanima vabim, da nas letos spet (Društvo za Promocijo Lova z Lokom) obiščejo na Sejmu LOV v Gornji Radgoni! Prepričan sem, da bomo lahko rekli marsikatero konstruktivno in tudi kritično, vendar iz oči v oči!

    LP Capreolus

  3. #3
    ZR7 Guest

    Privzeto

    http://lov.mojforum.si/lov-about704-0.html


    Citat ZR7 je objavil:
    Citat capreolus je objavil:
    Ob tem pa ti moram povedati, da so v Sloveniji področja, kjer lova ne bo možno izvajati, če bo ta razdalja 200 m. Če kdo ne verjame, naj se ankrat zapelje na Goričko, kjer so hiše posejane po vseh hribih.
    Tudi okolica Ljubljane in drugih večjih mest je praktično poseljena vsevprek po vseh dolinah. Če bi pri nas okoli hiš delal 200m kroge, izgubimo praktično pol lovišča.

    Tisti, ki še imate dobra lovišča, področja "divjin" brez naselij to verjetno drugače gledate. A takih področij je žal vedno manj. Pa ne smemo sedaj presojati le iz svojega zornega kota. Na Slovensko lovstvo moramo gledati kot celoto. In v to celoto bo nedvomno prej kot slej puški ob boku spadal tudi lok. Pa četudi ne bo vsem povšeči.
    Citat medvedar1 je objavil:
    Prosim vas za malo več strpnosti do drugačemislečih. Prosim, brez osebnih žalitev, etiketiranja, diskriminiranja.
    Saj se lahko, z malo napora pri izbiri besed, tako lepo pogovarjate.
    Citat capreolus je objavil:
    Prav imaš Medvedar!

    Vendar pa me včasih kar zasrbijo prsti, ko so eni pač toliko prepričani v svoj prav, da kritizirajo vse, kar je drugačno in česar ne poznajo. Vsi smo v prvi vrsti lovci, nekateri pa bi pač radi popularizirali tudi druge vrste lova (lov z lokom in sokolarjenje).

    Glede polharjenja se ne bi opredelil, saj polharjenje ni lov v pravem pomenu besede.

    Če sem koga užalil se oproščam, obenem pa vse vabim h konstruktivni razpravi in ne diskreditacijam.

    LP
    Citat ZR7 je objavil:
    Bistvo tega foruma je ravno v možnosti večstranske komunikacije.
    In kdor ne jemlje drugačnega mnenja, morebiti celo odkritega napada le kot napad, ampak izziv, tisti lahko z argumenti doseže večjo zmago, kot bi jo, če bi isto objavil nekje, kjer mu nihče ne bi ugovarjal.

    Torej kot že dostikrat napisano na tem forumu, moč je v argumentih! In te imate tu možnost podajati. Vabljeni!
    Citat capreolus je objavil:
    ZR7

    Čeprav sva na tem forumu dostikrat podobnih mnenj, se o določenih stvareh pač ne strinjava. To konec koncev ni nič slabega, saj se, kot si zapisal samo na ta način lahko konstruktivno polemizira o neki stvari.

    Človek pa se uči dokler je živ! Vendar pa na žalost vse preveč "njih" misli da vse vedo (s tem ne mislim na tebe osebno ampak večinoma na tiste nekje visoko).

    Me pa veseli, da sprejemaš to debato kot nekaj pozitivnega.

    Na žalost pa je na tem forumu vse premalo članov iz naših vrst. Po trenutnem seznamu članov nas je 292 oz. 1,3 % od skupnega števila članov. Če pa to še malo pogledamo po regijah, pa je stanje še slabše. Če bi nas na tem forumu bilo več aktivnih, bi verjetno imeli tudi večjo težo.

    LP
    Citat veper je objavil:
    Capreolus in zakaj ne razširiš informacijeo forumu še na tiste ,ki jih ti poznaš, oni pa za forum pač še niso slišali?? Verjetno je kar nekaj takih ,ki so spremljali sedaj nedelujoči forumLZS in čakajo ,da bo spet začel delovati,za tega pa preprosto ne vedo :roll:
    Citat Big Foot je objavil:
    Osebno proti lovu z lokom nimam nic v kolikor je tak lokolovec tudi sposoben tocnega strela seveda z ustreznim lokom in puscico.

    Me pa malo bega to da sem kako leto nazaj po satelitu gledal nek spanski jagerski kanal kjer so jagali z lokom. Vecina lovcov je imala compound loke eden pa takega "indijanskega" vsi pa z takimi puscicami kot sem jih videl v filmu deliverence (kot rezila noza). Reci moram da od streljanih zivali skupaj okoli 20 kosov niti 1 ni padla v no ja "ognju". Streljali so povecini srnjad, ki je ze tako ali tako obcutljiva na strel. Da jelenjad ni padla na mestu sem pricakoval... Zares verjamem da z puscico podres tudi nosoroga problem je le v kakem casu bo ta zival padla!!!

    Smatram da na TV-ju niso prikazovali neke zgube ki imajo narejen lok iz leskove palice pa strika. Tako da sem vsaj iz videnega skeptik.

    Morda bi bilo zanimivo ce bi na kakem forumskem srecanju nekdo prinesel tak lok ter se lahko tudi ostali prepricamo o tocnosti in moci - na tarco seveda!

  4. #4
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    ZR7 pravi, da žival streljana s puško redkokdaj pade mrtva na mestu, zato nima nič proti lovu z lokom. Pri strelih v mehko so vedno problemi, kaj bo pa naredila pri takem strelu ena "uboga" puščica ?

  5. #5

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    ZR7 pravi, da žival streljana s puško redkokdaj pade mrtva na mestu, zato nima nič proti lovu z lokom. Pri strelih v mehko so vedno problemi, kaj bo pa naredila pri takem strelu ena "uboga" puščica ?
    Puščica pri strelu "v mehko" povzroči enake probleme kot krogla - divjad pogine zaradi peritonitisa po več urah. Potreben je krvosledec kot pri strelu s kroglo.

    Janez

  6. #6
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Lok je za tarčo, ne pa za medveda !!! Uboga žval, kaj mora vse pretrpeti. Kaj je hudega storila ?

  7. #7

    Privzeto

    Ja, ja

  8. #8
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Lok in medved

    Lp!

    Sicer sam še nisem plenil z lokom, poznam pa dobrega lokostrelca, tako, da tisto čisto verjamem. Če pade slon in se puščica dejansko ustavi na drugi strani pod kožo je en medo prav nedolžna tarča. Tisto detel, ubogi medved, enako bogi kot ko se ga ustreli s kroglo. Samo naše neznanje rojeva odpor do lova z lokom. Lovska puščica in poškodba, ki jo naredi ne zaostaja dosti za poškodbo, ki jo napravi krogla. Kurare bi bilo zanimivo če bi prilepil kakšne fotografije, kaj naredi lovska puščica.

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  9. #9
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Me ne boste prepričali, ker sem videl že mnogo filmov.

  10. #10

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Me ne boste prepričali, ker sem videl že mnogo filmov.
    Mene pa tudi ti ne boš, pa jaz nisem gledal filmov

Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •