Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 25

Tema: Lov v bližni naselj in hiš

  1. #11

    Privzeto

    kršu si zakon hehe!

  2. #12

    Privzeto

    Zakon si kršil,ne glede na strinjanje lastnikov,tko da bod tiho in rajš pejd na tisto pivo,ki so ti ga ponudili!!!

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  3. #13
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat gamsar je objavil: Pokaži objave
    Sam sem letos uplenil gumbarja na travniku, 50 m od hiše. Gre za dve hiši povsem na samem, na robu gozda. Zanima me, ali sem kršil zakon, če sem pred lovom poklical lastnika prve-najbližje hiše in prosil za dovoljenje. Seveda mi je dovolil in rekel, da ga nič ne moti pa da če pridem na eno pivo Torej kaj v takem primeru je vse uredu, ko se stanovalci hiše strinjajo?

    Po mojem vse v redu. Mene so že večkrat vabili, da uplenim kakšen komad pri hiši.

  4. #14

    Privzeto

    Večina slovenskih lovišč, ima mnogo zaselkov, individualnih hiš, vikendov...v katerih bi bil praktično onemogočen lov, če bi okoli vsakega vikenda, hiše postavili pas v katerem se ne sme loviti. Mislim, da je bilo o tem že govora v prejšnjem forumu.
    Treba pa je razmisliti s trezno glavo, kdaj pritisneš na sprožilec.

    Pa še nekaj za razmislek, 500 metrov od hiš streljaš srnjaka ki ne obleži v ognju. Srnjak steče proti vikendu in se 30 metrov stran potuhne v grmovju. A ga boš streljel še enkrat? Po zakonu si preblizu objekta?

  5. #15

    Privzeto

    V zakonu nikjer ne najdem, koliko moraš biti oddaljen od hiše, da lahko loviš (izvajaš odstrel).Piše samo za skupinski lov, nikjer pa za individualni.


    Pa še to, da samotna hiša ali vikend nista naselje, zaselek...

  6. #16
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Tako kot pravi Jazbec in že zgoraj citirani zakon. 50m velja za skupinske love!
    Na vogalu hiše lahko streljaš, seveda če ni tam javne površine, ograjene površine, ipd. kar najdete v omejitvah. Hiša ali objekt še ne pomenita zaselka ali javne površine sama po sebi. Se pa bo verjetno lastnik pritožil zaradi kršitve javnega reda in miru, ogrožanja varnosti ali karkoli bo že našel, zato verjetno ni pametno to početi kar tako in brez seznanjanja ali soglasja stanovalcev.
    Torej ni omejitve za lov pri osamljenih hišah in ni izgovora če se tam pojavljajo škoda, da ne smemo loviti tako blizu.
    Če se držimo zakona, razuma in osnovne olike, ne bi smelo biti problemov.

  7. #17
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Po mojem vse v redu. Mene so že večkrat vabili, da uplenim kakšen komad pri hiši.
    Mene pri vsem tem moti samo to, da lovite dejansko tako blizu naselja- sam nisem pristaš tega in za mene ni jaga če se ne odpeljemo stran 5km.
    razen tega si pri ljudeh (ki nas že tako ne marajo preveč) ustvarjamo slab vtis.
    Če si bomo dovolili streljat s hiš, potem se lahko tudi z avta itd..- to je sam podiranje mej, ki ne peljajo nikamor in niso etična...

  8. #18
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Etika in tradicija

    Lp!

    In smo zopet tam, kjer sem že tolikokrat pisal. Mešamo etiko s tradicijo. Etičnost je to, da živali zagotovimo hipno smrt, da ne delamo sirot, da ne lovimo v ekstremnih pogojih. Tradicija in zakon velevata, da ne streljamo iz avta, hiš... ne etika.

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  9. #19
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat cvi5k je objavil: Pokaži objave
    Mene pri vsem tem moti samo to, da lovite dejansko tako blizu naselja- sam nisem pristaš tega in za mene ni jaga če se ne odpeljemo stran 5km. ...
    Jaga vsaj 5 km stran od naselij je lovski užitek. Lov blizu naselja je zoprno in težko delo izpolnjevanja plana, preprečevanja povoza in škod po divjadi.
    Zakonska določila so jasna, torej pravilno ali nepravilno izvajanje takisto.

    In tudi pri teh variantah se lahko vprašamo zakaj lovimo.

  10. #20
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    319

    Privzeto

    Se strinjam z zr7 saj je preventivni ukrep za manj povoza, konfliktnih situacij blizu naselij lov oz. odstrel divjadi v urbanem okolju. Po drugi strani pa je treba razumeti ljudi, ki v lovcih vidijo morilce, mesarje,... saj se med zeleno bratovščino najdejo tudi taki.Zato lahko lovsko nepriljubjenost v zadnjem času pripišemo le tem.

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •