Stran 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 74

Tema: Trocevke

  1. #11

    Privzeto

    Kolega ima bock drilling v kalibru 7x65R/223rem/16. Naboje polni sam, in to tako da pri 7x65R uparblja najlažje krogle (mislim da okoli 8 gramov), pri 223rem pa najtežje, pa še malo manj nafila, tako da mu obe neseta praktično enako.
    Je pa najbrž težko dobit tovarniško strelivo, ki bi se tako "ujemalo"

  2. #12
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    105

    Privzeto

    Točno tako, na tovarniško strelivo je to praktično nemogoče. Zadetke ujameš s svojim polnjenjem, pa še po tem je vsak naslednji strel vprašljiv, zaradi segrevanja ene od cevi.

  3. #13
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    To se pravi problemi in sr.....

  4. #14
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Suhlovi in boroveljski drilingi so presenetljivo lahki, proti kakšni češki bokarici pa kar peresno lahki.
    Namen imam nabavit enega, v 7x65R ali 8x57JRS. Mogoče bo še kakšna vložna cev "padla" not. Ne vem pa kako je potem z nastrelitvijo. 2 krogli različnih kalibrov, pa en daljnogled
    Z pristrelitvijo vložne cevi ni problema, to z malo izkušenj lahko opravi vsak sam.
    Sam imam driling in vložno cev. Obe krogli neseta v piko, le da na različnih razdaljah. Vložno cev pogosto vzamem ven, pa se lega zadetkov kasneje ne spremeni. Zelo pa pazim, da jo vedno dam v enak položaj in privijem z podobno silo (z občutkom).
    Se mi zdi to veliko bolj uporabna puška kot bok driling, ki je bolj puška za prestiž in kot statusni simbol.

  5. #15

    Privzeto

    Se mi zdi to veliko bolj uporabna puška kot bok driling, ki je bolj puška za prestiž in kot statusni simbol
    Mogoče res,je pa veliko odvisno od tega kakšno lovišče imaš! Če imaš lovišče z gostim terenom,prašiči in jelenjadjo potem ne vidm nobenega prestiža,ampak pač priprava na teren in lov!
    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    [QUOTE=gams HR;12269]Ali ve gdo da se morda prodaja kak bockdrilling?[/QUOT

    Enega ma Fanzoj v Ljubljani 7*65r/22 hornet/16-70, oglas v lovcu.

    Enega Borovnik Ferlach 7*75R SE von Hoffe/223 Remington/20-76, Zeiss 1,5-6*36, 6000 EUR pa prodaja človek privat v Ljubljani. 00386 31 246 681.

    Idealna puška s katero pokrivaš vso parkaljasto divjad+roparice, s preže ali na pogonu.

  7. #17
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Mogoče res,je pa veliko odvisno od tega kakšno lovišče imaš! Če imaš lovišče z gostim terenom,prašiči in jelenjadjo potem ne vidm nobenega prestiža,ampak pač priprava na teren in lov!
    lp
    Dolgin, mogoče nisi točno razumel, kaj sem mislil povedati. V mislih sem imel prav takšno lovišče. Primerjava pa je bila med klasičnim in bok drilingom. Pri bok drilingu moraš preizkusiti veliko municije, da ti obe risani cevi neseta v piko, in se potem držati le te preizkušene kombinacije. Pri klasičnem drilingu ki ima tudi vložno cev, najprej nastreliš kroglo s poljubno municijo, potem pa temu prilagodiš še vložno cev. Tako ti s kakršnokoli municijo obe cevi neseta v piko.
    Druga prednost pred bok drilingom pa je ta, da lahko vložno cev odviješ ven in imaš dve šibreni cevi, če situacija ravno tako nanese. To sem sam že velikokrat naredil med samim lovom, če sem npr. naletel na kuno, kjer je ponavadi potrebno več "toče".
    Ko si že omenil prašiče - v klasični driling lahko poleg krogle vstaviš še dve idealki, v bok na žalost samo eno, ta mala kroglica pa mora biti tiho.
    In še ena prednost, namreč precej nižja cena.
    Zakaj torej bok driling?

  8. #18

    Privzeto

    Tudi sam sem uporabnik klasičnega drilinga Markel Suhl, ki se mi zdi prav primeren za lov na prašiče (tri krogle) ali pa za na štant (krogla + dva šibrena naboja, eden droben in en malo debelejši in imaš vse pokrito), tako, da se kar strinjam s tabo jagermaister. Je pa res, da se je treba drilinga navadit, tu mislim predvsem na preklaplanje, kar zna biti predvsem problem za tiste, ki imajo malo več težav z živčki:icon_:, ko se pojavi divjad v bližini. Sicer pa je potrebno zadevo preiskusit.

  9. #19
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto bockdrilling

    Bockdrilling z manjšo kroglo 223 ali 5,6*50r mag je dosti bolj uporabna puška kot vložna cev z hornetom. Glede uporabosti manjše krogle na pogonih pa naj vsak sam poizkusi, hornet sigurno ni uporaben.

  10. #20
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Če je potrebno, vložno cev v 15 sekundah odvijem ven in vstavim šibren naboj ali idealko.
    To pri bok drilingu pač ni mogoče!

Stran 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •