Stran 7 od 8 PrvaPrva ... 345678 ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 74

Tema: Trocevke

  1. #61
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat toncybrak je objavil: Pokaži objave
    No Andrejček pametna odločitev! Ne bo ti žal, vem kuk je jagat z meopto, pa sej bomo hmal na Trojic sprobal.
    Moli da bo kmalu sneg.
    Amir
    Hehe..ti samo plac prprav za trocevko
    ...de sprobamo!!..

    lp
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  2. #62

    Privzeto

    Pred kratkim sem nabavil shulovo trocevko 7x65R/16/16 s vložno cevjo po celi dolžini 5,6x50R Mag ( desna cev), zanima me če ima kdo kake iskušnje,če lahko streljam s idealko iz leve cevi katera je čokirana??
    ziljan

  3. #63
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto Drilling

    Leva cev, Rottweil Brenneke, mi nese na 60 m 15 cm desno v višini križa z istim kalibrom.

  4. #64

    Privzeto

    Glede skrbi ali lahko streljaš iz cevi ki je čokirana je tako da ne glede ali cev na koncu ima ciliner ali 1/1 zadrgo, streljanje idealke je dovoljeno, če je puška v brezhibnem stanju. To ni vprašljivo. Za premislit je, kako bo strel s idealko vplival na vložno cev desno. Mislim da boš moral na strelišče in zadevo preizkusiti.

  5. #65

    Privzeto

    Ali je vano streljati naboje s kroglo za gladko cev (po domače idealke) iz čokiranih cevi je odvisno od krogle. Brenneke tip "idealke" omogoča varno streljanje tudi iz 1/1 oz. polnega čoka.
    Ni vsaka idealka idealna za vsako puško.

  6. #66

    Privzeto

    Sem pristaš RWS Brenerke,prej sem imel tudi shulov driling 7x65/12/12 streljal sem iz obeh cevi brez problema zadetki pričakovani.
    Zanima me če kaj to vpliva na sosednjo cev - vložno cev?
    Kakšne kaj imate iškušnje s takšno puško?
    ziljan

  7. #67

    Privzeto

    Danes sem malo "pokal" in preizkušal nove polnitve.
    Zanima me, ali ima kdo izkušnje z dviganjem lege zadetka pri drilingu? Do sedaj sem streljal Sierro in Hornady, oboje 154grs in ni bilo težav z dvemi zaporednimi streli, vedno so bili zadetki skupaj. Sedaj sem "naštimal" Gromčke in je prvi strel v "piko", drugi pa kar 15cm višje.
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  8. #68

    Privzeto

    Izgleda, da to nastane, ko se puška že malo zdela, mogoče se delno razlota cev. Moj driling dela isto, vsak strel cca 10 cm višje. Očetov driling pa nese vse strele v isto luknjo. RAzlog je v tem, da se zgornji del cevi, ki je lotan manj greje kot spodnji oz. se toplota hitreje odvaja, zato cev zvija navzgor. Nevem pa zakaj nekatere kombinirane puške ne "plezajo". RAzlike pri različnih nabojih nisem opazil, meni vse pleza.

  9. #69
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Lightbulb

    To je bolj pogojeno z debelino cevi. Tanjše krogelne cevi se hitreje segrejejo, so pa seveda lažje in se hitreje "večajo oziroma z drugo besedo daljšajo" in s tem potem dobimo te odmike pri ponovnih strelih levo, desno, gor ali dol. Odvisno spet, kje je cev vpeta glede na gladke cevi, ki ostanejo zraven hladne... Nekatere kombinirane puške manj, nekatere več. Nove pa ponavadi nič, če so prosto vpete.

  10. #70
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    Izgleda, da to nastane, ko se puška že malo zdela, mogoče se delno razlota cev. Moj driling dela isto, vsak strel cca 10 cm višje. Očetov driling pa nese vse strele v isto luknjo. RAzlog je v tem, da se zgornji del cevi, ki je lotan manj greje kot spodnji oz. se toplota hitreje odvaja, zato cev zvija navzgor. Nevem pa zakaj nekatere kombinirane puške ne "plezajo". RAzlike pri različnih nabojih nisem opazil, meni vse pleza.
    Bravo če je driling narejen in vzdarževan tako kot je potrebno ne bo dvigalo zadetkov.

Stran 7 od 8 PrvaPrva ... 345678 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •