Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: Gozdovi

  1. #1

    Privzeto Gozdovi

    Komentar ni potreben!

  2. #2

    Privzeto


  3. #3

    Privzeto

    A mi lahko kdo pove,ker vol jim daje soglasja k izgradnji takih vlak?
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Men se tole zdi bl kt dvopasovnica ne pa vlaka....

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Zober, ne moreš verjet, ampak še vsaka gozdna cesta, po kateri se ti zdaj veselo voziš, je na začetku takole izgledala.

    Meni tole zgleda kot gozdna cesta, ne vlaka. V takih nagibih terena se vlak ne gradi, ampak se uporablja žičnica.

  6. #6

    Privzeto

    Možno mugo ampak no bom slikal še mal na pokljuki ki je zaščiteno območje,tam je pa stanje še hujše!

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Vem, kako zgledajo stvari gor. Nekatere stvari so neizbežne. Če hočeš dobit ven les, pač ga moraš z neko stvarjo peljat. S konjem to nihče ne počne več, s helikopterjem ni računice. Ostanejo ti vozila na kolesih in gosenicah, ki se peljejo po tleh. Je pa seveda treba gledat kdaj pa kje se vozi. Po obilnem deževju ni ravno najbolje, to ve vsak in da ne boš nislil, tudi sam ne odobravam vsesplošnega ritja po gozdovih v vsem možnim. Ampak gor je dejansko problem, pozimi je preveč snega, tako da pride delo v poštev čez leto. Če pa je bolj mokro, pa dobiš precej blata. Ampak stvari se na srečo hitro zarastejo, problem so le strmine z nevarnostjo erozije. Gor so sedaj pospravljali snegolome, ki jih je treba nujno sanirat, da se preveč ne razmnoži lubadar.
    Zaščiteno območje pa je TNP do določene meje. Gospodari se z gozdovi lahko normalno. Ne zdi se mi pa normalno, da je letno not milion ljudi, ki hodijo in tulijo ter svinjajo vsepovprek. To se mi zdi veliko huje kot nekaj blatnih vlak.

  8. #8

    Privzeto

    Ne samo milijon kot ti praviš mugo ampak še več.Pozabil si kolesarje,motoriste,in pozimi motorne sani.Ko se takšna vlaka naredi,adijo ljubi mir v gozdu.

  9. #9
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Citat slednik je objavil: Pokaži objave
    Pozabil si kolesarje,motoriste,in pozimi motorne sani.Ko se takšna vlaka naredi,adijo ljubi mir v gozdu.
    Problem ni široka vlaka, ki omogoča spravilo lesa z sodobmim traktorjem, temveč vožnja z vozili v naravnem okolju, ki je prepovedana z odredbo.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •