Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 18

Tema: Dolžina ležišča

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Question Dolžina ležišča

    Vem da se je na starem forumu že nekaj pisalo, pa vendar me zanima...je tukaj kdo od strokovnjakov, ki mi lahko pojasni kakšne so lahko posledice če s puško ki ima 65 dolgo ležišče streljaš 70mm dolge naboje? se zmnanjša prehodni konus? obstaja nevarnost da ti "napihne" cev?


    lp damijan

  2. #2
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Brakir je objavil: Pokaži objave
    ...je tukaj kdo od strokovnjakov, ki mi lahko pojasni kakšne so lahko posledice če s puško ki ima 65 dolgo ležišče streljaš 70mm dolge naboje? se zmnanjša prehodni konus? obstaja nevarnost da ti "napihne" cev?


    lp damijan
    Adi poje "Fantje, ne ga srat, bolje je živ ostat!"
    Seveda se pri zvezdasto zaprtih šibrenih nabojih plastika odpre v nekakšen zožani lijak, ker za popolno odprtje ni prostora. Posledično narastejo pritiski in nevarnost.

    Točno kaj in kako, naj pa razloži kdo, ki se bolje spozna na orožje.

  3. #3
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Nikar tega delat !!! Povečajo se pritiski. Nevarno. Pri našem lovcu je počilo kopito.

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Smile

    Heh ja šefe sem že dostkrat slišalk to pesem ja....

    pa ne mislim jih zdaj pokat ker sem od danes naprej ponosni lastnik toplerce boroveljke, pa ne ve dečko al je mel ležišče 65 al 70, ker je puška dedovana, tko da mislm d najbolš "šubler" u roke pa zmert....
    pomermo polo pa z njo nad lisičke....

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Ugotovil sem da ima krajše ležišče, zdej me pa zanima kak je kaj vaša izkušnja s ponudbo tovrstne municije, in pa če bi se dalo mogoče ležišče predelat na 70 mm? fajn bi blo če bi imeli koga od "foha" tle da mi malo pove...bom pa vesel vsakega predloga...

  6. #6

    Privzeto

    Pač kupiš 65 dolžino nabojev,sicer jih ni ogromno se pa da dobit.

  7. #7

    Privzeto

    Živjo. Mislim, da nimaš veliko manevrskega prostora. Šibrne naboje z dolžino tulca 65 izdeluje Sellier&Bellot, te pa se po mojih informacijah pri nas ne dobi, ker jih zaradi majhnega povpraševanja ne uvažajo. Drugi proizvajalec je Elektroplastika iz Križevcev. Takšne naboje pa izdelujejo le redko, če pa imaš srečo jih lahko imajo na zalogi.
    Preostaneta ti še tri variante. Zdaljšati lezišče v cevi puške na 70 (po mojem mnenju je škoda orožja). Polnjenje šibernih nabojev v lastni režiji. Krajšanje že izdelanih nabojev iz dolžine 70 na 65.

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Na sejmu v Salzburgu sem vzel katalog od Rotwiela. Tudi oni delajo naboje 12/65

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Kaj pa kaka italija, avstrija? sej ni problema bi šel jaz po te zadevce, pa nabavil bi za sezono kompletno, samo če bi dobil... bi lepo prosil za kake info....


    lp damijan

  10. #10
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Pokliči ULOV d.o.o., v Lucijo, Portorož.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •