PDA

View Full Version : Recepti in ostalo



JANEZ L
18. June 2008, 09:18
Lp!

Dovolil sem si, da odprem novo temo v kateri bomo lahko zapisali recepte za razne jedi, takšne in drugačne.

Ni pogoj, da so iz divjačine.

Res bi prosil, da ne ugotavljamo ali so jedi dobre ali slabe, ker je to odvisno od okusa posameznika. Dobrodošel je pa komentar, kaj jaz naredim drugače...

Tudi opis dekoracij posameznih jedi in prilog je dobrodošel.

Tudi fotografije jedi in končnih dekoracij so dobrodošle, kaj dobrodošle, zaželjene.

Zahvaljujem se tistim, ki podo pisali, tistim, ki bodo recepte uporabljali v praksi želim veliko sreče in gurmanskih užitkov.

Lovski zdravo
Janez L

JANEZ L
18. June 2008, 09:41
Lp!

Bom, kar sam zapisal in otvoril temo. Ne vem zakaj sem izbral ravno svizca. Najbrž zato, ker je njegovo odlično meso veliko premalo cenjeno. Lovci, ki uplenijo svizca ponavadi meso zavržejo v bistvu pa ne vejo, kakšno kvalitetno meso so zavrgli.

Dobro uležanega svizca razrežemo na manjše kose: stegna, plečeta, rebra, hrbet na nekaj delov.

Meso damo v kvašo, ki jo pripravimo nekako tako. V glinen lonec zložimo kose mesa in jih natremo s česnom, posujemo po okusu z marajonom, rožmarinom, baziliko, šetrajem, strtimi brinovimi jagodami (3), strtim barvnim poprom, malo ostre paprike. Dodamo nasekljan svež petršilj. Vse skupaj z rokami pregnetemo, da se začimbe lepo oprimejo mesa. Pokapamo s sokom ene limete in balzamičnim kisom. Vse skupaj še enkrat pregnetemo in zalijemo z olivnim oljem. Posodo pokrijemo in jo za pet dni postavimo v hladilnik.

Ko napoči dan D si dogodki sledijo nekako takole. Najprej pripravimo vso potrebno zelenjavo za dušenje. Razrežemo: različne vrste paprik, pol ostrega feferona (ni pogoj je lahko sladki), paradižnik (najbolje, da ga olupimo), čebulo, brokoli, brstični ohrovt (če ga imamo) in bučke.

Meso vzamemo iz kvaše in ga do suhega zbrišemo. V teflonski kozici, na olivnem olju, na hitro opečemo kose mesa, da zlato zarumenijo. Nato meso prestavimo v namaščen glinen pekač in ga obložimo z vso zelenjavo, vsa skupaj po okusu solimo. Pekač pokrijemo in meso pri temperaturi 180oC pečemo, bolj dušimo, nekako štiri do pet ur. Odvisno od starosti živali. Meso redno zalivamo z jušno osnovo. Ko je meso mehko, ga zložimo v posodo in pokrijemo, da ostane toplo. Zelenjavi dodamo kislo smetano, da pripravimo prilogo.

Zraven postrežemo pražen (restan) krompir in dušen riž z jurčki.

Vse skupaj dekoriramo z rezino pomaranče in limete ter dodamo vejico svežega petršilja.

Pa dober tek!

Lovski zdravo
Janez L

JANEZ L
18. June 2008, 15:22
Lp!

Vzamemo zrezke jelenjega teleta ali enoletne živali, lahko tudi divji ali domač prašič. Zrezke pod cunjo potolčemo iz obeh strani, jih pokapamo z sokom limete in pustimo v hladilniku eno uro. Med tem pripravimo nadev. Na drobno zrežemo jetra in srček od purana ali piščanca. Na olivnem olju jih popražimo. Nato v posodi zmešamo z sirom s plemenito plesnijo (sam dam regina blu, ker ima blag okus, da ne prevlada), sladkim mletim čilijem, mletim črnim poprom, petršiljem in marajonom. Maso zmešamo in pustimo stati 10 minut. Nato zrezek posolimo iz notranje strani in nadevamo z nadevom. Zrezek zavijemo in povežemo ali prepikamo po robovih z zobotrebci. Še od zunaj ga pokapamo s sokom limete.

V teflonski posodi, ga na močno segretem olivnem olju popecimo iz obeh strani. Paziti moramo, da ga ne prepečamo ampak samo spečemo, tako, da maksimalno dve minuti iz vsake strani.

Kot prilogo ponudimo pražen krompir in omako iz jurčkov. Dekoriramo z lističi kumare, rezino pomaranče in vejico svežega petršilja.

Pa dober tek!

Lovski zdravo
Janez L

JANEZ L
20. June 2008, 15:36
Lp!

Fazana oderemo in pokapamo s sokom limete. V hladilniku pustimo stati čez noč. V lonec damo fazana in dodamo vso jušno zelenjavo, po popramo in solimo ter dodamo ostale jušne začimbe. Korenja naj bosta dva dokaj velika saj ju bomo dodali pašteti.
Ko je juha skuhana meso odcedimo, juho pa precedimo. Juhe ne zavržemo saj je čudovita in paše k nedeljskemu kosilu.
Ves meso ločimo od kosti in pustimo, da se ohladi, prav tako ohladimo korenje. Meso in korenje damo v multipraktik in ga spasiramo, dodamo pet slanih inčunov, pet narezanih kaper, dve kisli kumarici, nekaj v slanico vloženih zrn zelenega popra, tri stroke česna, dve žlici gorčice, dve žlički sladke ali ostre paprike (odvisno od okusa) za konec pa tri ali štiri žlice Rame, za boljšo mazljivost. Zmes dobro premešamo in pustimo stati v hladilniku čez noč.
Postrežemo jo na pečenem toastu z margarino. Po vrhu rezina kuhanega jajca in vejica svežega petršilja.
Na podoben način se, da pripraviti tudi račjo pašteto. Nekateri dodajo še malo jeter, a sam tega ne delam.
Takšna pašteta je zelo primerna za pred jed ali jed po večerji, ko steče pristna lovska debata o zgodah in nezgodah na zelenih stečinah.

Vam povem, osebno mi je domača fazanja pašteta boljša od tatarskega biftka in je nekaj gurmana v meni, zato bi vsem, ki imajo možnost priti do fazana, res toplo priporočil, da naredijo iz njega pašteto.

Pa dober tek!

Lovski zdravo
Janez L

Lectograjski
27. June 2008, 11:00
Naj dodam še sam en recept, ki ga že vsa leta uporabljam pri pripravi cvrčka (jetrca, srček). Recimo mu divjačinska jetrca na lovski način.

Divjačinska jetrca in srček zrežemo na tanke rezine. Na maščobi popražimo čebulo, dodamo česen in narezano drobovino. Ko se drobovina popraži zalijemo s črnim vinom. Sam uporabljam vina z manj kisline (Cabernet suvignon ali frank, dalmatinska vina) Teran, merlot, barbera so za moj okus malček prekisla.
Počakam, da se vino pokuha in izhlapi. Dodam 0,3 domačega žganja, ter začinim (sol, poper, piment). Premešam in dodam sladko smetano. Ko se pokuha in malo zgosti dodam še petršilj. Jed je pripravljena. Priloga je po izbiri.

Seveda vaja dela mojstra, zato nisem pisal količin, saj naj vsak recept prilagodi svojemu okusu.

Pa dober tek!

LOVRO
27. June 2008, 22:26
Lp!
Dijana mi je naklonila srečo in v torek sem uplenil divjega pujska-lanščaka.
Kot pripravnik sem še zelooo zelen na področu kulinarike iz divjačinskega mesa:icon_redface:Prosil bi nekoga,ki to stvar obvlada,če mi zaupa dober recept.

JANEZ L
30. June 2008, 17:46
Lp!

Lovro to pa je odstrel in pol, predvsem okusen 971. Sem malo počakal, da bi videl če bo kdo drug kaj zapisal a ni, sedaj si gotovo že nestrpen in naj zapišem kako se lotim jaz tega. Še prej bi ti priporočil, da iz stegen lepo narediš zrezke, krače spečeš posebaj, rebra in hrbet tudi. Za golaž daj plečeta in ostanke stegen.
Meso zrežem na kocke nekako za pol oreha velike in ga zložim v posodo. Za kvašo uporabim: petršilj, majaron, baziliko, timijan, šetraj, rožmarin, muškatni orešček, barvni poper, črni poper, brinove jagode, ostro papriko, česen. Začimb daj po okusu. Sam se držim načela, da od viška ne boli glava. Meso NIKOLI ne soli, posoli ko daš golaž kuhat. Ko si meso in začimbe dobro premešal pokapaj z limeto in balzamičnim kisom ter vse skupaj zalij z olivnim oljem. Na meso lahko za pet dni pozabiš, seveda postavi ga v hladilnik če ne, se boš nanj hitro spomnil:icon_confused:.
Na dan D meso lepo odcedi. V lonec daj narezano čebulo po načelu kolikor mesa toliko čebule plus še malčk več. Čebulo na zmernem ognju razpusti na svinjski masti, da se lepše razpusti jo jaz posolim. Ko je čebula O.K. dodaj meso in ga dobro prepraži, dodaj lovorjev list, olupljen paradižnik cca 4-5 in posoli. Sam nisem ljubitelj redkih (gostilniških) golažev tako, da zalijem z zelo malo količino vode. Na zelo zmernem ognju kuhaj kakšno uro in pol do dve.
Zraven postrezi polento zabeljeno s kraško panceto ali kruhove cmoke. Za dekoracijo in boljši okus dodaj na golaž, ko bo že v krožniku žlico kisle smetane.

Pa dober tek!

Lovski zdravo
Janez L

LOVRO
1. July 2008, 06:42
LP!
Uf! Janez L! Že ko sem bral so se mi sline cedile!! To pa bo košta za v hosto za drva napravljat! Z mesom sem naredil podobno kot si mi svetoval in je že navarnem v zmrzovalni skrinji.
Najlepša ti hvala za recept. Ko mi bo uspelo golaž realizirati ti pa sporočim kako je bilo.

JANEZ L
10. July 2008, 17:07
Lp!

Čas kislih kumaric je, tako, da se tudi na forumu pozna. Ni kakšne prave aktivnosti in tudi debate so nekako zamrle. Sam imam službo in sem hočeš nočeš prikovan pred računalnik. Naj vam zapišem en recept če pridejo lovski tovariši nenapovedano in jim tako ob pivu nekaj ponudiš, namesto čipsa, da lažje zdržijo do glavne jedi.
Zazvoni zvonec na vratih in pred hišo nekaj nasmejanih lovskih tovarišev. Srnjaka imajo in so že prav prešerni, tako, da po stisku roke uplenitelju in ogledu plena ter obveznemu komentarju na odstrel, družbo brž povabim v lovsko, jim postrežem pivo, na mizo postavim steklenico "valdmaistra" + "štamprle", sam pa v kuhinjo, brž, da kaj pripravim, da mi tovariši prerano ne opešajo. Kaj sedaj? Poglej poglej nekaj "pujčeka" je v skrinji in zrezki jelenjega teleta, nekaj srnjega mladiča je še tudi, prima fajn... Vse skupaj v mikrovalovno, da se hitro odtali. Sam ta čas pripravim papriko in s tovariši spijem pivo na lovski blagor. Ko je mesek odtaljen toliko, da kose spravim narazen, ga narežem na dva centimetra široke trakove, jih potolčem s kladivom in malo začinim. Čili, majaron, petršilj, česen, poper in sol. Vse skupaj pokapam s sokom limete in prelijem z olivnim oljem, postavim v hladilnik in imam čas še za eno pivo s tovariši. Uff se je prilegel, sedaj pa brž nazaj v kuhinjo. V teflonsko posodo nalijem malo olivnega olja in ga močno segrejem. Mini zrezke na brzino zlato rumeno popečem in jih odcedim na pack papirju. Postrežem jih v skledi tako kot čips. Zraven dodam še narezano papriko in paradižnik ter kruh. Vam povem, se noben ne zmrduje in res lepo "sede" zraven piva. Pridobim si pa tudi čas, za pripravo glavne jedi, saj veste zraven pijače se mora tudi dobro jesti, če ne, ne gre. A o glavni jedi "na brzino" drugič.

Pa dober tek!

Lovski zdravo
Janez L

detel
10. July 2008, 17:38
Janez, a si opravil kak kuharski tečaj ? Res si Jack :icon_wink:.

JANEZ L
10. July 2008, 18:10
Lp!

Detel sem čisti samouk. Imam veliko veselja s kuho, tako, da rad probavam in kdaj mi tudi kaj uspe.:icon_wink: Veselje s kuho imamo po očetovi strani v genih, tako, da je vse še bolj enostavno.:icon_lol:

Lovski zdravo
Janez L

Brakir
30. July 2008, 09:54
Janez bi te prosil kot kulinaričnmega mojstra in gurmana da nam malo poweš okoli teh račjih paštetk ki si jih omenjal pod temo ptice... :icon_lol:samo še 1 mesec pa par dni pa jih napadem, tko da bi biu vesel vsake informacije! :icon_twisted:

lep pozdrav damijan

JANEZ L
30. July 2008, 15:11
Lp!

Brakir identično kot sem zapisal za fazanjo pašteto le namesto fazana uporabi raco, le juhice jaz ne bi popapcal s tako slastjo kot fazanje. Pašteta sama je odlična!!! Dodaj le malo več Rame.

Lovski zdravo
Janez L

.243 Win.
9. August 2008, 15:55
Ker imam interesente za srnin golaž me zanima kakšen dober recept?

JANEZ L
11. September 2008, 14:57
Lp!

No kar dolgo sem čakal, da ti bi kdo drug odgovoril in zapisal recept. Ti ga z manjšo zamudo jaz.

Starejši kos srnjadi pustimo, da v koži dozori pri temperaturi od 2oC do 4oC, Zoreti pustimo 5 do 7 dni. Nato izkožimo in ločimo meso od kosti le rebra pustimo s kostmi. Meso narežemo na za oreh velike koščke, rebra pa razsekamo na približno 4 cm dolžine in po dve rebri skupaj. Tudi kosti lahko razrežemo na takšne kose. Meso kvasimo od 3 do 5 dni. Za kvašo rabimo: barvni poper, ostro papriko, rožmarin, baziliko, šetraj, timijan, marajon, peteršilj, drobnjak, brinove jagode, česen, ingver, muškatni orešček, malo curyja in čili. Koliko začimb damo je stvar okusa! Ko meso začinimo ga pokapamo z sokom limete in dodamo malo balzamičnega kisa (rdečega). NE SOLIMO!!! Vse skupaj še enkrat pre gnetemo in zalijemo z olivnim oljem. Postavimo v hladilnik. Na dan D meso odcedimo in zbrišemo. Na svinjski masti koške mesa in reber popecimo, da dobijo lepo barvo. Nato jih vzamemo ven in damo pražiti na drobno sesekljano čebulo. Čebule naj bo vsaj toliko kot mesa. Čebulo posolimo, da se lepše razpusti. Najprej dodamo gobe (poljubne) in jih malo popražimo, dodamo meso, rebra in nekaj olupljenih na kocke narezanih paradižnikov in narezane sladke feferone ali rdeče paprike. Vse skupaj še malo pražimo in zalijemo z manjšo količino jušne osnove, ki smo jo skuhali iz srninih kosti ter dosolimo po okusu. Golaž kuhamo dokler meso ni mehko in voljno. Lahko dodamo malo paradižnikovega koncentrata ni pa nujno. Ko golaž postrežemo dodamo za dekoracijo in boljši okus kislo smetano in sesekljan svež peteršilj. Zraven postrežemo kruhove cmoke, polento zabeljeno s panceto ali pražen krompir s hrenom.

Pa dober tek!

Lovski zdravo
Janez L

meho
11. September 2008, 20:05
Zdravo,

Janez L mene pa zanima, če imaš mogoče kakšen recept za jazbeca, ker si enkrat omenil na forumu, da boš napisal kako ga ti pripraviš. Pa bi bil zelo vesel, če bi to napisal. Se ne mudi tko, ko boš imel čas.

Lep pozdrav

krt
12. September 2008, 08:22
Lp!

No kar dolgo sem čakal, da ti bi kdo drug odgovoril in zapisal recept. Ti ga z manjšo zamudo jaz.

Starejši kos srnjadi pustimo, da v koži dozori pri temperaturi od 2oC do 4oC, Zoreti pustimo 5 do 7 dni. Nato izkožimo in ločimo meso od kosti le rebra pustimo s kostmi. Meso narežemo na za oreh velike koščke, rebra pa razsekamo na približno 4 cm dolžine in po dve rebri skupaj. Tudi kosti lahko razrežemo na takšne kose. Meso kvasimo od 3 do 5 dni. Za kvašo rabimo: barvni poper, ostro papriko, rožmarin, baziliko, šetraj, timijan, marajon, peteršilj, drobnjak, brinove jagode, česen, ingver, muškatni orešček, malo curyja in čili. Koliko začimb damo je stvar okusa! Ko meso začinimo ga pokapamo z sokom limete in dodamo malo balzamičnega kisa (rdečega). NE SOLIMO!!! Vse skupaj še enkrat pre gnetemo in zalijemo z olivnim oljem. Postavimo v hladilnik. Na dan D meso odcedimo in zbrišemo. Na svinjski masti koške mesa in reber popecimo, da dobijo lepo barvo. Nato jih vzamemo ven in damo pražiti na drobno sesekljano čebulo. Čebule naj bo vsaj toliko kot mesa. Čebulo posolimo, da se lepše razpusti. Najprej dodamo gobe (poljubne) in jih malo popražimo, dodamo meso, rebra in nekaj olupljenih na kocke narezanih paradižnikov in narezane sladke feferone ali rdeče paprike. Vse skupaj še malo pražimo in zalijemo z manjšo količino jušne osnove, ki smo jo skuhali iz srninih kosti ter dosolimo po okusu. Golaž kuhamo dokler meso ni mehko in voljno. Lahko dodamo malo paradižnikovega koncentrata ni pa nujno. Ko golaž postrežemo dodamo za dekoracijo in boljši okus kislo smetano in sesekljan svež peteršilj. Zraven postrežemo kruhove cmoke, polento zabeljeno s panceto ali pražen krompir s hrenom.

Pa dober tek!

Lovski zdravo
Janez L

Starejši kos srnjadi pustimo, da v koži dozori pri temperaturi od 2oC do 4oC, Zoreti pustimo 5 do 7 dni.

Janez,tukaj pa te je verjetno ujel kuharski"škrat"

lp

JANEZ L
12. September 2008, 09:57
Lp!

Meho drugi teden, ker počasi zapuščam kraj tlake in me do ponedeljka ni.:icon_wink:

Poleg kuharskega me je ujel tudi tiskarski škrat, samo se zgodi.:icon_wink: Mislim, da je vsem razumljivo, kaj sem hotel povedati, zatorej stavka ne bom spreminjal, ne popravljal.:icon_wink::icon_lol:

Lovski zdravo
Janez L

detel
12. September 2008, 17:57
Janez, moram dodati, da je zelo v redu, da komad vsaj prvih 12 ur pustimo izven hladilnika (na okol 15-18 stopinj), kar si seveda poleti ne moremo privoščiti, razen v kaki hladni kantini. S tem, ko ga damo takoj v hladilnik blokiramo koristne procese fermentacije mesa. In ker je že naslednji dan v skrinji jemo "usnje".

ricmnc
12. September 2008, 18:29
mene pa zanima kako obdelate meso takoj ko divjad izkozite in razrezete na manjse kose? meso dam takoj v zmrzovalnik (ce ga ne bom rabil takoj) ali ga pustim nekaj ur ali dni v hladilniku?
kaj pa pozimi?
eden mi je reku da pusti plen kar v prikolici za nekaj dni in ga potem izkozi in zreze...?
lp

detel
12. September 2008, 18:46
Verjetno si ga že izkožil. Večje komade mesa pusti v hladilniku še 2 do 3 dni, nato ga razrežeš in pakiraš na porcije in daš v skrinjo. Lahko razrežeš tudi na manjše koščke (kocke) že pripravljene za golaž in zamrzneš.

detel
12. September 2008, 19:41
Zdravo,

Janez L mene pa zanima, če imaš mogoče kakšen recept za jazbeca, ker si enkrat omenil na forumu, da boš napisal kako ga ti pripraviš. Pa bi bil zelo vesel, če bi to napisal. Se ne mudi tko, ko boš imel čas.

Lep pozdrav

Včasih so pojedli vsakega jazbeca, ker ni bilo izobilja kot danes. Starega jazbeca so izkožili in ga za en dan privezali v tekoči vodi (potok) ali ga obesili v slap. Tako izgubi vonj, ki nekatere moti. Isto je bilo z lisico. Baje, da so mlade lisičke zelo okusne. Ni nevarno za Trihino, ker je termično obdelano.

JANEZ L
29. September 2008, 18:16
Lp!

Tole sem vam obljubil in mi je že malo nerodno, ker toliko časa "motovilim". Vsakega jazbeca damo obvezno pregledati na trihino!!!
Kako skuhati golaž iz jazbeca in seveda, kako prekriti vonj, bolje kako vonj odpraviti. Prvo kot prvo, jazbeca takoj po uplenitvi sčistimo, ne nosimo domov celega ali še pomožnosti celo noč praznovati uspešen lov. Zjutraj pa, joj kako jazbec smrdi! Po možnosti ga še isto noč izkožimo in pustimo meso obešeno na hladnem prostoru do jutra. Zjutraj meso obesimo v senco in naj nekaj ur čezenj teče hladna voda. Nato meso odcedimo in razkosamo na manjše kose, ki jih za mesec dni ali več zmrznemo. Nato jazbečje meso nima prav nobenega vonja! Nekaj dni pred napovedanim golažem jazbečje meso odmrznemo in nakvasimo. Za kvašo uporabimo: česen, brinove jagode, barvni poper, rožmarin, baziliko, šetraj, marajon, peteršilj, drobnjak, muškatni orešek, malo ostre paprike in malo žefranike. Vse suhe začimbe stremo in jim dodamo stisnjen česen. To maso damo v olivno olje in premešamo. Pustimo stati deset minut, da se okusi premešajo. Nato s to maso natremo meso in ga pokapamo še z limeto in balzamičnim kisom ter vse skupaj v hladilnik za pet dni.
Na "golaž dan" najprej meso zbrišemo in dobro popečemo na svinjski masti. Nato na svinjski masti razpustimo toliko čebule kot imamo mesa, da se lepše razpusti jo solimo. Ko je čebula razpuščena dodamo meso, olupljene paradižnike, malo narezane paprike. Ker imam rajši bolj goste golaže ne zalijem s toliko vode in nikoli ne gostim z moko! Kuhamo cca. štiri ure, odvisno od starosti uplenjenega jazbeca. Proti koncu kuhe dodamo domač paradižnikov koncentrat in še po okusu dosolimo ter po popramo.
Zraven postrežemo kruhove cmoke ali polento zabeljeno s kraško panceto, za dekoracijo in piko na i, pa žlička kisle smetane in vejica svežega peteršilja na golaž!

Sicer so predsodki, a verjemite, da je jazbečje meso odlično, le pripraviti ga je treba znati.

Pa dober tek!

Lovski zdravo
Janez L

jereb
30. September 2008, 22:01
No še moje mnenje, če bi vsi lovci vedeli, kako odlično meso ima jazbec :icon_biggrin: Smo jih že veloko pojedli, v golažu, pečenki probal pa sem že tudi sušenega! Kot šunka, pa je tudi dober, je pa res, da je obvezen pregled na trihino in pa "paca". Pri nas kar dva do tri dni leži v potočku privezan, pa je potem hitro dober. Je pa neizbežno čiščenje na licu mesta, čim prej.

Zanima pa me informacija o uporabi jezikov divjadi. Sam tudi rad kuham, samo imam manjši problem. Moj okus je vajen tudi vsega divjega, kar drugim ni najbolje. Pa me zanima tako, ker vidim da je Janez pravi mojster, še mnenje o jezikih. Kajti zdi se mi, da premalo izrabimo drobovino, jetrca pa srček sta še na spisku, vranica, pljučka, jezik, morda vampi? ... Kako je kaj s tem?

mugo
1. October 2008, 07:26
Za vranico ti lahko jaz povem, da so odlični vranični cmoki v juhi. Povsem enako dobri kot od domačih živali. Pri nas doma jih naredimo iz vsak e večje divjačinske vranice, najbojše so od jelenjadi.

JANEZ L
2. October 2008, 14:39
Lp!

Sam jezike pripravim takole. Celo leto jih zbiram in dajem v skrinjo, konec leta pa v salamurjo z njimi in prekadit. Večje od jelenjadi, damjekov in večjih pujsov uporabim za jote, ješprene itd... Manjše od srnjadi, gamsov, muflonarije in manjših pujsov pa kar posušim in nato režem kot salamo. Sem že pripravil solato iz njih in tudi ni slabo.
Vampi od damjekov in jelenjadi se dajo prav tako pripraviti kot goveji in bi rekel, da so celo boljši.
Vranica tako kot je zapisal Mugo.
Pljuča če seveda niso prestreljena se, da uporabiti za pljučno obaro in je zelo okusna.

Lovski zdravo
Janez L

jereb
2. October 2008, 16:29
Hvala obema. Kaj pa iz svežih jezikov, je že kdo kaj skuhal?

Pa še en recept, da ne bom samo na suho pisal. Za jagrski golaž v jesenskem času. Uporabimo meso srnjadi, ni potrebno pacati, samo v koži naj bo v hladilnici tri do štiri dni (seveda dobro očiščeno) potem pa je že OK. Čebule toliko kot mesa, "klasične" začimbe (majaron, bazilika, šetraj, brinove jagode, lovor, poper in sol), peteršilj, luštrek, korenček, mleta rdeča paprika, paradižnikova mezga (če je trgovinska, potem raje pelate v konzervi) slanina in olje. Čebulo razpustimo na olju (svinjska mast meni ne odgovarja, ker dostikrat preveč po domačem prašiču potegne) - za večjo količino si pomagamo z radensko - dodamo malo slanine, nato meso, naribamo en korenček in dodamo suhe začimbe.
Kosti, ki so ostale po "auslezvanju" skuhamo za župco. Meso malo zalijemo z župco (ne preveč, drugače bo "ajmoht"), ostalo silno rad poje naš zvesti prijatelj.
Nekje na polovici kuhanja dodamo mleto papriko (nč šparat) in paradižnikovo mezgo (tudi bit radodarni)
Ko je meso mehko, dodamo še svež petršilj in luštrek (ne preveč, je močna začimba).

Opcije izboljšave (pogoj je, da se golaž nato ne shranjuje): jeseni so gobe:icon_study:, tako da kak jurček nima nič proti, če je zraven še boljše pa so lisičke. Vrhunska zadeva pa so mrtvaške ali črne trobente (4-5 kom za 5L golaža je dovolj).

Za klasike pa malo rdečega vina in smetana

Ker sam kuham ljubiteljsko po okusu, vam težko povem točne teže začimb ... tako da dajte malo lastnih izkušenj. Sam osebno solim proti koncu, drugače se pokvarijo arome začimb, ker sol nekatere preveč okrepi in se druge izgubijo.

JANEZ L
2. October 2008, 16:36
Lp!

No končno še en ljubitelj kulinarike, ki ne misli, da je kuhovnica izključno ženska domena.:icon_wink:

Iz svežih jezikov sem tudi že naredil solato. Skuhaj jih, olupi in nareži na tanke lističe. Čebula, bučno olje, domač jabolčni kis in sol ter poper po okusu.:icon_wink: Poskusi, meni in družbi je teknilo. Saj veš, najboljša solata je meso v solati! He, he...:icon_wink:

Jereb nestrpno pričakujemo še kak tvoj recept.

Lovski zdravo
Janez L

jereb
2. October 2008, 19:20
LP

Hvala še enkrat.

Pa še ena malenkost. Ker je čas, ko se je pričela polharija (čeprav letos slaba), bi bilo dobro objaviti en hiter recept.
Polhe (10 polhov na osebo) očistimo v celoti. Glave naj bodo zraven, saj je tam meso, čeprav je na pogled morda malo odbijajoče. Jetrca spražimo na čebuli kot toplo predjed. Potem na čebulo zložimo polhe, jih na hitro opečemo, popopramo in malo zalijemo z vinom (rdeče, ne preveč, ker bo potem vinski "zos"). Posolimo malo, po okusu. Polhovo meso je specifičnega okusa in jaz ga vsekakor nočem prekrivati z raznimi začimbami, zato je to tako enostaven recept.
Za tiste, ki pa čakajo na papico, ali so jim polhi premajhni, naj si ob ognju z ene strani malo zapečejo kos domačega kruha (da je kot "ribežn") nanj nastrgajo svež česen in na debelo premažejo z zaseko.

Ahiles
14. October 2008, 14:40
Hvala Janez!

Ta prvi jazbec gre na gačenje, naslednji pa v golaž :icon_wink::icon_biggrin:

JANEZ L
14. October 2008, 15:26
Lp!

Malenkost!

Zakaj pa ne bi šel na gačenje in v golaž? Če poznaš preparatorja ti ga lepo izkoži in vrne meso. Sčistiš ga pa lahko na licu mesta, ker ga preparator prereže ravno tam, kot ti, če ga čistiš. Tako, da združi prijetno s koristnim, tojest nagačena trofeja za dušo in golaž za telo. He, he, he...:icon_wink: :icon_lol:

Lovski zdravo
Janez L

De_Tomaso
23. April 2009, 22:57
Ker ta tema zajema ostalo in se tiče kulinarike bi povprešal eno bolj delikatno vprašanje. Zakaj se določene živali pečejo, ne da bi jim predhodno očistili drobovino. Verjetno se to pozan na okusu, me pa zanima če kdo ve kako?

Brlogar
30. April 2009, 00:37
Torej... Lepša polovica Grizlijevega dueta je čez prvomajske pobegnila na dopust, jaz pa sem bil, zaradi končanja nujnih projektov v službi, obsojen, da ostanem doma, in si torej ta teden tudi sam kuham, če hočem dobro jest...

Že med vikendom sem doma vzel s skrinje dva lepa kosa divjega pujska (že lani uplenjen, cca 35 kilski). Ko sta se odtalila, sem ju dal v paco (olivno olje, malo brinovih jagod, dve vejici rožmarina, timijan, poper v zrnu, domač cvičk), v hladilnik za dva dni. Včeraj pa sem meso razkosal za golaž (par medaljončkov iz ribice sem sicer takoj popekel za štiri minute in ham - lačen vendar ne morem kuhat)

Nasekljal sem malo manj čebule kot je bilo mesa, ker je golaž sicer presladek za moj okus in še vetrovi me ubijajo naslednji dan (okolico pa še bolj), če je preveč čebule. Pražil sem na majhnem ognju na olivnem olju, pokrito, v masivni, široki kozici, da se je lepo razpustila. Dodatki so bili čista improvizacija, kar je pač premogel hladilnik. Tako sem čebuli dodal dva na majhne kockice narezana korenčka (rdeč in rumen) in en gomolj peteršilja. Potem sem dodal sesekljan česen ter meso in pokril, da je spustilo tekočino. Po cca tričetrt ure sem premešal in malo posolil, dodal nepekočo mleto papriko, sesekljan olupljen paradižnik, lovorjev list, malce timijana, tri brinove jagode ter deci pa pol cvička. Na majhnem ognju se je golaž kuhal še dobre tri ure, vmes sem dolival tekočino za željeno gostoto, solil in popral po okusu. V zgoščevanje z moko ali drobtinami ne verjamem.

Danes sem požrl cel pisker, bil je enkraten golaž :-)

main757
30. April 2009, 10:38
Če nočeš ubijati okolice uporabi več lovora.

Brlogar
30. April 2009, 11:19
Če nočeš ubijati okolice uporabi več lovora.

A to nuca? Hvala za nasvet :-)

teohafy
16. June 2009, 19:43
V soboto bom kuhal srnin golaž, zanima me koliko mesa potrebujem za pribljižno 30 ljudi in v kakšnem razmerju naj dodam govedino, če slučajno ne bo dovolj divjačine??

muzikant
17. June 2009, 09:02
Če kuhaš za lovce vzemi 20 dkg na osebo, če pa za civile bo 15 dkg dovolj. Govedine naj bo čim manj, paziti pa moraš na čas kuhanja glede na govedino, če je meso srnjadi od enoletne živali

JANEZ L
17. June 2009, 09:03
Lp!

Za 30 ljudi boš potreboval enega telesno krepkega srnjaka. Moj nasvet je, da vse kosti, ki ti ostanejo po "auslezvanju" lepo razžagaš in dodaš golažu. Uporabi tudi toliko čebule, kot je mesa in kosti. Ostalo pa ne bom ponavljal. Proti koncu kuhe dodaj ene tri žlice brusnične marmelade, kot piko na i! Pa nič govedine.

Lovski zdravo
Janez L

teohafy
19. June 2009, 12:50
Mesa je 8 kg, tako da mislim, da bo dovolj, čebule je nabavljene 10 kg, začimbe že tudi komaj čakajo, da jih dodam, tako da upam da bo jutri uspelo :icon_biggrin:

main757
20. June 2009, 13:04
Mesa imej volumsko toliko kot čebule. Kosti pa jaz nebi dajal notri, ker noben ne mara, da mu ropota po zobeh. Naj bo samo čisto meso.

JANEZ L
16. July 2010, 09:57
Lp!

7710

7711

Lovski zdravo
Janez L

Brlogar
16. July 2010, 10:00
Mmmm, sline tečejo :)

Janez, kaj pa je v foliji?

jancar
16. July 2010, 10:02
Madona Janez, pa lih dons si mogel to namalat gor k je bva za en k.... malca :)

JANEZ L
16. July 2010, 13:21
Lp!

:icon_twisted::icon_twisted::icon_twisted:

V foliji so postrvi. (posoliš, nekaj rezin limone, peteršilj in česen, nekaj kapljic oljčnega olja in z ribo v folijo, ter na žar)

Lovski zdravo
Janez L

JANEZ L
16. August 2010, 12:50
Lp!


http://i36.tinypic.com/166ei3d.jpg

+

http://i37.tinypic.com/11ccrc2.jpg

=

http://i35.tinypic.com/qoer1l.jpg

Lovski zdravo
Janez L

ZR7
16. August 2010, 12:54
Janez nehi!!!!
Sem še od prejšnjega ponedeljka sit.:icon_confused::icon_biggrin:

jancar
16. August 2010, 13:48
Madona, Janez boš mogu gostilno odpret:icon_wink:

cvi5k
23. August 2010, 11:22
ufff... k bi bil jst tako sposoben za take stvari... pr men se neha pr jetrcah, mogoče kak zrezek sem pa tja:icon_biggrin:

stari
30. August 2010, 10:27
Mene pa zanima, če ima kdo izkušnje z pripravo in sestavo mesa iz divjačine za čevapčiče oz ( lulčke )

jereb
30. August 2010, 13:07
Mene pa zanima, če ima kdo izkušnje z pripravo in sestavo mesa iz divjačine za čevapčiče oz ( lulčke )

Dodaj polovico domačega pujsa, bolj mastnega, ker drugače bodo pečeni take velikosti kot čili feferončki.

cviček
31. August 2010, 11:24
čevap?i?i se delajo pa takole:
60% srednje mastne- ne lojave govedine ( rebra ,flam , vrat )
40 % nemastne svinjine , ovčetine ali divjačine ( bočniki ,pleče )
narežemo na kose dodamo 5-10 % vode, 1,6 % soli , 0,2- 0,3 % popra lahko tudi malo čilija ali ljute paprike.
že začinjene kose zmeljemo na mesoreznici 3-4 mm, pregnetemo in pustimo stati v hladilniku vsaj nekaj ur, lahko tudi en dan.
?evap?i??e oblikujemo po svoji meri (he,he ) in hajd na žar
če delamo pleskavice dodamo v maso pred oblikovanjem na kocke narezano svežo čebulo
BUH ŽEGNAJ

jereb
2. September 2010, 17:09
Osebno bi cvičkovem receptu dodal še česen.

Drgač pa vsak ima malo svojih receptov in to je najbolje, da ni na vsakem pikniku enako :icon_lol:

JANEZ L
14. September 2010, 10:44
Lp!

Gams izpod peke...

8090

8091

8092

...in gams na žaru, no pa malo bedrc in rebrc tudi...:icon_wink:

8093

Lovski zdravo
Janez L

tetrix
14. September 2010, 10:53
Janez, mogoče kakšen recept za mlakarice na zalogi?

JANEZ L
14. September 2010, 11:16
Lp!

Mlade mlakarice se lahko peče. Okusne so nadevane z mešanico kruha in jeter, pečene v pečici. Seveda jih moramo zelo pogosto zalivati z jušno osnovo in sokom, ki se nacedi pri peki, le zadnje pol ure, damo na 200oC, da se zapeče.

Starejše so pa za moj okus primerne le za pašteto. Naredim enako, kot s fazanom, le juha ni ravno okusna in jo zavržem... Poglej spodnji link.

http://www.forum-lov.org/index.php?option=com_content&task=view&id=491&Itemid=160

Drugače se pa sedaj nekaj dogovarjamo, da jih bomo naredili izpod peke, zna biti okusno...:icon_biggrin:

Lovski zdravo
Janez L

tetrix
14. September 2010, 12:22
Hvala, bom poizkusil ob priliki , zaenkrat še frčijo in plavajo. :icon_lol:

mugo
5. October 2010, 11:09
Janez, mogoče kakšen recept za mlakarice na zalogi?

Ti še jaz enega dodam. Raci odrežeš prsna fileja (drugje pravzaprav ni kaj dosti mesa). Fileja začiniš- soliš, popraš, jih zaviješ v slanino in spečeš v pečici v zaprti posodi (Jenska skleda) ali zavite v alufolijo. Jaz race pripravljam samo še na ta način.

Breza
29. October 2010, 10:34
Meni pa je daleč najboljšja izmed vseh paštet prav račja pašteta. Best of best, res! Če ni ravno v celoti račja, pa mora bit vsaj kaka raca zraven (al pa dve al pa tri), da je okus pravi.

Pašteto so preizkusili že tudi nekateri od forumovcev pa še po letu ali več govorijo o njej. :icon_wink:

Recept najdeš na spletni strani pticarji.si :icon_arrow: http://www.pticarji.si/articles.php?lng=sl&pg=44

JANEZ L
13. December 2010, 14:43
Lp!

http://i53.tinypic.com/a0iejm.jpg

Lovski zdravo
Janez L

JANEZ L
13. December 2010, 15:02
Lp!

http://i53.tinypic.com/i1lb34.jpg

Vsem gurmanom se oproščam za nepravilni izbor žlahtne kapljice, a moje maloumje pije to, kar mu je všeč...

Lovski zdravo
Janez L

JANEZ L
27. May 2011, 15:58
Lp!

Začelo se je...otvoritev v Radvanu...

Bera prvih 14. dni...
9470

Tolsti debeluh v elementu...
9471

Lovski zdravo
Janez L

JANEZ L
14. June 2011, 12:21
Lp!

Včasih prija, tudi vonj po morju...
9602

9603

9604

Lovski zdravo
Janez L

jancar
14. June 2011, 13:00
Madona Janez, dab čvok prej vedu kva ti ustvarjaš b kr na gorensk na morje(dopust) pršu. :)
l.p

cvi5k
14. June 2011, 15:37
Lp!

Včasih prija, tudi vonj po morju...
9602

9603

9604

Lovski zdravo
Janez L

Si že razmišljal, da bi odprl gostilno, vse kar tukaj vidim zgleda preveč dobro pa lačen postanem takoj:icon_lol:.....

JANEZ L
16. June 2011, 10:19
Lp!

O gostilni, nisem nikoli razmišljal...
9612

9613

9614

http://www.forum-lov.org/index.php?option=com_content&task=view&id=876&Itemid=53

Lovski zdravo
Janez L

JANEZ L
20. June 2011, 10:30
Lp!

9643

9644

http://www.forum-lov.org/index.php?option=com_content&task=view&id=878&Itemid=53

Lovski zdravo
Janez L

jež
20. June 2011, 13:37
A ja, pri tebi bolj pali varianta "table for two"? Koliko pa stane en takšen "Menu", če bi slučaaajno prišel v tiste konce:icon_wink:?

Drugače pa izgleda njaaami:snorting::snorting:!

Brlogar
20. June 2011, 15:40
Kakšne so sestavine "domače vegete" ?

hunterxxxl
21. June 2011, 21:21
Nejboljša reč so ruševi vršički, se skrijejo pred smrekovimi za dolgo pot.... :icon_wink:
Ena plast sladkorja, ena plast vršičkov, tako da imaš ene 4 plasti in to daš na sonce za mesec, dva. Si pa že prepozen za ruševe vršičke, so super za grlo, še boljši pa v šnopcu:icon_wink:

GregaK
22. June 2011, 13:11
Kaj pa so to "ruševi vršički"? Nikol slišala..... http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/c085.gif

rušje - Pinus mugo

To je bor, samo mal višje raste!:icon_lol:

Brlogar
22. June 2011, 17:12
Oba z mojo rada kuhava, pa sva se odločila, da bova tu in tam kakšno fotko nalimala v blog. Tole je prvi zapis.

http://improkuharija.blogspot.com/2011/06/prvi-vpis-lignji-in-kozice.html

Brlogar
23. June 2011, 00:18
Evo, danes sem kuhal nekaj v Janezovem stilu :)

http://improkuharija.blogspot.com/2011/06/srnjakov-pozdrav-zacetku-gobje-sezone.html

Sršen
23. June 2011, 07:46
Medo, čudovito!

muzikant
23. June 2011, 08:12
Medo, čudovito!

... in slastno.

.243 Win.
25. June 2011, 17:48
Ponavljam že zastavljeno vprašanje ( če ni skrivnost ). Janez L. razkrij skrivnost sestave "domače vegete".

JANEZ L
27. June 2011, 10:27
Lp!

Bom, bom, vse ob svojem času...ne, saj pišem, a me nekako vedno ujame druga tema...
9669

9670

http://www.forum-lov.org/index.php?option=com_content&task=view&id=879&Itemid=53

Lovski zdravo
Janez L

JANEZ L
1. July 2011, 09:49
Lp!

Tudi zelenjava na žaru, tekne...
9678

9679

9680

9681

Lovski zdravo
Janez L

JANEZ L
2. September 2011, 10:23
Lp!

9927

http://www.forum-lov.org/index.php?option=com_content&task=view&id=890&Itemid=53

Lovski zdravo
Janez L

Krpan
2. September 2011, 16:25
Tudi zelenjava na žaru, tekne...

Ti se hecaš. Oni dan so pri prijatelju v Srajevu ene fine vegi slovenke dale na žar neke bučke in še ene zeli, pa je kolega bosanac skoraj dobil živčni zlom. Prepričan je bil, da so mu za vedno uničili žar. :icon_redface:

http://youtu.be/tzWd3cVNSC4

JANEZ L
3. September 2011, 10:29
Lp!

A je to boljše...? 9939

9938

Lovski zdravo
Janez L

Brlogar
17. October 2011, 23:40
http://improkuharija.blogspot.com/2011/10/dalmacija-cup-2011.html

JANEZ L
18. October 2011, 22:40
Lp!

:limona::beer::beer::beer:

Lovski zdravo
Janez L

bažika
22. October 2011, 18:53
POMOČ!!!
V hladilniku 7 očiščenih jerebic,jutri napovedana pogostitev sestre in švogra.Kako jih vi priporočate ( do sedaj sem jih polnila s kruhovim nadevom)?Kaj kot prilogo?(na terasi mam cenko kostanjev,če kaj pomaga)
Rešite mojo kuharsko čast:icon_lol::icon_lol::icon_lol:

main757
22. October 2011, 19:31
V protfan z njimi pa pokrij jih s slanino ali pa podobnim, da jih ne bo zeblo v pečici. Okoli pa hruške pa jabolka in že prej kuhan kostanj. Na tenstano zelje ne pozabi. :icon_lol:

Brlogar
29. October 2011, 00:08
http://improkuharija.blogspot.com/2011/10/bambijev-srcek-in-jetrca.html

Brlogar
14. November 2011, 23:19
http://improkuharija.blogspot.com/2011/11/medaljoni-za-kosilo.html

http://improkuharija.blogspot.com/2011/11/bambijev-tatarc-za-lahko-noc.html

Brlogar
23. December 2011, 00:25
http://improkuharija.blogspot.com/2011/12/chilli-con-srna.html

https://lh3.googleusercontent.com/-8kYFrOBiu-w/TvOrRaSa1GI/AAAAAAAABLw/5FG2RUscCwg/s720/DSC_0064.JPG

Brlogar
6. January 2012, 01:18
http://improkuharija.blogspot.com/2012/01/ozimcevo-stegno-iz-brloga.html

https://lh3.googleusercontent.com/-37ytuY_-qQ4/TwYLOQObZXI/AAAAAAAABNo/iWT9MCEPSkk/s400/DSC_0114.JPG

Ganges
6. January 2012, 10:56
Brlogar to pa izgleda tako, da bi skočil v ekran in maznil kak košček hehe. Čestitke, res izgleda okusno.

Ampak.... hehehe :icon_biggrin:

Sicer sam več tudi ne poznam toliko teh tradicij sem pa 90 ali še nekaj več %, da se tvoj prijatelj moti. Na silvestrovo se po navadi je perutnina, ker brca nazaj, tako da staro leto pustimo za sabo... potem pa se po polnoči, torej na prvi dan novega leta je svinjina, ker rine napre. Zato se od majhnega spomnim navade, da se je sarma kuhala na staro leto, jedla pa potem šele po polnoči... tako številni tudi še danes jejo sarmo na novoletni dan.

Vendar pa to ni tako pomembno :icon_lol:

lp

Brlogar
6. January 2012, 12:38
Ganges imaš čisto prav, in tudi moj prijatelj je imel prav. Jaz sem narobe zapisal. Pujsa smo jedli za novo leto in ne za silvestrovo :)

1248
6. January 2012, 12:49
Zdravo Grizzly Adams,

če bi vedel da pečeš pujska, bi prišel na obisk.

Lp G.

Brlogar
6. January 2012, 13:31
1248,
Ni prepozno, eno stegno še čaka! Pa preostali del tudi :)

tarfila
6. January 2012, 13:36
1248,
Ni prepozno, eno stegno še čaka! Pa preostali del tudi :)

Divji pujs + sač = še vegetarijanci jedo !:icon_wink:
Drugače pa dobre brlogije ti to pedenaš, ampak če me povabiš na chili con srna, boš moral dozo čilija potrojiti:icon_lol:

Brlogar
6. January 2012, 14:21
Divji pujs + sač = še vegetarijanci jedo !:icon_wink:
Drugače pa dobre brlogije ti to pedenaš, ampak če me povabiš na chili con srna, boš moral dozo čilija potrojiti:icon_lol:

Sej, če bi sam zase kuhal bi bilo tudi bolj šarf :)

Sač je pa tudi pr bajti in že čaka na prvo letošnjo prilko, da zakurmo ognjišče.

PROF.racoon
6. January 2012, 15:36
Da naredim malo skomin...

Naslov filma: Izpod peke, sač,...
V glavnih vlogah: tele, ozimec in lanščak... Vsak po malo...
Stranske vloge: krompir in zelenjava...
Trajanje filma: cca 1,5 - 2 uri...
Ocena filma: čista petka...

Pred...
http://s7.mojalbum.com/2913267_17513431_19325231/divjacinska-peka/19325231.jpg

Med...
http://s7.mojalbum.com/2913267_17513431_19325228/divjacinska-peka/19325228.jpg

Po...
http://s7.mojalbum.com/2913267_17513431_19325229/divjacinska-peka/19325229.jpg

http://s7.mojalbum.com/2913267_17513431_19325230/divjacinska-peka/19325230.jpg

LZ

Ganges
6. January 2012, 15:55
Odlično Racoon! Tudi sam obožujem peko in jo v sezoni s kolegom več krat pripravima.

Grizly Adams mene pa zanima še kako paše gor kutinova marmelada? Ker takih zadev nisem vajen na hrani. No tudi začetnik sem v kuhi in bom očitno moral enkrat sprobat!

Jaz pa sem ravno pred dobre pol ure vzel s pečice "lovački hleb". To je kruh po receptu ki sem ga našel pri enem srbskem lovcu in po sestavinah ni nič posebnega je pa lepo izgledal. Zvečer ga s kolegi sprobam in če bo dober delim recept in postopek še z vami.

1248
6. January 2012, 17:25
1248,
Ni prepozno, eno stegno še čaka! Pa preostali del tudi :)
Zdravo,
se lahko zgodi, da se povabim v goste. Sicer sem letos uspel dobiti pol lanščaka, samo pri 120 kg lastne teže, je polovica ozimca malo premalo.

Lp G.

tarfila
6. January 2012, 18:39
Da naredim malo skomin...

Naslov filma: Izpod peke, sač,...
V glavnih vlogah: tele, ozimec in lanščak... Vsak po malo...
Stranske vloge: krompir in zelenjava...
Trajanje filma: cca 1,5 - 2 uri...
Ocena filma: čista petka...


TO JE TOOOOOOOOOO !!!:icon_lol::limona::limona:
Sicer jaz zasujem in pustim, da žerjavica čisto pojenja, ni problem 3-4 ure, če imaš med tem bolj važne opravke... mmmm

Veper
6. January 2012, 18:55
Jure a ti tisto bolj pomembno še delaš?? No če greš na jago je OK ampak vse ostalo vključno z pivom je pa malo mimo:icon_lol:

miš93
17. January 2012, 18:19
Evo nekaj za Gangija, Janeza....takole je pri nas

Po lovu

http://s5.mojalbum.com/1118175_17385029_19352704/kr-neki/19352704.jpg

Za pregnati mraz iz kosti in dober štart

http://s5.mojalbum.com/1118175_17385029_19352709/kr-neki/19352709.jpg

Sestavine

http://s5.mojalbum.com/1118175_17385029_19352708/kr-neki/19352708.jpg

Srnji hrbet je bil 2 dni v paci (pinjeno mleko, sok limone, brinove jagode, poper...), obložimo s slanino...

http://s5.mojalbum.com/1118175_17385029_19352697/kr-neki/19352697.jpg

Zavremo maslo in prelijemo hrbet, pečemo (zmerno) 45-60min

http://s5.mojalbum.com/1118175_17385029_19352699/kr-neki/19352699.jpg

Medtem pripravimo omako (Cumberland) - lupina pomaranče, ribezov žele, limonin sok, gorčični prašek in seveda - vino v katerem vse skupaj kuhamo 15min

http://s5.mojalbum.com/1118175_17385029_19352701/kr-neki/19352701.jpg

miš93
17. January 2012, 18:21
http://s5.mojalbum.com/1118175_17385029_19352700/kr-neki/19352700.jpg

10 min pred koncem odstranimo slanino in popečemo

http://s5.mojalbum.com/1118175_17385029_19352705/kr-neki/19352705.jpg

narežemo

http://s5.mojalbum.com/1118175_17385029_19352707/kr-neki/19352707.jpg

...

miš93
17. January 2012, 18:21
http://s5.mojalbum.com/1118175_17385029_19352693/kr-neki/19352693.jpg

še izbira Kapljice...

http://s5.mojalbum.com/1118175_17385029_19352692/kr-neki/19352692.jpg

j.p. je zmagal

http://s5.mojalbum.com/1118175_17385029_19352703/kr-neki/19352703.jpg

:beer:

JANEZ L
17. January 2012, 19:49
Lp!

Lač´n!!! :icon_wink::beer::beer:

Lovski zdravo
Janez L

Ganges
17. January 2012, 20:41
Vsa čast miš93! Tudi estetsko dovršeno :icon_biggrin:

Ribezov žele je domača zadeva? Sem tudi še tolko laika, da ne vem kaj je gorčični prašek :icon_redface: ?

Jaz pa sem danes povabil prijatelje na ogled rokometa in sem za prigrizek pripravil ene mesne roladice z vlečenim testom... Kao neka meaica bureka... Vse smo v prvih par minutah z užitkom zmazali, sedaj pa ob pivu siti do konca gledamo tekmo... :icon_lol:

Recepte beležim podobno kot Brlogar (Grizly Adams) in jih bom en dan ko uredim delil.

lp

206
17. January 2012, 20:50
Sem tudi še tolko laika, da ne vem kaj je gorčični prašek :icon_redface: ?

Gorčica v prahu,dobi se v bolje založenih trgovinah :icon_wink:

muzikant
18. January 2012, 06:49
Gorčica v prahu,dobi se v bolje založenih trgovinah :icon_wink:

Boljša varianta je, da vzameš gorčična semena in jih pred uporabo zdrobiiš v tarilnici.
Okus je veliko bolj intenziven.:icon_wink:

Ganges
18. January 2012, 22:38
Aha fino :icon_biggrin: to je torej to. Gorčična semena pa itak poznam in jih je kolega uporaljal za vlaganje kuhanje zelenjave v velikem sodu - "Magyar style" :icon_biggrin: Fina zadeva kot priloga k praktično vsej hrani! Skoraj vsa možna zelenjava kuhana in dana v neke vrste paco, ter tako konzervirana...

lp

Tine
19. January 2012, 07:57
Ima kdo kakšen dober recept za divjo raco? Baje ni nevemkaj, ma za štih provo:icon_wink:

mugo
19. January 2012, 08:40
Ima kdo kakšen dober recept za divjo raco? Baje ni nevemkaj, ma za štih provo:icon_wink:

Raca je odlična, če jo prav pripraviš. Seveda so kot pri vsej divjadi najboljše mlade. Raca ima malo mesa, skubljenje perja s cele race pa zamudno in težavno, zato jaz naredim tako:

Uplenjeni raci prerežem kožo na prsih navzdol po grodnici in izrežem oba prsna fileja. Nista velika, vsak za eno manjšo dlan. Ker je meso pusto in bi se ob pečenju izsušilo do neužitnosti, file za pečenje v odprti posodi obvezno zavijemo v slanino ali pa pečemo v pečici v zaprti posodi (jenska skleda). Prej jaz še solim in popram, drugih začimb ne dodajam na meso, le v jensko skledo včasih dodam kak jabolčni krhelj, kak košček čebule in česna. V zaprti posodi v pečici pečemo na 200C, 45 minut do ene ure.

Tine
19. January 2012, 09:41
Hvala. Po pojedini poročam kako je šlo.

1248
19. January 2012, 11:48
Če je raca uležana(v pirju nekaj dni) in si odrezal fileje iz prsi, jih spečeš v ponvi kot biftek(pljučno pečenko). Torej minuto na vsaki strani, na visoki temperaturi. Če ne maraš rožnate sredice podaljšaš postopek za 30 sekund. Potem začiniš z malo popra in soli in to je to. Vedno zelo mehko in zelooooooo ukusno. Samo ne smeš prepeči, ker potem zategne in je trdo.

LP G.

Ganges
19. January 2012, 13:03
Mmmm... :icon_biggrin:

Ahiles
19. January 2012, 13:36
ja, samo to pa ni raca.... :icon_lol:

Ganges
19. January 2012, 13:48
Hahaha sah res, sem se mal zmočil :icon_wink: :icon_biggrin:

To so spomini na toplejše jesenske dni, je pa res, da so tudi sedaj še en mesec temperature čez dan take, da bi komot ponovili kaj podobnega s pečenjem na prostem :icon_confused:

lp

Ganges
19. January 2012, 14:39
Evo še predpriprave... Ko je jagenjček bil pečen pa je zvečer v žerjavico šla še hobotnica in polnjeni lignji v peki mmm..... sedaj pa sem dobil voljo, da bi kar danes spet vžgali :icon_lol:

JANEZ L
19. January 2012, 18:04
LP!

Gangi! To je pa že mučenje...Mene!!! :icon_twisted:

Lovski zdravo
Janez L

RemicN
19. January 2012, 22:51
@JANEZ L: se pridružujem tvojemu mnenju. Zdaj moram enostavno iti dol do hladilnika.

Jutri imam tudi jaz nekaj v planu :) Mogoče celo kako kranjsko slikico prilimam gor.

LP Nace

1248
20. January 2012, 07:42
Ganges tole je mučenje vseh "talačnih". Če boš še objavljal take slikce bom moral sredi zime zalavfat žar. Sicer me morske stvari ne ganejo, jagenček pa vsekakor.

LP G.

Pinkfloyd
20. January 2012, 18:34
Pri meni pa je mladica začela najprej takole...

http://shrani.si/t/2V/11c/TWvfeCR/1/30102011005.jpg (http://shrani.si/?2V/11c/TWvfeCR/1/30102011005.jpg)

potem pa končala z doma narejenimi kruhovimi njoki. Hop - in je že ni bilo več :icon_biggrin:

http://shrani.si/t/2h/e7/4JdGpVTn/1/31102011011.jpg (http://shrani.si/?2h/e7/4JdGpVTn/1/31102011011.jpg)

Ganges
20. January 2012, 19:58
Jojjjj.... Zdaj pa ste še mene čist zlakotnili :icon_twisted: :icon_evil:

Bomo morali ukiniti to rubriko, da se vsi po vrsti ne zredimo še bolj!

Jelenovi zrezki v gobovi omaki s pire krompirjem od zadnjič... :icon_biggrin:

hunterxxxl
20. January 2012, 20:01
Admin prosim zakleni temo! :icon_lol:

Breza
20. January 2012, 20:06
Ja....prav grozno je tole temo prebirat! Celo mučenje! http://www.cosgan.de/images/smilie/nahrung/e060.gif (http://www.cosgan.de/smilie.php)

Ganges
20. January 2012, 20:08
Admin prosim zakleni temo! :icon_lol:

Pa brž za dobro naših vampov in kondicije! :icon_biggrin:

Chilli Con "Jelen" po Grizly Adamsovem (brlogarjevem) predlogu, s to razliko, da sem uporabil meso jelena! Kolegi so ga zmazali ko šus :icon_lol:

VETER Z URŠLE
20. January 2012, 23:13
res je mučno tole prebiranje teh postov, ampak nekako ne moreš stran.
tudi jaz prilagam dobroto , domač kruh iz krušne peči, salama divjega prašiča in račja pašteta( pripravljena pred 15.1 heh:icon_biggrin:),katere je zmanjkalo že po nekaj urah.10412

Tine
20. January 2012, 23:31
Jojjjj.... Zdaj pa ste še mene čist zlakotnili :icon_twisted: :icon_evil:

Bomo morali ukiniti to rubriko, da se vsi po vrsti ne zredimo še bolj!

Jelenovi zrezki v gobovi omaki s pire krompirjem od zadnjič... :icon_biggrin:

Ma kaj je to repete, ker je nekam majhna porcija? Pri nas si to naložimo, da čez krožnik leze. :icon_lol:

Samo kaj sem sprožil s temi racami mojimi. Mljask mljask.

Krpan
21. January 2012, 07:53
Glede na pozive k ukinitvi teme, sem se odločil, da tema ostane, pod pogojem, da ima Admin eksluzivno pravico do testiranja prikazanih jedil. Vse kar ne bo ustrezalo strogim kriterijem bo nemudoma izbrisano...

Ahiles
21. January 2012, 09:56
pod pogojem, da ima Admin eksluzivno pravico do testiranja prikazanih jedil.

Kaj pa ostali?!? Oooj, to bo šele pravde....:icon_twisted: :icon_lol:

Tine
21. January 2012, 18:03
Glede na pozive k ukinitvi teme, sem se odločil, da tema ostane, pod pogojem, da ima Admin eksluzivno pravico do testiranja prikazanih jedil. Vse kar ne bo ustrezalo strogim kriterijem bo nemudoma izbrisano...

korajžen ta admin. se nič ne boji kakšnih podtaknjenih gobic:icon_lol:

Krpan
21. January 2012, 18:18
"Bolje je, da en človek umre za ljudstvo." (SSP Jn 18, 14)

Tine
22. January 2012, 00:53
"Bolje je, da en človek umre za ljudstvo." (SSP Jn 18, 14)

dokler nisem ta "en"jaz:icon_wink:
Razumem tvojo požrtvovalnost in upam, da se bere le tiste gobe, ki se jih pozna.

Krpan
22. January 2012, 08:29
Zdaj pa zadost čvekanja pa slike in recepte gor....že dva dni ni bilo nič....

vest
22. January 2012, 22:26
In zgodi se po Krpanovi volji:

Mesno zelenjavna enolončnica-čorba (kotlovina za prazne vreče - trebuhe). Poleg domač črn kruh.

http://shrani.si/f/3T/Fy/mPRFeZt/abraham-32.jpg

Mešanica svinjske zarebrnice in telečji (jelenjad) medaljoni v lastnem zosu z testeninskimi mošnjički, polnjenimi z dimljenim sirim, poleg prija solatica iz kitajskega zelja in krompirja, seveda z dobrim domačim jabolčnim kisim v objemu bučnega olja.. Vse skupaj požegnano z refoškom.
http://shrani.si/f/3s/7X/1KqmTZgi/pc310004.jpg

In še: zimske breskvice...

http://shrani.si/f/2/4R/1B135EA9/abraham-10.jpg

JANEZ L
24. January 2012, 12:44
Lp!

Takole...osnova za rižoto nared, sedajle še riž dodam in še solato naredim...

10417

Lovski zdravo
Janez L

Ganges
25. January 2012, 12:56
Ma kaj je to repete, ker je nekam majhna porcija? Pri nas si to naložimo, da čez krožnik leze. :icon_lol:

Samo kaj sem sprožil s temi racami mojimi. Mljask mljask.

:icon_biggrin: Si krožnik bašemo sproti iz glavne posode. Se nam zdi, da smo bolj "kulturni" :icon_lol: če si damo manj, pa potem 2x vzamemo repete.

Domača hrana:
Pečeno kislo zelje in krvavica...

Vzamemo pol kg zelja in 20 dag slanine... Posodo namažemo z zaseko in nanjo položimo prvo plast slanine... zelje za 5 minut zavremo v vodi in ga dobro odcedimo, v še vročem raztopimo žlico zaseke... To zelje potem v prvi plasti položimo na slanino, na zelje položimo še eno plast slanine, na njo pa že eno plast zelja. V kozici raztopimo še eno žlico zaseke, da dobimo "zabelo" in še vročo prelijemo po vrhu zelja... Na vse to prilijemo še približno 1dcl belega suhega vina. Vse skupaj damo v pečico in pečemo približno 20 minut, da zgoraj dobimo porumenelo skorjico... Krvavico pečemo 30-45 minut pri 180 stopinjah v masti :icon_biggrin: Končne slike nimam, ker je bila velika sila vse skupaj zbasati v želodec in sem pozabil :icon_wink:

Ganges
25. January 2012, 13:08
Današnje komplet kosilo "na hitro"...

Glavna jed:

Filejčke (česar koli) posolimo in popopramo, na eni strani malo pomokamo, na drugi strani pa na tanko premažemo z gorčico...

Vzamemo brstični ohrovt in ga približno 10 minut kuhamo v soljeni vodi... svežega lahko manj kot 10 minut, jaz sem uporabil zamrznjenega...

V ogretem olju poljubno dolgo popečemo filejčke z obeh strani in jih vzamemo iz posode ter damo na toplo.

V to isto olje od zrezkov damo pokuhan brstični ohrovt in ga rahlo popečemo s vseh strani. Ko je popečen damo noter 2 veliki žlici kisle smetane in nariban sir (parmezan ali kateri drug sir), vse skupaj približno 10 minut pražimo... na krožnik damo filejčke, zraven pa brstični ohrovt v smetana-sirni omaki.

Juha:

V drugi posodi popražimo čebulo in ji dodamo na drobno narezan strok česna... Vzel sem kar zamrznjeno mešanico zelenjave iz skrinje in jo dodal v praženo čebulo s česnom, ter vse skupaj na rahlem ognju pražil še približno 10 minut. Dolil sem pol litra vode, dodal žličko paradižnikove mezge, žličko sladke mlete paprike, jušno kocko in počakal da zavre, ko je zavrelo sem dolil še približno pol litra vode, solil in popral po okusu in vse skupaj kuhal 20 minut...

Evo pa je bilo zelo okusno kosilo kuhano v dobre pol ure... Da uravnotežimo sile vse zdrave zelenjave, ki smo jo pojedli v obroku, po končanem kosilu vse skupaj poplaknemo s primerno ohlajenim pivom :icon_lol:

Brlogar
29. January 2012, 00:19
Brlogarjev lonec: http://improkuharija.blogspot.com/2012/01/brlogarjev-lonec.htm

https://lh3.googleusercontent.com/-h7B4W7khSgw/TyRx8GRGRUI/AAAAAAAABao/gWHbbqCAskw/s640/DSC_0048.JPG

JANEZ L
2. February 2012, 21:14
Lp!

Fileji smuča z zelenjavo...

10484

Lovski zdravo
Janez L

Ganges
13. February 2012, 16:53
Danes pa sem se odločil sprobat vrečke za pečenje v pečici. In sem notri v njo nabasal 2 kosa reber s kožo (začinjene samo s soljo in poprom), krompir narezan na četrtine, korenček, strok česna prerezan na pol, dodal par kapljic olja in malo rdečega vina, ter vse skupaj zaprl, par krat po vrhu prebodel in porinil v pečico na 180 stopinj. Na vse skup sem pozabil za približno 1 uro in 15 minut, na kar sem zadevo odprl in pomazal :icon_biggrin:

Za enkrat zelo zadovoljen s to vrečko, saj je vse v njej bilo zelo okusno, ni treba nič zalivat in obračat, kar pa je najbolj važno - pečica se ne more umazati! :icon_wink:

sine
13. February 2012, 17:22
10521

JANEZ L
13. February 2012, 18:16
Lp!

Gangi! A nisva, enkrat o eni dieti debatirala...?:icon_twisted: A je to, to!? :icon_lol::icon_wink:

Lovski zdravo
Janez L

POLH
14. February 2012, 06:13
Če bi bil na dijeti pol bi kakega piščanca pekel...:icon_lol:

Ganges
14. February 2012, 08:40
Lp!

Gangi! A nisva, enkrat o eni dieti debatirala...?:icon_twisted: A je to, to!? :icon_lol::icon_wink:

Lovski zdravo
Janez L

Kaj Janez a to ni dietna hrana? Saj nisem uporabil masti, ampak le par kapljic olja in malo vinčeka :icon_lol:

Ojej pa ta dieta. Sva govorila in sem bil, pa me je bolniška prisilila pavzirat :icon_confused: Bo bolje :icon_wink:

lp

Breza
14. February 2012, 08:47
Pa saj gangi ima dieto. In to ločevalno! Vidiš, da ne jé brokolija zraven! :icon_twisted:

JANEZ L
14. February 2012, 09:06
Lp!

He, he, he... ja to sem opazil, ja...:icon_lol:

Lovski zdravo
Janez L

Ganges
14. February 2012, 09:13
Pa saj gangi ima dieto. In to ločevalno! Vidiš, da ne jé brokolija zraven! :icon_twisted:

Hahaha :icon_lol: Ja to pa res. Za prilogo sem imel še malo sladkega duenega zelja s prekajeno vratovino :icon_biggrin:

tarfila
15. February 2012, 18:05
hmmm...nekomu niso bili všeč kitajski recepti :(:icon_confused:

Krpan
15. February 2012, 18:26
A si omenil kitajske recepte......ja so spet nekaj novega pogruntali.....

http://slowwwenia.enaa.com/Novice/Bizarno/Obeski-za-kljuce-z-zivimi-ribicami-in-zelvami-so-pravi-hit-na-Kitajskem.html

http://helablog.com/2011/03/cruel-and-bizarre-live-fish-turtle-key-chains/

http://www.mojpes.com/forum3/viewtopic.php?f=9&t=20794

PS: da boste lažje hujšali.....:icon_evil:

cvi5k
15. February 2012, 19:46
Tepst, treba bi jih blo fejst tepst...

Hubert V-2
19. February 2012, 18:28
ja sam ga pa ni čez odojčka :icon_biggrin:

JANEZ L
19. February 2012, 22:48
Lp!

"Kukr kje... hehehe":icon_twisted:

Lovski zdravo
Janez L

main757
26. February 2012, 11:40
Srnski zrezki :icon_lol:

Hubert
14. August 2012, 14:15
Odlično Racoon! Tudi sam obožujem peko in jo v sezoni s kolegom več krat pripravima.

Grizly Adams mene pa zanima še kako paše gor kutinova marmelada? Ker takih zadev nisem vajen na hrani. No tudi začetnik sem v kuhi in bom očitno moral enkrat sprobat!

Jaz pa sem ravno pred dobre pol ure vzel s pečice "lovački hleb". To je kruh po receptu ki sem ga našel pri enem srbskem lovcu in po sestavinah ni nič posebnega je pa lepo izgledal. Zvečer ga s kolegi sprobam in če bo dober delim recept in postopek še z vami.

Ganges, prosim za recept "lovački hleb" pregledoval sem tvoje objave pa ga nisem našel. Pa prosim, da upoštevaš, da ga bom prvič pekel...

Vnaprej hvala!

Ganges
28. August 2012, 11:43
Sem vse pregledal pa žal ne najdem kam sem shranil recept! Takrat sem ga par krat pekel, sedaj pa že nekaj mesecev ne. Je dober kruh in tudi lepo izgleda, ni pa nek presežek - povprečje. Bolj za zabavo, da ponudiš zraven svoj kruh in ne kupljen. Ne spomnim se razmerja vode in mleka, ker je šlo zraven nekaj mleka. Drugače pa čist preprosto (recept je bil za velik z 1kg moke) jaz sem vzel pol kg moke, se mi zdi da je na to šlo vse skup ene 4 dcl tekočine, 1 vrečkica suhega kvasa, 2 žlički soli, malo sladkorja, pustiš vzhajat 1 uro, potem še enkrat premešaš in pustiš vzhajat še pol ure... daš v ponev, v en lonček zmešaš rumenjak z malo olja in po vrhu premažeš kruh, daš v pečico na 200-220 in pečeš da zarumeni...

lp

Brlogar
17. October 2012, 23:56
Letošnja posadka je bila ista kot lani... in spet smo imeli srečo z eno palamidico.
Tale morska rižota s kotleti palamide je postala že skoraj tradicionalna jadralska košta :)

http://improkuharija.blogspot.com/2012/10/dalmacija-cup-20122.html


Sicer mi je v zadnjem času tudi Diana kar naklonjena, tako da tudi divjačinskih dobrot ne bo manjkalo.

Brlogar
2. November 2012, 23:33
Stejki enoletnega damjaka z višnjevo omako in kostanjevimi svaljki :

http://improkuharija.blogspot.com/2012/11/vecer-s-frendi-2-stejki-mlade-damjacje.html

https://pbs.twimg.com/media/A6usUZCCMAEcLIi.jpg

patriot
3. November 2012, 06:35
.....mmmmm videti je slastno....
Lp in dober pogled!

Brlogar
27. December 2012, 00:12
Za opisan božični karpačo sem uporabil hrbet teleta jelenjadi:

http://improkuharija.blogspot.com/2012/12/bozicna-ceverja-rudolfov-karpaco.html

Iz podrebrne ribice pa sem včeraj naredil za znort dober tatarc:
https://lh3.googleusercontent.com/-us1VwPLPVhc/UNuDp0X8p1I/AAAAAAAACK0/L8Yb5p5Hlbw/s796/DSC_0001-001.JPG

sine
27. December 2012, 16:12
Odlično Brlogar! Jaz prav uživam, ko berem tvoj blog. Upam, da boš tudi v prihajajočem letu tako kreativen in nas boš š e naprej navduševal s tvojimi recepti. Ob tej priliki želim tebi in Brlogarici vse dobro v letu 2013!

Brlogar
27. December 2012, 21:55
Hvala Sine, to je res lepo slišat :) Vse lepo želim tudi tebi v prihodnjem letu!

Sem spisal še postopek za pripravo tatarca z zgornje slike:
http://improkuharija.blogspot.com/2012/12/tatarski-biftek-po-brlogarjevo.html

POLARIS
2. January 2013, 16:41
Sprobal,ker nisem verjel preprostosti izvedbe.Že nekaj časa me je motila ribica jelenova v zamrzovalniku.Spominu na nepozabno jago,se je pridružil še dober tatarc,in to pripravljen z mesarico.Brlogarju vse čestitkeBighand

PROF.racoon
2. January 2013, 19:03
Sta me spomnila, da tudi v moji skrinji počiva še kakšen kos pljučne. Porabil ga bom za prvega tatarca narejenega iz divjačine po Brlogarjevem receptu...

Hvala za idejo!

Brlogar
15. January 2013, 00:10
Špageti s srnico
http://improkuharija.blogspot.com/2013/01/spageti-z-divjacino.html

http://1.bp.blogspot.com/-72uK4lWn750/UPSFE-oKjLI/AAAAAAAACNI/atukScZiB8g/s400/DSC_0046.JPG

Brlogar
20. February 2013, 22:58
http://improkuharija.blogspot.com/2013/02/divjacinski-impro-cufti.html


http://3.bp.blogspot.com/-sQT-tAVTJls/USU5RbMU4bI/AAAAAAAACOA/6GCqRlGUAZs/s400/2013-02-20+18.53.42.jpg

Brlogar
9. May 2013, 22:21
"Boginja lova, Diana, je očitno začutila Brlogarjevo strast in mu v čisto prvem zalazu, v zarji in svežini najbolj ranih ur čisto prvega jutra sezone poslala pred cev enoletnika, srnjačka gumbarja, podpovprečne rasti in telesne teže, kar je pomenilo praktično popoln gojitven odstrel. Lepšega uvoda sezone si lovec ne more želeti."


http://improkuharija.blogspot.com/2013/05/gumbarjev-cvrcek-s-klobaso-korenckom-in.html


http://1.bp.blogspot.com/-OQWh0J46dgU/UYvtVCiiVJI/AAAAAAAACV0/Gx8mw9Ykyps/s400/2013-05-03+14.27.26.jpg

Brlogar
28. May 2013, 23:33
http://improkuharija.blogspot.com/2013/05/jelenckova-krizna-pecenka.html

http://2.bp.blogspot.com/-SXvonMRSKzc/UaUUgFYvdBI/AAAAAAAACYs/ysqy6SjDrtU/s400/DSC_0101.JPG

Brlogar
13. June 2013, 23:16
http://improkuharija.blogspot.com/2013/06/rebrca-enoletne-jelenjadi-v-ragujastem.html

http://3.bp.blogspot.com/-s6p5wMzqKEM/UbooVFwpljI/AAAAAAAACbY/94dXTqJVxNE/s400/DSC_0026.JPG

Brlogar
25. September 2013, 23:49
Tokrat malce bolj eksotična divjad :)

http://improkuharija.blogspot.com/2013/09/mlada-nutrija-v-paprikasu.html

http://2.bp.blogspot.com/-4dkvRMO7V_8/UkNErngdNuI/AAAAAAAAGR4/givA3TuMed4/s400/DSC_0023.JPG

patriot
27. September 2013, 21:56
Čestitke, lep lov.
In na pogled dobro pripravljena jed. Dober tek!
Vedno znova nas prijetno presenetiš z kakšno jedjo in potem se nam cedijo sline....
Lp in dober pogled!

patriot
27. September 2013, 22:00
In seveda čestitke za ta naj mlajšo BrlogarkoBighand, naj bo zdrava in srečna.
Mati Brlogarki tudi iskrene čestitke in naj čimprej okreva.
Lp

Brlogar
28. September 2013, 00:33
Hvala, za pohvalo, čestitke in lepe želje :)

jagerboss
16. January 2014, 20:40
Ozimcevi ocvirki!

dolgin
16. January 2014, 21:07
Hehehe,bombon od svinčeta :)

Brlogar
9. February 2014, 00:01
http://improkuharija.blogspot.com/2014/02/srnjakov-file-z-omako-iz-suhih-brusnic.html

13804

Sršen
9. February 2014, 08:32
http://improkuharija.blogspot.com/2014/02/srnjakov-file-z-omako-iz-suhih-brusnic.html

13804

Njamiiiiiiiiibiggrinbiggrinbiggrin

Brlogar
1. August 2014, 00:20
Obljuba dela dolg :)

14428

Link na recept:

http://improkuharija.blogspot.com/2014/08/srnjakov-vrat-z-istrskimi-fuzi.html

MLikar
1. August 2014, 07:02
Njami! 14429

RemicN
1. August 2014, 10:55
Ajsi, mi je že žal da sem pogledal :) Lakota je huda stvar.

Brlogar
7. August 2014, 23:56
Tokrat malce bolj nevsakdanji kulinarični eksperiment.. :)

Recept: Kuhan jezik enoletne jelenjadi... (http://improkuharija.blogspot.com/2014/08/kuhan-jezik-enoletne-jelenjadi.html)

14466

Ahiles
28. August 2014, 23:04
Hvala Janez!

Ta prvi jazbec gre na gačenje, naslednji pa v golaž :icon_wink::icon_biggrin:

no, pa smo tam. danes je padel pa tisti ta drugi Bighand
se bom skušal držati Janezovih napotkov, pa bomo videli. Takoj sem ga iztrebil, čez noč bo visel, jutri zjutraj ga pa izkožim in dam pod tekočo vodo za par ur. nato pa naprej po opisu :icon_wink:

Brlogar
1. October 2014, 23:50
http://improkuharija.blogspot.com/2014/10/divjacinski-ham-ham-burgerji.html


14631

Brlogar
9. April 2015, 00:03
Zadne cajte bolj malo jagam in zapisujem... Računam, da bo kmalu bolje :)

Vmes pa... tole sicer ni divjačina, je bilo pa vseeno fajn.

15197

http://improkuharija.blogspot.com/2015/04/cioppino-italijanski-kalifornijski.html

petelinar
18. April 2015, 08:52
V pričakovanju nove lovske sezone sem naredil srnji carpaccio, in moram reči da ni bil slab glede na to da je bila ribica od oktobra v zmrzovalniku:icon_lol:

jagerboss
18. April 2015, 12:36
Gledam glih ko je ura od kosila!!!!Bighand:OK:

Bravo!

detel
7. June 2015, 16:15
V vročih dneh pašejo pedoči (klapavice) pa kakšen špric z malvazijo.
15386

Brlogar
17. July 2015, 00:17
http://improkuharija.blogspot.com/2015/07/poletni-divjacinski-falafel.html

15481

Ahiles
9. August 2015, 23:20
no, pa smo tam. danes je padel pa tisti ta drugi Bighand
se bom skušal držati Janezovih napotkov, pa bomo videli. Takoj sem ga iztrebil, čez noč bo visel, jutri zjutraj ga pa izkožim in dam pod tekočo vodo za par ur. nato pa naprej po opisu :icon_wink:

Dolžan sem odgovor glede omenjenega jazbeca. Pojedli smo ga v omaki (korenček, zeler,...). na hitro popečen in nato dušen. pred tem je bil nekaj časa v skrinji in na koncu 4 dni mariniran v olju in začimbah. ima svojstven okus, na koncu je malo močnejši priokus, sicer je pa meso bilo mehko. od mesa, ki sem ga jedel v omaki, mu je še najbližje okus divjega prašiča. zanimivo za poskusit, čeprav ga vsak dan ne bi jedel :)


lp
Ahiles

Brlogar
21. September 2015, 00:09
15617

http://improkuharija.blogspot.si/2015/09/srnin-hm-ragu-z-gobicami-in-divjacinsko.html

detel
30. December 2016, 20:46
16424
"Istrska" košuta, domače jajce in radič... Tu ni kemije razen malo svinca v mesu :icon_lol:.