PDA

View Full Version : Lok v gozdu



huhu1
17. June 2008, 23:35
Zanima me kaj se smatra za krivolov oziraoma kateri pogoji morajo biti zadoščeni da te lahko obtožijo krivolova.

Npr: S srijatelji radi zahajamo v gozd kjer ob vodi zakurimo ogenj in pečemo različne vrste mesa (kuplenega v trgovini da ne bo pomote). Ponavadi v gozdu tudi prespimo. Sedaj pa me zanima če naprimer v gozd vzamem tudi lok za streljanje v tarčo ker nekaj pač moraš početi v gozdu in je to tudi ena od dejavnosti s katero se ukvarjam, ali te lahko obtožijo krivolova? Še enkrat da ne bo pomote, ne bi streljali živali ampak samo v tarčo!
Zanima me tudi, kje bi lahko našel zakonodajo glede tega.

Sprašujem zato, ker sem slišal da naj bi bilo to prepovedano.

Hvala!

ZR7
18. June 2008, 07:38
Zanima me kaj se smatra za krivolov oziraoma kateri pogoji morajo biti zadoščeni da te lahko obtožijo krivolova.

Npr: S srijatelji radi zahajamo v gozd kjer ob vodi zakurimo ogenj in pečemo različne vrste mesa (kuplenega v trgovini da ne bo pomote). Ponavadi v gozdu tudi prespimo. Sedaj pa me zanima če naprimer v gozd vzamem tudi lok za streljanje v tarčo ker nekaj pač moraš početi v gozdu in je to tudi ena od dejavnosti s katero se ukvarjam, ali te lahko obtožijo krivolova? Še enkrat da ne bo pomote, ne bi streljali živali ampak samo v tarčo!
Zanima me tudi, kje bi lahko našel zakonodajo glede tega.

Sprašujem zato, ker sem slišal da naj bi bilo to prepovedano.

Hvala!

Tako za kurjenje, kot ostale dejavnosti v gozdu bi bilo modro pridobiti soglasje lastnika parcele, kot tudi obvestiti pristojno lovsko družino. Na ta način bi se najlažje otresel obtožb.
Kaj je pa skladno z zakoni, pa preberi v zakonu o varovanju naravnega okolja, zakonu o gozdovih in lovskem zakonu. Pač moraš poznati področje, ki zadeva tvojo dejavnost, saj nepoznavanje ne odrešuje odgovornosti.

Jaz bi kot lovec rekel, da se z lokom nimaš kaj sprehajati po gozdu. Tarče lahko postavite na primernem travniku z dovoljenjem lastnika. V gozdu pa le, če boste postavili 3D tarče in takrat seveda spet z dovoljenjem lastnika in priporočam da tudi s seznanjanjem lovske družine.

In seveda kot zaključek, ne boš se ognil suma krivolova, če se boš sprehajal po gozdu kar povprek z napravo za lov, kar lok vsekakor je.

kurare
18. June 2008, 08:49
Čim imaš lok te bodo avtomatsko sumili krivolova, pa če streljaš doma na dvorišču ali pa v gozdu. V Sloveniji to tako pač je...
Če boš res streljal pri šotoru oz. okoli tabora sam osebno ne bi preveč kompliciral z pridobivanjem soglasij - seveda pa moraš imeti soglasje lastnika za postavitev šotora/tabora.

Če boš dobil pa kako drugačno in sumljivo "idejo" se pa zavedaj posledic, ki te lahko doletijo!

Janez