PDA

View Full Version : Nočni daljnogled Yukon



diver
13. June 2008, 22:56
Pozdravljeni,
Zanima me ali ima kdo izkušnje s tem modelom ali katerim podobnim od Yukona. Cenovno je še kar ugoden (500€) in po opisih obljubljajo veliko, ne bi pa rad kupil mačka v žaklju.

Daljnogled NOČNI YUKON tudi za Profi uporabo.
Preverjene kakovost in primerljivost z GEN II +.
Nastavitev bele osvetlitve
Nastavitev moči IR žarkov
Možnost snemanja ogledov
Dobra vidljivost do 100m v TRDI TEMI
Dobra vidljivost v manjši mesečini preko 250m
Dodani adapterji za 12V, 220v,
Itd....
http://www.bolha.com/index.php/ukaz/image/izd/2889132/slika/0

Boris
14. June 2008, 14:39
tudi jaz se zanimam za nakup nekega nocnega daljnogleda in ce ima tole take zmogljivosti bi bil takoj pripravljen dat 500€.

do zdaj sm probal samo eno napravo-en star ruski z gen1(mislim da je bil Yukon) pa je blo bolj tak tako.Z navedenim zal nimam iskusenj sem pa zasledil enega Bushnela s podobnimi performansami in podobno ceno

tule:http://www.mixi.tv/katalog/product.php?product_id=1560023825

bi pa te prosil diver ce mi poves kje si zasledil tega

pa se to-kar sm jaz slisau naj bi bli ruski izdelki najboljsi

zdaj pa poznavalci na plan:icon_wink:

denis jež
14. June 2008, 18:16
Živjo
Res vrhunski nočni daljnogled stane 3000-5000 eur vse ostalo je en k..., so imeli prijatelji že marsikaj za male pare pa je vse en drek, sm pa vidu tudi zadevico za 3000 eur kar pa je povsem nekaj drugega, sem se pa glede nakupa nočnega daljnogleda premislil, ker moje mnenje je da je dober zeiss victory še vedno veliko bolj uporabna zadeva kot nočni daljnogledi nizkega cenovnega razreda. Drugače ma pa vrhunske zadeve vojska pa ne slovenska. Kaj ti pa pomaga daljnogled za nočno opazovanje če pa potem ne vidiš ustrelit, ker kolikor vem so strelni nočni daljnogledi prepovedani.
Moje mnenje
lp

jazbec
14. June 2008, 19:46
Imam star nočni daljnogled (enogled), Swarovski ki je bil včasih last policije. Uporabljali so ga za nadzor zelene meje. Je pa pasivni, to pomeni da ne oddaja svojega žarka, zato rabiš vsaj malo lune ali druge svetlobe za opazovanje.
Dober pa je zato, ker te nihče z drugim nočnim daljnogledom ne vidi ker ne oddajaš žarka.:icon_biggrin:

denis jež
14. June 2008, 22:02
Živjo
zanimiva zadevo mora biti to, ker zadnjič sem se peljal malo po lovišču zvečer pa me je lovec opazoval z nočnogledom s preže pa sem mislil na daleč da je lisica,ki ima rdeče oči. Sicer pa mislim da so bili ti starejši nočnogledi veliko bolj praktični in uporabni kot zdaj ti novejši.
lp

diver
14. June 2008, 22:25
Denis jež

Težko bi verjel, da je v tem cenovnem rangu vse za en k..., kajti imel sem priložnost poizkusiti še cenejši model in bil presenečen nad vidljivostjo.

Modeli za več tisoč € sigurno nudijo veliko več, ampak meni je dovolj, da ponoči lažje ocenim koliko divjih prašičev pride na krmišče, ali so mogoče mladiči zraven..., zato pa me zanimajo izkušnje z takšnimi ali podobnimi modeli.

Sicer pa boljše malenkost meglena slika, kot pa strel ponoči "na pamet"...

Boris
link
http://www.bolha.com/oglas2889132

Boris
15. June 2008, 12:22
Vi ste verjetno vsi lovci jaz pa nism zato ni kaj bat da bi strelal ponoci. pa tud ce bi bil lovc tega nebi delal. jaz bi mel ta stroj sam za opazovanje sploh za jelenji ruk. lani je blo fenomenalno ker je blo jasno in je svetila luna. tako sm že z poceni daljnogledaom bushnell 10X50 kar dobro vidu dogajanje, da pa bi takrat imel tole stvarco bi blo pa kot v kinu:D
3000€ ne mislim dat- predrag spas. ce pa je za ta dnar tok sposobno pa da mas sreco z vremenom se pa pomoje vec kot dovolj vidi in se stvarca splaca. sam kaj ko ne mors neker sprobat.

lp

denis jež
15. June 2008, 19:39
Živjo
sej pri luni je pa nočni daljnogled skoraj neuporaben, bolj kot je tema lepše se vidi vsaj tako mi je rekel prijatelj ki ima to stvarco za opazovanje.
lp

Franc
15. June 2008, 23:10
Denis Jež,dobro,da ga nisi obsvetil z baterijo(lisica),ker bi možakar lahko oslepel!

jelen1
9. April 2011, 11:56
živjo nisem še lovec, zato uprašam kako bi se obnesel nočni daljnogled bresser 5x50, je samo 130 eur. uporabljal pa bi ga za jutranje zalaze in čakanje na preži. ne rabim dobrega saj nisem še lovec, zanima pa me če bi se s tem nočnim daljnogledom sploh kaj videlo?

jelen1
9. April 2011, 11:59
sem se zmotil, stane 159eur.

Igoman
27. April 2011, 22:40
Dvogled v prvi objavi je za opazovanje divjadi neuporaben, ker je digitalen. Res, da se dobro vidi, vendar pa za delovanje nujno potrebuje IR osvetlitev, kar žival prestraši. Nočnogledi pri lovu niso prepovedani, če se jih uporablja samo za opazovanje. Prepovedani so samo tisti, ki se jih lahko montira na puško.
Bolj kot je tema lepše se vidi bi držalo če imaš vklopljeno IR osvetlitev, ki pa jo divjad zazna. Ker pa je lov dovoljen samo ko je luna, je nočnogled primeren ker v pasivnem načinu delovanja, torej brez dodatne IR osvetlitve, še vedno ojača tisto svetlobo, ki jo dobi-od lune. Če je na nekem terenu neka divjad, se jo z nočnogledom takoj vidi kot črne pike (sploh pa prašiče) na zelenem ozadju, podobno kot bi tako divjad prej zagledal ko je sneg in vidiš takoj črne pike.
Uporaben je tudi za boljšo ocenitev in če ti pomaga da si bolj prepričan, da res streljaš pravega prašiča, ni v tem nič slabega.

hunter1
28. April 2011, 18:57
jaz imam nočni daljnogled dedal, pa moram rečt da je super in mi ni žal denarja...
stal je slabih 2500 eur...
dobil pa sem ga pred 3. leti iz amerike..priporočam:icon_lol::icon_lol: