PDA

View Full Version : Montaže za češke bokarice



ZR7
27. May 2008, 10:40
Na češko bokaric nameravam namestiti rdečo piko. Vendar je ta večjih dimenzij kot so rinke na češki montaži, in ima tudi že montažne sani dimenzije cca 13mm.

Ali se je že kdo ubatal s problemom take namestitve in kako je to rešil?

LP

zajec
27. May 2008, 12:01
V našem koncu je možakar že enim parim prerihtal tako da je klasično montažo ala češko pofrezal in naresil utore za širino kot jo ima pika.

wolf1
27. May 2008, 12:12
V našem koncu je možakar že enim parim prerihtal tako da je klasično montažo ala češko pofrezal in naresil utore za širino kot jo ima pika.


Sej upam, da ni tudi tebi, pol pa pujse fališ...:icon_evil:

ZR7
27. May 2008, 13:21
V našem koncu je možakar že enim parim prerihtal tako da je klasično montažo ala češko pofrezal in naresil utore za širino kot jo ima pika.

To je ena varianta.
Ali je kdo že kdaj kaj kombiniral z Weaver šinami?

jvpv
27. May 2008, 13:24
Oče je enostavno namontiral na puško (2x vijak) 2-3 mm ploščico na katero pašejo sani pike. In deluje.

zajec
27. May 2008, 13:40
:icon_lol:TI kot član ekipe se takih izjav naj nebi privoščil!:icon_twisted:
Jaz nisem zgrešil pujsa,ti pa,pa tak al tak nimam jaz pike,povedal pa sem kako imajo izdelani eni,da sem povedalprjatlu ZR kako izdelujejo.Možak naredi zelo lično in dobro,Ti pa fališ zato ker imaš daljnogled zliman s salotejpom!:icon_confused:

detel
27. May 2008, 13:53
...in privezan z žico....:icon_biggrin::icon_redface::icon_wink:.

jancar
27. May 2008, 13:53
Imam piko Docter, sem pa že zraven dobil montažo za bokarco šina 11 mm, tako da sem sestavil piko pa montažo skup(2x vijak)vse v kompletu.Lohk se jo ogledaš v frankonjevem katalogu.
Sam imam na bokarci suhlovo montažo, samo pa je ostalo toliko šine, da za piko ostane dovoj prostora.
Bom dal slike gor.

jancar
28. May 2008, 08:50
Slike, kakovost bl slaba(mobitel)

germak
28. May 2008, 18:49
pa se ti rdeča pika ne premakne ob strelu se jo da dovolj prišraufat?

jancar
28. May 2008, 19:41
Ker je pika lahka se ne premika in se da fajn zašraufat.

germak
28. May 2008, 19:59
no zdej pa še eno mal "mim" uprašanje zanima me če imaš šteher na bokarici?
ter kak daljnogled maš gor

jancar
29. May 2008, 06:32
naprožilo je, daljnogled Hubertus 6x42.

De_Tomaso
30. March 2011, 20:37
Eno vprašanje glede te montaže na bokarici. Če paše gor Docterjeva ploščica s šino 11mm je to res standarda šina 11mm? Takšna kot jo recimo imajo češke karabinke v kalibru 223?? Lahko to kdo potrdi, ki ima takšno puško?

De_Tomaso
31. March 2011, 22:27
Vmes sem na spletu našel vse podatke o tej šini in montažah za njo. Tudi, kje se da dobit najcenejše montaže za rdeče pike (Docter, Zeiss, Meopta) pa tudi za klasične daljnoglede. Tako, da če bo še kdo iskal te informacije naj mi piše ZS, da ne bo kdo rekel, da delam reklamo.