PDA

View Full Version : Vprašanje? (Umetne trofeje)



wolf1
17. April 2008, 08:57
Kaj vidite na spodnjih slikah, kaj se dogaja na enem izmed sejmov?

Krpan
17. April 2008, 09:09
Prodaja trofej?

wolf1
17. April 2008, 09:19
Prodaja trofej?

Bravo Krpan!:icon_lol:

Kakšne pa so trofeje?

To so trofeje, ki so narejene iz umetnih materialov. Zakaj to pišem? Zato, ker me je to presenetilo, verjetno nisem imel za mar na drugih sejmih...Na spodnji sliki, kjer so srnjaki je svetovni prvak iz Švedske cena 100€, na zgornji sliki v škatlah na tleh so trofeje srnjakov pa 1 -4€ in najbolj zanimivo je, ko sem to opazoval ljudje dejansko to kupujejo. Samo ne vem kateri lovec lahko to da na zid, jaz osebno nebi mogel. Svašta...

No malo za zanimivost :icon_wink:

Ganges
17. April 2008, 09:22
Pa si to zadevo videl od blizu? Kakšna se ti zdi kvaliteta izdelave?

Jaz tudi prav gotovo tega ne bi imel v lovski sobi na steni. Mogoče pa to kupuje kdo za predstavitev, za kake muzeje, da se vidijo svetovni rekordi,.... za biološke učilnice, da se vidi razvoj rogovja,...

lp

wolf1
17. April 2008, 09:37
Pa si to zadevo videl od blizu? Kakšna se ti zdi kvaliteta izdelave?

Jaz tudi prav gotovo tega ne bi imel v lovski sobi na steni. Mogoče pa to kupuje kdo za predstavitev, za kake muzeje, da se vidijo svetovni rekordi,.... za biološke učilnice, da se vidi razvoj rogovja,...

lp

Ja ti povem Ganges, da sva se z Zajcem pošteno načudila, ko sva po 15 minutah cela pametna ugotovila, da niso prave trofeje. Videl sem ogromno trofej, pa nisem opazil razlike. Ljudje kupujejo na veliko in trofeje niso drage. Za info, sva opazila kako je ena žena kupila možu 5 trofej, je bil v lovsko oblečen...A se bo hvalil pred sosedi.

Ganges
17. April 2008, 09:40
No potem pa prav gotovo tudi to. Obstajajo tudi taki! Sedaj bo trofeje verjetno kje spravil, potem bo šel nekam na dopust v lovni sezoni, se vrnil domov z lepimi in poceni trofejami, ter se celo leto na veliko hvalil kake lepe srnjake je lovil v tej in tej državi. Taki so predsvem nekateri avstrijski in italijanski lovci.

lp

wolf1
17. April 2008, 09:50
Bom prilepil še kakšne slike, ko pridem do njih!

No kolikor mi še spomin dopušča so cene naslednje:
-jelen 200 CIC točk --- 250€
-čekani divji prašič 127 CIC točk ----120€
-glava bivola iz afrike (nepreparirarana) --- 299€

Kaj misliš, ko se taki srečajo pa vidi, da ima sosed identično enako trofejo k ti doma...Potem pa samo :icon_redface::icon_redface:

Ganges
17. April 2008, 10:10
Ja, prav gotovo lahko pride do kočljivih situacij. Ampak če se greš takih kozlarij moraš biti tudi na to, da te zasačijo pripravljen. A si držal katereo trofejo v rokah? Imajo maso? Da niso kje čist lahke in po tem takoj ugotoviš prevaro.

lp

wolf1
17. April 2008, 10:14
Ja, prav gotovo lahko pride do kočljivih situacij. Ampak če se greš takih kozlarij moraš biti tudi na to, da te zasačijo pripravljen. A si držal katereo trofejo v rokah? Imajo maso? Da niso kje čist lahke in po tem takoj ugotoviš prevaro.

lp

Ehhh vidiš to pa nisem, sem samo tikal zadevo, malo pošlatal pa me je že tisti za pultom grdo gledal :icon_confused:

denis jež
17. April 2008, 14:07
Živjo
Sam bi bile pa te trofeje fajn za "zajebancijo", če bi prinesel v naši lovski družini takega srnjaka na oceno bi se po moje pogreznili nekateri v tla od nevoščljivosti.
Mater bi imeli nosove zavihane do čela:icon_biggrin:
lp

De_Tomaso
24. May 2008, 02:26
Morda sem jaz čuden, ampak mi ne umetne in ne prave trofeje ne pomenijo veliko. Pravzaprav če sem odkrit še nisem dal strela z mislimi na trofejo.

detel
24. May 2008, 09:36
Enim pomenijo trofeje vse, drugim malo ali nič. Nič narobe, uživaj v naravi in jagaj kot vsi ostali.
To je odvisno tudi od lovske kulture nacije, primerjaj npr. nemce in špance........