PDA

View Full Version : Izh-18mh



jazbec
15. April 2008, 18:25
Zanimajo me Vaše izkušnje z rusko prelamačo IZH-18MH. Predusem v kalibru .223 remington

denis jež
15. April 2008, 19:00
Živjo
Solovec ima tako puško vendar kal.308 win, puška je zelo lahka in natančna, ima nekoliko močnejši odsun prav zaradi majhne teže. Je robustno narejena in po rusko zanesljiva, zaenkrat nima pripomb in je z njo zadovoljen
lp

ricmnc
15. April 2008, 20:55
lepa, preprosta, lahka ya malo denarja in prav tako uòinkovita kot druge puške. edini problem je teža ki ti s kalibrom 30-06 prav nič ne pomaga proti odsunu.
natančna, kljub temu da je brez naprožilca!

prijatelja imata oba (eden celo dve!!!!) v kal. 308 in je ne zamenjata za nobeno ceno. ponaredila sta si petelina, tako da sedaj streljata kot s naprožilom in celo kopito sta doma lepo naredila, tako da je puška unikat!!! in vredna ogleda! to sta naredila predvsem zaradi tega, ker imata majhne roke-dlani in jima ni lahko pridet do petelina in imeti sproščeno roko. tako imata sedaj oba po lastni roki narejeno kopito in naprožilec!
nabene živali nista nikoli iskala po strelu. moram pa reči, da se pri nas strelja zelo blizu zaradi značilnosti krasa!

tak model je tudi moja prva, začetniška puška!
lep pozdrav

rws
15. April 2008, 21:08
tut js sm neki časa gledal za tako puško, pa me je motilo, ker nimajo kakega bol softi kalibra (npr. 243win, 6.5x57r in podobno), 222 al pa 223 je pa spet prešvoh.
Drugač sm pa js glede teh pušk ču kr nekaj pohval, slišal pa sem tut kritike glede preciznosti.Material je pa sigurno 1a.
Je pa problem v tem, da večina lovcev, ki kupi tako puško, kupi zravn kak poceni daljnogled, in seveda rezultati ne morejo biti briljantni.

jazbec
16. April 2008, 01:57
To puško delajo tudi v drugih kalibrih, samo ne vem zakaj jih pri nas ni za dobit. Tudi sam bi raje kot 223rem vzel kaj "srednje močnega"

Evo še link do spletne strani IMI-ja

http://www.baikalinc.ru/en/company/34.html

ZR7
16. April 2008, 08:19
V temi o kalibru 308Win smo imeli debato o tej puški v omenjenem kalibru.
Predvsem je bilo veliko kritike zaradi poštenega trosenja zadetkov.

Za te lovce, za katere pravite, da so s to puško zadovoljni, bi prosil podatek, katero municijo uporabljajo.
Puška je poceni, a menim da tu zelo velja da koliko denarja, toliko muzike.
Je pa res da je izredno praktična za prenašanje in prevažanje.

toma
16. April 2008, 09:55
Jaz jo imam v kal. 30-06 pa jo moram pohvaliti!Je natančna,lahka, kratka na njej imam montiran daljnogled trophy 1,5-6x44!
Uporabljam jo zgolj za čakanje na prašiče in jelenjad!
Uporabljam pa municijo Sako super hamerhed 11,7g,izredno natančna!:icon_lol:

rws
16. April 2008, 12:46
Kako se pa ta municija obnaša pri lažji divjadi (..če imaš kaj izkušenj)?

toma
16. April 2008, 13:30
To,pa ti ne bi znal povedat!! na jelenjad in prašiča deluje odlično!:icon_biggrin:

rws
16. April 2008, 13:58
za težjo divjad vem da je super, sam za lažjo ne vem.

Jazbec, delajo že druge kalibre tut, sam nč kaj srednjega(6.5mm), sam 5.6, 7.62 pa 9.3mm, ni pa nobenega "gams" kalibra:icon_cry:

andrej win
16. April 2008, 14:50
Ja,mogoce res skoda da ne delajo "gamsovke" :icon_wink: cal.243...v tem kalibru (seveda z zmerno grupo zadetkov) bi bila ta puskica zelo zelo zanimiva!
lahko bi ji predlagal..ke u baikal nej se to nardijo:icon_wink:

lp

zober
16. April 2008, 16:20
Jazbec da je neboš slučajno nabavil,jaz sem jo mel v kalibru 223rem,prvo sem ustje cevi mogel popravit,potem mi je kolega pregledal cev je bila narejena kot trobenta,na začetku uredu,na sredini zožana,na koncu tudi v redu!Proženje trdo kot pri dvocevki pa lahko bi še kaj našteval,predlagam da si rajši kupiš zastavo!Jaz sem tudi mislil da bo boljša pa ni bila!Če že misliš rajši vzemi bokarco,ma tudi tanjše cevi!

rws
16. April 2008, 16:23
al pa malo več dnarja, pa po češko prelamačo,pomoje ni švoh.Tam pa spet ne vem v kakšnih kalibrih jo dobiš, za 5.6x50r mag vem, pa 22hornet , za kaj več pa ne vem.Je pa kr bol za pogledat ko ruska.

jazbec
16. April 2008, 23:35
Kolk pa pride češka prelamača. Nimam nobenih podatkov o teh puškah

rws
17. April 2008, 00:09
za novo ti ne vem rčt, kr sm sam rablene gledo, pr rablenih je pa spet odvisno od tega, kak daljnogled ma gor.:icon_smile:

jazbec
17. April 2008, 00:16
Hmm, čeških kombinirk je res veliko, največ v kalibrih 7x57r/12. Verjamem da je to zelo uporabna puška, in da ji je težko najti resno pomanjklivost samo se mi enostavno ne dopade.
Poleg tega imam namen nabavit puško v manjšem kalibru, do 6mm, enocevna prelamača bi bila najbolj primerna. Zato mi je IZH-18 bila v ožjem izboru, no sedaj sem malo spremenil mnenje.
Ko bom pa kupoval kombinirko bo pa sigurno 6.5x57r/16 po možnosti nemškega ali avstrijskega izvora.