PDA

View Full Version : Niko Sterling



Qonos
14. April 2008, 22:06
Pozdravljeni,

na puški ki sem jo pred kratkim nabavil je daljnogled Niko Sterling:icon_wink:, bi prosil za pomoč če je komu ta firma znana. Človek ki mi jo je podaril z puško vred trdi da je zadeva zelo dobra, in vem da je z njo streljal 20 let brez problemov. Lani sem še streljal, je blo še vse v redu, letos pa ko sem prvič pogledal skozi vidim da je križ poševn.
Pa tudi slika ni preveč čista. Pozna gdo to znamko, je to kaj kvalitetnega. se splača nest na servis. In kje bi se dalo to servisirat od Murske Sobote do Maribora?

Igoman
14. April 2008, 23:02
Verjetno bi denis jež kaj več vedel o tej znamki:icon_wink:

denis jež
14. April 2008, 23:05
Verjetno bi denis jež kaj več vedel o tej znamki

Živjo
Po čem sklepaš da bi jaz več vedel o tej znamki? Te znamke ne poznam sem pa že slišal zanjo vendar ne poznam nobenega ki bi ta strelni daljnogled imel
Lep pozdrav

Veper
14. April 2008, 23:21
Qonos najceneje in najbolje bo,če stvarco zabrišeš v prvi koš za smeti in si nabaviš nov strelni daljnogled. Niko sterling je tretjerazredna firma ,ki je dobra recimo za kakšno zračno puško in pa mogoče za MK.

Če te baše za cvenk si boš pač izbral kaj cenejšega in kvalitetnega od Bushnella (o tem smo že veliko pisali) če pa bi rad kaj dražjega pa seveda eurote v varžet in v trgovino.

Pedvsem si preberi poste o strelni optiki in se odloči !!

Ganges
15. April 2008, 10:08
Tudi jaz bi ti svetoval podobno kot Veper, saj je dobro opravljen servis precej drag in lahko doseže ceno več kot polovico nove optike nižjega cenovnega razreda. Lahko pa se seveda pred odločitvijo pozanimaš o ceni servisa in pa cenah nove optike, ki bi še bila sprejemljiva za tvojo puško.

lp

wolf1
15. April 2008, 10:38
Pozdravljeni,

Lani sem še streljal, je blo še vse v redu, letos pa ko sem prvič pogledal skozi vidim da je križ poševn.


ja če je križ poševen, malo nagni puško v kotra smer in bo raven, samo prej probaj preden oddaš strel na žival :icon_confused:

Drugače ti predlagam kot ostali, če nisi preveč pri denarju si daj gor kakšnega Bushnell Banneja...

Kateri kaliber pa je v igri če ni skrivnost?

Qonos
15. April 2008, 14:53
Kaliber je 7-57R sem tudi preizkus nardil letos na 100m vse v fi 40mm. Sem križ mal poravnal ga očistil, pa je šlo brez problemov.
To sta puška in daljnogled bolj sentimentalne vrednosti. Nameravam v kratkem kupit nekaj drugega.

Kaj pa daljnogledi, mogoče bi lahko tu na forumu vpeljali eno ocenjevanje daljnogledov po razmerju kvaliteta cena. Kakšno znamko predlagate, ki ima to razmerje najboljše.

JANEZ L
15. April 2008, 15:08
Lp!

Tak strelni daljnogled ima moj prijatelj. Dobil ga je zastonj in je ravno toliko vreden! Bi ti jaz tudi če si bolj "brouk" svetoval Bushnell-a. Če pa imaš denar pa sploh ni debate kaj 1000 evrov+
Lovski zdravo
Janez L

Qonos
15. April 2008, 15:19
Nism ravno "brouk". Sam se mi ne zdi smotrno dajat velikih vsot denarja za nekaj kar lahko dobiš cenej z istim efektom (apam da nisem koga užalil, vem da se kvaliteta pač more plačat).

Kaj ti bushnell-i so dobra zadeva, glede nato da se cene kr majhne. Ktera firma je to, sem videl na spletu da dobiš za 500€ že dobro zadevo od bushnella, začnejo pa se cene že pr 80€ kar me malo zmede in prpelje do zaključka da je to isto tretje razredna zadeva.

rws
15. April 2008, 15:31
evo js mam bushnella za prodat, kr sm od fotra dobo swarovskega, mam pa 3-9x40 bushnell trophy, križ je pa ballistic in je zelo dober za v mraku.star je pa točno 1 leto in ko nov.

zajec
15. April 2008, 16:10
Nikko stirling je iz prjatlovih in mojih izkušenj za en k...c,sem ga dol zabrisal,in prjatlu se je pokvaril,tako da kar po novemu diši!

JANEZ L
15. April 2008, 18:17
Lp Qonos

Ja če ni smotrno malo več dati za strelni daljnogled in daljnogled potem pa ne vem. Osebno sem mnenja, da je dobra optika zelo pomemben dejavnik pri izvajanju lova. Zato, kar lepo po enega 1000evrov+ in ne bo ti žal. Je pa to samo moje skromno mnenje in ne mislim zaničevati cenejših daljnogledov. Vsak zase ve kaj in kako. Moje skromno mnenje je le, da se tu nič ne "špara".
Lovski zdravo
Janez L

Qonos
15. April 2008, 21:27
Sem se bal da bo tako zvenelo, sam dobro vem kaj pomeni kvaliteta sploh pri optiki, se popolnoma strinjam s tabo Janez.
Bom rajš reskiral pa kupil nekaj kulturnega, kot pravi stari slovenski pregovor, mam premalo denarja da bi kupoval poceni robo:icon_wink:

Se prav lep zahvalujem vsem odgovorom, sem se že bal da mam kako dragoceno zadevo :icon_wink:

JANEZ L
16. April 2008, 18:17
Lp!
Ja Qonos " Mau dnarja, mau muske". 410 411 Je bolje dati malo več, da ne bo takole 412. Pa brez zamere.
Lovski zdravo
Janez L