PDA

View Full Version : Čakalna doba za nabavno dovoljenje za orožje



janez valentic
14. April 2008, 10:19
Zanima me kakšne imate izkušnje glede časa izdaje nabavnega dovoljenja za orožje. Tu mislim po oddaji popolne vloge, npr. za drugi in naslednji kos.

dolgin
14. April 2008, 10:26
Pri nas dobiš (po ukrepanju ministra Gregorja) nabavno v treh-4dneh po oddaji in to po pošti na dom! Se pravi,da če bi ga dvignil osebno,bi ga verjetno lahko dobil še prej! So kar pridne tele punce!

lp

Lisjak
14. April 2008, 11:36
Dobil v roku kakor piše Dolgin. V enem tednu vse urejeno, govorim za UE Radovljica.
LP

wolf1
14. April 2008, 11:40
Pri nas v roku enega tedna, sem imel urgentno enkrat in sem ob 8 zjutraj dal vlogo, ob 14 sem jo prevzel, so na naši UE zelo vredu glede tega.

ZR7
14. April 2008, 12:24
Običajno 3-4 dni. Obkrožil sem 1 teden, ker ni te varinante v anketi.
Za 7 kos sem pa čakal 14dni.

Lisjak
14. April 2008, 13:08
Za 7 kos sem pa čakal 14dni. Moj post se je nanašal na 7. kos.

Gebirgsjaeger
14. April 2008, 13:48
Pri nas, če je podpisnik prisotnen in da jo lepo prosiš en dan!
Gospa je res OK!

Tudi pri sedmem kosu je bilo pa dva dni do tri dni.

Jaz sem zelo zadovoljen. Pa moji kolegi, ki tudi kupujejo orožje na veliko prav tako.

Krpan
14. April 2008, 14:03
3-4 dni obkrožil sem 1 teden.
Anketa ne bo čisto merodajna, saj bi moralo biti definirano ali gre za prvi kos ali za dodatni kos orožja. Pri prvem kosu se ponavadi čaka vsaj en mesec ali več.

janez valentic
14. April 2008, 14:43
Zanima me kakšne imate izkušnje glede časa izdaje nabavnega dovoljenja za orožje. Tu mislim po oddaji popolne vloge, npr. za drugi in naslednji kos.
točno tako je mišljeno

toncybrak
14. April 2008, 15:29
moje izkusnje so :za 1. kos orozja sem cakal 14 dni((ker je biu to moj prvi kos orozja in se razume)!!ne razumem pa,da sem za nabavno dovoljenje 2. kosa orozja cakal 3 tedne!!pa se to smo 2x klicali ce je ze koncano!upam da bodo naslednjic glede tega malo bolj pohiteli!

lp ;)

salvinia
14. April 2008, 22:41
Dva dni. Če bi bila sila, bi uredili v enem dnevu.

Veper
14. April 2008, 23:24
Manjka možnost takoj !!

Na naši upravni enoti je največkrat potrebno počakati kakih 10-15 minut,da prijazni referent vnese vse podatke tja kamor le ti spadajo,med tem plačaš takse in stvar je zaklučena . Kapo dol pred našim referentom na Ue.

diver
14. April 2008, 23:43
Tudi pri nas - če lepo prosiš - je možno dobit v nekaj minutah.

Ganges
15. April 2008, 10:00
Za prvi kos sem čakal cca 3 tedne, za naslednje kose pa 2-3 dni. Če bi bila sila bi lahko dobil še prej. Je pa res, da je za več kot 6 kosov spet potrebno čakati nekaj več časa, še posebej, če je od nabave zadnjega minilo več kot 1 leto.

lp

janez valentic
15. April 2008, 10:48
Za prvi kos sem čakal cca 3 tedne, za naslednje kose pa 2-3 dni. Če bi bila sila bi lahko dobil še prej. Je pa res, da je za več kot 6 kosov spet potrebno čakati nekaj več časa, še posebej, če je od nabave zadnjega minilo več kot 1 leto.

lp

Hočeš reči da za 5+ kosov ponovno preverjajo zanesljivost?

Ganges
15. April 2008, 11:14
Baje je tak postopek ja. Sicer za moje pojme popolna bedarija, saj če že imam doma 5 kosov ne vem kaj bi bilo sedaj drugače pri 6, ampak je potrebno ponovno preverjanje in pa plačilo polne takse od tukaj naprej.

lp

janez valentic
15. April 2008, 11:49
Baje je tak postopek ja. Sicer za moje pojme popolna bedarija, saj če že imam doma 5 kosov ne vem kaj bi bilo sedaj drugače pri 6, ampak je potrebno ponovno preverjanje in pa plačilo polne takse od tukaj naprej.

lp

Moje izkušnje so drugačne. Zaračunajo ti visoko takso , preverjajo pa nič. To drugo je zakonito, prvo pa nateg.