PDA

View Full Version : Nabava orožja v EU



wolf1
11. April 2008, 15:33
Danes sem bil na upravni enoti in sem vprašal kako lahko nabavim orožje v tujini znotraj EU. In sem dobil dva obrazca, kot sem razumel moram iti dvakrat v tujino, da zadovolim potrebe naših organov.
1.grem s tem formularjem v eno izmed držav EU in izpolnim z prodajalcem
2.s tem obrazcem pridem na UE in dam zahtevek za izdajo nabavnega dovoljenja
3.dobim nabavno dovoljenje in grem nazaj v tujino in kupim in nabavim orožje.

Torej če grem v Brescio, moram iti dvakrat in imeti dvojne stroške.
Kako je če mislim kupiti na sejmu kjer imajo sejmske popuste, moram iti dvakrat...kaj če sejem traja samo 5 dni, v 5 dneh ne morem vsega tega narediti iti 2x v tujino in vmes dobiti še nabavno dovoljenje???

Sem jaz narobe razumel?Mi je na UE narobe razložila?

Kakšne izkušnje imate drugi z nakupom v tujini?

janez valentic
11. April 2008, 15:45
1.Obrazca izpolniš
Eno je klasična vloga za nabavo orožja.
Druga je obrazec za predhodno dovoljenje za prodajo/iznos/vnos orožja (Formular EU19).Vnesti moraš vse podatke o trgovcu, odgovorni osebi , kategoriji , vrsti orožja, ali je žigosano po CIP itd... in ponavadi tudi serijski številki orožja.
Izpolnjena obrazca oddaš v vložišču UE (upravna enota) . Tako si oddal vlogo po ZUP-u.

2.Ko ti UE pošlje izdano odločbo (dovoljenje za nabavo z potrjenim formularjem EU19), si EU19 jo kopiraš in pošlješ original (ali po dogovoru npr.z Italijansim trgovcem lahko tudi po faksu, scanu-uitd)

3.Tuji prodajalec potem ta tvoj obrazec nese na lokalno oblast, kjer njemu izdajo dovoljenje za iznos/prodajo orožja evropski fizični osebi. Na tej pravni podlagi ti lahko potem trgovec prepusti orožje.

4.Potem pa lahko prevzemeš orožje, osebno ali ti ga pošljejo po pošti/DHL/fedex/ evernite...če to lokalni predpisi omogočajo (slovenski to omogočajo in sam sem prejel že na ta način orožje od EU trgovca).

5.Orožje neseš na EU in kot običajno registriraš.

Tako da v osnovi ti v Breschio ni treba 2x, mogoče celo 1x ne.

wolf1
11. April 2008, 15:51
Janez hvala na tako hitrem odgovoru, zdaj grem pa z vprašanji naprej:
-greš na sejem imaš nabavano za npr.12/12 in ti pade nekaj "v oko" in hočeš takoj kupiti (to ni mogoče), zdraven so vštete še sejmske bonitete in ne vem kaj še (cene se nižje tudi za 1500€)...
-zakaj če greš kupiti v tretje države (Hrvaška, BiH, Kuvajt?!?!...) ne rabiš tega papirja EU19?

Imam občutek kot da š?itimo domoače trgovce?!:icon_twisted:

janez valentic
11. April 2008, 16:28
Imam občutek kot da š?itimo domoače trgovce?!:icon_twisted:
Se ne strinjam z uporabo prve osebe množine - ne jaz ne ti od tega nič nimava:icon_evil:.

Do sedaj so mi izdajali dovoljenje le za konkreten kos/trgovca tako da ne vem ali lahko zahtevaš izdajo predhodnega dovoljenja brez opisanih detailov, se pa vsekakor to zdi logično in iz vidika smisla članstva v EU (prost pretok blaga, ljudi, idej -tu se še najbolj zatika:icon_lol:) tudi edino pravilno.

Tudi dejstvo da tega obrazca ni mogoče najti na spletu potrjuje tvojo tezo (v citatu).

Glede znanja, razumevanja in pravilnega pristopa delavcev za okenci UE pa ti lahko le svetujem , da božaj v smeri dlake. Če se enkrat naježi jo teško posedeš na svoje mesto.

janez valentic
11. April 2008, 16:30
Glede sejemskih bonitet pa jih po moje uveljaviš takrat ko trgovcu pomahaš z dinarčki, pa se zmenita da ti zadevo kasneje dobavi po pridobitvi dovoljenj.
Če se bos spustil v ta posel, me prosim obvesti o stroških.

Ravne rohre!

wolf1
11. April 2008, 17:53
Evo ta obrazec sem dobil na UE. Kako naj trgovec v tujini (Italija, Nemčija, Španija, Avstrija...) razume in izpolni????:icon_redface:

A je to obrazec EU19?
Zakaj je samo v slovenščini???

Ganges
11. April 2008, 18:24
To mi deluje kot obrazec, ki ga ti sam izpolniš, ampak rabiš podatke od prodajalca. Saj nikjer ni naveden kakšen žig ali karkoli od podjetja. In glede na ta orbazec se potem UE odloči ali ti izda dovoljenje za nabavo tega in tega pri tej in tej firmi, saj se v spodnjem desnem kotu vidi del kjer je odobritev. Nisem pa ziher seveda.

lp

janez valentic
11. April 2008, 18:30
Ja to je to - EU19.
V slovenščini je zato, ker je vsebinsko enak (položaj rubrik) vsem državam EU, tako da ga praviloma ne rabiš prevajati.


http://www.uradni-list.si/files/RS_-2007-082-04194-OB~P015-0000.PDF

janez valentic
11. April 2008, 18:39
Evo ta obrazec sem dobil na UE. Kako naj trgovec v tujini (Italija, Nemčija, Španija, Avstrija...) razume in izpolni????:icon_redface:

A je to obrazec EU19?
Zakaj je samo v slovenščini???

Še enkrat: Ta obrazec izpolniš ga sam s tvojimi podatki , podatki o orožju in podatki trgovca. Potem ti to potrdi EU (izda dovoljenje). S tem potrjenim obrazcem pa lahko tuj prodajalec dobi dovoljenje zato da ti orožje lahko preda.

wolf1
11. April 2008, 19:06
Še enkrat: Ta obrazec izpolniš ga sam s tvojimi podatki , podatki o orožju in podatki trgovca. Potem ti to potrdi EU (izda dovoljenje). S tem potrjenim obrazcem pa lahko tuj prodajalec dobi dovoljenje zato da ti orožje lahko preda.

Janez hvala VSE JASNO, vsaj upam no...samo lahko to izpolnim sam in dam na UE!

Ganges
11. April 2008, 19:36
Ja, ravno po tem sem jaz predvideval kar sem napisal, ker sem na tem papirju zasledil da ni nikjer podpisa za trgovca ali pa žiga njegovega podjetja. Torej to izpolniš sam. Kaj pa lepega kupuješ?

lp

janez valentic
12. April 2008, 08:50
Janez hvala VSE JASNO, vsaj upam no...samo lahko to izpolnim sam in dam na UE!

Ja, izpolniš sam in daš na upravno enoto.

wolf1
12. April 2008, 13:26
Kaj pa lepega kupuješ?

lp

Polavtomat in trap 12/12 :icon_lol:....Hvala za vse odgovore in dober pogled še naprej.:icon_lol:

Lovski pozdrav.

Hunter87
14. March 2009, 11:05
Mene pa zanima kako dolga je veljavnost nabavnega dovoljenja?

teohafy
15. March 2009, 10:30
Pol leta.

Hunter87
15. March 2009, 14:26
hvala za odgovor

karel
17. June 2009, 08:31
Enak postopek in dokumenti, so potrebni tudi za vnos streliva v R. Slovenijo.
( Prenos odgovora iz rubrike "risanice" - ".22 Lr" )