PDA

View Full Version : Blaser R93



zajec
4. April 2008, 08:22
Zanima me razlika med offroad in ostalimi tip R93?
lp

Ganges
4. April 2008, 08:28
Sistem je pri vseh enak, razlikujejo se samo po kopitu, ena so sintetična, druga sintetična kamuflažna, tretja lesena osnovna, potem dodatki k lesu, gravure,... Mogoče pa se motim :icon_redface: Ampak mislim, da ne.

Poglej na www.blaser.de klikni na Buchsen&Kombinierte, potem pa na R93 in boš tam našel vse izvedbe, slike, karakteristike,...

lp

denis jež
4. April 2008, 08:30
Živjo
Meni se zdi da je razlika samo v kopitu ostalo pa je isto pri vseh
lp

pumpa
4. April 2008, 14:21
pa še o debelini cevi(jagd, semi, match) in ali ima hitro hlajenje ali ne,
l.p.:icon_study:

zlatorog
6. April 2008, 14:05
Tema o Blaserju R93 je že odprta na tretji strani.:icon_arrow:

wolf1
22. April 2008, 14:51
Nova puška Blaser R93, kaliber 300 WIN magnum.....2 strel odpira puško....

janez valentic
22. April 2008, 17:17
Tujek v cevi ni nikoli dobra ideja.

Fotografijo si menda snel iz Lutz Möllerjeve strani.
http://www.lima-wiederladetechnik.de/Waffen/Blaser-R93.htm
Če obstajajo ljubitelji R93 obstajajo tudi ne-ljubitelji, kar lahko mirne vesti in milo rečem za g.Möllerja.

Šlo naj bi za primer, ko je del plašča prve krogle ostal v cevi nato pa je nov naboj odprl cev ( ročna polnitev).

“Blaser technicians, who looked at the barrel, told me that my first .300" 11,7g Swift Scirroco bullet shed some of it's jacket and the second shot blew up the barrel. My question was why?

The barrel was a bad one from the very first day. It would not shoot standard factory ammunition without locking the bolt. I got in touch with Blaser who told me to moly-coat my projectiles to fix the problem!”

Kaj je novozelandec mislil s tem: "It would not shoot standard factory ammunition without locking the bolt"?

Na spletu je dostopen video testiranja nekaterih znamk repetirk s streljanjem naboja 30-06, pri tem da je bila pred tem že ena krogla porinjena v cev. (Uprabi MS Internet explorer )

http://www.testfakta.se/Article.aspx?a=16439

Test je ponovno pokazal da Blaser uporablja eno izmed najtrdnejših jekel v orožarski industriji.

Kdor dela, dela tudi napake. Blaser je do sedaj naredil preko 100.000 R93.

wolf1
22. April 2008, 18:29
Janez, samo to se nebi smelo zgoditi.Orožje, se kar kvari imam še veliko slik na zalogi, če so jih naredili toliko bi ja lahko vedeli, da kaj ne štima:

Gremo naprej:

janez valentic
22. April 2008, 21:11
Če že lepiš fotografije, potem prosim napiši celo zgodbo, da vemo v čem je bil vzrok odpovedi (npr. zaklepa, cevi itd.)Me zanima.

Gotovo boš za npr. remington 700 našel še več, preprosto zato ker so jih do sedaj naštancali nekaj milijonov.

dolgin
23. April 2008, 09:13
O hudiča.tale jo je pa dobr skupil!!!
A kje piše,ali je šlo za lastno polnitev al tovarniško strelivo?

lp

janez valentic
23. April 2008, 14:10
"I believe that the one case of blow up was attributed to a handloader using pistol powder in a 300 Weatherby. On the thirteenth shot, the gun finally failed. It is my understanding the he lost his negligent design case against Blaser."
digitalkimchee@
http://www.snipershide.com/forum/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=472573&fpart=1