PDA

View Full Version : 44 magnum



toncybrak
6. March 2008, 20:47
mene pa zanima ce kdo uporablja omenjeni kaliber ,torej 44 magnum?kaksne so njegove karakteristike,so welike potplutbe? hvala lp:icon_lol:

Ganges
7. March 2008, 07:10
Kako misliš podpludbe? A pri milostnem streli? Saj za drugo kratkocevno orožje ni dovljeno. Kaj več ti bo verjetno lahko povedal Veper, ki ima revolver v tem kalibru.

lp

ZR7
7. March 2008, 07:31
Edina logična opravičljiva razlaga za nošenje tega težkega kalibra po lovišču je prisotnost medveda in iskanje po krvni sledi, kjer ti lahko poskušata kakšen ata ali mama pujsa prestriči hlače.
Za vse ostale namene, torej ostane le še milostni strel, iz vidika moči, teže za prenašanje in cene streliva za vadbo in uporabo, popolnoma zadošča najbolj razširjen in uporabljan kaliber .357mag.

janez valentic
7. March 2008, 09:42
mene pa zanima ce kdo uporablja omenjeni kaliber ,torej 44 magnum?kaksne so njegove karakteristike,so velike potplutbe? hvala lp:icon_lol:

Seveda je .44 Remington magnum bolj znan kot "kratkocevni" kaliber in je predvsem uporabljan v double in single action revolverjih, redkeje v pištolah, ampak je razširjen tudi v puškah (lever action, valjasti zaklep, polavtomatke, enocevne prelemače...).

Če misliš na njegovo uporabo za lov divjadi s puško, je primeren za vso parkljasto divjad, a po uredbi je pogojno dovoljen samo za npr. teleta jelendadi, gamsa ali ozimce, ker ima kinetično energijo na 100 m največ okoli 1500 J. Glede na relativno nizko hitrost krogel, podpludbe oziroma hematomi niso prav verjetni.

V double-action revolverju je kaliber vsekakor eden boljših za lov, tudi v smislu slovenskih zakonskih omejitev. Smith&Wesson model 29 (bruniran) ali 629 (nerjaveč) v dolžini cevi 4" ni bistveno težji od modela 686 (.357 magnum). S&W dela tudi model iz aluminijastim ogrodjem in z bobnom iz titana (ca750g), Taurus dela Tracker model, ki je tudi zelo priročen .

Cena streliva je običano okoli 80-100% višja od .357 magnum, še večji problem pa je borna ponudba lahkega streliva za učinkovito vadbo (.44 Special, .44 Russian), kar pa ni problem, če sam "štancaš".

Ne, nimam (še) .44 magnuma, sem trenutno na .357 mag.

Bolje je počasneje zadeti kot hitro zgrešit.
Večja luknja je boljša od manjše.
Dve luknji sta boljši od ene.

Ganges
7. March 2008, 10:03
Ups :icon_redface: sem čist pozabil, da se ta kaliber uporablja tudi v nekaterih puškah in ne samo kratkocevnem orožju.

lp

ZR7
7. March 2008, 10:49
... S&W dela tudi model iz aluminijastim ogrodjem in z bobnom iz titana (ca750g), ...


Po mojih izkušnjah pri 357 titanki precej mazohistična zadeva za streljati.:icon_cry: Kaj šele mora butat v 44!:icon_confused: Seveda pa priročna za nošnjo.

janez valentic
7. March 2008, 11:23
Ja zato pa delajo .44 Special in .38 special.
V resni situaciji (npr. nenevaren milostni strel) pa odsuna ne opaziš.

ZR7
7. March 2008, 11:26
Ja zato pa delajo .44 Special in .38 special.
V resni situaciji (npr. nenevaren milostni strel) pa odsuna ne opaziš.

Bolj se bojim, da bi v nevarni situaciji ne bil zmožen oddati točnega strela z municijo brez "special", če bi vadil s special.
Ravno zato tudi vedno kupujem tudi za vadbo isto municijo kot jo nosim s seboj na lov.

Uribobo
7. March 2008, 11:28
Sem že streljal z onim iz titana. Me je pa zapestje bolelo.

Tale je bil.
http://www.gunshopfinder.com/smithandwesson/model329PD.jpg


Drgač pa se dobi tudi S&W 500 bear, ki pogonča tudi grizlija. Samo ponavadi se bolj bojijo ustrelit z revolverjem kot pa samega medveda.

http://passtheammo.com/wp-content/uploads/sw_emergency_tool_kit_400_0.jpg

janez valentic
7. March 2008, 11:31
Bolj se bojim, da bi v nevarni situaciji ne bil zmožen oddati točnega strela z municijo brez "special", če bi vadil s special.
Ravno zato tudi vedno kupujem tudi za vadbo isto municijo kot jo nosim s seboj na lov.

Če imaš titanium potem definitivno ne vadiš z magnumom, razen če vadiš "cukanje".

wolf1
9. March 2008, 12:52
Drgač pa se dobi tudi S&W 500 bear, ki pogonča tudi grizlija. Samo ponavadi se bolj bojijo ustrelit z revolverjem kot pa samega medveda.

http://passtheammo.com/wp-content/uploads/sw_emergency_tool_kit_400_0.jpg

Ta revolver se da kupiti pri Rebcu v Postojni, cena je nekaj čez 1500€ in ima okrog 3400 julov udarne moči, sem pa slišal da se folk boji z njim streljat. Tudi na sejmih od Smith&Wessona v tujini pravijo da nobenega ne poznajo k je z njo streljal. Ljudje k srečajo medveda in imajo to pištolo se bolj bojijo te pištole kot medveda.:icon_confused:

wolf1
11. March 2008, 09:01
Evo par videov 500 Smith and Wesson kalibra:

http://www.youtube.com/watch?v=ZUHeYCM5WuQ

http://www.youtube.com/watch?v=IxLmiYiwvus

Ganges
11. March 2008, 09:10
Tukaj (kot povsod drugod) naj poteka debata v skladu z naslovom teme in vprašanjem uporabnika, ki je temo odprl. Torej o 44 magnum in njegovem delovanju na divjadi.

lp

janez valentic
11. March 2008, 09:38
In to iz pušk!
Predlagam spoštovanemu moderatorju da odgovore, ki se ne nanašjo na risanice - premakne med pištole in revolverje (saj je začetnik teme menda mislil na puško, če ne pa premaknite celo temo).

wolf1
11. March 2008, 09:44
In to iz pušk!
Predlagam spoštovanemu moderatorju da odgovore, ki se ne nanašjo na risanice - premakne med pištole in revolverje (saj je začetnik teme menda mislil na puško, če ne pa premaknite celo temo).

Se strinjam z Janezom ...

Ganges
11. March 2008, 09:49
Zato pa sem opozoril na poste, ki so v neskladju s temo. Tiste, ki ne pašejo v temo pa bom premaknil takoj, ko se oglasi uporabnik, ki je temo odprl in pove kaj je mislil s vprašanjem - ali kratka cev ali puška.

lp

toncybrak
11. March 2008, 20:19
S tem uprasanjem sem misliu predvsem na uporabo v puskah!hvala za odgovore in nasvete!LP:icon_lol: