PDA

View Full Version : Preciznost puške



FRANCI
22. February 2008, 08:45
Lep pozdrav!

Imam problem z preciznostjo puške. Zadetki na 100m na tarčo srnjaka so v grupi cca 2,5 cm. To je za tekmovanje slabo. Na 200m se rastros še poveča, zanimivo je pa, da je grupa zadetkov na 400m okoli 5cm kar je pa odlično. Do tega sem prišel po večih poskusih in rezultat je bil vedno enak. Naj povem, da ne gre za lovsko streljanje ampak športno.

Vnaprej hvala za odgovore.

kudu
22. February 2008, 09:15
Franci, kakšen kaliber in kakšne krogle oporabljaš?

Krpan
22. February 2008, 15:47
si preveril paralakso na daljnogledu?

zverina
22. February 2008, 17:39
Imaš tovarniške poatrone ali polniš sam?

Je cev prosto vpeta ali se tišči olesja?

Proizvajalec cevi in koliko je že dala od sebe (strelov)?

Montaža daljnogleda?

FRANCI
25. February 2008, 09:33
Blaser LRS 2 v kalibru 6BR Norma. Stara en teden. Izstreljenih 280 nabojev Lapua scener 6.8g in pa 50 kom 6.8g dajmond od norme. Grupa zadetkov je skoraj enaka. Montiran daljnogled swarovski 6-24X50. Paralaksa je bila nastavljena. Imam menjalno cev mach v kalibru 308W katera pa ima grupo ispod 15mm na 100m z isto montažo in istim daljnogledom.

L.P.

kudu
25. February 2008, 10:04
Oprema je vrhunska. Edino kar bi ti lahko svetoval je, da poskusiš še kakšne naboje, ali pa začni polnit sam. Tako boš lahko našel pravo kombinacio za tvojo cev tudi na 100m.
Veliko strelskih užikov.

janez valentic
25. February 2008, 10:14
Če je vse tako, kot si rekel in si odstranil običajne probleme natančnosti (veter, slab naslon, slaba strelsak tehnika, nepritrjen daljnogled in montaža, cev relativno čista...) potlej bi jaz ugibal, da gre za to da krogle na 100 m še niso popolnom stabilizirane. To je znan pojav pri hitrih vrtežih in težkih kroglah, ampak do 200 m bi se ti pa že morale "izravnati".

janez valentic
25. February 2008, 11:43
Kot je rekel kudu, poiskusi še z drugim strelivom, npr. Lapuo z 5,8 g Scenarjem.

Najbrž da to veš, ampak vseeno. Blaserjeva montaža ne paše 100% z ene cevi na drugo. Ponavadi je potrebno malce priviti/odviti stranske vijake.

FRANCI
26. February 2008, 08:49
Janez korak v cevi je 8", dolžina cevi 62.7cm, debelina 22mm tovarniško preizkušena na 6.8g normo.
L.P.

janez valentic
26. February 2008, 08:59
25 mm raztrosa na 100 m vsekakor ni nekaj s čimer bi se lahko hvalil. Zamenjaj eno spremenljivko, pa ponovno "zalaufaj enačbo".

janez valentic
26. February 2008, 16:14
Na spletu boš našel poročila o bistveno boljši natančnosti R93, kot jo ti poročaš in npr. tudi z 5,8 g Scenarjem.Tako da s čim naj bi bila puška "preskušena" v tovarni ni ti ni pomembno, ker se dve cevi ne obnašata enako.
Če ne bi bil omejen s tovarniškim strelivom, bi bilo za kratke razdalje (do 250-300m) pametno za poiskusiti s flat base kroglo, ne pa z boattail oziroma VLD-ji.

andrej win
26. March 2008, 22:02
Zanima me (za to si mi je zdela tale tema najblizja..) ce je nujno,da se NE SME olesje dotikati cevi pri karabinu??:icon_redface:
js sm kupil pusko (novo) sicer jo imam za 3 leta,pa nisem opazil,da se je les tiscal cevi..sedaj sem to odpravil,a je verjetnost,da bo puska nosila drugace?

bo treba sprobat..

lp

Franc
26. March 2008, 22:32
Če rabiš krogle za napolnit imam DIAMOND LINE 6mm 107grs!

Franc
26. March 2008, 22:33
Če rabiš krogle za napolnit imam DIAMOND LINE 6mm 107grs!
Je še kdo drugi probal streljati z tvojo puško??

andrej win
26. March 2008, 22:38
Če rabiš krogle za napolnit imam DIAMOND LINE 6mm 107grs!
Je še kdo drugi probal streljati z tvojo puško??

Tole ni odg. na moje uprasanje...predvidevam. mam pa .308 cesko pusko,ne gre se mi pa zdej za to,da bi tekmoval s tem,sam ce bo kej drugac to nesl..

Franc
26. March 2008, 22:42
Odovoril sem Franciju v zvezi z njegovo preciznostjo puške!

FRANCI
27. March 2008, 09:15
Cev sem reklamiral. V Blaserju so ugotovili, da ni dala čez vseh postopkov obdelave oziroma zadnjega finega poliranja. Sedaj stvar deluje normalno, zadetki so tam v gruoi okrog 10mm na 100m. Priporočili pa so čiščenje cevi z nekim čistilnim sredstvom gold medal in to po vsakih 200 istreljenih nabojih. To čistilno sredstvo naj bi bil špica, ker baje vso umazanijo očisti iz cevi z ostanki tombaka vred. Zanima me, če kdo kaj več ve o tem?
L.P.

janez valentic
27. March 2008, 11:41
Zanimiv primer. Čisto iz firbca me zanima kako je šel postopek reklamacije. A si imel slovenskega prodajalca ali kakšno drugo varijanto?

Franc
28. March 2008, 11:10
Bravo Franci,čestitam za ugotovljeno in odpravljeno napako!
Izgleda da v EU,delamo puške bilj za parado-razkazovanje,Amerikanci pa za jago in precizno streljanje!
Slaba reklama za Blaser,je potem šla predčasno v prodajo(temu tudi cena primirna),kot na dokončni test!???
Zanimivo vprašanje Janez,tudi mene matra "firbec"!

janez valentic
28. March 2008, 11:16
Vsi delajo napake, tako da ni tako pomembno dejstvo samo, da je sploh prišlo do slabe kvalitete, ampak kaj so pri Blaserju naredili, da tako napako odpravijo (da se kaj takega ne bi zgodilo drugemu kupcu) in vrnili zaupanje in zadovoljstvo tistemu, ki je zadevo upravičeno reklamiral.
Mene zanima predvsem to drugo. Upam da kaj izvem.

ZR7
28. March 2008, 11:16
... Priporočili pa so čiščenje cevi z nekim čistilnim sredstvom gold medal in to po vsakih 200 istreljenih nabojih. ...
L.P.

Tudi jaz iščem to Gold medal čistilno sredstvo po netu, pa ne najdem nič...:icon_confused:

miš93
28. March 2008, 13:29
"Gold medal" je bil v resnici "Gold Medallion" ki pa ga kolikor vem ne izdelujejo več - nadomestil ga je RemClean, najbolj v uporabi/priporočan pri preciznih strelcih pa je J-B:

http://www.brownells.com/aspx/NS/store/ProductDetail.aspx?p=1160

ZR7
28. March 2008, 14:02
"Gold medal" je bil v resnici "Gold Medallion" ki pa ga kolikor vem ne izdelujejo več - nadomestil ga je RemClean, najbolj v uporabi/priporočan pri preciznih strelcih pa je J-B:

http://www.brownells.com/aspx/NS/store/ProductDetail.aspx?p=1160

In kako do tega priti?:icon_confused: