PDA

View Full Version : Prevozna sredstva



ZR7
23. October 2007, 09:58
http://lov.mojforum.si/lov-about1068-0.html


Ker nikjer ne zasledim boljšega prostora mislim, da je tudi tu mesto za to debato.

Namreč, zanima me s kakšnimi prevoznimi sredstvi se prevažate po jagi in tako na sploh.
Meni moja "krtinja" počasi izdihuje in bom prisiljen kupiti nekaj drugega.

Ker imam vikend visoko na orlovi, bi si želel nekega terenca. Dobrodošle bi mi vse izkušnje, ki jih imate in kakšnega priporočate.

Nagibam se k Mitsubishi pajero pinin in pa land rover freelenderjem.
Pri japoncu me malo moti ker ni dizlaš, pa vseeno.

Ali pa mogoče kaj takega: :army: (malo za šalo)

Ganges
21. December 2007, 10:50
Tema iz starega foruma



...Kakšen avto pa tebe prevaža po jagi, nič ne poveš.
...

Bil sem srečen lastnik Lade Nive in bil sem še srečnejši, ko sem se je znebil. Pa čeprav za drobiž. Pa ne, da bi bila slaba za teren, nasprotno. Njene lastnosti na grdem terenu so presenetljive, le znati in upati se je treba. A moraš biti milijonar, da jo vzdržuješ. :evil: Materiali niso vredni pol p.....!

Sedaj mene in Biso na lov prevaža stari družinski Hyundai Accent. Za po makedamu bo še za nekaj let, pa za kakšen cement in koruzo iz kmetijske zadruge za pripeljat. Potem pa bi zamenjal za nekaj takega kot je Vitara. Dovolj ozkega da gre po naših kolovozih in dovolj trpežnega, da se ne kvari takoj. Pa seveda ne predragega, saj to ni ravno prva stvar ki jo moram imeti. O donosnosti jage nam je pa itak vsem vse jasno.


Predhodni lastnik jo je zrihtal v nulo saj glede pleha! Drugače pa teli navara,mistsubuši kasonarji ni najbolša izbira,to je bolj za v ravno,edino če boste od zadaj mel na vsak stran kolesa po 200 kg,to je pa potem že cel kason,zakoplje že v majhnem bregu,pol je pa že prepozen za 4x4


Na terenu sem dodobra preizkusil že kar nekaj avtov, med drugim tudi 2 nivi in prav gotovo je ne bi nikdar več izbral. Okvar je bilo več kot pri yugotu (tudi s tem sem se vozil po terenu), smrdelo je po bencinu, pa še nerodna je za vkrcavat psa, ker ima le 3 vrata in čuden prtljažnik. Tudi za terensko vožnjo se ni bogvekako obnesla. V snegu je bil subaru justy boljši - seveda sorazmerno z njegovo višino.
Dodobra sem preizkusil tudi jimnyja. Zelo zmogljiv avtomobilček, ki ima tudi reduktor. Obrneš ga lahko praktično povsod. Toda, da vanj naložiš srnjaka, moraš že podreti sedeže. Torej: za moj okus je občutno premajhen. Vitara bi bila ustrezna.
Trenutno vozim KIO sportage in sem zadovoljen. Dovolj prostora, močno podvozje, reduktor, in dovolj udobja. Poraba pa ni manjša kot 12 l. Vozil sem se že po polmetrskem snegu (pa ne po ravnini - da se razumemo), le gume morajo biti prave. V visokem snegu sem direktno primerjal KIO in jimnyja, slednji se je precej slabše odrezal, saj mu primanjkuje moči.
Vsekakor za terensko vožnjo ne maram več avta brez reduktorja.


Sam prisežem na KIO sportage. Res je žejna, vendar dobra za vsak teren in razmere. Če se malo pohvalim, tudi domov je znala že sama ... .


Za lov sem do sedaj imel tri Lade Nive.Dve sta bile 1600 in ena 1700I.Z nobeno nisem imel nobenih problemov. Po tem sem vozil Fiat Compagniolo AR 55.Zdaj trenutno vozim Fiat Compagniolo 1107. Večinoma imam pripeto prikolico nosilnosti 500 kg, včasi pa tudi večjo nosilnosti 750 kg. Letno naredim okrog 15000 km. Najbol sem bil zadovoljen z Lado 1700I. Kie Sportiča je bil dober na slabem terenu le prez prikolice. Sorentoja se mi pa zdi škoda voziti po šumi.
lp


Vidim da nobeden od vas nima Pande 4x4. Jaz sem jo kupil in sem zaenkrat zadovoljen . Res da je majhen avto ampak uporaben, pustiš ga lahko v vsakem grmovju, obrneš na vsaki vlaki pa še poceni je. Vsak pa hvali svoje. :oops: Drugač sem pa razmišljal da bi si kupil Mazdo 4x4 pa je precej dražja pa še registracija je večja ker je poltovorni avto.
Če ima mogoče kdo kakšne izkušne z Pando naj napiše . :roll:


Drugače pa pri pick up ih,oziroma vozilih s kasonom je registracija bistveno cenejša,kot pri običnih jepih,kajti tam je tarifa po nosilnosti in ne po kilovatih!



Vidim da nobeden od vas nima Pande 4x4. Jaz sem jo kupil in sem zaenkrat zadovoljen . Res da je majhen avto ampak uporaben, pustiš ga lahko v vsakem grmovju, obrneš na vsaki vlaki pa še poceni je. Vsak pa hvali svoje. :oops: Drugač sem pa razmišljal da bi si kupil Mazdo 4x4 pa je precej dražja pa še registracija je večja ker je poltovorni avto.
Če ima mogoče kdo kakšne izkušne z Pando naj napiše . :roll:


Peljal sem se z enim Ita. gostom, ki je imel Pando 4x4. Ta majhna "veverica" tako daleč zleze da verjet ne moreš z njo greš ravno tako dobro kot z kakim terencem. Fejst avto pa še pocen je.


Pred leti sem imel UAZ-a. Prodal sem ga nekmu lovcu na gorenjsko. (prej je bil last gasilcev)Zlezeš kamor hočeš, samo veze moraš imeti na Petrolu pa pri kakšnem mehaniku. No, pa v fitnes ni treba hodit, roke dobiš takšne da se te boji cela vas. Drugač pa zanimiva zadeva, vidiš ga v filmu od Jamesa Bonda, baje jih ima veliko ruska in kitajska vojska.


fantje lada niva je zakon, prides kmr čes ma dost placa za jelena pa še pocen je :D :D :D


Niva je NAJDRAŽJI terenski avto,saj v sedmih letih daš za rezervne dele in mehanika toliko,da bi si lahko kupil dve novi. Če pa bi prištel še račun za psihiatra ,ki ti pomaga rešiti traume ki jih doživljaš,bi verjetno zadostovalo za NOVEGA Defenderja ali pa dva. Pa čisto resno mislim :evil:


Ajaj Veper,tle si ga pa mimo pihnu!
A ti ne veš,da so zaenkrat tisti ta ornk "glavomehaniki" še zmerej pod Bručanom,oz. pod javnim zdravstvom............ torej so zastonj!!!!! Hehehehe



...
A ti ne veš,da so zaenkrat tisti ta ornk "glavomehaniki" še zmerej pod Bručanom,oz. pod javnim zdravstvom............ torej so zastonj!!!!! Hehehehe

"Glavoštelarji" so mogoče že zastonj. Ni pa zastonj vsa tista roba, ki jo v ihti razbiješ, ko ti Niva izpuli živec. :evil:

Glede te karete se popolnoma strinjam z Veprom, čeprav še vedno nedvomno drži, da je to eden najboljših terencev. A le za nekajkrat, potem pa se začne... :evil:


Očitno imajo nekateri nesrečno roko, in trofijo pač tako nivo, ki se kvari!


A niso bile nive tudi v neki dizel varianti, menda z peugeotovim motorjem, ne vem.


So ble ja,ali pa z mercedoziv,al pa z golfovim motorjem,odvisno kaj si pač noter spravil!!!! :lol:


"Glavoštelarji" so mogoče že zastonj. Ni pa zastonj vsa tista roba, ki jo v ihti razbiješ, ko ti Niva izpuli živec.

Temu se pa reče dejanje v afektu,torej se ga ne zavedaš in ti to zavarovalnica velikodušno in prijazno povrne! Prej te seveda strpajo v "nornhaus" da si tam,te nafilajo z vsem mogočim tko da pol že pozabiš na vse tegobe!!!!!



So ble ja,ali pa z mercedoziv,al pa z golfovim motorjem,odvisno kaj si pač noter spravil!!!! :lol:
...

Jok, so bile tudi original, a se jih pri nas ni dalo kupiti, tako da jih je bilo le izjemoma zaslediti. Predelave so pa bile včasih seveda vseh vrst.

Kdor malo pobrska po spletu, najde pisano zgodovino Lade Nive in kar nekaj variant tako motornih kot karoserijskih. A pri nas je bil uvoznik pač sposoben toliko kot je bil. Eno figo!


Jaz lahko za zdaj lado nivo samo pohvalim. Ni se nam kvarila, mehaniki pravijo da takega pleha še niso videli...
Res je dobra stvar, je pa lestos z očetom nisva več registrirala in je sedaj samo še kot traktor.

Se pa že spogledujem za novim terencem in če bo vse po sreči, ga bom jutri imel že doma! :wink:


fantje moj ded ima lado nivo že 14let use kar je zamenjal je bla enkrat pumpa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Kaj pa mislite glede KIE Sportige.
Včeraj ni bilo nič z mojim terencem saj je bil preveč piškav.


Kolega ma tak avto pa se kar pohvali z njim samo pravi da je kar "žejen" mislim da je 2.0 bencinar. Glavno je da dobro služi pa da se preveč ne kvari.


Obstajajo pa tudi dizlaši, a ne. Vem pa da pri kiah moraš paziti na prenose, ko hočeš dati v pogon moraš čisto obstati, ne vem, samo vem, da ima neko foro. Bo tica kaj več povedal.


fantje jest poznam enega gozdarja ki ma tudi kio sportage, malo je "utrgan" in leze s kio povsod pelje se čez debla,štorove itd.
Razn gum, ki so počile zaradi divje vožnje ter manših vdrtin je avto kot nov.

Ma ga pa ze kar nekaj let, zato mislim da je avto kar uredu :D


Kia Sportage 2.0 je zakon. Da je žejna je logično, saj tudi grlo jagra po dolgem vzponu ne ostane vlažno. Sam nisem imel težav, res pa je, da moraš nežno z vklopi prednjih koles. Več kot 4 leta me je varno vozila, včasih je že skoraj sama našla pot proti domu. Z dodatno opremo in klimo pa je bil avto za vse terene in čase. Upam, da bom takega terenca še lahko nabavil.


Jaz načrtujem nakup Jimnya. Pa mi je en kolega povedal, da je nekje v Novem mestu oz. Krškem (ne vem točno) en gospod, ki se piše Kos pa da rabljene Jimnye prodaja? Nikakor ne morem dobit njegovega telefona al karkoli. Mi lahko kdo pomaga in mi karkoli pošlji ne ZASEBNA SPOROČILA, hvala lepa že v naprej!


Mene zanima če ima kdo kaj rabljenih delov za vitaro? (1.6 navadna takratka letnik 91)


http://www.moj-album.com/slike/9401840/2uNQUyUrOfIy4K_g.jpg

http://www.moj-album.com/slike/9401840/3jQJdXbYQbvhxkgH.v.jpg

Tole je pa moje prevozno sredstvo. Do sedaj imam zelo dobre izkušnje samo sem precej časa na pumpi :D.
Kupljeno pred dvemi leti za cca 650 evrov. Prevoženih 1632 km :D (ob nakupu), letnik 1967, v njem fiat 1901 ccm, kampanjola pa je bila lasništvo vojske Srbije.

CREATIVE
8. June 2008, 16:36
Ali mogoče kdo od vas vozi Ferozo? Kakšne imate izkušnje z njo?

Jurkin
9. June 2008, 13:33
Ali mogoče kdo od vas vozi Ferozo? Kakšne imate izkušnje z njo?

Trenutno vozim Ferozo.Mogoče najbolj "čvrsta" med majhnimi terenci (ima šasijo).Najbolj sem bil zadovoljen z Jeep-om, terensko najbolj uporabna Niva,vendar se hitro kaj polomi.Verjetno bom spet kupil Jeep.

zober
9. June 2008, 14:24
Solovec jo je imel,fajn visoka kratka,je bila stara jo je prodal zdej ma pa vitaro,moj naslednji bo spet vitara,ga ni čez tega džipa saj zame

CREATIVE
9. June 2008, 16:32
S katerim Jeep-om si bil najbolj zadovoljen?

toncybrak
9. June 2008, 18:03
tudi moj oce je imel Ferozo s katero je bil zelo dobro zadovoljen!skoraj ga ni blo snega,da se on nebi peljal!enkrat sta sla "tekmovat" s kolegom(on mitshubishi galoper-kratek ter oce s ferozo) ,v manjsi klanec po snegu ,pa ga je oce prevozu on pa ne z galoperjem ! je pa res,da je treba pa imeti tudi gume dobre ce se zelis voziti dobro!ima pa to slabo lastnost da je pozresna-weliko pije(pozimi tudi 11 l,12l/100km!!drugace pa to spica avto!motor mu pa nikoli nic nagajau-samo redni servisi!
lp

andrej win
9. June 2008, 18:30
Nevem kaj se hocete boljsega,terenci tako vsi pijejo:icon_wink:
sej vam bi povedu kolk moj "terenc" pije,sam bote rekl,nej se brz znebim tega pleha...:icon_lol::icon_biggrin:
Peljem se pa le...

...Uglavnem,noben voznik ga tolk ne zlije vase:icon_confused:

lp

Dragan
9. June 2008, 19:49
Ranije Suzuki Samuraj - a sada Lada Niva.

De_Tomaso
9. June 2008, 21:26
Imam srečo, da živim v lovišču, kjer ne rabim terenca :D Tako imam lahko kar osebni avto za lov.


Drugače pa, če bi ga moral imeti bi skoraj zagotovo imel kakšnega defenderja, ki bi ga vsak vikend šraufal tako kot sedaj šraufam mojega oldtimerja, ki igra namesto terenca vlogo vikend avtomobila.

JANEZ L
18. June 2008, 17:21
Lp!

Sanje Toyota Land Cruiser, realnost Kangoo 4X4.:icon_confused:

Lovski zdravo
Janez L

dolgin
18. June 2008, 17:29
Mater Janez a mava poj iste sanje? :icon_lol:
Samo da je moja realnost še bolša,renolda mam tud,in to 5ko! Ki pa je zakon,ni dreka da ne bi ven zlezu,in do zdej sem še vedno ves plen notr zbasal,je pa res da kaj večjega od ozimcev ni blo v zadnjih letih:icon_cry:! K pa bom letos jelenkota pa zihr tebe pokličem,da ga u tvojo Kanglo zbaševa pa je,a ne?

lp

JANEZ L
18. June 2008, 17:48
Lp!

Dolgin "ni blema" ti kar poklič.

Lovski zdravo
Janez L

Kolovski
18. June 2008, 19:51
Saxo 1.5 dizl - ko ?ip - gre iz usacga dreka, ni problema. Dizl power je tabol za u drek pa za povsod, pa še škoda ga ni - sm zamenov za Puntota 1.9 jtd, pa se mi ga kr mau škoda zdi za u gmajno, tko da bo Saxo kr doma ostov...

zober
19. June 2008, 17:22
jaz pa mislim manjši je boljši je,tako mam vitaro pa naslednja bo tudi,res da malce novejša!Če bi bil bil pa v Ameriki doma si bi pa kupil Hilux!:icon_wink:

Prskač
20. June 2008, 16:52
Živjo!

Mene pa zanima kaj bi izbrali od manjših terencev za lov in vsakodnevno uporabo (kombinirana vožnja), če bi imeli na razpolago Teriosa, Jimnya ali Vitaro, glede na porabo goriva, izkušnje, kako se vam obnese, vozne lastnosti, itd...

Hvala :icon_wink:

detel
20. June 2008, 17:22
Tudi pri meni ne potrebujem terenca. Imel sem različne avtomobile. Škoda, da ne delajo več katrc :icon_cry:. Hotel sem naročiti Kangooja 4X4 pa mi deluje preveč visok. Naročil sem Fiat sedici 4X4. Gor bom dal tudi kljuko, da bom lepo pelal merjaščka :icon_lol::icon_biggrin::icon_wink:.

detel
20. June 2008, 17:26
Živjo!

Mene pa zanima kaj bi izbrali od manjših terencev za lov in vsakodnevno uporabo (kombinirana vožnja), če bi imeli na razpolago Teriosa, Jimnya ali Vitaro, glede na porabo goriva, izkušnje, kako se vam obnese, vozne lastnosti, itd...

Hvala :icon_wink:


Vitaro...Jimny je premali.

Jagermaister
20. June 2008, 18:45
Mene pa zanima kaj bi izbrali od manjših terencev za lov in vsakodnevno uporabo (kombinirana vožnja), če bi imeli na razpolago Teriosa, Jimnya ali Vitaro, glede na porabo goriva, izkušnje, kako se vam obnese, vozne lastnosti, itd...

Če se boš obremenjeval s porabo goriva, se po terenu ne boš veliko vozil. Sicer pa ti je že Detel povedal: Jimny je res premajhen. Vozilo v rangu Vitare (dolge) je ravno pravšnje za marsikaj. Kaj večjega je pa že preglomazno.

Nekateri menite, da ne potrebujete terenca. Saj ni treba, da je ravno terenec, toda ko enkrat dobro preizkusiš 4×4, se sprašuješ, kako si lahko prej shajal le z enim pogonom. Potem pa: če je še malo bolj dvignjen od tal, bolj robusten, pa še reduktor - pa smo tam!

Prskač
20. June 2008, 19:02
Saj če dobro pomislim je pri nas dostopno lovišče skoraj povsod z osebnim avtom, ampak želja po terencu ostaja. Zanima me če je kdo razmišljal o predelavi ali ima terenca predelanega na plin? Če ima potem naj malo pokomentira kako se mu plin obnese v primerjavi z gorivom? Alternativa dolgi vitari bi bil lahko tudi, po mojem, Nissan teranno predelan na plin, ali pač ne? lp

jazbec
20. June 2008, 21:05
Pri nas gre samo z 4x4. Veliko je Subarujevih Imprec in Justyev, na pa kakšna Njiva se najde.
Ljubljansko barje je tako mehko, da z 2 kolesnim pogonom tudi obrniti ne moreš, kar je pa hribov je pa visoki kras, samam skala, mah...tako da drsi drsi..

Kolovski
21. June 2008, 00:02
Saj če dobro pomislim je pri nas dostopno lovišče skoraj povsod z osebnim avtom, ampak želja po terencu ostaja. Zanima me če je kdo razmišljal o predelavi ali ima terenca predelanega na plin? Če ima potem naj malo pokomentira kako se mu plin obnese v primerjavi z gorivom? Alternativa dolgi vitari bi bil lahko tudi, po mojem, Nissan teranno predelan na plin, ali pač ne? lp

No tukole bom jest reku: ma en jagr, pomoje iz okoliceLJ, Mitsubishi Pinin 1.8. Pa ga je dau predelat na plin. Pa je reku da mu v hrib (oz. po eni poti kamniti) s plinom ne gre, da ni dost moči in more preklopt nazaj na bencin. Kot zgleda mu moč pobere. No, če ta jagr slučajn to bere, nej pa kej več napiše....

+ še to, da če maš predelavo, morš itak tapru vozt na bencin, da se motor ogreje, šele potem morš prestavt na plin.
+ še to, da morš met taprav motor, da se ga sploh da predelat (mamo doma Mitsubishi Pinin 2.0 GDI, pa pravjo da se ne da predelat na plin, ker je GDI motor).

zverina
21. June 2008, 07:25
Mam pa jaz doma Fiat Panda 4x4 letnik 95 pa gre povsod. Če jo pa na bok vržeš jo pa nazaj na noge postaviš pa gre še kar naprej in naprej in napre. Ko Duracel baterije. :icon_wink:

detel
21. June 2008, 10:18
Škoda, da je tako nizka.

JANEZ L
21. June 2008, 10:31
Lp!

Daš zaščito pod motor, potem pa bum trask bang in ni panike!

Lovski zdravo
Janez L

andrej win
21. June 2008, 21:45
Škoda, da je tako nizka.

sploh ni problema,sam mal podlozis prve mortizerje,taprave gume,pa tisto zascito spredi (lojtro) das enemu,da ti zrihta da ni tko od masice nizko,pol si pa zmagal!!:icon_wink:

Prskač
21. June 2008, 23:22
Pando sem že imel - gre ko gams - vendar je malo majhna, zato sprašujem po manjših terencih, drugače pa super:icon_exclaim:

zober
23. June 2008, 07:27
A tukaj na gorenjskem kdo pozna kakšnega res dobrega mehanika za terenca,do zdej ko sem pri dveh bil sta me samo ubrisala po denarnici oziroma po evrih,naredila pa nič!

jazbec
23. June 2008, 07:31
Zober,kaj ti pa nagaja?

zober
23. June 2008, 16:23
Z menjalnikom nekaj neklapa,ko se zgreje nemorem več prestavljat,lansko leto sem zamenjal sklopko z vsemi deli,pa ni nič drugače,potem mi na mašini (semering) še kar pušča olje!

detel
23. June 2008, 17:47
Mašina kliče novo.

zober
24. June 2008, 07:29
en let mora še zdržat!

ricmnc
5. November 2008, 19:36
pozdravljeni!
kaj spada v popolno zimsko opremo, ki mora biti v vsakem avtu v zimsekm casu?
kdaj se ta zimski cas zacne?
mislim na zimske gume, lopata, verige, plahta, prva pomoc...itd
hvala
lp

Veper
5. November 2008, 21:34
Dva litra vina da ne zmrzneš če ti avto cekne.:icon_lol:

mišica
5. November 2008, 22:02
Pa liter žganega, za šipe pucat!:icon_lol:

jvpv
6. November 2008, 07:27
Z menjalnikom nekaj neklapa,ko se zgreje nemorem več prestavljat,lansko leto sem zamenjal sklopko z vsemi deli,pa ni nič drugače,potem mi na mašini (semering) še kar pušča olje!

Bo treba dat prav semering.

torro
6. November 2008, 09:48
Pa na dolge gate nikar ne pozabi.:icon_lol::icon_twisted:

Kolovski
6. November 2008, 10:26
pa dekco, če kšno deklino na štnt peleš, da jo nau u tazadno zebl...

zober
15. December 2008, 15:29
A ma kdo od vas panda strejšo ne te nove?Kako se mu zdi,se dosti kvarijo,kako je z deli?terenske zmogljivosti?

Hunter87
15. December 2008, 17:12
pač italijansko skropucalo, brez prave kvalitete, pije pa ko žovna. kar se pa terenskih zmogljivosti tiče je pa na moje presenečenje ful dobra.

jazbec
15. December 2008, 17:42
Pogon Pande je v redu saj je Stayerjev, sicer je pa precej zastarel avto, pleza pa dobro ker je lahka in okretna. Pa še glede na ceno je ni preveč škoda če se kam nasloniš...

zober
15. December 2008, 17:51
pije kot žolna kolk je to?

Hunter87
15. December 2008, 18:04
motor je 1.0 al 1.1 ne vem točn pije pa 10 litrov

Hunter87
15. December 2008, 18:05
aja to je tud važno, spredaj ma pod mašino nek ščit iz cevi, in to jo nardi ful nizko, tak da zlo hitr kje potegneš, sam tolk za info

Kolovski
15. December 2008, 19:00
Daš mau višje gume gor (80), pa je že kr dost visoka. Glede porabe avtomobila je pa tko - če se po gmajn voziš al pa kje drugje, ko mora avto res "delat", bo tudi poraba večja. Za normalno vožno pa ne vrjamem da pije 10 litrov.

jazbec
15. December 2008, 19:20
Na terenu poraba ni važna, važno je da prideš. Po cesti pa je tam od 6 litrov naprej, odvisno od teže noge.

detel
15. December 2008, 19:54
A ma kdo od vas panda strejšo ne te nove?Kako se mu zdi,se dosti kvarijo,kako je z deli?terenske zmogljivosti?

Pandica je zelo lahka in prenizka.

Hunter87
15. December 2008, 19:58
sm jo meu tak da vem kolk pije.... 6 litrov pije če se 50 voziš, ko pa nabiješ u 5 prestavi 90 ma pa že itak take ture da 10 litrov žere, za tako mašino velik pije. kar se pa terena tiče je pa res dobra marsikaj zmore, to se pa strinjam.


ko že glih pišem me zanima če ma kdo hyundai galloper al ka je???

detel
15. December 2008, 20:01
Ta je boljši od Pandice.

Franc
15. December 2008, 22:05
Imaš pa res nobel odbijač,je to bolj za ponoči,ali te križ boli,da bi plen spravil v prtljažnik!
Malo za hec,drugače pa za v javnost to ni ,bi hiter bil v kakšnem rumenem tisku!

zober
16. December 2008, 00:50
Sej bi jaz tud jimnya ampak mony mony je mal problem,vitara je šla v maloro!Tko da rabim nekaj majhnega pa z 4x4!DRugače majo zdej prtlažnike spredaj za vožnjo plena!

zober
16. December 2008, 00:53
pač Detel je mal improviziral!Vnedeljo je bilo na tv slovenija nekje iz kozine ko jih je mel samuraju malce več od odbijača pa do šipe cirka 5 do 7 kom

ben1
16. December 2008, 12:10
Za moje pojme je to čist en navaden italjanski "skret"!!!:icon_evil: Jaz sem razočaran zato jo bom drugo leto zamenjal za kaj večjega 4X4.

jazbec
16. December 2008, 12:39
Malo denarja malo muzike..:icon_lol:

luka
16. December 2008, 12:44
Ben1 poskusi subaru justy. Majhen in učinkovit, ni ga klanca da ne pride. Mogoče malce prenizek ampak se da zrihtat. Drugač pa je R4 še zmerom zakon:icon_lol:.

LZ L

ben1
16. December 2008, 13:16
Bolj mi je všeč Suzuki vitara 1.6 :icon_wink:. Panda gre po terenu super za na cesto je pa slaba pa še žejna je. Vem da bo vitara tud žejna samo pelješ se pa malo bol udobno.

rehl26
24. December 2008, 14:44
NO MOJE IZKUŠNJE Z PANDO SO PAČ TAKŠNE ,NA TERENU SOLIDNA, NA BENCINSKI SI PA NON STOP. ZDAJ MAM LAND ROVERJA FREELENDERJA 2.0 TD4 4X4 MORN PRIZNAT DA ME ŠE NI RAZOČARAL GRE DOKLER SI UPAŠ:icon_twisted:

jazbec
24. December 2008, 22:40
Rehl26, oprosti ampak freelander je bolj babji terenec, bolj za v trgovino hodit.

zober
25. December 2008, 09:50
Freelander poljski fu..... hehe

capra ibex
25. December 2008, 10:39
Dve leti nazaj sem naštimal Audi A4 1,8T avant quattro. Glede na to da dva avta pr naši hiši nismo rabili , zej je že drugače:icon_wink: sem se odločil da mora biti 4x4 za na jago pa še družinski avto zraven:icon_wink:
Edini problem je to da je precej nizek, drugače pa glede na to da pri dokler ni snega so vse ceste po Pokljuki in še kod prevozne z čisto navadnim osebnim avtomobilom niti ne rabim terenca.
Glede porabe pa ko se se še vozil na šiht z njim, 45km v glavnem avtoceste sem ga z lepo vožnjo spravil na 8,2l/100km, medtem ko v 20-30cm snega na celo kuri do 14,8l/100km, seveda če je sneg popolnoma južen gre le toliko da ga ne plužiš pred seboj. Glede na to kakšne podatke dobim od kolegov kateri imajo terence vidim da sem precej na boljšem:icon_lol: glede kurjave.
Je pa res da se ga moraš mal bolj merkat kakor kakšne nive ali pa pande, samo je pa tudi res da tisti avto ki je dober za na teren za na avtocesto ni in obratno.

Lp

andrej win
25. December 2008, 12:36
..samo je pa tudi res da tisti avto ki je dober za na teren za na avtocesto ni in obratno.


To lahk rečeš,če še nisi sprobal kaj od Subaruja-ala outBack ali Forester,pol pa vidiš kaj je užitek v vožnji:icon_twisted:

lp

zober
25. December 2008, 16:00
Andrej kaj je dobrega oziroma kakšen je užitek v Suzukiju?Nobenga stara škatla ki non stop ropota pa kvari se!jajca svetovna res me razočaral suzuki!

Brakir
25. December 2008, 16:02
zober ne Suzuki, subaru omenja tovariš andrej..... :icon_confused::icon_lol:

zober
25. December 2008, 16:40
sej res se oproščam!:icon_redface:

andrej win
26. December 2008, 22:49
sej res se oproščam!:icon_redface:

Tako je, in ravno tle je bistvena razlika:icon_twisted::icon_wink::icon_lol:

ben1
31. December 2008, 12:10
A ma kdomogoče kakšne izkušne z Jeep Cherokee al pa Grand Cherokee 2.5 D.

zajec
1. January 2009, 10:27
Sam mam čirota 2.1 td zaenkrat zadovoljen sam mal moči mu fali.Za 2,5TD motor je edini problem, da rade glave pokajo.Je pa italijanski motor (VM motori).

ben1
1. January 2009, 13:43
Sam mam čirota 2.1 td zaenkrat zadovoljen sam mal moči mu fali.Za 2,5TD motor je edini problem, da rade glave pokajo.Je pa italijanski motor (VM motori).

Kolk časa ga pa že maš pa ker letnik je?

Baco
1. January 2009, 18:15
http://www.moj-album.com/slike/6976837/wjbfXDFPOvkf_put.v.jpg

zajec
1. January 2009, 18:56
Imam ga skoraj 2 leti in pol letnik je 93,zaenkrat praktično nič popravil ma pa 215kkm.

pmarijan
18. January 2009, 08:54
... nekaj zanimivih ATV sem videl pri lokalnem trgovcu na Notranjskem, sploh pa je za lov zelo primeren Kawasaki Mule, glede na to, da do lovišča v večini primerov ni ravno daleč, pa da se ni potrebno potem z plenom preveč matrat in osebnih vozil uničevat, res pa je, da malo bolj zebe, tako da za v "***ovče" ni ravno najprimernejša izbira.:icon_redface::icon_wink:

http://www.informacija.net/podrobno.asp?narocnik=3120

hose
9. February 2009, 14:36
Ja, kot bivši tekmovalec v ATV prvenstvu, ti ga ne priporočam:
-ne smeš vozit orožja,če nisi zelo vešč voznik se boš prevrnu(poškodbe so drastične za tebe),po večini ni mogoča registracija.

Sam vozim samo jeep-e,imam Wranglerja 1998 in Cherokeja 2005.
Vrhunska avta, kot je že baco napisal pred menoj.

Veper
9. February 2009, 15:04
Hoze zakaj ne smeš voziti orožja na ATVju????:icon_confused:

hose
9. February 2009, 16:06
A zakaj ne?
Nevem, kaj lahko po zakonu prevažaš in kaj ne ampak mi je logično da ne.Edino če imaš kakšno specialno predelavo, da je cev skrita al kaj vem.
Še u avtu naj bi bila skrita,nevidna,...
Imam doma atv suzuki ltz450,in res ne vem kam bi dal cev in da mi ne bi naredila še eno luknjo v trebuh.
Mogoče(ne vem), je to izvedljivo na kakšnim atv 4*4 Grizli varianta???

ZR7
9. February 2009, 20:39
Hose, verjetno ti je jasno, da so za lovske potrebe primerni zgolj delovni ATV-ji in ne športni Quadi.
In delovni imajo dovolj prostora in običajno nameščene ali kovčke ali nosilce za puške oz tudi posebne kovčke za puško.
In ni prav nobene razlike ali puško peljem v kovčki na ATVju ali v prtljažniku avta. Jaz je ne vidim, pa je puška kar redno v kovčku mojega ATV-ja.

In kot bivši tekmovalec sigurno veš, da športni quadi, ki se ne dajo registrirati nimajo kaj početi ne na cesti, ne v naravnem okolju,temveč kvečjemu na pisti in zatorej sploh niso predmet debate o lovskih prevoznigh sredstvih!

Veper
10. February 2009, 00:01
Hoze saj sem vedel da ne veš ker nisi prebral prispevka o nošenju in prevažanju orožja. No na hitro ti povem,da avto ni pogoj za izvajanje lova in zato greš na lov lahko tudi z avtobusom in imaš pač puško v embalaži (futroli) torej tudi na ATV ali pa biciklu lahko orožje prevažaš na rami spravljeno v futroli. :icon_study:če že nimaš urejeno kako drugače.

zajec
10. February 2009, 15:09
Jasno saj na UE moreš tudi nekako odnest, pa še ponavadi je tam ful folka k te gledo ko kakega rambota.Sm tole ni glih naslovna tema.
lp

pmarijan
12. February 2009, 10:25
......

Za info: Mule je homologiran in pripravljen za registracijo, ima kompletno varnostno kletko dva vsporedna sedeža z varnostnimi pasovi, dodatno se lahko dokupijo vsa original pleksi stekla z brisalci, tako da je kabina zaprta, vgradi se lahko dodatno gretje, Mule je širši in nižji od "navadnih" QUADov in ATVjev, prestavno razmerje je prilagojeno potrebam in namembnosti, obstaja različica z 900ccm diesel motorjem, v kabini je dovolj prostora za kakršnokoli orožje (montaža nosilcev je možna kamorkoli na kletko), dokupijo se lahko tudi drugi dodatki, kot je hidravlični plug, gosenice,...

Pogovarjal sem se z prijateljem lovcem, ki se je potožil, da so kupili "tamali" traktor, dali en kup svojega denarja, sedaj jim pa večino leta stoji (mislim na traktor), saj imajo svoje traktorje s katerimi postorijo tista nujna opravila, pravi, da bi bilo bolje, če bi kupili Mule, ker bi ga neprimerljivo veliko več uporabljali - tako za lov, prevoz krme,... pa še dosti manj bi jih stalo!

ZR7
12. February 2009, 11:01
Tako je PMarijan.
To so tako imenovani "Side by Side" oziroma "Side X Side" vozila, ki so pravzaprav v osnovi ATV-ji, le da imajo namesto motorističnega sedla sedež kot pri avtu in volan namesto balance. So dražja od ATV.jev, po terenskih sposobnostih pa prav nič ne zaostajajo. Lovcem zelo pripravna prednost je tudi nakladalna ploščad oz. celo kiper za prvimi sedeži. In še in še morje variant.
Za lovsko in kmetijsko torej tudi lovsko biotehnično dejavnost zelo primerna vozila. Še sploh, ker z nizkotlačnimi in širokimi gumami in nizko težo neprimerno manj škodijo okolju kot traktorji in terenci.

Brakir
12. February 2009, 11:38
Ja prevoz orožja na ATV-ju sem videl v praksi ko sem bil na obisku pri našem šefu ZR7 in vam lahko iz prve roke povem in potrdim trditev da se da orožje čist fletno prevažat v takem kovčku kot ga ima šefe namontiranega na svojem! :icon_wink:

zober
4. March 2009, 22:51
Dans sem šel gledeat eno vitarco letnik 99 disel 1,9!a je to peguteva mašinca?ma kdo kaj izkušenj?

zober
29. May 2009, 16:40
Zanima me kdo kaj dela oziroma kje se da kupit kakšne obstoječe nalepke ali pa paint brush za na rezervno gumo na terenskem avtu?>

ostrostrelec.pero
29. May 2009, 21:17
Imam prjatla pr kateremu se to dobi

206
30. May 2009, 08:52
Dans sem šel gledeat eno vitarco letnik 99 disel 1,9!a je to peguteva mašinca?ma kdo kaj izkušenj?

Prepozno opazil:icon_redface:

Si jo potem vzel?

Mi mamo na šihtu Vitaro,letnik 2000,2.0 HDI od Peugeota mašina not

sami problemi z njo,do nekje 20k km je delala k urca,pol so pa bli neki problemi z nafto na črpalki in je začela trokirat,tud po vseh menjavah ni več tisto kar je bila,moči nima več tolk,od samega začetka se ZELOOOOO dolgo greje mašina,serijsko preširoke gume za teren,samodejno izkljapla ročno vžgan 4x4 (takrat maš občutek da ti je osovina stran padla),.....


bencinarji so menda uredu,ta diesel mašina ne

zober
31. May 2009, 00:10
Nisem vzel je,sem potem dobil jimniya!

dolgin
31. May 2009, 12:04
sem potem dobil jimniya!
Ja madona Zober,kam pa se spraviš v tisti gajbi? Bolš da bi se s šajtrgo fural naokol!!!:icon_lol::icon_twisted:

zober
31. May 2009, 23:37
Je kr fajn šajtrga,prav fajn sedim pa vozim ga,je mejhn manjš kot vitarca edino!:icon_lol:

detel
8. December 2009, 08:24
Majhen a zelo koristen .

Veper
8. December 2009, 09:04
Saj je tudi pujs bolj majhen a zelo koristen za prebavo.:icon_wink:

rws
8. December 2009, 21:19
če bi kakega orng merjasca dal spedaj gor, se bojim da bi samurai bil zadaj v zraku:icon_wink:

detel
9. December 2009, 11:34
Na to sem pomislil in se smejal sam pri sebi :icon_lol::icon_biggrin::icon_lol:.

ANDIGS
10. February 2010, 18:21
Uporabljam Samurai-a.Majhen,a zelo uporaben na terenu.

Sagitarius
11. February 2010, 18:01
Nekaj kar se žal pri nas ni prodajalo.
Renault 4 Sinpar (http://www.motorbase.com/classifieds/viewad.ehtml?a=676398252%3B)

Veper
11. February 2010, 18:44
Tole dela precej dobro.
6290

vest
11. February 2010, 19:01
Tudi rusinja ima rada zimo...

http://www.shrani.si/f/2R/oC/fXMD0dt/p3053370.jpg

http://www.shrani.si/f/3A/4D/1nCtWetl/pa-3053305-26.jpg

Lp

solzica
11. February 2010, 21:34
vest: "Tudi rusinja ima rada zimo..."


Zakon !!!

rikec
11. February 2010, 22:03
vest: "Tudi rusinja ima rada zimo..."


Zakon !!!

Se popolnoma strinjam!!! Čeprav je rus je še vedno zakon za po terenu...

rikec
11. February 2010, 22:19
Nekaj kar se žal pri nas ni prodajalo.
Renault 4 Sinpar (http://www.motorbase.com/classifieds/viewad.ehtml?a=676398252%3B)

Tole bi pa bila zadeva za sprobat, pa še škoda je nebi blo... A se še kje dobi??? :icon_lol:

zober
11. February 2010, 23:09
<Tole je tud fajn sam lahko bi mel mal bolše gume,pa potem nebi šel na ovinku naravnost!http://www.forum-lov.org/forum/attachment.php?attachmentid=6291&stc=1&d=1265926067

Sagitarius
12. February 2010, 08:22
Tole bi pa bila zadeva za sprobat, pa še škoda je nebi blo... A se še kje dobi??? :icon_lol:
Uf to je pa zelo redka zadeva. V Sloveniji je pomoje ni. Moral bi kakšen francoski autonet česat.
Sinpar je podjetje, ki je (z Renaultovim žegnom) predelovalo Renaultove avte. Večino je imela Gandermerie in pa vojska, mrbit še pošta kakšno. Tako, da so med civilne prišle tako, kot pri nas Pinzgauerji.
So pa takšne katrce norele po Dakarju in bile skupno #3!!! :icon_twisted:
Ma pa priklopljiv zadnji pogon, kot Justy. Po mojem najboljša rešitev za osebni avto.

pikolis28
12. February 2010, 12:47
Uf to je pa zelo redka zadeva. V Sloveniji je pomoje ni. Moral bi kakšen francoski autonet česat.
Sinpar je podjetje, ki je (z Renaultovim žegnom) predelovalo Renaultove avte. Večino je imela Gandermerie in pa vojska, mrbit še pošta kakšno. Tako, da so med civilne prišle tako, kot pri nas Pinzgauerji.
So pa takšne katrce norele po Dakarju in bile skupno #3!!! :icon_twisted:
Ma pa priklopljiv zadnji pogon, kot Justy. Po mojem najboljša rešitev za osebni avto.

o je je mamo tle v nasih koncih enega ki je cisto nor na katre jih ima cez 30 doma

capra ibex
12. February 2010, 13:22
<Tole je tud fajn sam lahko bi mel mal bolše gume,pa potem nebi šel na ovinku naravnost!http://www.forum-lov.org/forum/attachment.php?attachmentid=6291&stc=1&d=1265926067


Dej mn povej hudiča kuko se ti u tole gajbco noter spravš. :icon_twisted:
Kar te poznam te je še več kukr je mene pa mam hudečeve probleme se noter porovnat.

Sagitarius
12. February 2010, 15:14
o je je mamo tle v nasih koncih enega ki je cisto nor na katre jih ima cez 30 domaSi iz Žirov? Tam sta baje 2 brata, ki imata poln dvorišče katrc. Če mata pa R4 Sinpar pa super! Js bi to prec mel. :icon_smile:

pikolis28
12. February 2010, 16:08
Si iz Žirov? Tam sta baje 2 brata, ki imata poln dvorišče katrc. Če mata pa R4 Sinpar pa super! Js bi to prec mel. :icon_smile:

ja to sta ta dva ja

zober
13. February 2010, 07:41
Capra od začetka sem mel probleme,ker nima nastavitve višine volana zdej se je pa že unesl!:icon_lol:

rikec
13. February 2010, 08:16
Capra od začetka sem mel probleme,ker nima nastavitve višine volana zdej se je pa že unesl!:icon_lol:

Ja takšen avto je kar priročen, če drugače ne moreš shujšat, te avto prisili v to...:icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon _lol:

zober
13. February 2010, 10:10
Rikc sej to ni problema zardi vampa ampak zaradi nog,veš če se dvometraš baše v tak avto ni to kr tko!:icon_wink:

rikec
13. February 2010, 11:19
Rikc sej to ni problema zardi vampa ampak zaradi nog,veš če se dvometraš baše v tak avto ni to kr tko!:icon_wink:

No to je pa druga pesem... kaj si pa potem nareidl? Vzel ven sedež na voznikovi strani? :icon_lol::icon_twisted::icon_lol::icon_twisted::i con_lol:

zober
13. February 2010, 15:21
Nekaj me zanima a m kdo na jimnyu vitlo?

ZR7
13. February 2010, 16:34
Nekaj me zanima a m kdo na jimnyu vitlo?

Če te zanima kaj več o hudem Jimnyju: http://www.offroad-armory.com/jimny.html

GregaK
14. February 2010, 13:11
Dej nej kdo mal napiše kako je z Suzuki Samuraj-em!
Poraba, rezervni deli, različni problemi, ...!

Mal me mika ...:icon_wink:

zober
14. February 2010, 21:21
Grega Jimniya vzem!Je že malce novešji!

Brlogar
14. February 2010, 23:57
Jimny je Ok, ampak mu je dobro naredit dodatno temeljito protikorozijsko zaščito podvozja in školjke. Sicer pa krasno okretna zadevca, s super mašinco.

GregaK
15. February 2010, 10:06
Zober poznam jimnija, sem ga kar nekaj prevozu, sam se mi samurai bolj dopade, pa pe pol cenejši je!

Big Foot
15. February 2010, 12:15
Tast ima Samuraja...
Gre kot koza, je ravno prav majhen da gre tudi po vsaki stezi ker je za nase kolovoze bolj prav kot pa kak hummer.

Poraba z terenskim gumam cca 10 litrov - vozakanja sem in tja na kratke relacije.

Okvar ni - se tudi nima kaj pokvarit ker elektronike razen nujno potrebne ni!

Zelo rad pa rjavi, tako da pred nakupom imej s seboj kleparja.

Se pa rjavina takoj pokaze pod blatniki in na pragovih.

aja pa ce bos ime not oba zadnja sedeza nima nic placa, pa tudi udoben ni prav prevec.

bogo
15. February 2010, 12:38
Prijatelj je imel samuraja , terenska poraba 18 Litrov.:icon_twisted:

GregaK
15. February 2010, 12:54
Hvala za info!

Po obsežni raziskavi sem se odločil da je golf 2 dizel ZAKON!!!:icon_lol::icon_twisted:

ben1
15. February 2010, 12:58
Prijatelj je imel samuraja , terenska poraba 18 Litrov.:icon_twisted:

Ja to pomen da je imel vklopljen reduktor pa "gas do patosa".
Če hočeš imet terenski avto potem ti večja poraba ne uide.
Men Terrano pije normalne vožnje 10l reduktor+klanec+sneg pa 12-13 odvisno od teže noge.:beer:

Veper
15. February 2010, 13:07
Jeep Cherokee 2500ccm 90kv bencinar v povprečju kar pomeni od reduktorja pa gas do pona v terenu in mestna vožnja in avtocesta in ............. skratka ko grem na tank štele mi za 100 km porabi 12 litrov.

Brlogar
15. February 2010, 13:39
Pr terenski vožnji gledat porabo na 100km je nerealno. Džip je na terenu bolj traktor kot avto in je bolj smotrno primerjat porabo na "delovno uro", če se že morate it te otroške igrce v smislu "Moj pa pije manj kot tvoj.. šlikapac.."
:icon_smile:

ben1
15. February 2010, 14:46
Pr terenski vožnji gledat porabo na 100km je nerealno. Džip je na terenu bolj traktor kot avto in je bolj smotrno primerjat porabo na "delovno uro", če se že morate it te otroške igrce v smislu "Moj pa pije manj kot tvoj.. šlikapac.."
:icon_smile:

Nobeden se ne gre po tvoje "otroške igrice" GregaK samo sprašuje po porabi.

Drugač je pa moje menje da se pri terencih ne gleda na porabo.

ZR7
15. February 2010, 14:58
Nobeden se ne gre po tvoje "otroške igrice" GregaK samo sprašuje po porabi.

Drugač je pa moje menje da se pri terencih ne gleda na porabo.

No ja, če ti pri istem delu en požre še enkrat več kot drug, se že gleda.
Še sploh če se ga uporablja tam, za kamor je namenjen,, torej na terenu. Sicer je bolj kakšnega pinzgauerja kupit.

ben1
15. February 2010, 15:13
Ja nasplošno terenci ne kurijo malo, je pa res da eni več drugi manj. Stvar vsakega posameznika kaj izbere.

GregaK
15. February 2010, 20:09
Ja zarad porabe sem spraševal, ker bi ga potem tudi dnevno rabil za 100 km relacijske vožnje in to pa kar malo prevaga tehtnico na stran golfa.
Tud z golfom pa dobrimi gumami se daleč pride.:icon_wink:

Kolovski
15. February 2010, 21:49
Golf 3 al pa 4, pa tega 4motion, ne morš falit. Doma mamo sicer mirkota:icon_lol:, golf2 dizl, synchro, pa ti povem, gre k šus, sam kaj k jh je tuko mau...

ben1
16. February 2010, 07:11
Das auto:icon_razz:

ZR7
16. February 2010, 07:38
Ja zarad porabe sem spraševal, ker bi ga potem tudi dnevno rabil za 100 km relacijske vožnje in to pa kar malo prevaga tehtnico na stran golfa.
Tud z golfom pa dobrimi gumami se daleč pride.:icon_wink:

Kaj pa kakšna ferozica? Meni je bila zelo všeč, ko sem se z njo peljal, ima zmerno porabo, dovolj visoko končno hitrost in je dovolj terensko sposobna.

jancar
16. February 2010, 07:43
Kaj pa Subaru Forester, tud ni švoh?:icon_lol:

ben1
16. February 2010, 08:46
Tud Honda HRV ni slab avto. Res je da nima reduktorja ima pa malo porabo baje okol 8-9l pa ravno prav je velika da se lahko s tabo pelje še kak kolega in štirinožni prijatelj.:icon_wink:
Če je terenc prav majhen tud ni dobro ker ima malo prostora pa tud vožnja po makedamski in luknasti cesti ni prav udobna (lastne izkušnje z prejšnim terencem).

jancar
16. February 2010, 09:58
http://www.youtube.com/watch?v=MtacFlDUjRM&feature=player_embedded
:icon_lol: Rusi pa so

Veper
16. February 2010, 10:45
To je treba kupiti in imeti a lot of funnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn:icon_lol:

GregaK
16. February 2010, 17:47
Golf 3 al pa 4, pa tega 4motion, ne morš falit. Doma mamo sicer mirkota:icon_lol:, golf2 dizl, synchro, pa ti povem, gre k šus, sam kaj k jh je tuko mau...

Kje pa si to dobil? A to je tista vzdignjena varianta, al navaden diesel synchro????:icon_study:

alojz1
16. February 2010, 17:58
Dve leti nazaj sem za 800€ kupil ženi subaru vivio 4x4 680ccm
Pa povem, ko je sneg se jaz z njim na jago vozim, ker se ne ustavi zlepa. Pa še ozek je za naše kolovoze. Prostora pa dovolj za opremo in 2 psa. Taka vožnja je tudi poceni, (pozimi 7litrov, toyota land cruise pa 10).

alojz1
16. February 2010, 18:06
Pande 4x4 dizel tudi nihče ni omenil. Po moje je to lovsko zelo uporaben avto.
Samo kaj, ko rabljenega nihče ne prodaja.

Kolovski
16. February 2010, 20:43
Kje pa si to dobil? A to je tista vzdignjena varianta, al navaden diesel synchro????:icon_study:

Običn, nč dvignen. U tržič pred polcijo na cajte stoji...

andrej win
16. February 2010, 21:25
Daihatsu Terios...
A ima mogoče kdo kaj takega?
Recimo feroze so se kar dobr obnesle,edino žejna je bila rada..tko pravjo..:icon_wink:

Izgleda kar vredi,podoben kot recimo panda (ozek,kratek,verjetno tudi okreten),le da ima malo več moči,kar tudi ni slabo..
Za na jago..bi blo

tinko balinko
16. February 2010, 22:36
renault senic rx4,motor 1.9dci sicer brez reduktorja in zapore diferencialov,ampak zaenkrat se ni pustil na cedilu vanj se stlaci 5jagrov z uso opremo in 5psov v prtljazniku:icon_lol:.poraba mesane voznje 7,5-8,3l nafte.po zmoglivostih je slabsi od recimo nissan terrano in podobnih,ter bolsi od teh mansih teriosa,panina......je pa res da je vecji dalsi tako da med usako smreko res nemores..:icon_lol:

Kolovski
16. February 2010, 22:42
bolsi od teh mansih teriosa,panina......je pa res da je vecji dalsi tako da med usako smreko res nemores..:icon_lol:
Pravlca. Po bregu navzdol mu sploh ne delajo vse 4 in je zato precej bolj nevarn (če mislš unga na pogon na use 4)! Pa tut terensko vozilo ni....

tinko balinko
16. February 2010, 23:06
ah kolovski to pa ni res.avto ima stalni 4kolesni pogon,in se ga neda izklopit.usaj kokr je men znano.ja res ni terenec je suv.zato je pa poraba in prostornost temu primerna.....:icon_wink:

zober
17. February 2010, 01:09
To je za polske fu.... avto:icon_lol:

tinko balinko
17. February 2010, 02:37
zober no ja eni lahko,drugi pa dvomim........ze glede na avto:icon_lol::icon_confused:

ben1
17. February 2010, 07:07
Daihatsu Terios...
A ima mogoče kdo kaj takega?
Recimo feroze so se kar dobr obnesle,edino žejna je bila rada..tko pravjo..:icon_wink:

Izgleda kar vredi,podoben kot recimo panda (ozek,kratek,verjetno tudi okreten),le da ima malo več moči,kar tudi ni slabo..
Za na jago..bi blo

Ne vem zakaj rabite ozke in kratke terence. A po vlakah jagate z njim :icon_twisted:?
Drugač so pa gozdne ceste dovolj široke za vsa terenska vozila, ostali del poti se gre pa lahko peš na štant.

andrej win
17. February 2010, 09:29
Ne vem zakaj rabite ozke in kratke terence. A po vlakah jagate z njim :icon_twisted:?
Drugač so pa gozdne ceste dovolj široke za vsa terenska vozila, ostali del poti se gre pa lahko peš na štant.

Noben ni omenil,da je avto za na štante vozt.. Če bi imel avto samo za jago (največ),nebi kupoval avta z dizel 2.7 ,3.0 motorji..
Bi bil nek manjši avto čist dovolj,vsaj men se tko zdi..če ne druga,če kam nasedeš ali kaj podobnega je še vedno lahek avto u prednosti,ker ne rabiš met tanka,da ga iz zameta potegneš:icon_lol::icon_wink::icon_biggrin:

moje mnenje..

zajec
18. February 2010, 06:22
Ce je avto malo daljisi od gajbice ,se ne pomeni da ni bolj okreten od gajbice.

zober
18. February 2010, 13:00
Dol dolenci pa kočevci mate itak tovornjakarske kolovoze tko da lahko cherokija obrnete kjer kol,mi gorenci pa k šparamo(mamo manjše kolovoze mini mini) pa ker nam ni vseen za naravo mamo pa gajbice! :icon_lol:

jagrBlaž
18. February 2010, 13:41
Dol dolenci pa kočevci mate itak tovornjakarske kolovoze tko da lahko cherokija obrnete kjer kol,mi gorenci pa k šparamo(mamo manjše kolovoze mini mini) pa ker nam ni vseen za naravo mamo pa gajbice! :icon_lol:



HA,HA maš prov, pa še klancov nimamo tako strmih vsepovsod(bolj po ravnem jagamo), sam zdaj ko je tolk dost snega, ti ne majhen, ne ogromen terenc ne pomaga prav dost, edin kak helihopter te spasi, sam to je pa spet ena kost za glodat v temi Etični kodeks, iz avta se itak ne sme jagat iz raznih zrakoplovov pa ni dorečeno...mal heca...:icon_wink::icon_lol::icon_lol::icon_wink:: icon_lol::i:icon_lol:

rikec
18. February 2010, 21:00
renault senic rx4,motor 1.9dci sicer brez reduktorja in zapore diferencialov,ampak zaenkrat se ni pustil na cedilu vanj se stlaci 5jagrov z uso opremo in 5psov v prtljazniku:icon_lol:.poraba mesane voznje 7,5-8,3l nafte.po zmoglivostih je slabsi od recimo nissan terrano in podobnih,ter bolsi od teh mansih teriosa,panina......je pa res da je vecji dalsi tako da med usako smreko res nemores..:icon_lol:

A ni Scenica škoda za po kakšni gozdni poti...?

tinko balinko
19. February 2010, 02:00
rikec kokr za koga.................:icon_lol:

rws
19. February 2010, 11:26
o kakih gozdnih poteh je govora? za gozdne poti mamo pr nas ktm-e in husquarne na 2 kolesi.:icon_twisted:

ris
19. February 2010, 11:41
No, da še jaz priložim sliko mojga terenca!
Uporabljam ga za lovske namene, službene (gozdarske), družinske pa še za vleko živinske prikolice je primeren in dovolj močan.
Prej sem imel Ferozo po ni šla niti približno tako po terenu niti po cesti, kot grem z Galloperjem. Minus mu lahko dam, samo pri obračanju na vlakah, saj moraš prej poznati teren kje se boš obrnil.

rikec
19. February 2010, 11:47
rikec kokr za koga.................:icon_lol:

To je res ja. Ampak, če bi že moral v kakšno grapo pa kakšnega prašiča ali jelena ... podvozje bo trpelo pa še marsikaj drugega. :icon_lol:

zober
19. February 2010, 13:10
To je res ja. Ampak, če bi že moral v kakšno grapo pa kakšnega prašiča ali jelena ... podvozje bo trpelo pa še marsikaj drugega. :icon_lol:

Toliko daleč sploh nebi prišel¨!

tinko balinko
19. February 2010, 13:31
pri nas pa imamo za tako stvar traktor *****ti:icon_lol:zobar ti samo jebi,ti se pa z tisto gajbico od jimmya lahko vozis,kam si pa das prasica,a na glavo al na streho.ce imas pa prikolico pa tista gajba od suzukija sploh speljati nemore dej dej...:icon_wink:

zober
19. February 2010, 14:17
Tinko dva jelena grest v jimniya!To še traktor nemore:icon_lol:,če je pa že več robe pa zapnem tovornjakarsko prikolco!:icon_lol:človek sploh nemore verjet koliko je sposobna ta gajbica!:icon_lol:

rws
19. February 2010, 14:23
ti šaljivec ti:icon_lol:

vlcergg
19. February 2010, 15:50
men je micka L200 vsekakor vedno v pomoč z**** jo edino visok sneg kjer nasede ampak če maš lopato "kar je obvezna oprema "pride skor vedno do cilja!!!o porabi pa o tem pa ne mislim zgubljat besed ker vem kaj sm kupil in avto z več kot 2000 kg tud nekaj mora vase dat če hočeš da bo kam prišel!!!

vlcergg
19. February 2010, 15:52
Tinko dva jelena grest v jimniya!To še traktor nemore:icon_lol:,če je pa že več robe pa zapnem tovornjakarsko prikolco!:icon_lol:človek sploh nemore verjet koliko je sposobna ta gajbica!:icon_lol:
pol mate pa bol majhne jelene!!!a si zihr da nimate malo zmešnjave pa namesto srnjakov jelene pišete???

ris
19. February 2010, 16:40
Zober, z 150 kg jelenom imata dva dost dela, da ga spravta na avtoprikolico!
Dali smo že 90 kg košuto v kratkega defenderja ampak dva jelena v jimniya?!?:icon_confused::icon_lol:
Mogoče samo trofeji pa še ti bolj švoh.

ben1
19. February 2010, 17:34
Jaz pa jelenjad rajši zaradi velikosti in teže vozim v prikolici. Pa še vonj je dost močan tko da se ti en teden avto lufta.

pumpa
19. February 2010, 20:48
drugač greste pa v vsak avto vi "o.........." , dva spredaj dva zadaj:icon_lol:
vsak pač svojga hvali za mene je bil prej golf II, sedaj pa kangu 4*4.

zober
20. February 2010, 01:55
Zober, z 150 kg jelenom imata dva dost dela, da ga spravta na avtoprikolico!
Dali smo že 90 kg košuto v kratkega defenderja ampak dva jelena v jimniya?!?:icon_confused::icon_lol:
Mogoče samo trofeji pa še ti bolj švoh.

Ris ti mene še nis videl jaz sem za 4 ljudi!Drugače pa tko en znanec je z lahkoto spravil jelena z 150kg v tvingota,pa da jimniya pol nebi šla dva hehe!Drugače sam uporabljam prikolco je najbolj enostavno!:icon_lol:

zajec
23. February 2010, 15:08
Ma u jimnyju se kake fejst punce ki jo ujagas na jagi nemores ornk nat....
U cirotu podrem zadnje sedeze pa mam ornk ubelponk.:icon_lol::limona::snorting:

ZR7
23. February 2010, 15:17
Ma u jimnyju se kake fejst punce ki jo ujagas na jagi nemores ornk nat....
U cirotu podrem zadnje sedeze pa mam ornk ubelponk.:icon_lol::limona::snorting:

Že forvardiram to v mailu tvoji ženi.:icon_twisted:
Kolk daš preden pritisnem "pošlji"?!:icon_twisted:

Veper
23. February 2010, 16:17
Šefe mislim da ti bo zajec ponudil cirota na posodo za en dan če ne stisneš.:icon_twisted:Čeprav kot se spomnim ima zajec te zadeve doma poštimane u nulo in s tem mislim lepo in prijetno ženičko ki vsekakor ve kako se stvari streže glede na njune pridelke pa čeprav sta jih izdelala na ublponku.:icon_lol:

Sagitarius
23. February 2010, 16:58
A zato Zajec? :icon_biggrin:

zajec
24. February 2010, 15:21
Jimysti so cist obmolknili.Veper, ocitno so nama fous!:icon_lol:

ZR7
24. February 2010, 15:35
Jimysti so cist obmolknili.Veper, ocitno so nama fous!:icon_lol:

Mislim, da so na terenu ta čas, ko se vidva ne moreta iz foruma izkopat.:icon_twisted::icon_lol:

Veper
24. February 2010, 15:43
Ah zajec ne vem če so nama fouš, je pa res da midva poleg tega da imava terenca ,ki je mimogrede lahko še garaža za Jimniya imava še long ride cruserya ki se redko zakoplje na terenu in zato lahko namesto lopatanja sediva na toplem za računalnikom.:icon_lol:

davorin
25. February 2010, 09:48
lahko se vi sam hvalite z vašimi long ride cruseryi. sam čez mojega samuraička pa nemorete:icon_twisted::icon_twisted: res da je majhen, sam za mene in za mojega dedka ter najina2 ptičarja je čisto dovolj. se še ni zgodilo, da bi naju kje pustil, pa smo že marsikaj preživeli skupaj... sicer pa vsak hvali svoje:icon_biggrin: aja pa to bi še dodal. nekje v prejšnih postih sem zasledil, ko je nekdo omenjal neko bajno porabo. več kot 12 litrov še ni spil. to vključuje terensko vožno, reduktor in podobno. če pa govorimo o normalni vožnji, pa je tam okrog 9 litrov. je pa res ja, da slaba lastnost je rja. samo z vsaj malo nege in posluhom za avto se da vse lepo uredit, z majhnimi stroški. edino če čakaš predolgo, potem zna bit problem.. je pa avto špica za jago...:icon_wink:

ZR7
25. February 2010, 10:30
... je pa res ja, da slaba lastnost je rja. samo z vsaj malo nege in posluhom za avto se da vse lepo uredit, z majhnimi stroški. edino če čakaš predolgo, potem zna bit problem.. je pa avto špica za jago...:icon_wink:

Ko si že omenil rjo. Priporočam zaščito nekaj let starega avtomobil (3 do4)
Z namenskim Krown oljem, ki ga je za svoje potrebe razvila kanadska vojska. To olje se vbrizga v vse kanale, pragove ipd., da se prepreči rjavenje nanedostopnih mestih. Menda zelo podaljša življensko dobo karoserije.
Jaz sem svojo prejšnjo in sedanjo koreto že tako zaščitil.

ris
25. February 2010, 12:04
Samo ne s tem oljem mazat plastične in gumijaste dele!!
Nekateri pravijo, da so razpokale razne manšete ipd.
ZR7 koliko časa pa obstoji to olje na šasiji, če jo pereš z visokotlačnim čistilnikom 90 stopinj C? Jaz sem zaščitil šasijo z bitumenskim premazom notranje dele (kanale) pa z voskom.

ZR7
25. February 2010, 14:30
Samo ne s tem oljem mazat plastične in gumijaste dele!!
Nekateri pravijo, da so razpokale razne manšete ipd.
ZR7 koliko časa pa obstoji to olje na šasiji, če jo pereš z visokotlačnim čistilnikom 90 stopinj C? Jaz sem zaščitil šasijo z bitumenskim premazom notranje dele (kanale) pa z voskom.

Z visokim tlakom opereš pravzaprav vse, še barvo, če je načeta.
Predlagam, da sami poiščete povezavo po stricu googlu in si tam o tej vrsti zaščite več preberete. Sam ne smem dati linka, ker bi pomenil reklamo.

JAKAJEŽ
25. February 2010, 19:57
Halo,če boste JIMNY-iste tako šimfali bo še moja lisička "zafarbala",je pa moj revček že peljal oreng ščetinarja spredaj na"gaugah":icon_lol:

lp

alojz1
26. February 2010, 10:29
Če kdo ne ve
Tisto olje za zaščito vozila (crown) je tudi odlično za puške.
Uporablja ga SV in policija
Moje izkušne z njim so odlične, predvsem v dežju.
Dobi pa se v spreju (če kdo želi več informacij enostavno napiše ime)
Prodaja pa se v dveh gostotah. Jaz priporočam gostejšega.

alojz1
26. February 2010, 10:31
Pozabil sem napisati, da za zaščizo vozila je olje v plastenkah po 1L in večjih.

jancar
22. October 2010, 09:07
http://www.siol.net/Avtomoto/Zanimivosti/2010/10/Terenska_rolka.aspx

zober
22. October 2010, 15:29
http://www.youtube.com/watch?v=hh2nLWYnxkM&feature=related

ANDIGS
5. November 2010, 14:38
Prejšnjo soboto sem pripeljal domov starega Samuraia s platneno streho.Avto je dobro ohranjen,škoda je le da je bele barve in ne zelene.Zadnje sedeže sem pobral ven,tako je prostora za dva jagra in opremo dovolj.

zober
6. November 2010, 08:34
Drugače lahko kupiš nalepko v real tree varijanti in celga oblepiš brez nepotrebnega pleskanja!http://edgewraps.com/wp-content/blogs.dir/1/files/car-truck/real-tree-camo.jpg

GregaK
7. November 2010, 14:01
Tole bom jest dal na golfa! hehehe

Zober me sploh ne boš opazil, k se boš peljal mem hiše!

Veper
1. January 2011, 13:06
www.youtube.com/watch?v=HjOrwBrzT_4&feature=fvw

ben1
1. January 2011, 19:54
Ta bi bil dobr za race jagat :icon_lol:.

Veper
2. January 2011, 10:54
Meni se zdi da bi bolje lovili podvodno zverjad:icon_lol:

Sagitarius
2. February 2011, 19:47
http://www.avto.info/Novosti/Volkswagen_amarok_Jgermeister_edition-Posebna_ponudba_za_nemske_lovce/

rikec
2. February 2011, 20:47
http://www.avto.info/Novosti/Volkswagen_amarok_Jgermeister_edition-Posebna_ponudba_za_nemske_lovce/

Nikjer nisem zasledil cene... ?

ben1
2. February 2011, 20:57
So kar od 30 naprej:icon_confused:

Sagitarius
3. February 2011, 16:28
Ta avto bo še 20 let drag. :icon_confused:

capra ibex
27. June 2011, 06:53
Moja nova pridobitev :icon_wink:
9668

ben1
27. June 2011, 07:25
Zelo dober avto si izbral z veliko prostora v kabini. Naj ti dobro služi in čim več kilometrov.:icon_razz:

rfb
29. May 2017, 16:48
Katero vozilo pa vi vozite?

Ne vem, kaj bi si omislil... najprej sem mislil kakšno vitaro, jimnya ali navaro ali kaj podobnega... pa so vozila kar istrošena...

jimny: http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12079438&display=Suzuki%20Jimny%201.5%20VX%20DDiS%204WD

navara: http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12011043&display=Nissan%20Navara%202.5%20DCI%204x4%20podalj %9Aana%20kab...

Kaj pravite na KIA Sportage? Ima kar sedem let garancije...

Kaj menite na to vozilo http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12074743&display=Kia%20Sportage%20AWD%202.0%20CRDi%20Limite d%20PRO

Kako bi lahko dobil davek nazaj? biggrinbiggrinbiggrin