PDA

View Full Version : Verney-Carron puške



wolf1
21. January 2008, 10:57
A ima kdo izkušnje z Verney-Carron Armes puškami (express ali polavtomati)!

Jaz jo še nisem zasledil v Sloveniji, sem pa vidil da jih prodajajo na Hrvaškem!

Franc
23. January 2008, 12:14
To je po mojem francosko orožje,če se ne motim in ga je zelo malo pri nas.
Najboljše če uporabiš ata Google!
http://www.verney-carron.com/

wolf1
23. January 2008, 15:11
So mi na Hrvaškem forumu odgovorili, tam jih precej uporabljajo in zelo cenijo.
Polavtomati so (v kunah), od 11.500 do 12.000 kun. Torej na grobo izračunano 1.600 modernih (€) do 2000€,
zdaj se zanimam še za express puške te znamke, ker so cene zelo ugodne od 1500-2000€ :icon_lol:

Ganges
23. January 2008, 15:37
Za expres to res ni velika cena, ampak polavtomati pa so potem očitno kar precej dragi, saj cena le teh prekaša vse najpogosteje uporabljane od Benelli-ja, Browninga, H&K,...

zajec
23. January 2008, 17:32
Wolfi se zanima,drugje pa tvezi da jo že ima?!:icon_wink::icon_confused:

bobo
23. January 2008, 20:09
Verney-Carron je ugledna, stara, francoska orožarska firma v neprekinjeni družinski lasti od 17. stoletja. Izdelujejo dvocevne risanice z naveznjenimi cevmi, karabinke, polavtomate, šibrenice in model bokarice. Vse konstrukcije so tipično francosko izvirne in zelo čvrste. Puške pri nas niso znane, med poznavalci v Evropi pa so izjemno cenjene. Glede na visko kvaliteto so tudi cenovno dokaj ugodne. Njihov polavtomat ima zelo posebno obliko in zelo lepo leži v roki. Verney-Carron so puške za lov, ne za postavljanje pred prijatelji. Zelo verjetno je, da nihče od večinoma "germanofilsko" usmerjenih lovcev, ne bo vedel kaj imaš v rokah.

denis jež
3. April 2008, 22:38
Živjo
teh pušk ne poznam sam po moje je dobri stari "švaba" še zmerej špica
lp

jvpv
4. April 2008, 09:19
Živjo
teh pušk ne poznam sam po moje je dobri stari "švaba" še zmerej špica
lp

Še dobro da so Francozi :icon_smile:

bobo
4. April 2008, 13:50
denis jež, kako imaš lahko sploh mnenje o nečem, o čemer nimaš niti pojma?!:icon_confused:

denis jež
6. April 2008, 22:51
Živjo
oprosti bobo tak sm:icon_lol:

bobo
7. April 2008, 09:04
Že dobro denis, saj cenim tvoj trud.:icon_lol:

dik
9. March 2009, 00:05
Mene pa zanima ce mogoce kdo ve koliko stane taka puska v hamerles izvedbi
v cal.9.3x74r ali kaj podobnega.Rad bi pa podatek za standard varijanto, ze v naprej se vam yahvaljujem za kakrsno koli informacijo!!!
lp

pmarijan
9. March 2009, 00:48
nekaj cen:

http://www.armurerie-fleury.fr/sagittaire.asp

ZR7
9. March 2009, 08:43
nekaj cen:

http://www.armurerie-fleury.fr/sagittaire.asp

Saj cene sploh niso pretirane.:icon_eek:

pmarijan
9. March 2009, 10:27
ne niso - v Franciji,:icon_wink: ampak nisem zasledil ponudbe popularnejših kalibrov v kombinirkah (.308W, 30-06), pa zadnji mehanski merek je nekako "čuden" - ni v liniji prednjega, razen, če je linija vrezana in so to varovalna "ušesa"...:icon_study:

brenneke
25. April 2013, 01:03
Zagotovo ti kalibri niso tako pogosti v kombinirkah zaradi brez roba. So pa merki zelo natančni vsaj pri karabinki (na 50m z normo v 1 cm grupo). Je pa to zelo lepa in zelo natančno izdelana puška. Boljša kot vsak severni sosed za tak denar. Tudi zaklep teče kot treba, in pa tudi točnosti na daljše razdalje ji ne manjka. So pa seveda tudi zelo ugodne in vsekakor priporočam nakup, tudi zastopniki so zelo prijazni in dajo radi kakšen popust. :icon_wink:

main757
25. April 2013, 09:06
V Franciji je prepovedan lov z vojaškimi kalibri, zato boš težko dobil .308, 30-06. Razen kakšne izjeme za tuji trg.

brenneke
25. April 2013, 10:59
V Sloveniji se karabinka dobi tudi v 30-06.

borazer
25. April 2013, 16:18
V sloveniji jih prodaja xxxxxxxxxxxxxxx. V rokah sem držal več modelov (repetirka,kombinerka,express,pumparica,polavtomat ) in moram povedat da so puške dobre. Vse puške so odlične imajo montirane hitre merke (battue) in res (padejo v ramo)

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

dik
27. February 2016, 19:18
a ima mogoče kdo praktične izkušne z tako pumparco puška se mi zdi priročna predvsem za pogone z 47cm dolgo cevjo v kalibru 30-06 oz. 9,3x62

hvala za vsak odgovor

dik
28. February 2016, 22:04
a ni nikogar ki bi kaj vedel?????

alojz1
29. February 2016, 11:07
Veš, tule je treba samo hvalit. Se najde kdo, ki jo ima. Pa je lepo tiho. Če bi pa jaz kaj slabega napisal bi pa v luft skočil.

Robert91922
29. February 2016, 11:22
Konkretno o točno tej puški ne vem nič, lahko pa z gotovostjo napišem, da je 47cm cev prekratka za kaliber 30-06, razen če si ljubitelj glasnega poka in močnega ognja na ustju cevi.
Skoraj enako (ali celo enako) končno balistiko (a manj glasno in manj ognja) boš dobil, če vzameš 308 win kaliber s 47cm dolgo cevjo.

alojz1
29. February 2016, 11:49
Jaz sem si jo dobro ogledal in repetiral. Streljal sicer nisem, ker je želja za preizkus izpuhtela.

lisac
29. February 2016, 21:43
Že tri leta posedujem polavtomat NT v kalibru 3006 z cevjo dolžine 51 cm. Puška je zame za pogone odlična saj ne pozna zastojev kar koli vtakneš v njo. Tudi grupa na tarči je odlična, le pok je zelo močan. Imam tudi Blaser 308 pa mislim, da je enaka krogla enako daleč v prašiču, saj jih je padlo že kar nekaj z ene in druge. Mislim da je dolžina cevi kriva za to, saj so bili dokler sem imel zastavo 3006 praviloma vsi prestreljeni, sedaj pa temu ni tako. Počakajo pa po enem in drugem kalibru.

dik
1. March 2016, 01:16
alojz prosim če mi to lahko malo bolj pojasniš a ti sistem puške ni všeč al je kaj drugega, prav sam mehanizem se mi zdi u redu predvsem za pogone kaj mislite pa o kalibru 9,3x62 al cev 47cm ali 51 cm ali bolj priporočate 30-06.tudi sam sem hotel sprva nabavit polavtomat sedaj pa se pojavljajo razni problemi okrog tega tako da sem opustil ta projekt pa še zmeraj več negodovanja je v lovskih vrstah če prideš z PAP-om na zborno mesto

havala za odgovore

alojz1
1. March 2016, 09:10
To je samo moje mnenje. Kdo drug bo napisal drugače.
Les, izdelava in oblika delujejo ceneno. Tudi repetiranje me ni fasciniralo. Pri vsej izbiri dobrih pušk je to zadnja, ki bi jo imel. Tudi močni kalibri so v kombinaciji z kratko cevjo nekako tako, kot bi v fičota dal 200KW motor. Enostavno ne pride do izkoristka.
Če ne maraš odličnega Brovning bar PAP poglej mogoče njegovo vzvodno (lever action) puško. Ali pa katero z premovlečnim zaklepom.
Pa ne misli, da boš zaradi repetiranja klasičnega zaklepa zato ostal brez prašičev.Vse je v vaji. In Diana je muhasta. Večkrat stoji ob strani kakšnega lovca z prelamačo.

Tine01
4. March 2016, 10:19
To je samo moje mnenje. Kdo drug bo napisal drugače.
Les, izdelava in oblika delujejo ceneno. Tudi repetiranje me ni fasciniralo. Pri vsej izbiri dobrih pušk je to zadnja, ki bi jo imel. Tudi močni kalibri so v kombinaciji z kratko cevjo nekako tako, kot bi v fičota dal 200KW motor. Enostavno ne pride do izkoristka.
Če ne maraš odličnega Brovning bar PAP poglej mogoče njegovo vzvodno (lever action) puško. Ali pa katero z premovlečnim zaklepom.
Pa ne misli, da boš zaradi repetiranja klasičnega zaklepa zato ostal brez prašičev.Vse je v vaji. In Diana je muhasta. Večkrat stoji ob strani kakšnega lovca z prelamačo.

Alojz1, se strinjam s teboj, deluje ceneno, pa tudi jaz pravim, da mora kaliber met tako dolžino cevi kot za katero je bil konstruiran... te kratke cevi so bolj modna muha; 90% jagrov, ki majo kratke cevi, bi čisto normalno jagalo tudi s normalno dolgo cevjo....

lp

detel
7. March 2016, 10:57
Tako je Bighand

TaSl
7. March 2016, 19:38
Alojz1, se strinjam s teboj, deluje ceneno, pa tudi jaz pravim, da mora kaliber met tako dolžino cevi kot za katero je bil konstruiran... te kratke cevi so bolj modna muha; 90% jagrov, ki majo kratke cevi, bi čisto normalno jagalo tudi s normalno dolgo cevjo....

lp

Sam imam kratko cev zaradi brakiranja in iskanja. Zakaj pa imajo sedaj že vsi "štantmani" kratke cevi...je pa odgovor verjetno tvoja trditev.

jagerboss
31. March 2016, 22:20
Polavtomat ali repetirka????
A je zakonodaja izigrana?!
https://www.youtube.com/watch?v=EFOncnvfSno

alojz1
31. March 2016, 22:45
Pri nas bo prodajni hit.

ben1
1. April 2016, 16:02
Haha take puške men osebno tud šenkat ne moreš.:icon_confused:

dolgin
2. April 2016, 13:44
Kva ne. Jest b jo pa imu. Pa najmn 9.3