PDA

View Full Version : lovski slovar



kekec
14. January 2008, 19:16
Pozdravljeni!

Nekje sem nekaj videl o trijezičnemu slovarju lovstva, ali ga kdo pozna, in kje se ga lahko nabavi?

LP Kekec

Trotovšek Tomaž
14. January 2008, 19:37
Tak slovar je lansko leto LZS priložila Zlatorogovi knjižici! Vsaka družina je dobila enega!

ricmnc
14. January 2008, 20:31
slovar se imenuje LOV V TREH JEZIKIH- slovar lovskega izrazoslovja.
slover je v nemscini, slovenscini in italijanscini in latinscini za strokovne izraze.
zdi se mi zanimiva knjigica,a tako da lahko spoznas lov v treh dravah ali celo vec, malo kulture in izraze. v njem pa je nekoliko napak, kar je motilo predvsem lovce iz mojega drustva, oz drustva DOBERDOB, ki je sodelovalo pri tem projektu, kajti izrazi v slovenscini imajo lahko vec izrazov v italijanscini in seveda obratno, zato je lahko za nekatere slovar pomanjkljiv. za izraze v nemscini pa ne vem tocno.
drugace pa se mi zdi to pametna poteza- povezovanje lovcev z obeh strani nekdanje meje, izmenjavanje mnenj in izkusenj in prijateljstva.
lovski zdravo

v mojem drustvu pa je vsak dobil enega poleg slovarja in knjige lovske zveze...
p.s. lahko da bodo se enkrat ponatisnili slovar s popravljenimi izrazi in v vecjem stevilu, tako da bo lahko vsak lovec dobil svojega

kekec
15. January 2008, 08:09
Najlepša hvala za odgovore!
Zdaj me pa še zanima kako bi jaz lahko prišel do tega slovarja?
Preko LZS? Jaz sem sicer lovec toda živim v nemčiji in nisem član neke lovske družine v sloveniji.
Kam se lahko obrnem, ima kdo kakšen naslov??

Že vnaprej najlepša hvala.

LP Kekec

main757
15. January 2008, 09:59
Prejšnji teden sem ga videl v tajništvu LZS, tako da je najbolje, da tja pokličeš in se pozanimaš. Tajnica je prijazna.:icon_biggrin:

kekec
15. January 2008, 11:02
Tajnica je res zelo prijazna!
Toda v tem slučaju mi ni nič kaj pomagalo:icon_cry:
Ta slovar naj bi na podbudo slovencev iz Avstrije nastal in LZS je samo omejeno število primerkov dobila itn...

Škoda

Bom še preko Avstrije poskusil

LP Kekec

Trotovšek Tomaž
15. January 2008, 12:12
Izdajatelj slovarja je Klub prijateljev lova Celovec, založnik pa založba Drava! Upam, da ti bo uspelo in da boš dobil željeni slovar!!!

kekec
15. January 2008, 13:29
Tudi v Celovcu pri založbi Drava so bili zelo prijazni in mi bodo eno izvedbo poslali, malo začudeni so pa že bili da to LZS ni mogla napravit...

Vsem najlepša hvala.

LP Kekec

Brlogar
21. January 2008, 21:39
Pismo rosno, men se zdi da tega slovarja naša LD ni dobila. Pa sem tajnik in bi moral vedeti če bi ga dobili :icon_neutral:

kekec
31. January 2008, 15:01
Slovar LOV V TREH JEZIKIH je danes prispel!!:limona::limona:

Lep primer, da tudi danes še na prijazne ljudi naletiš!!

In zato tudi tukaj "hvala", Založba Drava!

LP Kekec