PDA

View Full Version : Titan risanice



orlova6
2. January 2008, 12:35
Vem, da je na starem forumu bilo tudi nekaj besed okrog karabinov titan pa sedaj ne najdem več tega.
me zanima, če ima kdo izkušnje oziroma, če poseduje tak karabin, sem ga zadnjič gledal pri Skobirju, pa me malo zanima v .308 win kalibru.

In kakšna je razlika med titan 3 in titan 6, verjetno je 3 v manjših kalibrih.

Predvsem me zanima kvaliteta cevi in komplet mehanizma.

Prskač
3. January 2008, 13:16
Pred časom sem gledal Titan 6 pri Fanzoju v Ljubljani. Prodajalec mi je puško pokazal in rekel, da če se bi on osebno odločal med Titanom 6 ter Tikko, bi zagotovo izbral Titan 6. A lahko kdo naredi kašno primerajavo med omenjenima puškama, glede varnosti, materijalov, praktične uporabe, preciznosti, itd..., če sta puški sploh medseboj primerljivi?

Kaliber
13. March 2008, 20:33
Tudi sam kopujem karabin in se zelo zanima za Titan 6, vendar sem zbegan ker puske sam ne poznam, zato bi bil zelo vesel ce ima kdo kaksne konkretne izkusnje s to pusko, kot sta napisala ze predhodnika.

dolgin
14. March 2008, 09:06
V Avstriji sta obe puški Titan 3 in 6 zelo priljubljeni! Baje da prima! No ja,verjetno je prisotnega tudi nekaj patriotizma,ampak ne vem!
Razlika pa ni v kalibrih ampak v zaklepi,titan 3 ima 3 "bradavice" 6-ka pa 6!
Sicer pa se mi zdi kar solidna puška za zelo sollidno ceno!
Je pa zanimivo,da se plačujejo dodatki,kot so gumikapa na kopitu,ne plačaš pa za proženje,lahko za isto ceno izbiraš med "šnelerjem" in direktnim proženjem!
lp

Ganges
14. March 2008, 10:26
Koliko pa je približnoc ena Titan 6 puške?

lp

orlova6
14. March 2008, 11:41
Mislim, da se gangi cene gibljejo od cca.800 pa do 1200 €.
Vsaj tako je pri našemu puškarju Skobirju. Je pa vsaj za mene fajn zadeva.

dolgin
14. March 2008, 15:32
Titan 3 se začne pri 1060 €,enako titan 6,to je "osnovni model",ki pa v prvi vrsti nudi več kot pa tikka (ma muhe,šneler..)! Cena za luxuz model pa je okoli 1200€,razlika pa je samo v kopitu! Zanimivo je,da si lahko nabaviš zraven še okrasne ploščice (motivi divjadi) za na "pištolski ročaj" za maximalno 80€!

zlatorog
14. March 2008, 17:38
Titan 3 se začne pri 1060 €,enako titan 6,to je "osnovni model",ki pa v prvi vrsti nudi več kot pa tikka (ma muhe,šneler..)! Cena za luxuz model pa je okoli 1200€,razlika pa je samo v kopitu! Zanimivo je,da si lahko nabaviš zraven še okrasne ploščice (motivi divjadi) za na "pištolski ročaj" za maximalno 80€!
Dolgin, ena "korekcija", Tikka T3 Hunter z "šnelerjem" in "muhami" stane 982 eurov.:icon_wink: LP

dolgin
14. March 2008, 17:39
Se pardoniram!!!:icon_redface::icon_redface:

zlatorog
14. March 2008, 18:34
Nič hudega, drugače je Titan 6 luštna zadevca vsaj na videz. LP

blackwolf
14. March 2008, 19:46
http://www.titan6.com/produkte_en.html

LP!

rws
16. March 2008, 16:32
v naši ld jo imajo že 3 lovci,pa so z njo vsi zadovoljni.
precizne so, zaklep dobro lavfa,kaj več pa tako ali tako ne rabiš.Za tak dnar kaj več res ne morš pričakovat.

denis jež
3. April 2008, 22:28
Živjo
Jaz ti vsekakor priporaočam tikko ker zanjo vem da je zelo zelo precizna mnenja fanzoja pa ne upoštevaj k je mene že tako nategnu da u skrajni sili me ne vidi več tm sigurno bo pa hvalu titan k je avstrijska firma če se slučajno ne motim in ne bo hvalu tikke, sam moje mnenje
lp

rws
4. April 2008, 01:06
ja kdo pa bo natančen, če ne finci?:icon_wink: js bi se tut vrjetno odloču za tikko, ker se mi zdi da zaklep še malo bolj lavfa,zapira se pa sigurno bol na rahlo od titana.
drugače pa je za veliko noč kolega tudi z titanom ustrelil 30.,ko smo meli malo orožnih vaj:icon_biggrin:

denis jež
6. April 2008, 22:54
Živjo
Sej puška je pomemben faktor pri natančnosti sam še bolj je pa tisti ki je za njo
sm vidu tud že možaka k je s tikko delal grupo 10 cm puška pa nese v 1 cm
lp

Kolovski
7. April 2008, 00:08
Uau denis jež, ke pa si ga vidu?:icon_confused::icon_confused: Drgač se lahko usakmu to nardi če ma slb dan al pa kakšne druge spremenljive dejavnike.:icon_confused::icon_confused:

denis jež
7. April 2008, 01:10
Živjo
kolovski ampak ne boš verjeu ta sicer moj prjatu ma zmeraj slab dan ker on zmeraj tok slabo strelja men pa kaj tacga še ni ratalo nism še meu tok slabga dneva na srečo do zdaj še kadar sm mel najslabši dan je blo use v treh centimetrih pa se nism mislu s tem hvalt
fajn se mej
lp

Kolovski
8. April 2008, 02:03
Veš, da ti oprost ne vrjamem... Glede na to, sicer sm tut precej laik in ker si take stvari objavlov, k sm prej use teme prebrav, k me zanimajo, se tvoje izjave ČIST nč ne skladajo iz prej objavljenih od janeza valentiča (ta človk je norc:icon_smile:) pa iz ostalih ldi pa tem.. tko da počas denis jež! Ne prehitevat pa prej raj kej preber, predn odgovoriš! Drgač pa tut spoštujem tvoj menje, ampak me še nis čist prepričov od novo vpisanih v tale forum.

LP Kolovski

denis jež
8. April 2008, 11:51
Živjo
Lahko mi verjameš ali pa ne tvoja odločitev lahko pa prideš pogledat pa boš videl na lastne oči sicer pa oprosti za vse nepravilno komentirane zadeve
lep pozdrav

ZR7
8. April 2008, 12:30
Fantje, tule malo vejic na zalogo:,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,!:icon_wink::icon_twisted:

vulpesvulpes
15. May 2008, 19:46
Ali kdo kaj več ve o rianici TITAN 6, ki se izdeluje v Avstriji.
Pri nas jo sestavlja puškar Skobir, čeprav se da dobiti tudi pri drugih trgovcih s lovsko opremo.
Puško sem sicer že imel v rokah in tudi streljal z njo v cal.: 30-06.
Nisem pa predstave kako se obnese v praksi?

vulpesvulpes
15. May 2008, 20:53
Vidim, da sem razburil duhove. Nekaj že veste o tej puški, iz prakse pa v glavnem nič.
Zadnje dni sem veliko brskal okoli te puške. Zato svetujem, da se vsak, ki bo slučajno kupoval to zadevo pozanima pri Skobirju in pri Veji. Presenečen bo nad različnostjo cen in dodatkov, šneler, oblika kopita in še kaj!!

Tine
8. January 2009, 08:58
Dobra reč,kar precizna in zanesljiva! Samo za tak denar ti svetujem da si nabaviš Titan! Ne zarad druzga,zarad same izdelave,ker je Voere malo bolj "kramp"....

Mislimo tole?
http://www.jagd-shop.at/english/produkte.html

Rok
8. January 2009, 09:59
Titan že uredu, samo zadeva ima precej aluminija noter, če je to res ni za priporočat....

dolgin
8. January 2009, 11:04
Titan že uredu, samo zadeva ima precej aluminija noter, če je to res ni za priporočat....
A misliš da bi dali tako reč na tržišče? Ne vem no.....,sicer je pa to RWS-ova zadeva,tko da dvomim da je slabo narejeno! Tudi sem jo imel možnost držati v rokah in jo preizkusiti,ma je kar gvir........:icon_biggrin:

kalin
8. January 2009, 12:00
jas imam titan 6 že dlje kot tri leta pa je šlo že kr nekaj krogel skozi in tudi paci so bili pa nimam kaj reci da bi imev težave sam sem zelo zadovoln z njim pa tudi kar nekaj kolegov ga ima pa še noben ni kaj jokav da bi imev težave ali pa da bi alumini pokav ali kaj podobnega,je pa verjetno na puški samo zaradi tega da je puška lažja mislim da tehta 2,9kg.res pa je da se prepričaj sam če si pa kje blizo koroške pa lahko prideš pogledat pa tudi poskusit jaz jo imam v kalibru 308win

Rok
8. January 2009, 12:19
Ja že že kalin, samo je res da je aluminij noter?

kalin
8. January 2009, 12:47
saj pravim rok to je moja iskušna in mnenje ne obešam je v nebesa ali jo komo silim ,pravim pa tudi ga nima zato ker bi mogoče biv poceni že vejo zakaj so ga dali tja.:icon_wink:

Tine
8. January 2009, 13:01
Pa bi se dalo kje zvedet o kakšnih denarcih se menimo?
Na netu?

De_Tomaso
8. January 2009, 14:45
Ko sem bil sam pred dilemo nakupa risenice v .308 win sem gledal CZ550, Tikko T3, Howo 1500, Remington VTR in Titan 6. Na koncu sem se odločil za Titan 6 z debelejšo cevjo in vplačal aro pri Skobirju, preden sem šel na potovanje. Prepričala me je predvsem z razmerjem ponujenega za ceno, saj se mi je zdela bolje narejena kot CZ in znatno lažja kot Howa. Zaklep je pri tistih, ki sem jih gledal tekel zelo lepo gladko in brez zračnosti. Hkrati je bila cena z debelejšo cevjo precej ugodnješa od Tikke Varmint in bo preostanek denarja lahko šel v optiko. Še en razlog, ki je bil pri meni odločilen je to, da gre za puško narejeno v EU (napram remingtonu) in sestavljeno v Sloveniji.

Mislim, da je sedaj puška že končana pri Skobirju saj sem aro vplačal v začetku oktobra, a jo bom poslikal in objavil slike, ko se vrnem domov v koncu aprila. Takrat bom tudi prilepil kako tarčo, da lahko pokomentiramo še natančnost, da se bodo kupci za mano lažje odločali za nakup ali ne-nakup. Sam namreč nisem na spletu našel čisto nič uporabnega pred mojo izbiro in sem se odločil samo na podlagi občutka v rokah in tistega, kar se da z očmi videti. Ustrelil še namreč nisem strela z nobeno Titan puško.

amwin
6. March 2009, 13:30
Ali ima kdo kaj več informacij o tej risanici, izgled je kar soliden za to ceno. Kaj pa funkcjonalnost, natančnost, kvaliteta itd...

Lahko tudi na ZS

lp

tinko balinko
21. March 2009, 23:20
ja imam titana6........poglej razliko med mannlicherjom in titanom zaklep sprozilni mehanizem snemljivi okvirji in podobno.no jaz nisem opazil dobene razlike use pase eno v drugo sprobano in streljano zadeva dela.Nevem pa kake so razlike v materjalu.ce bi vedo kako das slikce lahk sem gor bi ti jo pokazal.aja titan 3-ta je samo od 243win in mansi kalibri in ima samo tri zaklepalne bradavicke.Titan 6 je od cal.243win in gor in ima 6zaklepalnih bradavick.RWS titan6-to ni rws-ova puska ampak se prodaja samo pod rws-ovo znamko.ce mi kdo pove kako se dajo slikce gor ti jo bom z veseljem pokazo:icon_biggrin::icon_biggrin:

tinko balinko
22. March 2009, 22:35
se opravicujem ozadju ker je razmetano use:icon_biggrin:

Tine
23. March 2009, 02:23
se opravicujem ozadju ker je razmetano use:icon_biggrin:

ma kaj to je puška lovska al vojaška?

sauer202
23. March 2009, 08:27
Lovska z malo vojaškega priduha :icon_lol:
Btw: jaz imam tudi plastično naročeno, mam pa tud leseno doma. Vsako ima svoje prednosti.

pumpa
23. March 2009, 09:04
ma kaj to je puška lovska al vojaška?

vojaška je nekaj takšnega da je čim lažja in čim bolj uporabna mora imeti navoj na koncu cevi za kompenzator ali pa dušilec.
zdej pa presodi sam tine kateri je bolj lovski(vojaški) tinko balinko s svojo ali jaz z mojim:icon_lol::icon_lol:

rws
23. March 2009, 10:59
sauer202, v čem ima pa leseno kopito prednost pred plastičnim?..mogoče to, da se nekih rezbarij v plastiko ne da delat:icon_wink:....no pa tut to bi mogoče šlo:icon_lol:

sauer202
23. March 2009, 11:13
Za nekatere ima prednost v tradicionalizmu in "lepoti", kar pa vsak pojmuje po svoje. Tehničnih prednosti nima, mogoče le estetske, pa še to kakor za koga.

amwin
5. May 2009, 08:50
No pa sem ga dočakal moj Titan v kalibru 308 win!
Morm reč da je zadeva vredna svojega denarja!!:icon_lol:

detel
5. May 2009, 09:04
Lušna zadeva. Edino kar me moti je to, da je pas pripet na kopitu namesto na cevi. Zelo nerodno je nositi tako puško. Se pa da preurediti.

andrej win
5. May 2009, 09:05
No pa sem ga dočakal moj Titan v kalibru 308 win!
Morm reč da je zadeva vredna svojega denarja!!:icon_lol:

Res je amwin,puška res pade k licu,estetsko popolna,samo ene dve škatli Match-a zrihtej,pa gremo na streliše:icon_wink::icon_lol:

Mislim,da je res nakup vreden svojga denarja!

Pa dober pogled..skozi to zadevo (le tako naprej:icon_twisted:)

tinko balinko
5. May 2009, 19:18
dobrodosel v klubu:limona::limona::limona:

tinko balinko
5. May 2009, 19:19
se cena ce ni skrivnost

amwin
6. May 2009, 08:03
Ni skrivnost 1160 EUR (z levim zaklepom in levo ličnico) glede na vse sprejemljiva cena!:icon_lol:

De_Tomaso
6. May 2009, 10:10
dobrodosel v klubu:limona::limona::limona:



Bomo "fan klub" počasi ustanovili?:icon_lol::icon_lol:

tinko balinko
6. May 2009, 15:54
no trije smo ze:icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:pa se kaki se bo naso :limona:

amwin
6. May 2009, 16:06
Počasi se daleč pride pravjo!!!!!:icon_study:

andrej win
6. May 2009, 22:52
Js tudi titana imeti :icon_lol::icon_lol:
..sam res,ker je tko "***iš" puškica:icon_wink::icon_confused:

amwin
7. May 2009, 08:27
No Andrejček boš parkrat ustrelu pa boš kr šou po jega!:icon_lol:
Pa bo en več s titianam :limona:

zlatorog
8. May 2009, 13:32
Pri Titanu naj bi se dala cev hitro zamenjat," prišravfana " naj bi bila z dvema vijakoma, zanima me če tedva vijaka sčasoma po določenem številu strelov ne popustita?:icon_study:

tinko balinko
8. May 2009, 14:49
zlatorog ne popustita ker sta zavarovana z posebno modro maso oz. nekaksno plastiko usaj pri moji je tako.mogoce ce bi veliko menjal cevi bi znal nastati kaksen problem mogoce.....cev menjas v manj kot minuti z malo prakse:icon_lol:

Tine
8. May 2009, 15:09
Jaz pa vzemem puško z drugim kalibrom v manj kot 10-ih sek.:icon_wink:

tinko balinko
8. May 2009, 15:13
Jaz pa vzemem puško z drugim kalibrom v manj kot 10-ih sek.:icon_wink:

pa ti si res car:icon_lol::icon_lol:

Tine
8. May 2009, 15:17
iz fatrole se razume...

Koliko pa kaj stanejo te menjalne cevi (npr. cal. 30-06 in pa 243win).
Če kdo slučajno ve.

zlatorog
8. May 2009, 15:24
zlatorog ne popustita ker sta zavarovana z posebno modro maso oz. nekaksno plastiko usaj pri moji je tako.mogoce ce bi veliko menjal cevi bi znal nastati kaksen problem mogoce.....cev menjas v manj kot minuti z malo prakse:icon_lol:
Hvala tinko. LP

amwin
8. May 2009, 15:44
bom probu razstavt da vidm kako je narejen!!!:icon_study:
hec!!!
tinko si ti že probu menjt cev oziroma je zaj....
lh tud na zs razložiš!!:icon_lol:
de tomas kakšno strelivo uporabljaš!

lp

tinko balinko
8. May 2009, 16:26
amwin cist enostavno je odvijes dva vijaka na kopitu oz. eden je za sprozilcem drugi pred nabojnikom.imbus kluc bi mogle dobiti zraven puske,preden odvijes imas na gor dva okrasna cepa v mojem primiru sta plasticna ker je plasticno kopito odvijes ta dva "sraufa"in enostavno potegnes use ven zaklep z sprozilnim mehanizmom.med zaklepom in cevjo imas dva imbos vijaka tista odvijes in cev enostavno snames.zajebat nemores nic ker je bradavicka na cevi in jo lahko samo na en nacin das nazaj privijes nazaj vijaka in to je to.samo ce bos to delal priporocam da probas na tarci ker ziher je ziher.jaz sem dvakrat probo pa so bili zadetki enaki mogoce za kak cm drugace kot pa pred snemanjem cevi.
ce imas naprozilo si ga lahko tudi nastelas za sprozilcem imas eno matico jo odvijes nastelas po zelji in nazaj privijes in to je to.
predlagam ti da pogledas tista dva vijaka ker kokr sem vido nimajo usi modeli varovalk v vijakih(za cev mislim) in jih probas rahlo pritegnit bos videl zadetki bodo odlicni,samo iz preventive poglej....
najbol zadovolen sem bil z hitenberger nosler partition 9,7g ustrelil srninega mladica na 322m zmerjeno z daljinomerom
zdaj uporabljam lapua mega 9,7g

detel
8. May 2009, 18:24
Še dobro, da ne odnese cev v kakega srnjaka :icon_lol: .

tinko balinko
8. May 2009, 18:27
Še dobro, da ne odnese cev v kakega srnjaka :icon_lol: .

zakaj ze..............:icon_twisted:

tinko balinko
8. May 2009, 18:53
amwin tako zgleda
http://www.acme-firearms.com.au/Roessler%20Products/Rossler%20Titan%20Rifles.htm

FRANCI
8. May 2009, 18:59
Jest sm strelav srnjaka papirnatga z Blaserjem LRS2 na 500m in sem ga falu, zmerjeno z žnedarskim metrom. Kaj mislite kaj je vzrok, da je temu tako?

denis jež
8. May 2009, 20:49
Pomoje je cev zanič :icon_twisted:

Brakir
8. May 2009, 23:41
Franci, če si prej meril razdaljo s krojaškim metrom bo verjetno to krivo, ker po 500m si moral bit že kr upehan pa se je rokca zastresla..... :icon_twisted::icon_wink::icon_lol: mal heca mora bit! :icon_wink:

andrej win
9. May 2009, 00:01
bom probu razstavt da vidm kako je narejen!!!:icon_study:
hec!!!
tinko si ti že probu menjt cev oziroma je zaj....
lh tud na zs razložiš!!:icon_lol:
de tomas kakšno strelivo uporabljaš!

lp

Js bi jo na tvojem mesti pustiu celo...:icon_study:

de ne bo pol luft dobila,pa da se nebi namest daljnogleda kaka ceu obrnla ..:icon_neutral::icon_wink:
Verjetn je pa narjen,da dela..

amwin
9. May 2009, 09:01
Tinko hvala na obrazložitvi!
Mogoče pa probam drugače pa Andrej sej boš zraven k boma šravfala pa mentorja boš povabu!:icon_lol::icon_confused::icon_lol:

De_Tomaso
16. July 2009, 08:45
Danes sem prvič preizkusil risanico na precej dolgo razdaljo in lahko poročam, da se je odlično obnesla. Leže in z naslonom pod nabojnikom sem uplenil lisico na dobrih 350m, morda celo 400m. Krogla RWS KS 10.7g

rws
16. July 2009, 10:30
Pa veš koliko ima tvoja krogla padca na razdalji 400m?
kam si pa pomeril, da si zadel lisico na tej razdalji?

detel
16. July 2009, 10:34
Danes sem prvič preizkusil risanico na precej dolgo razdaljo in lahko poročam, da se je odlično obnesla. Leže in z naslonom pod nabojnikom sem uplenil lisico na dobrih 350m, morda celo 400m. Krogla RWS KS 10.7g


Zanima me kako si izmeril razdaljo in koliko si pomeril nad lisico ?

De_Tomaso
16. July 2009, 14:24
Krogla ima padca po mojem okoli 60cm na tako razdaljo, ker imam puško pristreljeno 4cm nad centrom na 100m. Je pa bilo tako, da se je lisica usegla in gledala v smeri stran od mene. Pomeril sem za eno njeno višino nad glavo in jo zadel približno v sredini hrbeta, krogla pa je izstopila na dnu prsnega koša.


Razdaljo sem pa ocenil, glede na razdeljenost travnikov do tja. Strel je bil čez eno njivo in dva tarvnika ločena s poljskim kolovozom.

tinko balinko
16. July 2009, 18:30
cestitam de tomaso.Titan je pac vrhunska puska,samo si nekateri nocejo priznat to.Sploh pa pristasi tikke ne.:icon_wink::icon_wink::icon_lol:
malo za salo malo za res:icon_smile:

sauer202
16. July 2009, 22:10
Titan je gvišno dobra puška, ker če ne se RWS ne bi mazal z njenim imenom. Mene moti samo to, da je aluminijasta, nč druzga.

jazbec
16. July 2009, 22:12
Najboljše bi bilo, če bi lisici odstrelil nogo, in bi jo lahko potem v teku še "popravil". Saj na 400 metrov to ni noben problem:icon_evil:

Pojdite raje na strelišče....

zober
17. July 2009, 00:50
>če je pa treba tanajbolšo "kao" puško probat :icon_exclaim:

muzikant
17. July 2009, 09:31
Krogla ima padca po mojem okoli 60cm na tako razdaljo, ker imam puško pristreljeno 4cm nad centrom na 100m. Je pa bilo tako, da se je lisica usegla in gledala v smeri stran od mene. Pomeril sem za eno njeno višino nad glavo in jo zadel približno v sredini hrbeta, krogla pa je izstopila na dnu prsnega koša.


Razdaljo sem pa ocenil, glede na razdeljenost travnikov do tja. Strel je bil čez eno njivo in dva tarvnika ločena s poljskim kolovozom.


Svaka ti čast, da si zadel lisico na kao 400 m, brez, da bi natančno vedel razdaljo in natančno poznal balistično krivuljo krogle.

A misliš, da si na forumu vzgojnovarstvenih enot (po domače vrtcev) ali na lovskem.:icon_twisted::icon_twisted:

denis jež
17. July 2009, 11:28
Tudi sam rad ustrelim na daleč letos najdalši strel je bil 289m,drugače pa streli okrog 200m,use padlo na mestu.
Če streljaš na take razdalje si kupi vsaj daljnomer da boš vedel točno na kakšno razdaljo streljaš,in da potem probaš na tarči koliko padca ma,potem se skoraj ne da zgrešit,vendar brez daljinomera si tega ne predstavljam. Pa tudi za strele nad 250m je dobro če je kakšen magnum naboj,sa streljam z 300 WSM in sem s tem kalibrom prezadovoljen.
lp

tinko balinko
17. July 2009, 15:20
nevidim razloga zakaj nebi streljal na dalec.seveda ce imas orozje daljinomer mogoce balisticni racunalnik in podobne priprave za to.
recimo jaz imam na rocni uri 5.11 balisticni racunalnik kjer uneses use podatke o krogli balisticni koficient,nadmorsko visino,temparaturo ozracja,smer in hitrost vetra,razdaljo med cevjo in namerilnim krizem,zacetno hitrost izstrelka.In ko imas to se samo upisujes metre do cilja in ti sam izracuna kam zadane krogla....za primer puska remington 700 swat cal.223rem na pocku na 1kilometre prek te ure zadane tarco velikosti 1x1m.je pa res da mores pomerit 16m nad tarco hehe.ce mas mildot skalo ni problema.in zato nerabis dobenim magnumov in podobnega streliva.
ce imas strelivo ok pusko ok daljinomer in ves krivuljo leta nevem zakaj nebi streljal na lisico.:icon_lol:

De_Tomaso
17. July 2009, 17:08
Najboljše bi bilo, če bi lisici odstrelil nogo, in bi jo lahko potem v teku še "popravil". Saj na 400 metrov to ni noben problem:icon_evil:

Pojdite raje na strelišče....


Ko lisica sedi in gleda stran od tebe ji lahko nogo odstreliš le, če gre prej krogla skozi prsni koš. Razen, če morda vi uporabljate krogle, ki delajo ovinke?

jazbec
17. July 2009, 17:13
De_tomaso, moje pisanje o odstreljeni nogi je bila prispodoba, upam da sedaj razumeš.
Lahko bi napisal da jo zastreliš....

Tinko balinko, od kje pa dobiš vse podatke, ki jih vnašaš v balistični računalnik? S tem mislim temperaturo, smer in hitrost vetra... potrebuješ še telefon od Tronteja..

karel
17. July 2009, 17:40
Tinko balinko - mene pa zanima, kako je s tistimi 16 m merjenja nad tarčo. Nisem prilepil nobenega smeška, ker mislim zelo resno.

muzikant
17. July 2009, 17:42
De_tomaso, moje pisanje o odstreljeni nogi je bila prispodoba, upam da sedaj razumeš.
Lahko bi napisal da jo zastreliš....

Tinko balinko, od kje pa dobiš vse podatke, ki jih vnašaš v balistični računalnik? S tem mislim temperaturo, smer in hitrost vetra... potrebuješ še telefon od Tronteja..

Piše o krogli, ki dela ovinka, v tem primeru pa bi mogel razum delati ovinek, samo zgleda da ne gre.:icon_twisted:


Fantje so prevečkrat gledali film Sniper (Ostrostrelec) z Tomom Berengerjem v glavni vlogi.:icon_study:

detel
17. July 2009, 17:52
Tinko balinko - mene pa zanima, kako je s tistimi 16 m merjenja nad tarčo. Nisem prilepil nobenega smeška, ker mislim zelo resno.


Za tarčo postaviš 16 m drog, na katerega na vrhu nabiješ tarčo 1mX1m. Pomeriš v zgornjo in zadaneš spodnjo, če pride mimo lisjak je še po njemu :icon_lol::icon_lol::icon_biggrin::icon_confused:.

karel
17. July 2009, 17:59
"Za tarčo postaviš 16 m drog, na katerega na vrhu nabiješ tarčo 1mX1m. Pomeriš v zgornjo in zadaneš spodnjo, če pride mimo lisjak je še po njemu :icon_lol::icon_lol::icon_biggrin::icon_confused:."
Verjetno je to edina rešitev za precizen strel!! :limona:

tinko balinko
17. July 2009, 18:14
karel zadeva je enostavna gre namrec za ostrostrelne dalnoglede torej odvijes dalnogled do konca,seveda to ni dovol tores mores imeti se posebno montazo,na kateri se nastavlja naklon optike seveda po klikih..in ce je 1klik na 100m 1cm potem jih rabis na 1km kolko aaaaaaaa da spravis 16m.
eni ste pac se za luno in bi uporabljal drog tipicno ne:icon_twisted:

tinko balinko
17. July 2009, 18:18
jazbec temparaturo dobim z daljinomerom.samo stevilke je treba prebrat seveda ce ves brat.hitrost vetra zmiris z eno posebno napravco ali pa oslinis prst.na usakih 100m postavis kako zastavco in probavas

karel
17. July 2009, 19:06
"...eni ste pac se za luno in bi uporabljal drog tipicno ne:icon_twisted:"
S to luno pa je tako: eni moramo biti za njo, da ste lahko drugi pred njo. :icon_lol:

pumpa
17. July 2009, 19:31
>če je pa treba tanajbolšo "kao" puško probat :icon_exclaim:
pa tudi za ostale ki ste za ali pred....

plan je treba delat pa nikjer ne piše al strelaš na 100 al pa na 400m.
ko pa bo v zakonu pisalo da mora upravljalec lovišča plačati globo, ker člani izvajajo streljanje divjadi na velike razdalje potem bomo pa odprli novo temo in razpravljali, drugače pa vsak sam ve do kje je njegov strel še lovsko pravičen(oziroma ocena divjadi...):icon_twisted:

detel
17. July 2009, 19:45
Dolgostreljači......... pejte se samopotrjevat na strelišče, bo bolj koristno za našo divjad !!

pumpa
17. July 2009, 19:53
Dolgostreljači......... pejte se samopotrjevat na strelišče, bo bolj koristno za našo divjad !!

nobeden izstrelek ni koristen za našo divjad . pa ali je namenjen oni na 100 ali oni na 400m.:icon_twisted:

jazbec
17. July 2009, 20:04
Mogoče bi morali odpreti še eno temo, v kateri bi naši snajperisti debatirali o svojih vrhunskih strelih, kateri nimajo popolnoma nič z lovstvom.

V slovenskem prostoru manjka en forum (kvaliteten), za tako imenovane ostrostrelce. In ker nimajo kam drugam, so se obesli na naš forum. Če so pa lovci pa še toliko bolje. Za njih, ne za na

De_Tomaso
17. July 2009, 21:29
Evo, da napišem še en post v to temo.

Lovec sem 11to leto in nikoli doslej nisem zastrelil niti enega samega kosa divjadi! Niti enega. Me pa zanima ali imate tako statistiko tudi tisti, ki zdaj v tej temi tako radi pljuvate po meni.


Kot drugo lahko tudi priznam, da do tega strela še nikoli prej nisem streljal ničesar na več kot 150 metrov in sem to v preteklosti že tudi nekajkrat napisal. Temu je pač botrovalo, da sem doslej večinoma lovil s kombinirko 7x57R, ki ji zaradi starosti okoli 80 let nisem niti dovolj zaupal, da bi razmišljal o čem takem. Pa čeprav na tarčo svoje poslanstvo več kot dobro opravlja.


Glede te lisice je pa tako, da ker sem to jutro videl že 6 lisic in so takrat pred mano lovile miši na travniku kar 4 hkrati, sem se pač odločil za strel. Lisic je pač v naših koncih enostavno preveč in je treba redčit populacijo. In če mi bo jutri zjutraj kakšna prišla na cca. 300m se bom ob optimalnih pogojih znova odločil za strel. Če ima pa kdo od vas boljši recept kako odpravit prakso, da v povprečnem lovnem letu v našem lovišču vidim n avsakega vidinega zajca, vsaj 5 lisic, bi pa prosil za nasvet. Pa ne mislil se zdaj spuščat v temo ali lisice jedo zajce, ampak pač v neko naravno ravnovesje pri katerem naj bi bilo običajno zajcev več kot lisic.

sauer202
17. July 2009, 21:46
Mnja, sicer se sam ne strinjam s tistim delom "ustrelil sem približno na 400 metrov". To pomojem ni uredu, ker če ne veš razdalje, je res malo riskantno streljat, ker ne veš kam bo padlo.
Kot drugo bi pa rekel, da 3/4 ljudi itak nima opreme, s katero bi bili sploh sposobni streljat že na 300, kaj šele na 400 metrov. Tako da je tle tud precej foušarije vmes in si ne ženi h srcu. S kako staro optiko 4x32 al pa 6x42 s križem 1 res ne moreš streljat tako daleč.
PS: že kar sem videl na preizkusu orožja v naši LD, 1/2 lovcev naše LD po pravilih ne bi smela niti lovit, ker je tak obup, da bi jaz hmal kamen bolje vrgel, kot njihovo orožje nese (sem odčitaval tarče po vsakem strelu, tako da vem). Če je bil strel v srnjaku, je bilo že v redu, ni važno na katerem delu.

denis jež
17. July 2009, 23:13
Od teh dolgih strelov e bilo že toliko rečenega da že glava boli. Nima smisla debatirat,ker prej ko kratkostreljačem,če lahko dam kontro detlu ki nas je imenoval dolgostreljače,kaj razložiš prej zadeneš muho na 1 km.
lp

detel
17. July 2009, 23:15
Bravo, Jazbec. Naj si odprejo svojo temo. Jaz ne bom bral, ker to ne spada v lovski forum :icon_twisted:.

jazbec
17. July 2009, 23:49
6 člen etičnega kodeksa, ki upam da ste ga podpisali brez fige v žepu pravi:

Za odnose lovca do divjadi je potrebna notranja etična kontrola. Pri lovu najprej velja presoja,kaj smemo in ne kaj zmoremo.

Veljalo pa bi, da si celotni etični kodeks preberete še enkrat.

De tomaso, a se ne da lisicam priti bližje? A zajce tudi streljaš na 400 metrov?

sauer202
17. July 2009, 23:55
Hmm, kaj mislite da uni amerikanc v Iraku, ki je sklatil tali/telebana na 2400metrov je prebral kodeks? :icon_lol:

De_Tomaso
17. July 2009, 23:56
Zajca še nikoli nisem ustrelil, ker ga ne bi pojedel in se mi zdi, da bi šlo njegovo življenje v prazno. Prav tako se mi zdi, da jih je pri nas že tako malo in sem tako doslej na skupnem lovu še vedno povesil puško, če je kak priletel mimo.


Glede etičnega kodeksa pa nimam težav. Še vedno doslej sem bil prepričan, da bom dal lovsko pravičen strel in sem ga doslej tudi še vedno dal. Kot sem že napisal, še nikoli nisem zastrelil nobene divjadi.

Me pa zanima ali to velja tudi za vse tiste, ki kao niste podpisali kodeksa s figo v žepu?

jazbec
18. July 2009, 00:32
Upam da je bila lisica dobra, kožo pa imaš ustrojeno..tako da ni šla samo za dokazovanje strelskih sposobnosti...

Ker praviš da imate zajca malo, kaj pa naredite za povečanje staleža? Ali samo streljate lisice, ali še kaj drugega?

Nisem "kao" podpisal etičnega kodeksa s figo v žepu ampak sem ga podpisal brez fige v žepu.

Opažam tudi, da je zadnje čase med lovce prešlo tudi veliko ljudi, ki bi samo radi imeli sorazmerno lahek dostop do orožja, pravi Lovci pa ne bodo nikoli. In to je velika škoda za našo organizacijo.

Upam da bo debata sedaj tekla naprej v smeri kot je bila zamišljena...

zober
18. July 2009, 01:34
Bolj če je več lisic je.... zajce!Drugače mene poklič pa z veseljem pridem na lisičke vam jih bo res še zmanjkal!!!

JANEZ L
18. July 2009, 10:38
Lp!


NEHAJTE SE ZOPET PETELINITI IN NEKAJ DOKAZOVATI, KER V NASPROTNEM PRIMERU VAM VSEM PO VRSTI PODARIM OPOMINE!!! TEMA SO TITAN RISANICE IN NE DOLGI STRELI, ETIČNI KODEKS IN NE VEM KAJ ŠE!!! ETIČNI KODEKS SMO PA ITAK POMENDRALI V TISTEM TRENUTKU, KO SMO GA PODPISALI, S SNOVALCI LE TEGA NA ČELU!!!

Lovski zdravo
Janez L

detel
18. July 2009, 11:34
Se strinjam. Vse neumnosti takoj pobrisati !!!

Veper
19. July 2009, 09:36
Tema je Titan risanice in naj tako tudi ostane. Za tiste ,ki pa želijo nekontrolirano debato o vsem in ničemer pa obstaja možnost odprtja svojega foruma na spletni strani moj forum in je brezplačen. Tukaj pa bo red in kot je evidentno bom vse kar nima veze z tematiko ,je žaljivo in kako drugače neprimerno brisal. Seveda pa je vsakemu dana možnost da po ZS sporoči sogovornikom karkoli hoče in ne smeti tukaj .

karel
19. July 2009, 13:47
Ne rad se spuščam na nivo, tistega, ki mi briše zadnje napisane poste. Nima pa jajc, da bi zbrisal tiste, za katere sem prosil, oziroma zahteval in to tudi objavil.

ZR7
20. July 2009, 09:22
Ne rad se spuščam na nivo, tistega, ki mi briše zadnje napisane poste. ...

brisejo moderatorji v skladu s pooblastili in pravili foruma. vzrok pa je v tem, ker se nekateri nikakor ne morejo navaditi, da se je treba drzati tem in cvekajo vsevprek. ko pridem z dopusta, obljubljam, da izbrisem prav vsak post, ki ni v skladu s temo. kot je napisal veper, imate polno svobodo odpiranja novih tem, seveda na primernem mestu. ce zelimo obdrzati pregleden forum, kar smo si lastniki vzeli za cilj, se je treba drzati pravil!!!

karel
20. July 2009, 09:50
"brisejo moderatorji v skladu s pooblastili in pravili foruma. vzrok pa je v tem, ker se nekateri nikakor ne morejo navaditi, da se je treba drzati tem in cvekajo vsevprek. ko pridem z dopusta, obljubljam, da izbrisem prav vsak post, ki ni v skladu s temo. kot je napisal veper, imate polno svobodo odpiranja novih tem, seveda na primernem mestu. ce zelimo obdrzati pregleden forum, kar smo si lastniki vzeli za cilj, se je treba drzati pravil!!!"
S tem odgovorom sem zadovoljen. Vseeno pa bi omenil in priporočil prakso iz enega foruma, kjer "šef", ko vidi, da je tema zašla, le to premakne v "razno".
Briše samo žaljive in kaj jaz vem še kakšne bedaste poste in avtorja tudi začasno ali stalno "odklopi". V nobenem primeru pa ne briše posta, kot sem ga napisal jaz, ko sem napisal protest in nestrinjanje.
Upešno veslanje!:icon_lol:

De_Tomaso
1. October 2009, 16:10
Da malo ubudim temo po daljšem času. Danes sem s svojo Titan 6 repetirko preizkušal strelivom .308 win Geco target 170 gr. Na 100 metrov sem naredil dve takile grupi, kot je ta na spodnji sliki.

http://www.shrani.si/t/E/f8/3RAlVnA4/1000327.jpg (http://www.shrani.si/?E/f8/3RAlVnA4/1000327.jpg)

Streljal sem leže in na puški pa imam spredaj bipod (poceni varijanto s Kitajske, ki ga bo v prihodnosti zemenjal kakšen bolj kakovosten).


Za lisice se bo po mojem kar obnesla tala municija.

sauer202
1. October 2009, 23:25
Kar uredu zgleda ja.

rws
1. October 2009, 23:41
pogojno uporabna:icon_wink:

De_Tomaso
2. October 2009, 00:29
Pozabil sem napisat, da gre za 5 strelno grupo. Ampak se tako vidi, če pogledaš od blizu.

rws
2. October 2009, 11:00
no pol pa je uporabna:icon_wink:
To pa je že skor za na tekmo:icon_wink:

zlatorog
2. October 2009, 17:33
Za lisice se bo po mojem kar obnesla tala municija.
Še za marsikaj drugega, verjemi. :icon_wink:

Hubert.ctg
2. October 2009, 22:04
Match zrna su izra?ena za poga?anje meta i po konstrukciji slična Varmint zrnima, te im isključiva namjena može biti meta i štetočine.
Nije ih uputno koristiti za lov jer su vrlo meka i ekspandiraju vrlo brzo i temeljito, pogotovo pri relativno velikim brzinama, pa bi štete na divljačini vjerojatno bile ogromne.

De_Tomaso
2. October 2009, 23:34
To Geco target municijo bom tako ali tako imel samo za lisice. za ostalo divjad pa imam RWS KS 10.7g, ki mi do 150m nosi enako kot Geco in mi ni treba spreminjat optike.

Je pa dejstvo, da so te Geco krogle v resnici T-mantel in so jih uporabljali tudi za lov na srnjad in podobno nekateri lovci. Poškodbe na mesu pa so baje katastrofalne.

Bolj kot to glede krogel me pa impresionira kako dobro nosi Titan 6 z varmint cevjo. Si pred nakupom nisen upal niti sanjat o tem.

jvpv
3. October 2009, 11:21
Match zrna su izra?ena za poga?anje meta i po konstrukciji slična Varmint zrnima, te im isključiva namjena može biti meta i štetočine.
Nije ih uputno koristiti za lov jer su vrlo meka i ekspandiraju vrlo brzo i temeljito, pogotovo pri relativno velikim brzinama, pa bi štete na divljačini vjerojatno bile ogromne.

Moja praksa je ravno obratna. Nekaj kosov srnjadi ustreljenih z Sierra Matchking HPBT je bilo brez podpludb in z zelo majhno izhodno rano, kaliber je .223

pumpa
3. October 2009, 22:39
jaz sem uplenil dva srnina mladiča z lapua scener 10,7g sta oba še šla cca 20m pa skoraj nobene krvi in nič razbito samo luknja skozi tako da sem obakrat psa rabil, tako da samo za tarčo in nič drugega vsaj pri meni.

denis jež
5. October 2009, 13:38
ja sej lapua scenar je match municija,nimaš kaj to strelat na divjad.
lp

Brlogar
5. October 2009, 13:57
jaz sem uplenil dva srnina mladiča z lapua scener 10,7g sta oba še šla cca 20m pa skoraj nobene krvi in nič razbito samo luknja skozi tako da sem obakrat psa rabil, tako da samo za tarčo in nič drugega vsaj pri meni.

Psa si rabu za 20 metrov? Verjetno si mislil 200?

pumpa
5. October 2009, 19:27
ja sej lapua scenar je match municija,nimaš kaj to strelat na divjad.
lp

ja kje si pa to prebral:icon_study::icon_exclaim:

ZR7
6. October 2009, 08:25
Denis, Scenar je HPBT tip krogle.
Ali Hollow Point Boat Tail, torej krogla z votlo konico in "ladijskim repom".
Match municija ne rabi votle konice!

torro
6. October 2009, 09:15
Scenar je res target in varmint municija, po konstrukciji je pa HPBT( Lapua ).
Sicer pa: TITAN.
LP

karel
6. October 2009, 12:09
"...Match municija ne rabi votle konice!"

Tukaj pa jaz nekaj ne razumem!

1248
6. October 2009, 13:01
Zdravo,

vse dobre tekmovalne krogle imajo votle konice zaradi zračnega kanala, ki ga povzročajo, ko letijo. Tudi če je konica malo poškodovana, se zračni kanal ne spremeni in krogla še vedno drži smer. Če imaš konico celo(SP, FMJ) pride že pri majhnih poškodbah konice do opletanja krogle in s tem do nenatančnih zadetkov.

LP G.

karel
6. October 2009, 13:34
Ravno zato sem napisal, da nekaj ne razumem v trditvi, da match ( tekmovalno ) strelivo NE potrebuje krogle z votlo konico. Predvidevam, da je to le lapsus s strani avtorja ZR7

sauer202
6. October 2009, 14:19
ZR7, Scenar je Match municija. Veš kaj match pomeni po angleško, to je tekmovanje, tekma. In scenar je bila za to zasnovana, in s to municijo so bili tudi postavljeni rekordi. Match se pri nas reče vsem tipom municije, ki so namenjeni tekmovanju. Pa naj bo to Sierra Match King, Lapua Scenar, Norma Jakt Match, nima veze kaj. Namen je streljanje v tarčo.

ZR7
6. October 2009, 15:29
Ok, hvala za razlago.
Sedaj naprej pa o Titanu.

zlatorog
12. February 2010, 21:28
Da malce osvežim temo, zanima me če si kdo lasti Titana v kakšnem težjem kalibru, recimo 9,3x62 in seveda izkušnje iz prve roke. LP

jok
3. June 2010, 17:53
No, pa sem se končno tudi jaz pridružil klubu - Titan 6 Exklusiv, cal. 308 z Meopto 3-12x50. Nastrelitev zelo uspešna, za kaj več bom moral pa najprej lovski izpit naredit. :icon_study:

ben1
3. June 2010, 20:29
Začel si dobro.:icon_smile:

ben1
27. July 2010, 14:43
Odločil sem se da si kupim novo Titan 6 puško v kalibru 308 Win.
Zdej pa ne vem kako dolgo cev naj naročim 56cm ali 61cm???
Kolk ima sploh to pomen, oziroma kakšna je razlika.:icon_study: Bo pa brez merkov.

kuje
27. July 2010, 14:56
V 308win je 56cm več kot dovolj.

detel
28. July 2010, 09:29
Glede kalibra bi jaz vzel ta daljšo .

kalin
28. July 2010, 10:30
Jaz usebno mam to puško TITAN 6 dolžina cevi 56 cm pa še kaliber 308win, pa je taprava kombinacija .Tako da te naj ne skrbi proizvajalec že ve zakaj 56.streljam odlično na tarčo pa še za na jago je super

ben1
28. July 2010, 10:39
Hvala za pomoč. Ta teden jo grem naročit, potem pa upam da bo kmalu doma pripravljena na jesensko jago.:snorting:

kuje
29. July 2010, 12:05
Pri naboju 308win tudi jaz priporočam krajšo cev.Pri 7X64 ali 30-06 pa vsaj jaz ispod 56cm nebi vzel.Drgač je pa Titan dober izbor.

ZR7
29. July 2010, 12:11
Fantje, malo ste skrenili s teme in ustvarili prispevke, ki si zaslužijo, de sem jih pridružil temi o dolžini risane cevi.

Tu pa naprej o Titankah!

admin

ben1
13. September 2010, 21:50
Puška je že doma :limona:
Zdej jo bo pa treba čimprej probat kako se obese.:icon_lol:

zlatorog
14. September 2010, 09:58
Kaj pa slikce ?

jancar
14. September 2010, 10:11
Puška je že doma :limona:
Zdej jo bo pa treba čimprej probat kako se obese.:icon_lol:

kako si napisu;
A je fotoaparat zatajil ???
:icon_twisted:

hunterxxxl
14. September 2010, 22:20
Čakam slikce:icon_twisted::icon_lol:

ben1
15. September 2010, 12:29
Enostavno mi ne uspe dat gor slike:icon_sad:

ZR7
15. September 2010, 12:40
Enostavno mi ne uspe dat gor slike:icon_sad:

V čem je problem? Sliko vstavi kot priponko preko gumba "upravljanje priponk"!
Pred tem jo zmanjšaj na velikost največ 1024 pikslov največje stranice, še bolje pa 800! in ne uporabljaj kakšnega eksotičnega formata.

muzikant
15. September 2010, 13:15
http://www.jagd-shop.at/german/konfigurator.html

ben1
15. September 2010, 19:59
No končno mi je uspelo.8106

De_Tomaso
17. September 2010, 09:29
Kako se obnese navadna cev? Glede natančnosti mislim, ker sam imam enako puško z varmint cevjo in me vedno znova pozitivno preseneti kako natančna je.

ben1
17. September 2010, 09:44
Jaz še ne vem, ker mi še ni uspelo spravit skozi cev niti enega patrona ( pomankanje časa):icon_cry:.

ZR7
17. September 2010, 09:52
Jaz še ne vem, ker mi še ni uspelo spravit skozi cev niti enega patrona ( pomankanje časa):icon_cry:.

Priporočam, da se držiš navodil za utekanje cevi. Malo dolgotrajno, a se splača.
Poišči na netu navodila pod firmo, ki trži čistilo Forrest!

Blaž
2. January 2011, 10:28
LP!

Ali mogoče kdo ve koliko bi približno prišla Titan6 standard (.308Win), z nabojnikom(5) in muhami?

Pa če se da snemljivo montažo naredit na to puško? In kje se najceneje dobi v SLO?

jok
4. January 2011, 09:58
LP!

Ali mogoče kdo ve koliko bi približno prišla Titan6 standard (.308Win), z nabojnikom(5) in muhami?

Pa če se da snemljivo montažo naredit na to puško? In kje se najceneje dobi v SLO?


Ker ne smemo delat reklame, poglej ZS :icon_twisted:

muzikant
4. January 2011, 10:43
LP!

Ali mogoče kdo ve koliko bi približno prišla Titan6 standard (.308Win), z nabojnikom(5) in muhami?

Pa če se da snemljivo montažo naredit na to puško? In kje se najceneje dobi v SLO?


Taka puška z popustom pride manj kot jurja. Seveda se da narediti snemljiva montaža, suhl, schwenk, leupold Quick Realese, weawer, ipd
Podrobnejše informacije dobiš na 041 399 307.

Blaž
4. January 2011, 18:10
Hvala vsem za informacije :icon_wink:

308WIN
5. January 2011, 13:50
Titan 6 exluziv, lepa zadevca,zelo precizna, lahka. Pri tej puški mi je najbol všeč kopito,puška lepo sedi v rami, odusa skoraj ne čutiš. Slabost : cev ni zaščitena pred rjo in rjavi če jo ne čistiš redno. Odvisno od uporabnika kolk mu orožje pomeni, tolk jo bo čisto. Sam jo osebno čistim redno in ni problema, se pa tud držim načela da z roko ne prijemam cevi, cev je od zunaj kot nova. Sem pa že tud vido puške ki so ble rjave kot staro železo na odpadi.

De_Tomaso
5. January 2011, 21:33
Zanimivo. Sam imam na tej puški varmint cev, ki jo dela Heym, in nimam sploh nobenih problemov z rjo.

zlatorog
5. January 2011, 22:05
De Tomaso , ali lahko napišeš koliko je težka Titan puška z varmint cevjo ? LP

De_Tomaso
8. January 2011, 11:32
Kolikor sem jo tehtal je okoli 3,4 kg. Zame je sicer teža nepomembna, saj imam gor obšene še taktične nogice, pa daljnogled in tako naprej.

zlatorog
8. January 2011, 12:36
Kolikor sem jo tehtal je okoli 3,4 kg. Zame je sicer teža nepomembna, saj imam gor obšene še taktične nogice, pa daljnogled in tako naprej.

Hvala. LP

Deerhunter
22. January 2011, 19:09
Razmišljam o nakupu Titan 6 "stutzen" z levim zaklepom. Na uradni strani ne najdem podatkov, koliko je ta puška dolga in težka v štuc izvedbi. A ima kdo kakšne podatke o tem? Ter koliko bi taka puška stala. Sem jo pa pred časom že imel v rokah (sicer s standardnim zaklepom) in se mi je zelo dopadla.

tinko balinko
23. January 2011, 16:00
prepisano iz kataloga sicer so cene malo razlicne te cene so za avstrijo.

stutzen luxus 1590eur
stutzen exklusiv 1800eur
levi zaklep 125eur v luxus izvedbi in 95eur v standardni izvedbi
nova cev 340eur
novi zaklep za titan 3ali6 330eur
okvir za 3naboje 60eur
okvir za 5nabojev 80eur
dolzina cevi 51cm ceprav imas zdaj pusko pod imenom goiserer z isto dolzino cevi,ce se ti stutz nedopade.
goiserer luxus 1435eur
goisersr exklusiv 1720eur
teza cca.2,9kg ni tocnih podatkov
dolzina cca.103cm ni tocnih podatkov

Deerhunter
23. January 2011, 17:42
Uf, hvala lepa za tako izčrpen odgovor. Se pravi, levi zaklep se plača posebej in bi bila skupna cena stutzen luxus 1590eur + 125eur levi zaklep = 1715eur. Verjetno bi bilo pri naših trgovcih vseskupaj še kakšen evro dražje. Kar draga pride.

ben1
23. January 2011, 18:25
Mislim da bi jo pri nas dobil ceneje.

tinko balinko
23. January 2011, 19:14
kot sem napisal te cene so za avstrijo pri nam so cene cca.200eur nizje (mislim za puske),Okvirji so pa drazji cca 90eur za 5nabojev.Najbrz je tudi levi zaklep drazji...

riper
11. November 2013, 15:14
Ima kdo mogoče premovlečno risanico model Titan 16? Kako se obnese zadeva?
Hvala in Lp

308WIN
11. November 2013, 22:04
Okvirji za 5 nabojev se dobijo po krepko nižji ceni kot 90 eur samo na prave ljudi oz trgovine se je treba obrnit :icon_wink:
Drugač pa puške tud po zelo dobri ceni ;)

riper
12. November 2013, 13:57
Okvirji za 5 nabojev se dobijo po krepko nižji ceni kot 90 eur samo na prave ljudi oz trgovine se je treba obrnit :icon_wink:
Drugač pa puške tud po zelo dobri ceni ;)

Evo mene konkretno zanima kje se da po zelo dobri ceni kupit Titan risanice, lahko mi sporočiš tudi na ZS:icon_wink: Hvala in LP

Kopfy
21. January 2014, 02:29
Glede na to, da je v temi že nekaj časa tiho, tudi jaz prilagam dve sliki svojega Titana 6 standard, v konfiguraciji:
- .308,
- 56 cm/15mm cev
- odprti merki
- EAW weaver šina
- ERA-TAC enodelna enostavno snemljiva montaža,
- optika IOR 3.5-18x MIL/MIL
- Deben bipod (22,9 - 33,2 cm)

Zanima me pa kje se kaj nabojniki za 5 nabojev po zmerni ceni dobijo za tole?

Lp

Rusevec
21. January 2014, 03:40
v Pliberku !!!
čez mejo

main757
21. January 2014, 10:46
Kopfy, pas ti manjka.biggrin

rws
21. January 2014, 11:48
v Pliberku !!!
čez mejo
Misliš Lavamünd?:icon_wink:

Kopfy
23. January 2014, 09:14
Kopfy, pas ti manjka.biggrin

Bipod dol, pa gre pas gor :)

alojz1
25. January 2014, 12:44
Kaj naredi močan kaliber in neposrečena izbira krogle.http://www.youtube.com/watch?v=Oxkwti5uwzM

detel
25. January 2014, 18:09
Pri strelu v plečeta pogosto naredi sr.... tudi manjši kaliber.

mugo
25. January 2014, 18:14
Novembra sem uplenil lisjaka težkega dobrih 8 kg s kalibrom 308. Strel v pleče, krogla FMJ. Nič kaj dosti lepše ni zgledalo.

Blaž
11. May 2014, 12:40
No pa se še jaz pridruzujem v klub Titan risanic biggrin
308 Win z optiko Bushnell elite 4200 2,5-10x50. Smo jo tudi že krstil, več pa v temi srnjak :yea1:

Vidim da je nekaj zanimanja za nabojnik za 5 nabojev. Imam ga vendar ne za pravi kaliber tako da če koga zanima prilagam sliko...

gumbar
12. May 2014, 20:10
če na nabojniku piše 30-06,sem zainteresiran za nakup.

Slayer
12. May 2014, 23:52
če na nabojniku piše 30-06,sem zainteresiran za nakup.

Piše.

gumbar
13. May 2014, 17:33
imaš zs:yea1:

Blaž
13. May 2014, 18:40
imaš zs:yea1:

Zgleda da si napačnemu poslal, ker jaz nisem nič dobil..

gumbar
14. May 2014, 14:48
Še enkrat poglej,sem včeraj Slayerju po pomoti poslal.

klemenski
3. June 2015, 18:40
Pozdravljeni,

Sem pred nakupom puške, pa me zanima če ima kdo v lasti puško Titan Alpha ter mi lahko pove kako je kaj zadovoljen z njo.

ben1
30. October 2015, 14:25
Ali za Titan puške dobiš samo original direktno sprožilo ali obstaja še kakšna druga firma z nastavljivim direktnim sprožilom?

jok
1. November 2015, 22:58
Kdo ve, kakšen korak navoja ima Titan 6 v kalibru .308 Win ?
Ali so krogle teže 11.7g res pretežke za ta korak ?
Z lastno polnitvijo (lovska krogla Nosler Ballistic tip 11,7g, smodnik VV N140 2,60g, COL 71mm) je na 100m ne morem dobro nastrelit (grupa cca 3 cm).

:icon_study:

rws
2. November 2015, 14:13
Titan ima 1:12 twist, tako da 180gr krogle še mora normalno stabilizirat.
Daj napolni 41.5gr, ker pri tvojih 40.2 si verjetno glih nekje vmes 41.5 bo dal brzino okrog 740-750m/s in bi to naj blo to:icon_wink:

alojz1
2. November 2015, 14:35
Tvoja krogla spada med boljše glede natančnosti. Ni problematična.
Razmisli pa o tem. Težja krogla v tako lahki puški poudari vsako napako strelca. Malo drugačen naslon ali oprijem je že vzrok za slabši zadetek. Tako težke krogle so namenjene razdaljam preko 300m. Jaz sem včasih polnil lažjo varianto (150 grain), dobijo se pa tudi 125 grain.

jok
4. November 2015, 23:38
Titan ima 1:12 twist, tako da 180gr krogle še mora normalno stabilizirat.
Daj napolni 41.5gr, ker pri tvojih 40.2 si verjetno glih nekje vmes 41.5 bo dal brzino okrog 740-750m/s in bi to naj blo to:icon_wink:

Hvala. Bom poizkusil z močnejšo polnitvijo.

LP :icon_study:

jok
4. November 2015, 23:44
Tvoja krogla spada med boljše glede natančnosti. Ni problematična.
Razmisli pa o tem. Težja krogla v tako lahki puški poudari vsako napako strelca. Malo drugačen naslon ali oprijem je že vzrok za slabši zadetek. Tako težke krogle so namenjene razdaljam preko 300m. Jaz sem včasih polnil lažjo varianto (150 grain), dobijo se pa tudi 125 grain.

Ja, zavedam se, da je največkrat vzrok za "razmetanost" zadetkov v tistemu, ki sedi za puško :whistle: Zato sem dal tudi kolegom za prizkusit natančnost, pa niso bili veliko uspešnejši od mene. Vsekakor bom probal tudi lažje krogle, rad pa bi naredil dober naboj tudi iz 180 grainskih.
Hvala za mnenje.

LP :icon_study:

fricjagr
22. August 2016, 00:30
Če kdo ve kje se nabojniki za 5 nabojev dobijo za manj kot 80€, puška pa je titan alpha 30-06, bi prosil za kakšen info.

lp

petelinar
23. December 2017, 21:38
Sem si prvič privoščil novo puškico titan alpha 7x64, gor sem namontiral vanguard 2,5-10 x 50, prvo streljanje grupa treh strelov 2cm, zadovoljen, edina težava zaenkrat,kupil sem geco plus in je ne porine v cev ker se zatake v rob cevi. Je kdo drug tudi naletel na isto težavo, sedaj sem zamnejal municijo za sako powerhead II, vse kar je vsaj malo zaobljeno na vrhu pa požira brez težav.