PDA

View Full Version : RoČne Svetilke Z Uv Svetlobo



ZR7
23. October 2007, 10:38
http://lov.mojforum.si/lov-about847-0.html


Pred krakim sem zasledil, da z UV svetlobo je veliko lažje odkrivanje krvne sledi. Npr...
V mraku zastreljena divjadi. Z navadno ročno svetilko je zelo težko odkriti krvne sledi, baje, da je z UV svetlobo veliko lažje.
Zanime me, če ima kdo izkušnje z odkivanjem krvne sledi z UV svetlobo.


Ja obstajajo ene zadeve, samo zdraven dobiš še neko tekočino da pošpricaš in se potem kar sveti kot "kresnička"....To vidiš v teh forenzičnih filmih na TV.Če najdem na netu dam link.

LP


Evo na to sem mislil prej...20€ je samo :idea:

http://www.frankonia.de/shop/Nachsuche/_/bindex/1/cid/1499/productdetail.html


Ma ja saj je v redu ,ampak jaz sem lovec in imam za sledenje po krvi prijatelja Dika ,ki pa uporablja svoj nosek in je pri delu prav vesel in prisrčen :D


Bi bilo prav zanimivo videti "jagra", kako se gre forenzika na nekaj 100 m sledi. To so bolj buče kot ne!



Bi bilo prav zanimivo videti "jagra", kako se gre forenzika na nekaj 100 m sledi. To so bolj buče kot ne!


ZR7 na nekaj 1000metrih in ne na nekaj 100

Ni treba 1000, ni treba! Že po nekaj 10, bi po moje večina pošpricala in presvetila vse grmovje in ostala povešenega nosu.


Wolf1 hvala za link. Nisem mislil za sledenje živali po krvni sledi, ampak samo za pregled nastrela, ker včasih žival strela sploh ne nakaže.
Vseeno hvala za mnenja.



Wolf1 hvala za link. Nisem mislil za sledenje živali po krvni sledi, ampak samo za pregled nastrela, ker včasih žival strela sploh ne nakaže.
Vseeno hvala za mnenja.

Eeee, to bi pa že bilo, ja, čeprav mislim, da bo tudi o tem Veper povedal svoje. Kajne?


Sedaj sem malo bljše pogledal link,nemščine ne razumem najboljše, toda v tem linku je omenjena tekočina in ne UV svetloba.
Najboljše, da si UV svetilko naročim, preizkusim, potem pa sporočim rezultate.


Kudu prihrani eure ,ki jih nameravaš odšteti za svetilko in tekočino in jih raje nameni lovskemu psu krvosledu za klobaso. Po zakonu mora lovec vsak zgrešen strel ,oziroma vsak strel pri katerem divjad ni padla v ognju preveriti z psom ki je uzposobljen za iskanjepo krvni sledi.


Kar se zakonov tiče, se popolnoma strinjam.Rad pa prizkušam nove stvari,in bom moje euriče vseeno namenil za UV svetilko.
Poglejte si knjigo oddanih strelov, če jo pri vas seveda imate,potem pa primerjejte oddane (zgrešene) strele, ter iskanje z krvoslednim psom.
Mislim, da se številke ne bodo ujemale.
l.p.


Kudu kdo misleš da ti bo pa potem iskav po sledu z psom krvosledcem če boš sam pošpricav cev nastrel s kemikalijami.Pri sledenju je veliko odvisno od nastrela, saj pes na nastrelu dobi nesamo kaplje krvi začuti udar krogle v tla in še razne druge vonjave katere se lahko kasneje izgubijo.Nenazadnje pa vodnik sklepa po znakih na nastrelu kam je bila divjad zadeta in mu kasneje pomaga sestaviti celotno sliko sledi. Verjetno bo vodnik zelo vesev tvojih forenzničnih raziskav še bol pa ti bo hvaležen pes!!!!! Prašajmo vodnike krvosledcev kaj mislijo o tem pa naj še oni podajo svoja mnenja.


Se strinjam s Kudujem, naj preizkusi zadevo in nam poroča iz prve roke. :ok:



Kudu kdo misleš da ti bo pa potem iskav po sledu z psom krvosledcem če boš sam pošpricav cev nastrel s kemikalijami.Pri sledenju je veliko odvisno od nastrela, saj pes na nastrelu dobi nesamo kaplje krvi začuti udar krogle v tla in še razne druge vonjave katere se lahko kasneje izgubijo.Nenazadnje pa vodnik sklepa po znakih na nastrelu kam je bila divjad zadeta in mu kasneje pomaga sestaviti celotno sliko sledi. Verjetno bo vodnik zelo vesev tvojih forenzničnih raziskav še bol pa ti bo hvaležen pes!!!!! Prašajmo vodnike krvosledcev kaj mislijo o tem pa naj še oni podajo svoja mnenja.

Kot sem že povedal, gre tukaj ze dve različni stvari. Eno je kemikalija, katera se sveti z navadno svetlobo, drugo je pa UV svetloba. Pri UV svetlobi ni potrbno škropiti z nobeno kemikalijo, ker že sama svetloba zazna organke snovi, kot je kri in podobno.


UV svetilko sem dobil, preizkusil in definitivno, moja svetilka ne deluje :evil:


Seveda da ne! Sem bral v Jagd&Hund (iz leta 2004) da to sicer res obstaja in da se sled zelo dobro vidi! Edini problem je (kot so že omenili),da moraš kraj pred seboj pošpricat z nekim reagentom! Stvar so priporočali predvsem za preverjanje nastrela v mraku,oz. temi,nikakor pa ne za iskanje/zasledovanje zastreljene ali ranjene divjadi! Tako da..........,po moje je še zmerej najboljši pokazatelj pes........

lp


Tako je kot pravi dolgin. Sama kri se ne vidi pod UV svetlobo, ampak mora biti pomešana z reagentom. Več o tem lahko vidiš tukaj:

http://www.roc-import.com/gb/recovery/bluestar_gb.php

Podobno zadevo uporabljajo tudi forenziki pri iskanju krvnih sledi.

lp


Na dnu zgornje povezave od Gangesa so tudi demo filmčki...Fajn za pogldat...

LP


Ja res je,samo poglej dejstvo da je dec streljal podnevi in čakal na noč zato da bo lahko poiskal žival :? ,v tem času že nabaviš Vepra &Co. in ti lepo vso stvar poišče,pa še meso se ne osmradi!
hehehehehehehehehe