PDA

View Full Version : 243. Win



Ganges
22. December 2007, 11:30
Tema s starega foruma


Mene pa zanima če bi bilo smiselno nabavit 243 win? doma sicer že imam karabin 30-06 in bokarico 7x57R. Zanima me vaše mnenje!


Se strinjam. Ne vem, zakaj boš pri svoji izbiri rabil še 243. Premočna za veliko divjad in razbijaška za manjšo.


243win je odličen kaliber,oče je z njim jagal 20let,tudi jelenjad,pred nekaj leti pa je zastreljal jelena,kot pa vemo zakonsko za jelena 243win ni dovolj,zato je bil primoran kupiti močnejši kaliber,to je bil pa 308win.
Lansko leto sem z 243win uplenil jelenje tele in pa prašiča lanščaka.

243win je kaliber za vso našo divjad,razen težjo jelenjad in kakšnega vredu merjasca,in pa medveda,če jih seveda imate :)


kako se pa kaj ta kaliber obnese na lisicah, pa kakem jazbecu?


Po moje brezveze da se odločaš za 243 pri tvoji zbirki imaš vse od a do ž pokrito. Enostavno ni potrebe razen če si res želiš še eno pukšo ampak jaz potem ne bi takega kalibra. Itak ne gem več pod 7 mm :wink:


rofl, pa še prisluškovalna je GRATIS!!!

malo heca, glede lisic pa me zanima, če ta kaliber ob primerni izbiri krogel ne trga preveč. rad dam strojit kožo, pa se bojim da je prerobusten kaliber.


bo vredu za lisico,malo bolj počasno kuglo najdeš pa bo


S polno oplaščeno bi bilo po mojem še najboljše. Samo je treba dobro zadet, da pade. Jaz jih s polnim plašem streljam z 223, ampak le ko je sneg, da se jo najde, če ne pade na mestu.

zasavc
14. January 2008, 17:54
Zanima me, kakšno mnenje imate o kalibru 243 Win.?
Uporabljal bi ga za lov na srnjad in lisice. Ali dela velike podpludbe, zelo razbije, ... ?

Hvala za Vaše mnenje,

fonza
15. January 2008, 09:06
Po mojih izkušnjah je samo za srnjad in lisice to kar pravi kaliber. Pri nas ni nič drugega, uporabljam čeha 6,5g, pa mi ne trga, ni podpludb. Imam pa karabin. Kolegu v kombinirki pa nenormalno razbija.
Lp!

rws
15. January 2008, 12:05
tut za gamsa bo bomba,podpludbe pa normalno da dela,saj je precej rezanten.

andrej win
19. November 2008, 14:45
Kaj menite o tej kombinaciji?
Doma imam karabin 308,zanima me pa kombinacija z 243 8tudi karabin),katero bi uporabljal za srnjad in gamsarijo..308 pa bi zelo prav prišla na pogonih in čakanjih divjih p.
Zanima me,kako ste uporabniki tega lazjega kalibra zadovolni z uporabnostjo take puške? (divjad pada v ognju,krivulja leta krogle,potpludbe,..??)

lp

rws
23. November 2008, 13:01
imam sabattijevo bokarco 243/20, imam pa tudi karabin v 308win,243win se mi še bolj dopade kot 308win, verjetno bi imel samo 243win, če nebi imeli toliko jelenjadi kot je imamo(letošnji plan 24kom.).Sicer sem z 243 uplenil samo prašiča lanščaka in jelenovo tele, sta oba padla na mestu, res je huda 6,2g kegelspitz.Je pa oče veliko več jagal z njim, in tega kalibra ne more prehvalit.
Bi pa rekel, da je ta kaliber predvsem za dobre strelce.
Krivulja leta je res perfektna, tako kot piše v tabelah.Sam imam nastreljeno 4cm višje na 100m, in res sem probal na strelišču na 190m,je kar točno.

Potpludbe so pa res večje od npr. 308.