PDA

View Full Version : Manlicher Pro Hunter



Ganges
22. December 2007, 10:46
Tema s starega foruma


Mene predvsem zanima, ali imate kaj izkušenj z omenjeno puško. Ne bi rad da komentirate samo znamko, saj vem kaj pomeni v svetovnem merilu.

Lep dan!


V kolikor spremljam tisk in pa pogovore z kolegi lahko rečem sledeče.

Pro Hunter in Ultra Light zasnova ista le zunanjost je kakršna pač je. V kolikor sem lahko zasledil Pro hunterja ne morejo prehvaliti, preciznost odlična, lahka vodljiva. Vse Ok torej. Nekaj jamranja je samo v smeri Ultra Light kjer so bili določeni odmevi da naj bi puškica potem ko se segreje torej po oddanih večih zaporednih strelih bila nagnjena k temu, da začne trositi. Čeprav si sam tega ne morem razlagati kajti obe puški sta popolnoma isti.

Sam osebno že nabiram denarce za Ultra Light, sem pač ljubitelj lesa neplastike, še prej pa bom šel v Avstrijo do Glanzniga da mi še on poda svoje strokovno mnenje.

lp


Meni je zatrdil en puškar da rada lomijo kopita (lesena) na mestu pri nabojniku, kjer je dejansko zelo malo "mesa". Baje da je to kar pogost pojav...


Lepo pozdravljeni.

Jaz sem nato kupil Pro Hunter Mountain model.
Od ultra light-a se razlikuje po cevi!!!
Ultra light ima drugačno cev, in zato jo delajo samo v cal. 222 rem., 223 rem., 243 rem in 308.

Za Pro Hunterja sem se odločil zaradi cene, saj sem jo nekje zvohal po lanski ceni in sem na njej prišparal 77.300 sit, napram novim cenam.

Ko sem kolega, ki dela kopita v avstriji vprašal za zamenjavo plastike z lesom, mi je rekel da ni problema, me je pa opozoril, da original Manlicher kopita rada pokajo pri nabojniku. Zato on predlaga, da če že naj dam delat novo kopito.

Tudi jaz imam raje les, vendar mi je ta isti rekel, da se bom navadil na plastiko ter še bolj obstojna je napram lesu.
Bomo videli kako in kaj!?

Lep dan vsem!


Ma kaj ti jaz vem sam imam 3 manliherice zadnja je stara 5 let pa še z nobeno nisem imel problema z kopitom.

Ne vem lahko da se motim ampak kolikor jaz poznam ti dve puškici mislim da imajo obe isto kanelirano cev lahko pa da se motim. Vseeno javi kako ti dela, vem da dobro, se priporočam za ogled ali preizkus, sam bom verjetno kar ostal pri Ultra Light modelu samo da še mal denarca skupaj prileti pa bo :D


Ups :? :oops:


Sem Pro Hunterja pa Scouta zamešal se opravičujem. :oops:


Se mi je zdelo. Saj sem imel obe puški v roki in nikakor nimata iste cevi.
Isto cev pa imata Scout in Ultra Light. :wink:


Bo,brez skrbi,puške tega prizvajalca so vredne svoje cene,tudi še nikogar,ki jo ima,nisem slišal rečt da bi mu kakorkoli in kjerkoli počilo kopito...

lp


mene pa zanima kako so kaj precizni ti steyr-ji,oziroma kako vi zadevate z njimi,jaz se enega preizkusil,pa sem bil rahlo razočaran(goiserer,.308win).LP


Prido probat mojega v 30-06 ali pa vprašaj recimo Gangesa, Rock&Roll-a, Vepra, pa ti bodo povedali, Tudi oni dve v 5,6x57 in 6,5x68 v preciznosti nič ne zaostajajo.

Za mene osebno je Steyr zakon in jih ne zamenjam za nobeno drugo. Kvečjemu razmišljam o tem da bi zbirki dodal še kakšno :wink:


mene pa zanima kako so kaj precizni ti steyr-ji,oziroma kako vi zadevate z njimi,jaz se enega preizkusil,pa sem bil rahlo razočaran(goiserer,.308win).LP

Sem se ravno o teh puškah zadnjič pogovarjal z nekom, ki ima nedvomno avtoriteto na tem področju. Pravi, da novejše niso več tisto kar so bile.

Zverina, kakšne so letnice izdelav na tvojih?


1983, 1985, 2001 in res je razlika med ta starimi in ta novimi ampak vseeno je ne dam nobene. :D


Ker je še nisem sproval, saj čakam na montažo in daljnogled, upam da to ni res, kar govorite. Upam da na 150m konča vse od 5 navzgor proti centru, če ne bo kriza.


Saj si mogu dobit zraven puške tračo s testnimi streli narejeni v fabriki. Če si kupu novo.

Sej bo :)


Gebirgsjaeger ne skrbi Steyer je zakon. Če ne pridi probat moje Steyrke. Običajno mi lov na srnjad do 200 m ne dela težav na 100 m mi mečejo skoraj luknja v luknja, na 200m pa so grupce v krogu 5-7 cm ali lepo po nemško rečeno Bierdeckel gross. Kaj še češ lepšega.

Drugače pa res. Zraven si moral dobiti tarčo pa si jo oglej pa boš videl. Ampak v kolikor jaz spremljam tuje forume Pro Hunterje fuuuuullllllll hvalijo kako dobro streljajo. Resnica pa je tudi, da mora biti zakopišček dober, če tega ni, je puška lahko še tako dobra pa ne bo nič. :wink:



Ker je še nisem sproval, saj čakam na montažo in daljnogled, upam da to ni res, kar govorite. Upam da na 150m konča vse od 5 navzgor proti centru, če ne bo kriza.

Okoli tega se ne sekiraj. Taki zadetki sigurno bodo! Je pa vprašanje če bi se vsi trije zadetki skup držali. Kar se na odličnih puškah pač običajno brez posebne muke da narediti. Seveda zavisi od tistega za kopitom.


zverina
koliko se da ustrelit s tvojimi steyrkami,oz. koliko ti ustreliš na tarčo,ker za nekoga je super ,če so v tarči,za drugega da so v črnem krogu,eni pa so bol zajebani :wink: :?:


Takole z 5,6x57 in 6,5x68 jaga bolj moj oče ampak recimo če vzamem v roke 5,6x57 si upam reči 3 strele na 100 m v zamašek od pira.

Moj 30-06 ki je čisto moj in za njega posebej pripravljam municijo je pa narejen takole. Recimo 3 strele 100m.

Z 8,1g Sierra Gameking kroglo na 100m spacaš lahko skupaj eno grupco okoli 3 cm

Z 10,7 g RWS DK doma polnjen seveda spravim skupaj grupo nekako tako da se pri treh strelih vse tri luknje držijo skupaj (tri v vrsto, deteljica, kakor koli že)

Z 11,00 g Norma Match kroglo se praktično vidi samo ena luknja.

Vse tri krogle mi nesejo v krog 5 cm tako da praktično ni važno kaj porinem v ror vedno pomerim isto in zadanem.

Seveda zgoraj navedeni podatki govorijo kaj zmore puška tako da če na jagi z taisto puško eno lisico v petih minutah trikrat falim vem da sem kriv sam in ne puška. Pristreljeno imam 4 cm nad piko tako, da do 200m ne razmišljam o tem ali bi pomeril malo višje malo nižje al kaj bi. V glavnem jagam z DK kroglo


Pozdravljen Gebirgsjaeger!Pred letom dni sem kupil novo steyr classic repetirko v kalibru 308win.Kopito se ni poknilo,preciznost pa je odlicna.Edina pomankljivost je ta,da ni ravno poceni.Ampak mislim,da za ta denar dobis pusko,ki se lahko tako po preciznosti kot po varnosti(SBS 96)kosa z drugimi zvenecimi znamkami!Mene je tako navdusila,da ze sparam za Prohunter izvedbo in sicer v kalibru 8X68S(Die deutsche magnum)!Ne bo ti zal! :D :D :D


zanimivo,da tudi tebi dk odgovarja,tudi sam sem zelo zadovoljen z njo,29/30 na tarčo,še bol važno je pa,da na divjadi naredi,tako kot sem si sam predstavljal.še bolj preseneča to,da se 9,7g KS in 10,5g DK držita skupaj.Me pa zanima,če se da dobiti lažji DK kot 10,5 :?:


Ne DK v kalibru .30 je samo ta pa tudi v sedmici ni izbire. Če se prav spomnim je v vseh kalibrih samo ena teža.


Res še ne vem kdaj dobim daljnogled in montažo. Komaj čakam.

Jaz sem ProHunterja nabavil novega v cal. 30-06 Sprin.

V trgovini, kjer sem kupil puško mi pa niso dali nobene tarče zdraven :shock: :oops:

No municijo, ki pa jo nameravam kupit za provat pa bo RWS kugelspiz.

Potem pa vam bom povedal kako in kaj.

Na vides in kako mi puška leži in kako se z njo repetira pa je špica!


Zraven vsake "štajerke" spada:

- ena navodila za uporabo in vzdrževanje
- en ključ za razdiranje in sestavljanje zaklepa
- ena tarča od prvega nastrela orožja v tovarni (običajno je kar izrezana in priplepljena na navodila)
- ena kartica za garancijo, ki jo pošlješ v tovarno.

Če tega nisi dobil, se pritoži. Ne vem kateri fušar ti je puško prodal ampak kar mora biti mora bit.

V 30-06 ti Kegelspitza ne bi priporočal, vsaj jaz nisem bil z njim zadovoljen. Poizkusi mogoče RWS DK


Za 30-06 imaš pa na razpolago toliko boljše in cenejše municije kot je RWS... Moje izkušnje so pač take da v ameriški kaliber sede ameriška municija. Remington je odličen, odsvetujem Federal na rapolago pa je še cela vrsta odličnih proizvajalcev. RWS po mojem ni vreden svojega denarja.


Kozorog!
Ali lahko malo več napišeš zakaj nemška municija ni dobra za v ameriške kalibre? Katere naboje ti uporabljaš in kakšne so tvoje izkušnje? Jaz imam še dva patrona RWS tug 180 grs in bi zamenjal firmo, če je ameriška res kaj boljša!
Hvala!


Jaz na splošno ne maram RWS, hočem pa povedati da je za ameriške kalibre najbolj pestra izbira pri ameriških proizvajalcih. Preveč fame se dela iz RWS-a, sploh niso boljši od drugih, cena pa je navita...

Zelo dobre izkušnje imam z Remingtonom, tudi Winchester je bil vredu. Krogle ne razbijajo pretirano, imaš veeeeliko izbiro tež krogel, cena pa je normalna. Moram pa povedati da imam zelo dobro izkušnjo s SAKO strelivom. Ima kroglo podobno Nosler-ju na katerega drugače (za enkrat) prisegam.

Seveda vsak ma svoje, uporabljaj tisto kar najbolj odgovarja tebi in ne drugim, izkušnje ima pač vsak svoje. Jaz najbolj verjamem svojim izkušnjam.


Res je Kozorog uporabljati moraš tisto s čimer si najbolj zadovoljen.

Jaz nisem bil srečen z RWS-om razen z DK-jem pa še tega si sam polnim in ga trenutno v 30-06 ne zamenjam z ničemer drugim.

Drugače tudi jaz prisegam na ameriške proizvjalce krogel. Tako imam v 308 izredne rezultate z Fail Safom ali pa z interlockom od Speera tudi pri 222 rem ki jo imam na novo mislim da bom uporabil kakega Noslerja.

Ni kaj probat je treba pa je


No, ne morem komentirati kako se te kugle obnašajo, saj nisem še nič streljal. Sem pa v trgovini gledal malo cene in videl, da so najbolj poceni RWS kugelspiz.
Na stuzu 7x64 sem do sedaj uporabljal kuglo siera 9,7g in z njo sem bil zelo zadovoljen. Od prašiča, srnjadi in gamsa, mi je padlo vse v ognju.

toncybrak
30. March 2008, 23:06
:icon_lol:

Rok
27. July 2008, 15:05
Pozdravljeni!

Sem pred nakupom Pro Hunterja v kalibru .30-06 in kolikor sem bral, vas je kar nekaj lastnikov in ste zadovoljni s tole puško?
To bo moja prva puška, hotel sem sicer Manlicher Classic, samo je kar enih 300€ dražja, razlika je pa samo v kopitu.
Zanima me, če kdo ki je nedolgo nazaj kupoval, kakšna je cena pri nas? V avstrijskih, nemških katalogih je okoli 1250€ gola verzija. Zanima me verzija v barvastimi merki, ker zaenkrat nimam še denarja da bi dal optiko gor.

toncybrak
27. July 2008, 15:17
zivjo!
jaz sem eden izmed lastnikov te puske,ki sem jo kupil pred slabimi 4 meseci!cena pri nas je se cenejsa kot 1250€,le da se moras malo pozanimati!tudi sam sem se ze zanimal za barvaste merke,pa mi je trgovovec rekel da se tudi to ze da dobiti!tako da za to po mojem mnenju ni skrbi!

lp

Rok
27. July 2008, 15:54
Hvala za informacije!

Kako si pa drugače zadovoljen s puško? S preciznostjo in natačnostjo izdelave verjetno ni problem? Zaklep lepo laufa? Je kaj izbirčna glede streliva? Jaz mislim za šport uporabljat S&B, za lov pa RWS EVO.
Saj kolikor sem gledal ima cev isto kot Manlicher Classic? Kje si jo ti kupil če ni skrivnost?

toncybrak
27. July 2008, 16:06
ja z njo sem wec kot zadovoljen!je zelo natancna in precizna!zaklep pa lepo tece,kot urca;) ja glede streliva ni izbircna,ce ti powem s cim streljam jaz!ampak mislim da bom v krtakem tudi jaz zamenjal za drugo municijo(RWS,sedaj uporabljam igman)!glede prodajalca pa na ZS(mislim da ne smem delati reklame?)

lp

gamsletnik
6. August 2008, 15:26
Včeraj preizkusil mannlicher pro hunter-mouantin model 51-cm dolga cev-kaliber 308 win 9,7g-rws z eno besedo neverjetno-zakon-puška je vredna svojega denarja
lp