PDA

View Full Version : Ruger risanice



Ganges
22. December 2007, 11:34
Tema s starega foruma


Odpiram temo o ruger risanicah. Sem veliko prebral na internetu , pa se mi zdi zadeva kar vredo.

Me pa zanimajo vaše izkušnje glede teh risanic, glede kvalitete in na sploh. Ali jo ima že kdo in kakšne izkušnje imate. Cene so tudi solidne.

Trenutno sem gledal modele M77 Hawkeye in modele M77 Mark II.

Kakšna je razlika med tema dvema.

Hvala za informacije.


Tazadnjo mislim,da je imel racak in je bil z njo full zadovoljen!


Hvala kuje. Racak ali si kje, a mi lahko kaj več poveš iz izkušenj. Zelo dobrodošle informacije - havala.


Vem,da je bil član na prejšnjem forumu LZS :evil: ,če je pa na tem pa ne vem.Mogoče ti lahko drugi pomagajo.Lp.


Luger je podobna kvaliteta crveni zastavi, saj(ne vem kako je zdaj) sem videl v Kettner katalogu, da ima enak zaklep, cev in vse kar spada zdraven, razen verjetno lesa od crvene zastave. Jasno je bilo videti jugoslovanske žige .


narava, bot no pameten, preberi osnovni post, po čem človek sprašuje
Ruger, ne pa Luger. Ne moreš primerjati Forda pa stoenke.


Mislim da gre bolj za primerjavo KIE in Hyundai.


Narava, ne sprašujem za Lugerja, sem ga videl, ampak tako kot ti je povedal šnef za rugerja, kjer izdelujejo zelo kvalitetne revolverje.
Mene pa zanima samo izkušnje in kvaliteta zgoraj navedenih risanic.

Pa vseeno hvala.


nič ni narobe z njimi, ampak niso boljše od zastave


Tudi jaz tako mislim, sam imam zastavo 7x64 in nimam problemov, sem zelo zadovoljen, je pa starejša, zato počasi ko bom dobil € za 20 let marljivega dela, razmišljam o novi risanici, pa sem se nekako zapiknil v to.

Bi si kupil novo zastavo, pa eni pravijo, da so te nove bolj tk tk, drugi spet drugače.

Kaj pa ti meniš.


Strašna razburkana tale indijska reka.
Nisem še streljal z njimi le vrtel po rokah.
Dokaj lično izdelne, 3-pozisijska varovalka mi je všeč (čeprav jo kritizirajo), sprožilci so bili obupni (meda so to pri Rugerju rešili), se pa že da dobi nove ne-originalne.
Ob puški dobiš tudi montažo (za do 42mm dalnoglede), drugače kupiš npr. leupoldovo.


Sam imam Ruger No 1, Light sporter v kal.3O-O6. Zanj sem se odločil zaradi blok sistema, saj je puška dolga slabih 97 cm. Zraven je tudi montaža za daljnogled, ki jo je moral puškar podaljšati . Ravno tako mi je kopitar podaljšal vrat kopita, da je oprijem vratu z roko in sprožila boljši. Puška ima tudi mušico in merek, ki je nastavljiv po smeri in višini. Na njej imam strelni daljnogled Swarovski 4X32. Lov izvajam intenzivno in v vseh vremenskih razmerah. Do sedaj še nisem imel nobenega problema, kljub intenzivnemu odstrelu divjadi. Puška je kot nova. Tudi pri oddaji več strelov je zelo uporabna, saj ima ejektor. Tudi sprožilo ima vijak za nastavitev trdote proženja. O tej puški je bilo nekaj napisanega tudi v Lovcu št7 pred dvema letoma , se mi zdi. Daljnogled ima križ 7 A , tako da se lahko hitro odda strel. Ker je kratka je tudi sama nošnja in rokovanje z njo zelo priročno. Skratka puška za izvajanje lova , seveda odvisno od tega ,kaj kdo hoče . Glede na dokaj tehnično zahteven blok sistem je tudi cena dokaj visoka, a vsekakor za ta denar imaš solidno in ne tudi standardno repetirko. Puško tudi prodajam vendar le in samo zaradi prehoda na manjši kaliber. Torej po večletni intenzivni uporabi Ruger risanice lahko o njej govorim samo pohvalno.


Jaz sem imel možnost preizkusiti No1 in sem bil zelo zadovoljen z vsem razen s težo (300 Win mag). Pričakoval sem da bo lažja, pa je bila težja od karabina CZ. Zanimiv mi ke bil zaklep, ki je zmanjšan posnetek zaklepa za tope in havbice.
Slišal sem, da je cev na tej puški bila izdelana v CZ, ne vem pa če je to res ali ne.


Ja res je, da je puška glede na svojo dolžino malo težja 3,3 kg, ampak glede kalibra 3O-O6, je pri oddaji strela ravno zadovoljivo, da se ne bojiš močnejšega idsuna. Z njo kar nekaj streljam in nikoli nimam predstraha da me bo fejst zamaknilo. Sicer pa je dobro znano dejstvo, da se s težjimi puškami bolj natančno zadene. Tudi puška lepo zadeva, morda zaradi pravilne izbire municije in krogle. Tudi sam blok zaklep sodi med najvarnejše, saj gre dejansko za sistem od zaklepa pri havbicah, seveda v pomanjšani obliki. Kje izdelujejo cfvi ne vem, so pa odlične. Seveda je blok sistem zaradi načina delovanja in varnosti tudi težji. Ravno Rugerjev blok sistem pa je bil takrat ko sem sam kupoval tako puško krepko cenejši od drugih blok sistemov. Nabavil sem jo takrat v Avstriji pri Glanzniku, kjer smo pregledali takrat vse puške z blok sistemov. Te sistemi veljajo za najbolj varne in dejansko neuničljive za lovske namene.

Kaliber
2. May 2008, 13:39
Kopujem novo pusko repetirko v kal. .308W in med brskanjem po netu sem zasledil tudi Rugerjevo risanico model 77 FLATBOLT-MINT. Ta model ima za razliko od drugih Rugerjevih modelov varovalko na vratu, kar mi je se posebno dobro. Na njihovi sletni strani pa taksnega modela nisem zasledil. Ali ve mogoce kdo kaj vec o tem modelu in na sploh o rugerjevih puskah (kvaliteta, preciznost, ...)? Zanima me tudi ali je mogoce v Sloveniji kaksen uvoznik za to znamko orozja? Rugerjeve revolverje dobis skoraj v vsaki lovski trgovini, kaj pa puske? Vseh informacij bi bil zelo vesel.

LP

janez valentic
2. May 2008, 19:44
Če prav razumem gre za Mark I model , ki ima varovalko na na vratu- se pravi star model preden so pri Rugerju sredi osemdesetih šli na Mark II in stransko varovalko.
Mint - pa verjetno ni model ampak opis stanja rabljene (mint - kot nova)