PDA

View Full Version : Lovske "pumparice"



ZR7
23. October 2007, 10:32
http://lov.mojforum.si/lov-about813-0.html

Zanima me predvsem, koliko od vas jih nosi in ali ob vsakem letnem času.

Me pa še zanima, ali kdo pozna dobrega krojača ali trgovino, kjer bi najceneje dobil prave lovske pumparice iz jelenove kože, pravo jelenovo usnje.


Jaz jih uporabljam, v jeseni za v hribe, ko jagamo gamse, saj to spada že malo k tradiciji. Za poleti so pa moje nepraktične, saj so predebele. So pa iz nekakšnega žameta. Kupila mi jih je žena, še ko je bila samo punca. :wink:

Največkrat pa nosim kakšne vojaške hlače od olivno zelenih do šekastih. Kar pride pod roke.

Nikoli pa nimam in mi gre prav na živce, ko koga vidim v kavbojkah :twisted: :evil:


Ja, kavbojke, saj to ni res, da še hodijo lovci tako oblečeni na jago.

Pumparice, so kar praktične, tudi poleti fajn hladijo, samo morajo biti iz takega materiala.


Jaz tudi uporabljam vojaške šekaste hlače,ko pa sem bil še pripravnik sem si dal narediti lodnaste pumparce z visokim pasem .pas pa mi ščiti ledvica. Imam pa tudi dosti vojaške robe še od JLA.Se pa strinjam z vama da lovec pa res ne sodi v kavbojkah na lov :twisted:

LP karakal


A v vojaški opremi pa lahko. :x Zame niti eno niti drugo niso oblačila primerna za lovca.


Janko res, da tudi vojaško naj ne bi spadalo k lovcu, vendar še vedno veliko bolje kot pa kavbojke, se veliko bolje zlije z naravo.

So pa vojaške hlače in roba nasploh zelo trpežne, zato so zelo uporabne v vseh primerih.


imam dvojne žametne pumparce,pred kratkim pa sem dal ustrojit še jelenovo kožo za ledraste pumparce
orlova6,včasih je v šoštanju bila trgovina in krojač(...mislim da ženska :) ),vem pa še za vrhunsko trgovino,blizu gradu Borl,ob hrvaški meji


Jirhaste pumparce, te verjetno iščeš. Pred časom semi jih videl v lovski trgovini v Velikovcu-Avstrija, ko sem iskal krogle. Pri nas jih boš težje našel, razen če imaš ustrojene gamsje kože. Tudi s krojači bo problem.
Kavbojke in razna maskirna ter vojaška oblačila pa ne sodijo k lovčevi opremi.


Rws, kakak pa je kaj cena v Borlu v tej trgovini ali pri krojaču.


Poglejte res je da šekaste vojaške hlače tudi ne spadajo k lovcu. Vendar je tu za nekatere vprašanje financ.
Marsi kdo dobi od kolega ali znanca kakšen kos vojaške opreme zastonj in to potem tudi pridoma uporablja.
Ko grem jaz kdaj na obhod, in ne vem ali bom se ustavil tudi kaj pri vikendu in kaj tam naredil, si oblečem kar nekaj vojaškega. Ko pa grem kam v goste ali na domače obvezne skupne love imam vedno samo lovske barve.


HERMAN d.o.o.
Dolane 8, Borl
2282 Cirkulane
Tel: (02) 761-20-01
Fax: (02) 761-00-21

http://www.herman.si/lovci.htm


Kdor ni oblečen v čisti lovski kroj nima kaj streljati. Ugotovili so namreč vpliv vojaških vzorcev na let krogle in celo pred tem na oceno divjadi.
Menda z oblečenimi vojaškimi hlačami v puščavskem vzorcu namesto srne vidiš kuduja! :twisted:


Bravo ZR7!
Tudi jaz menim da v vojaških oblekah pač ne sodiš na lov!

luka_k
6. June 2009, 14:14
Mogoče kdo ve, ali se da "irhaste"(jirhaste) pumparce kako obnoviti, mogoče obarvati, ker te ki jih imam doma niso enotne barve.

Lp

tarfila
6. June 2009, 20:59
Ko grem jaz kdaj na obhod, in ne vem ali bom se ustavil tudi kaj pri vikendu in kaj tam naredil, si oblečem kar nekaj vojaškega.
Lp

Poj je pa najbol, de kar v golcarskih hlačah s kevlarjem skačeš naokoli,
če te slučajno kašna zver ukole.
Enobarvne vojaške cune so v redu, kar je pa šekastga je pa za kozlat.

zober
6. June 2009, 23:49
Pol moraš pa velik kozlat .....:icon_confused:

dolgin
7. June 2009, 10:41
Enobarvne vojaške cune so v redu, kar je pa šekastga je pa za kozlat.
Za skozlat? Zakaj? Sej zdej dobiš že tudi "lovske" cunje ki so šekaste! Jaz uporabljam hlače od SV,pa morm rečt da mi prov nič ne gre na "kozlanje",ampak na smeh,ko zagledam scufane cunje drugih "trajbarjev" v jeseni! Hlače so ful trpežne,edino kar jim manjka je nepremočljivost!

lp

luka_k
7. June 2009, 10:51
tarfila, kje si našel tisti citat, ker jaz ga med vsemi svojimi objavamo žal ne najdem.....

Ker tisti, ki me poznajo, me v gozdu še niso videli na lovu z vojaškimi oblekami.

Lp

detel
7. June 2009, 10:57
Niti meni niso všeč ta pisane. Preveč spominja na vojsko, Ameriko.... Nepremočljive srajce ne "dihajo"

tarfila
7. June 2009, 12:28
oprost luka_k, to je objavu Gebirgsjaeger
nism vedu kok citirat njega, pa sem v tvoj post prlimou !
Ajd dost o temu, vsak nej jaga kt mu paše,
čeprav eni zgledajo kot amerikanske paravojaške sile
in se pr nas kar mal norca delamo iz njih

luka_k
7. June 2009, 13:16
No, bi se lahko zdaj končno oglasil nekdo, ki dejansko ve, kje bi se dalo pobarvati irhaste pumparice....iz jelenovega usnja?
Če se to seveda sploh da narediti.

jereb
8. June 2009, 23:18
Če niso ne vem kakšne razlike v barvi, jih pusti take, kakršne so.

Po nekaj letih brisanja krvavih in mastnih rok ob njih, se same prav lepo pobarvajo:icon_lol:

tarfila
9. June 2009, 10:42
No, bi se lahko zdaj končno oglasil nekdo, ki dejansko ve, kje bi se dalo pobarvati irhaste pumparice....iz jelenovega usnja?
Če se to seveda sploh da narediti.

jst bi probou naravno z naravnim: laneno olje,
če je za les dobr, bo za presušen usne tut:icon_study: