PDA

View Full Version : Oprema za lisičjo jago



orlova6
20. December 2007, 12:46
Ajde, pa da še čujemo od vas lisičarjev, kaj pravzaprav "nacamate" na sebe , ko greste na večerno mrzlo čakanje na lisice.
To je bila vedno moja dilema in razmišljanje, kaj si dati na sebe.
Vedno sem se nakramal z vsemi raznimi puloverji, pa dolge gate, pa podložene hlače, pa podkapa, pa kapa, pa dvojne rokavice (za zamenjavo),itd,...
Vedno pa sem imel problem z nogami, edino tam me vedno zazebe in pa včasih v prish.

Sem ugotovil, da se preveč nakramati tudi ni dobro, ker si potem kot medved, se niti premikat ne moreš, premalo pa tudi spet ne, ker ni za dolgo čakanje, z raznimi grelci pa tudi nočem improvizirati.
Najrajši bi imel pajaca narejenega iz lisičje kože in obrnjenega navznoter, tam me pa ja menda ne bi zeblo.... ali pač?

Kakšne izkušnje imate vi, seveda poleg vseh priopravkov za klicanje, palenke, rokavic in vrečk, tu sem predvsem mislil na obleko in obuje in pa druge reči, ki pridejo prav v mrzlih dneh na čakanju.

capra ibex
20. December 2007, 13:10
Jaz imam en fajn kombinizon ki mi ga je dala naša ribiška ko smo kormorane plašili pa streljali pa....
Siser si tak, ko en telebajsek je pa fajn ker je temno zelen sam ko greš čakat poj ne smeš kam dalj iti, ker ti takoj zakuha. Je pa še zmerom pri enih -15 ali pa manj tudi ta mrzel rata. V Lovcu je pa bila ene 10 let enkrat reklama za ene škorenjce, kao do -40 kar sicer ne drži, do ene -10 pa kar.
Takrat sem jih nabavil pa mi še danes kar dobro služijo.


Tam po novem letu pa zastavimo, zdej je še drugega preveč:icon_wink:

orlova6
20. December 2007, 13:26
Točno tako, kot praviš, po novem letu, ja , se hočem vredo pocajhnat pol pa na lov.
Kako misliš tisti kombinezon, da pri minus 15 zmrzne, a pol ni uporaben.
Kako bi le kaj bil če bi iz kakšnih koč si ga lahko naredil, sem enkrat na neki rastavi videl en tak kombinezon, pa je bil zelo dober, mislim, ta pravi, sam cena pa je bila tudi ta prava, tk da sem odustavo od nakupa.

Brakir
20. December 2007, 13:45
Orlova, pri meni je pa tako: kar najdem kšn polover več pa kučma, rokavice debeli štrikani štumi do kolen iz domače volne, in to je to.... te zebe ko psa, sam k ti zvitorepka prihrusta po zamrznjenm snegu bi pa lahko u bikiniju tam sedu, tko me skuha.... :icon_lol:

orlova6
20. December 2007, 14:06
Ja saj brakir, tako je tudi pri meni, se isto dogaja, zebe ko psa, celo tako, da ti iz nosa kaplja pa sproti zmrzuje, pa si ne upam smrknit, itd...
Čar je pa itak več pol ko pride, te pa ku... kaj briga za mraz, tistih pr trenutkov je tako napetih in adrenalinskih, da je res tudi če bi nag tam sedel.

Samo ko takole gledam te filme iz narave, pa ko jagajo in opazujejo volke v kanadi, pa na Aljaski itd... imajo neke posebne pajace ali kaj jaz vem kakšno opremo, da so lahko celo noč zunaj in hodijo po snegu in mrazu, si mislim, zakaj pa mi ne bi mogli kaj takega nabaviti, sem zato mislil, če ima kdo kaj takega...

Brakir
20. December 2007, 14:13
ja verjamem da se ti porajajo taka vprašanja.... samo jaz sem za svoja zelo mlada leta nenormalno starokopiten kar se jage tiče.... tko da po patentu s čemer so jagali naši dedi je zame najbolš... suicer prideš včasih domov, greš na wc, in imaš občutek da si ledomat, ampak če je en upleniš, te še bolj podžge za drugič... :icon_twisted:

mugo
20. December 2007, 14:14
Ali kdo uporablja čakalno vrečo? Menda so fajn, razmišljam,da bi jo naštimal.
Zdaj ne uporabljam nič grozno posebnega: dolge gate, podložene hlače iz velurja, gojzarje, puli, pulover, velur, bunda, podkapa (za -10 in manj), extra zame po mojih željah naštrikane rokavice (made by stara mama). Bistveni del opreme pa je zame deka (odeja), s katero si zavijem noge. Včasih, če je grozno mraz, vzamem termo flašo vročega čaja. Neverjetno pomaga po 3 urah mraza.

orlova6
20. December 2007, 14:23
No pa smo bolj ali manj vsi istih dejanj. Na vrečo sem tudi jaz pomislil, a si mislil na splano vrečo , ko se zaviješ in čkaš, pa koca tud, no samo potem preža ne sme biti predaleč, da vso to kramo ne tovoriš ko mutavi in že prej švicneš, pol te pa takoj zazebe, termoska pride prav sam ko jo odpiraš vedno nekaj zaropota ali škripne, tako, da no ne vem.
Brakir, to ni nič starokopitno, saj vsi tako delamo, samo kaj bo pa pol čez par let, bolijo kosti, pa revma, pa ledvice fuč itd.. zato tako razmišljam, da si ne uničim še nekaj tistega na sebi kar še deluje normalno. Poznam jagra, ki je direkt v snegu čepel in cee noči čakal na lisico, kaj pa ima sedaj, ko mu je vse odpovedalo, tako je pač to, bolje spreči ga nego leči ga, je pa tudi res, da si čara te lepe jage ne msilim pokvariti in jo opustiti , zato pač gledam na to bolj tako kot razmišljam.

capra ibex
20. December 2007, 14:23
Ne da zmrzne ampak prov fajn počasi začenja prihajati hlad, pa saj veš kaj mislim. No sej kakšnih 8 ur na -20 pa ni prav zdravo tud če si ne vem kako oblečen. Ni tak problem obleka bolj obutev. Ko te enkrat v noge začne pošteno zebsti itak ne boš več dolgo zdržal.
Za kombinizon pa pojma nimam kje so jih dobili, ne vem če jih niso naročili mal pa liči na smučarskega sam da je ful podložen z neko volno.
Sej bistvo je sam to da je z enga dela poj pa mraz melo težje do tebe pride.

Ima pa v Vreček Agro v Kranju fajne cote, maskirne in do 3 x podložene goretex in nevemkajše. Samo najbolj pocen pa to ni.
Sem dal za navadno jakno maskirno ene 100€ pa ni nič podložena, tistih nekaj jagrov ki jih pa majo so pa ful zadovoljni.

Ganges
20. December 2007, 14:26
Orlova tudi sam imam največje probleme z nogami. Po nekaj časa me vedno najprej zazebe v prste na nogah, potem pa itak vsi vemo, da čez nekaj časa trese že celo telo. Bom nabavil neke nove gojzarje sedaj po novem letu pa da vidimo, če bo kaj pomagalo. Sem pa sedaj dobil neke vrečke, ki jo podrgnemo in grejejo kar nekaj ur. Niso namenjeni za čevlje in so debelejši, zato niso primerni za hojo. Bom pa probal kako se obnesejo, če jih vstavim ko sem že na preži.

Drugače pa odvisno od vremena. Rokavice, kapa, tople hlače (če je zelo mrzlo še podhlače), kratka majica, dolgi rokavi, pulover, jakna (včasi spodaj še ena tanka jakna iz Windsoperja in flisa). Nikakor pa se ne morem navaditi, da bi se spomnil s sabo vlečt koco za ovit noge, čeprav vem da jih veliko to uporablja. Bom se tudi jaz uspel navaditi enkrat :icon_lol:

lp

mprimoz
20. December 2007, 15:13
Kolegi, jaz se bom pa danes takole napravil: dolge gate, hlače tople bombažne trenirke,podložene hlače, bombažno srajco,doma štrikan pulover, 2 termoflisa, topla bunda, dvoje domače nogavice, pletene rokavice, podkapa, kapa in deka za noge pokrit.
Edin problem mam, kaj vtaknit v cev, da ne doživim ponovnega razočaranja :icon_wink:

orlova6
20. December 2007, 18:14
mprimoz, kaj pa dvomiš, daj čeha v ror, 100% garant, da pade na mestu. A si se obrnil stran od čeha.

Sicer pa vse kar si naštel , moraš imeti vsaj dve številki večje zadeve, da vse to spraviš nase...:icon_lol:

Takoj ko prideš javi ali je bilo kaj, ker sem v bolniški in me piz..., ker ne morem ven, moja pa pravi, da sem bolj siten ko sem doma, kot pa da jagam.:icon_twisted:

teohafy
20. December 2007, 19:02
Jaz imam fajn rešitev za mrzle noge. Oblečem se tako kot ste že opisali, potem pa vzamem spalno vrečo, noter dam 5 litrsko kanto vrele vode med noge in si zaprem spalko približno do višine prsi. Čakal tako že pri minus 10 4 ure, pa me ni niti malo zazeblo.

Brakir
20. December 2007, 19:04
MPRIMOŽ, čeha naladaj u cev....ali pa si pač postal neveren in bogokleten in uporabljaš RWS? :icon_twisted: sej ne mal zlobe more bit, se člowek tud pri čehu vprašaš včasih če niso šretlnov pozabli not dt....jah kaj čmo jaga je rt naga... sicer pa lahko je pametovat, težje je trofit, sej ni hudič da je več lufta iokol kukr je pa lisjaka...:icon_wink: Sicer pa MPRIMOŽ, dober pogled pa ravne rore dons!

tica
20. December 2007, 19:05
Je pa še boljši recept, noge stisnit k ženi v topli postelji !!!

orlova6
20. December 2007, 19:06
Že res, da bi to držalo, samo potem moraš imeti prežo samo streljaj od doma. Za nas to ne pride v poštel, ker če jo nalijem in se odpeljem do lovišč , pa potem še do štanta, lahko prinesem samo kanto z kocko ledu, razen če ne bi iz kilerja natočil tekočino, no pol so pa drugi problemi.:icon_lol:

Brakir
20. December 2007, 19:06
Tica, še ena in ista kanta tople vode se shladi, ne pa žena....najprej rata mal mlačna, pol ti pa že skor zanohta ob njej.... tko da mal preuredi stavek i8n namesto žene utakmi kako drugo pa bo.... joj upam da moja mala tega ne bere.... ker potem sm zihr da me ne bo u ROKE zeblo, če veš kam merim... :icon_twisted:

zajec
21. December 2007, 06:16
Jaz se pa fino oblečem pa eno termoforko za pod noge,ali pa vsaj stiropor pa se veliko dle zdrži!

zober
25. December 2007, 20:10
Jaz sem si pa kupil zdej tisto vrečo,je bila draga 96 evrov,pa sem da bo super malo morgen,že ta prvič ko sem jo probal me je začelo zebst v prste na nogah,res da zmeraj ko pridem na prežo al pa kje drugje zamenjam štumfe,ker ti k hodiš noga švica in prideš na prežo čakaš dve ure je konc,moraš obvezno zamenjat štumfe!Ta vreča je narejena tako da moraš bit bos noter!(v štumfih)Mal sem improviziral kupil sem si kožo od becke,fajn taka debela,topla,jo mam na tleh v vreči pomaga res!Bom pa za drugo leto to mal spedenal,,dodal še ene pol metra od dna vreče,kakšen tak nepromočljiv materijal da mi ni treba sedet sam po prežah,da sem lahko še kje na tlehPa na zadnji strani tudi eno tako blago,odspodaj pa še peno!Drugače pa mam eno jakno,ki sem jo letos kupil v salzburgo na sejmu,enkratna zadeva topla! Si lahko pri -5 v kratkih rokavih notr,mam tudi podložene hlače,obvezno štrikane štumfe do kolen,rokavice ne predebele,kapo,podkapo(samo za hujši mraz od minus 10 naprej)Rabil bi pa še piščal za zajčji vek,pa pri nas sam ene take čudne prodajajo brez navodil,ma vse probaš pa ni to to!hehe Vidim tam po tistih videih v ameriki ko kličejo lisice kojota je prava terna zajčjega veka!

Kolovski
26. May 2011, 12:20
Tole sem zasledil... A ima kdo kakšne izkušnje?
http://www.x-bionic.com/

dolgin
1. July 2011, 19:22
http://www.rusclothing.com/valenki-felt-boots/adults/n--valenki-rubber-sole/

Uporablja jih tudi ruska policija in vojska,tko da zadeva je preizkušena,vprašanje je samo kako to stvar dobit sem. A ima kdo koga v Rusiji?

206
1. July 2011, 22:16
Pri nas dobiš od Kamik-a odlične zimske čevlje :icon_smile:

Ahiles
1. July 2011, 23:25
jah, sam sem želel Kamik Everest, pa jih ni in ni bilo mogoče dobiti v SLO. Naročiti preko spleta je pa zelo riskantno (sem eden tistih, ki jih enostavno hoče prej poskusiti). Kasneje sem bolj po naključju naletel na alpino in njen ranger (tanajbolj visoki čevelj) in sem z njimi zelo zadovoljen. so visoki in topli. pa še usnje da tisti "pristni izgled", ki mi je osebno všeč. Mogoče v prihodnosti nabavim še kak gojzar za ekstremne temperature, a zaenkrat sem zadovoljen ;)

dolgin
2. July 2011, 09:55
Sem imel Kamik Patriot,pa so bli res topli dokler...,po 3eh mesecih uporabe je spokala guma in je čevel enostavno puščal,sicer sem (z nekaj težavami) dobil denar nazaj,ampak vseeno me njihova kvaliteta ni prepričala... A si je že kdo naredil vrečo(kot spalko) iz ovčje volne?

hunterxxxl
2. July 2011, 11:52
Spalko narediš kar iz celih kož. Dlake so obrnjene na notranjo stran in to je zakon, boljše kot sama volna!

mugo
2. July 2011, 18:03
jaz imam Kamik Stronghold in jih uporabljam strogo namensko, za čakanje in ne za pohode. Meni se obnesejo odlično, brez pripomb. Za pohode jih nimam zato, ker so tako topli, da se mi noge v njih takoj močno začnejo potiti, če malo več hodim. To pa za pozimi ni ravno ugodno.

Markysprej
3. July 2011, 08:41
jst pa sem si namensko kupil Sorel Conquest, ki so kao do -40°C, pa me vseeno zebe v noge. sem malce razočaran, ampak kaj čem ko pa sem zelo zmrzljiv v noge...:icon_cry:

Markysprej
3. July 2011, 08:50
kako pa ima kamik velike številke? normalne ali je treba kakšno več uzeti? ker recimo jst imam 41, od sorela pa sem uzel 43, pa so veliki ampak za kakšne dvojne nogavice bi lahko vzel še večje, recimo 44 št;
ker vidim da imajo v eni slo spletni trgovini kar akcijo za 42 št. kamik alborg...

dolgin
3. July 2011, 09:37
Št. so malce večje,jaz sem imel 46,pa je blo prostora za še ene volnene nogavice. Preveč nogavic pa itak ni dobro,ker te potem še bolj zebe.

denč
4. November 2012, 10:01
Dejte fantje povedat kje v Sloveniji kupujete podložene lovske hlače.

206
4. November 2012, 10:33
navadno podložene hlače ima vsaka lovska trgovina,za tiste dobro podložene hlače za zimsko čakanje ti pošljem pa link

imam točno take in so več kot odlične

lisičnik
3. September 2014, 14:29
Pozna kdo od DeerHunter RUSKY oblačila, kakšne izkušnje z njimi?
http://www.deerhunter.eu/

jvpv
4. September 2014, 07:50
Če te rado zebe Priporočam. :OK:

mahrenberg
2. November 2014, 03:20
kje bi pa lahk v naši bližini nabavil DeerHunter Rusky?

lp

šakal
2. November 2014, 10:25
Mahrenberg, pri trgovcu l............ V..... v Kranju. Zadeva je več kot odlična!

lisičnik
2. November 2014, 13:13
Stvar sem danes dejansko prvič preizkusil in se zadovoljen,izredno topla, bunda je iz dveh delov, ne šumi, ima polno zepov za piscalke, noze, šrot patrone, skratka super bunda.Priporocam ti da jo gres osebno probat saj ni malo denarja in bi bilo skoda, da bi imel na koncu prekratke rokave, pa se vrjetno ti bo mozakar dal kaksen popust, tako da te bo na koncu prisla kaksnih 250 €.

mahrenberg
2. November 2014, 22:31
A maš komplet al sam jakno? Morem se malo boljš opremit, da ne vlačim stalno žakla seboj :whistle:

lisičnik
3. November 2014, 09:35
Samo bundo imam, hlace naslednji mesec, samo jih bom narocil na internetu, ker tistih z naramnicami nima v kranju, ima samo obicne.Jaz sem zmaenjal vreco s to bundo in sem res zadovoljen.

ravnohrib
13. November 2014, 17:42
Stvar sem danes dejansko prvič preizkusil in se zadovoljen,izredno topla, bunda je iz dveh delov, ne šumi, ima polno zepov za piscalke, noze, šrot patrone, skratka super bunda.Priporocam ti da jo gres osebno probat saj ni malo denarja in bi bilo skoda, da bi imel na koncu prekratke rokave, pa se vrjetno ti bo mozakar dal kaksen popust, tako da te bo na koncu prisla kaksnih 250 €.
Na podlagi te debate sem si tudi jaz nabavil Deerhunter Rusky jakno, moj najdražji kos oblačila do sedaj :), poročam s terena, ko bo malo bolj mraz pritisnil.
Gledal sem tudi hlače - kakšna bi bila prednost tistih z naramnicami?? Jakno sem si nalašč eno številko večjo vzel; tako da je res bolj za čakanje - v njej izgledaš kot kak tist ogromen američan :). Za hlače pa nisem prepričan, če si vzamem večjo cifro ali ne?

lisičnik
13. November 2014, 17:58
Tudi sam imam eno št.vecjo.Kaksen sem v njej je druga zgodba, bolj podoben big footu kot cloveku.Kar se tice hlac z naramnicami, ti segajo cez cel trup, tako da imas se dodatno gretje, ledvick ne prepiha.Glede hlac si bom tudi sam vrjetno vzel eno stevilko vecje, zaradi dolgih gat...

šakal
13. November 2014, 18:43
Na podlagi te debate sem si tudi jaz nabavil Deerhunter Rusky jakno, moj najdražji kos oblačila do sedaj :), poročam s terena, ko bo malo bolj mraz pritisnil.
Gledal sem tudi hlače - kakšna bi bila prednost tistih z naramnicami?? Jakno sem si nalašč eno številko večjo vzel; tako da je res bolj za čakanje - v njej izgledaš kot kak tist ogromen američan :). Za hlače pa nisem prepričan, če si vzamem večjo cifro ali ne?

Res je, da ni poceni ampak je vredno vsakega eura in sem prepričan, da ti ne bo žal. Saj je zadeva več kot odlična. Glede hlač sem tudi jaz cincal, ker pa so bila na razpolago samo brez naramnic sem take tudi vzel in mi ni žal. Imajo križni del povišan in še jakna je dolga tako, da ni problem.



Tudi sam imam eno št.vecjo.Kaksen sem v njej je druga zgodba, bolj podoben big footu kot cloveku.Kar se tice hlac z naramnicami, ti segajo cez cel trup, tako da imas se dodatno gretje, ledvick ne prepiha.Glede hlac si bom tudi sam vrjetno vzel eno stevilko vecje, zaradi dolgih gat...

Lisičnik, pod temi hlačami pa res ne rabiš dolgih gatbiggrin.

lisičnik
13. November 2014, 19:03
Hehe rabis, ce si celo noc na stantu, pa da je minus.Zjutraj grem cakat pa da vidimo ce bo kaj uspeha?!

ravnohrib
13. November 2014, 19:07
Res je, da ni poceni ampak je vredno vsakega eura in sem prepričan, da ti ne bo žal. Saj je zadeva več kot odlična. Glede hlač sem tudi jaz cincal, ker pa so bila na razpolago samo brez naramnic sem take tudi vzel in mi ni žal. Imajo križni del povišan in še jakna je dolga tako, da ni problem.
Prednost, ki jo vidim, bi bila da ti ni potrebno pasu nosit. Meni je sicer lovski pas ob recimo sedenju na prežah po kakšni uri že precej moteč.



Lisičnik, pod temi hlačami pa res ne rabiš dolgih gatbiggrin.
Ena fajn stran z izkušnjami in predlogi s terena. Da vidiš, kaj vse od obleke ti še manjka, ne samo dolge gate ;)

http://www.bowsite.com/BOWSITE/features/articles/ColdWeatherClothing2013/#

šakal
13. November 2014, 20:53
Ravnohrib, tudi na te hlače se da lahko naramnice :whistle:!
Od obleke mi ne manjka nič uporabljam jakno, hlače in rokavice Rasky ob hudem mrazu pa še pod kapo in pod obleko (ki pa niso dolgegate:icon_wink:) in lahko rečem, da me ne zebe po 4-5 urah čakanja kljub temu, da se štejem med bolj zmrznjene.

aron
13. November 2014, 21:32
Pa majo tiste z naramnicami kako lino zadaj ali spredaj če te kam prime, da ni potem na koncu prepozno preden zvlečeš vse s sebe :icon_lol::lol1:

ravnohrib
13. November 2014, 22:33
Ravnohrib, tudi na te hlače se da lahko naramnice :whistle:!
Od obleke mi ne manjka nič uporabljam jakno, hlače in rokavice Rasky ob hudem mrazu pa še pod kapo in pod obleko (ki pa niso dolgegate:icon_wink:) in lahko rečem, da me ne zebe po 4-5 urah čakanja kljub temu, da se štejem med bolj zmrznjene.
Evo zdaj ste me s temi hlačami malo zrajcal in sem šel iskat ponudbe in sem naletel na eno res ugodno. Menda je letos 30 letnica obstoja firme Deerhunter in dajo 30% popusta. V osnovi so imeli cene večine stvari sicer tako visoke, da tudi s 30% ne morejo prav veliko konkurirati našemu ponudniku - RAZEN pri hlačah. Hlače RUSKY imajo za 125 EUR in če naberem za 200eur robe, pošljejo zastonj!!! Žal drugega kot hlače ne bi nabavil, tako da iščem tu na hitro še kakšnega kandidata za skupno nabavo. Več na ZS.

lisičnik
14. November 2014, 01:20
125€ te z naramnicami?

ravnohrib
14. November 2014, 09:16
125€ te z naramnicami?
Nope, samo določene modele so dali v popust, med drugim "navadne" rusky hlače. Te z naramnicami so cca 200 eur, še par evrov več kot drugje...

ravnohrib
14. November 2014, 12:01
Nope, samo določene modele so dali v popust, med drugim "navadne" rusky hlače. Te z naramnicami so cca 200 eur, še par evrov več kot drugje...

Ponudba zaključena. Hlače že na poti!!! :limona:

22.mag
14. December 2014, 13:10
katero obutev priporočate za mrzle zimske noči-sem bolj zmrzljive sorte predvsem v noge?
malo sem gledal KAMIK in SOREL so še nekako sprejemljiva cena, HARKILA so tudi všečne zadeve ampak cena temu primerna, imate kakšne izkušnje z temi znamkami? so številke večje oz. manjše glede na oznako? pa še to škornji ali gojzerji?
mraz in sneg se bližata......lp

kurare
14. December 2014, 16:55
Če za na prežo potem je tole dobra zadeva. Sicer malce hecno izgleda ampak lahko greš do štanta v gumi škornjih ali gojzarjih potem pa se ali sezuješ in natakneš na noge debele nogavice in te "škorenjčke" ali pa kar preko čevljev obuješ to. Zelo v redu zadeva.

http://www.icebreakerinc.com/bootblanket.php

Ne bi smel biti problem naročiti preko neta.

22.mag
14. December 2014, 17:42
Če za na prežo potem je tole dobra zadeva. Sicer malce hecno izgleda ampak lahko greš do štanta v gumi škornjih ali gojzarjih potem pa se ali sezuješ in natakneš na noge debele nogavice in te "škorenjčke" ali pa kar preko čevljev obuješ to. Zelo v redu zadeva.

http://www.icebreakerinc.com/bootblanket.php

Ne bi smel biti problem naročiti preko neta.
zanimiva zadeva :)

mugo
14. December 2014, 22:09
Imam Kamik Stronghold. Samo za čakanje pozimi, ne moreš teh toplih zadev kombinirati s kakim lazenjem po hribih. Odlično služijo svojemu namenu. Števlke so normalne, ne rabiš kupovat večjih ker tudi kakih debelejših ali dvojnih nogavic ne rabiš. Definitvno škornji, če bodo za čakanje. Jaz imam raje usnje kot gumo, dlje zdrži.

22.mag
14. December 2014, 22:19
Imam Kamik Stronghold. Samo za čakanje pozimi, ne moreš teh toplih zadev kombinirati s kakim lazenjem po hribih. Odlično služijo svojemu namenu. Števlke so normalne, ne rabiš kupovat večjih ker tudi kakih debelejših ali dvojnih nogavic ne rabiš. Definitvno škornji, če bodo za čakanje. Jaz imam raje usnje kot gumo, dlje zdrži.

sem gledal malo po netu pa so po večini razprodani....vrjetno bodo tudi od kakšne druge firme prav tako služili namenu

POLH
15. December 2014, 15:49
Jaz sem dolga leta uporabljal Kamnik škornje (točno kateri model ne vem več). Moram priznat, da so super zadeva (imel sem gumijaste z vložkom, ki ga lahko ven vzameš). Topli, udobni...

Niso pa za kakšno pretirano hojo.

ravnohrib
15. December 2014, 21:22
Tudi sam sem si pred dvema letoma nabavil Kamik. Za čakanje super, ni važno, ali na preži ali na stojišču. Tudi avto vozim v njih :). Krajše vzpone in pohode se čisto solidno dela, za kakšne gorske ture pa res ni. Jaz sem jih šel pred nakupom stestirat in sem vzel dobro številko večje od moje normalne noge. So kar majhne številke pri Kamiku. Model ni pomemben toliko, glej da ima vložek za -40 do -50 st. celzija kategorijo.
Spletna trgovina kjer sem jih nabavil jih še ima, če imaš kakšno nestandardno nogo, so celo ugodne akcije; več na ZS.



sem gledal malo po netu pa so po večini razprodani....vrjetno bodo tudi od kakšne druge firme prav tako služili namenu

22.mag
15. December 2014, 21:44
Tudi sam sem si pred dvema letoma nabavil Kamik. Za čakanje super, ni važno, ali na preži ali na stojišču. Tudi avto vozim v njih :). Krajše vzpone in pohode se čisto solidno dela, za kakšne gorske ture pa res ni. Jaz sem jih šel pred nakupom stestirat in sem vzel dobro številko večje od moje normalne noge. So kar majhne številke pri Kamiku. Model ni pomemben toliko, glej da ima vložek za -40 do -50 st. celzija kategorijo.
Spletna trgovina kjer sem jih nabavil jih še ima, če imaš kakšno nestandardno nogo, so celo ugodne akcije; več na ZS.

prosim pošlji mi link ....seveda je nadstandardna ;)
lp

22.mag
16. December 2014, 16:24
takole oprema za lisičjo jago nabavljena......
deerhunter rusky hlače jakna rokavice podkapa nogavice :limona:
ter kamik alborg gaucho čevlji
sedaj pa počakamo še samo na sneg in mraz pa se začne uživancija :)

Sršen
16. December 2014, 16:30
... sedaj pa počakamo še samo na sneg in mraz pa se začne uživancija :)

Ti kar čaki. :whistle: Enkrat avgusta pa bo menda vreme za to. Kolkr se zadna leta to obrača.:icon_redface:

22.mag
16. December 2014, 16:32
Ti kar čaki. :whistle: Enkrat avgusta pa bo menda vreme za to. Kolkr se zadna leta to obrača.:icon_redface:
že plešemo indijanske plese tako da letos bo prej sneg ;)

lisičnik
16. December 2014, 17:41
Iz tvojih ust v bozja usesa :yea1:

22.mag
25. December 2014, 21:33
Iz tvojih ust v bozja usesa :yea1:
če bo celo noč tako snežilo bomo jutri zvečer že jagali lisice:limona:
pa so se splačale molitve........

lisičnik
26. December 2014, 00:32
Pri nas dezuje...