PDA

View Full Version : Zahteva Za Zakonitost In Odstop



ZR7
18. December 2007, 21:39
9. nov 2006

Na tem forumu uporabljam možnost naše medsebojne komunikacije in predlagam, da z glasovanjem v anketi zberemo svoje glasove in potem v imenu Ekipe zahtevamo v Lovcu objavo sledeče ZAHTEVE:


LOVCI, UPORABNIKI FORUMA-LOV IZ VSE SLOVENIJE ZAHTEVAMO, DA SLOVENSKI LOVCI SLEDIMO PRIPOROČILU ODLOČBE MNZ IN SPELJEMO NAJPREJ OBČNI ZBOR NA KATEREM BOMO SPREJELI NOVA PRAVILA LZS SKLADNO Z ZAKONOM O DIVJADI IN LOVU IN NOVIM ZAKONOM O DRUŠTVIH TER NATO NA DRUGEM OBČNEM ZBORU IZPELJEMO LEGALNE VOLITVE V ORGANE LZS,

OBENEM ZAHTEVAMO:
DA VSE VPLETENE OSEBE V ZAPLETU ODSTOPIJO OD KANDIDATUR ZA DELO V VOLJENIH ORGANIH LZS ZA EN MANDAT!


Svoj glas izrazite z odgovorom na anketo.
ZR7


........ in vendar se vrti!
Mene pa nekaj zanima! Ali ni sedanje vodstvo le začasen organ? Ali ni B. Mahne le predsednik začasnega organa LZS? Če je tako,zakaj nas ima potem za norce in se v Lovca ponosno podpiše pod "predsednik LZS"????

Da mi ne bo zopet kdo očital skrivanja za anonimno anketo, izjavljam, da je Dihur glasoval ZA.

S tem, da bi pri zahtevi morali dodati, da se za nova Pravila zahteva obvezna obravnava v Lovskih družinah in da se sočasno s predlogom Pravil v javno obravnavo posreduje tudi Poslovnik o načinu evidentiranja, kandidiranja in volitev organov LZS. Brez tega dopolnila se praktično zavzemamo za meglo.

Pa brez zamere in lep pozdrav!

Brez debate, ki jo je bilo že preveč glasujem za predlog izjave.

jelen.slavnik

Ha ha Dihur ti imaš pa res v možgančkih na naslovu spomin izredno zmogljiv trdi disk. :D Tudi sam sem glasoval ZA :wink:

Sedaj vas pa ne razumem :? !!? Z zahtevo po odstopu do kandidatur za en mandat vseh vpletenih v zapletu, ponavljate pobudo ZLD Kočevje, ki je bila podana že pred dvema mesecema, pa se ni nič zgodilo, bolje rečeno : psi so lajali, karavana je šla naprej.
Po drugi strani trdno stojite za stališčem sprejetja novih pravil, s čemer se tudi jaz strinjam.
Lovski tovariši, pa ravno to, kolikor sem seznanjen, ekipa na LZS pripravlja, le mir jim moramo dati, da bodo lahko do predvidenega roka (tri mesece) zadevo speljali. Dvoma v to ali bodo po sprejetju novih pravil izpeljane nove volitve v skladu z zakonodajo, najbrž ni. Torej prihranimo zbranost ter energijo, da bomo kvalitetno sodelovali v postopku javne obravnave gradiva novih pravil, ki so v pripravi.
Sam bi zelo rad sodeloval v anketi, vendar menim, da so vprašanja, glede na vsebino pobude ZR7 v tem trenutku že zastarele. Anketa ponuja čisto nekaj drugega, kar bi rad povedal. :oops: :oops:
Menim namreč, da se izrekati o sodbi zakonitosti oz. nezakonitosti delovanja ta trenutek nimam pravice izrekati, saj nisem strokovnjak pravnega področja, to nalogo odstopam strokovnjakom, ki jo po mojih informacijah že opravljajo, le še na rezultate bo treba malo počakati.
Sicer pa menim, da je ekipa LZS resno pristopila k delu in da bo gradivo kvalitetno pripravljeno. Pričakovati, da bodo pravila po godu slehernemu Slovenskemu lovcu, pa je tako in tako neresno. Sem prepričan, da bodo po meri absolutne večine.
Dajmo času čas, le tako lahko upamo na ponovne( če hočete tudi legalne ) volitve organov LZS, ki bodo speljane takoj po sprejetju novih Pravil.


Sedaj vas pa ne razumem :? ...
Dvomim :twisted:


..., ponavljate pobudo ZLD Kočevje, ki je bila podana že pred dvema mesecema,
...

Fantak, predlagam, da pogledaš datum začetnega posta. :twisted:

Kljub temu, da si popolnoma spregledal aktualnost in datum teme, pa tvoj zanimiv post zasluži nekaj replike.

..., ponavljate pobudo ZLD Kočevje, ki je bila podana že pred dvema mesecema, pa se ni nič zgodilo, bolje rečeno : psi so lajali, karavana je šla naprej.
...
Zakaj se pobude ne upoštevajo, kako gredo procedure pri teh rečeh in pri tem vodstvu, je tudi zanimivo, kajne?


...Po drugi strani trdno stojite za stališčem sprejetja novih pravil, s čemer se tudi jaz strinjam. ...
Za to se deklarira celo "vodstvo" LZS. Sedaj ko je v to z odločbo MNZ prisiljeno. Kaj in kako bo ekipa na LZS naredila pa bomo še videli. Predvsem pa kdaj!


...Lovski tovariši, pa ravno to, kolikor sem seznanjen, ekipa na LZS pripravlja, le mir jim moramo dati, da bodo lahko do predvidenega roka (tri mesece) zadevo speljali. ...
In se ne vtikati tja, kjer nas nič ne briga, kajne? :twisted:


... Dvoma v to ali bodo po sprejetju novih pravil izpeljane nove volitve v skladu z zakonodajo, najbrž ni. ...
Po eni strani in po pravici povedano, JE, še vedno je, ker do sedaj ta ekipa na LZS, kot jo poimenuješ še ni naredila nič takega, da bi ji jaz zaupal!
Po drugi strani pa govorice in izkušnje iz preteklosti nakazujejo, da ta "ekipa iz LZS" več truda vlaga v prizadevanja za prilagoditev zakonodaje njihovim namenom in ne priprave Pravil v skladu z zakonodajo. Nekam na narobe svet to vleče, kajne!? K sreči po nekaterih neuradnih informacijah iz preverjenih virov so v političnih krogikh koalicije že naleteli na določen upor. Izgleda da nekateri poslanci bolje vedo kaj je dobro za naravo, divjad in lovstvo, kot ta "ekipa iz LZS".


... Torej prihranimo zbranost ter energijo, da bomo kvalitetno sodelovali v postopku javne obravnave gradiva novih pravil, ki so v pripravi.

Prav zanima me, kdaj bom na mizo kot član UO LD dobil gradivo in možnost sodelovanja v tej javni obravnavi! Greva okoli tega kaj stavit?


... Sam bi zelo rad sodeloval v anketi, vendar menim, da so vprašanja, glede na vsebino pobude ZR7 v tem trenutku že zastarele. ...
No, sedaj si verjetno že sam ugotovil, da je anketa tudi bila postavljena pred časom in za takraten čas! Samo ti si se nanjo šele sedaj oglasil, ko res ni več aktualna v obliki kot je bila zastavljena. Kaj bi v tem trenutku k vprašanju bilo potrebno priložiti, je pa Dihur lepo napisal.



Menim namreč, da se izrekati o sodbi zakonitosti oz. nezakonitosti delovanja ta trenutek nimam pravice izrekati, saj nisem strokovnjak pravnega področja, to nalogo odstopam strokovnjakom, ki jo po mojih informacijah že opravljajo, le še na rezultate bo treba malo počakati.
...
Jaz pa menim, oz. sem prepričan, da je bila odločba MNZ dovolj strokovna, da je jasno pokazala kaj je s pravno strokovnostjo v "ekipi na LZS", kajne!?



...Sicer pa menim, da je ekipa LZS resno pristopila k delu in da bo gradivo kvalitetno pripravljeno. Pričakovati, da bodo pravila po godu slehernemu Slovenskemu lovcu, pa je tako in tako neresno. Sem prepričan, da bodo po meri absolutne večine.

To je pa še veliko vprašanje! Malo neresno je v času, ko se "ekipa na LZS" trudi sebi in svojim pristašem prilagoditi zakonodajo, pričakovati, da bo ta predlog po meri večine, torej vsaj po meri in s sodelovanjem lovskih družin. Če bi imeli tak namen, bi pri tem ta večina, lovske družine tudi imele besedo. Se pa seveda pustim presenetiti. Spet greva lahko kaj stavit!



...Dajmo času čas, le tako lahko upamo na ponovne( če hočete tudi legalne ) volitve organov LZS, ki bodo speljane takoj po sprejetju novih Pravil.
Časa ni! Ga je bilo preveč zapravljenega! Bil pa je že ponujen, tako kot tudi roka sodelovanja. A je bilo vse odbito in zamolčano!
Zato se tvojemu upu lahko le pridružim. Z poudarkom na to, da morajo te volitve biti v skladu z obstoječim lovskim zakonom!

Fantak, se opravičujem, ker sem tvoj post tako razmrcvaril. A se mi zdi škoda, da ti ne bi poskušal dopovedati, česar po mojem ne uvidiš. Iz tvojega pisanja veje preveč želje za dobro lovstva, da bi mi ne bilo mar!

LP in dober pogled ti želim!

Dovolita le kratek medklic. Naj bo to zvenelo še tako bahato, tendenciozno, naduto ali neumno, vam zagotavljam, da sem v stanju iz članov tega foruma sestaviti pet člansko delovno skupino in predlog pravil izdelati v dveh tednih. Niti približno ne bomo rabili treh mesecev. In ob tem bi upoštevati vsa načela zakonitosti, racionalnosti ter tudi interese članstva. Kakšen pa je v resnici večinski interes članstva pa danes ve le dobri gospod Bog in se bo ta lahko pokazal šele v javni obravnavi predloga pravil. Pa ob predpostavki, da bo članstvo pravilno informirano in imelo za javno obravnavo dovolj časa ter, da se potem njihovi pisni predlogi, pripombe in sugestije ne bodo metali v koš ali skrivali kot se je to dogajalo pred dvema letoma.

Dihur, verjameš ali ne, osebno tudi tvojo ponudbo sprejmem, vendar naj bo popolna. Hočem reči od začetka do konca.
Torej, kot prebiram debato, se utegne zgoditi, da na UE ne potrdijo zakonitega zastopnika LZS, tako ponovno ostanemo brez vsega.
Potem bo potrebno sklicati ponovno izredni OZ LZS, katerega sklicatelji so lahko tudi Forumaši ( ob zbrani predvideni podpori članstva) in zakaj ne.!!??
Če smo v to prepričani, potem glave skupaj in pripravljeni počakajmo na priložnost. Pravila bodo pripravljena, gradivo se razdeli po družinah v obravnavo, pripombe se prevetri (lahko tudi vrže v koš) in že glasujemo zanj ali pa proti.
Pa šalo vstran, menim, da ni vse (z izjemo zgolj priprave gradiva) tako enostavno lahko, kot se želi prikazati. Z izhodišči smo lahko hitro skupaj, a ko se pričnemo pogajati o detaljih, je povsem drugo.

Zato se bojim, da bomo spet na začetku (zaradi razmerja moči). :oops: :haka:

Menim, da je v dani situaciji (ponavljam) bolje pustiti času čas, da se vsaj eno zgodbo pripelje do konca, pa naj bo ta srečna ali žalostna.
Nekaj nas bo zagotovo srečnih, vsem pa tako ne bo nikoli pogodu.

Kolega Fantak pozdravljen!
Osnutek pravil se da izdelati v časovnem roku kot sem ga navedel in to brez velikih naporov. Vse ostalo pa je potem predmet demokratične in svobodne javne razprave v lovskih družinah. In šele takrat se začne mukotrpno delo, ko je potrebno uskladiti vse prispele predloge, mnenja, zahteve in želje z objektivno realnimi možnostmi ter veljavno pozitivno zakonodajo. Ta del pa res zahteva nekaj več časa, znanja, umnosti pa tudi spretnosti.
Če bomo tudi tokrat izigrali načela demokratičnosti in postopek sprejema pravil podredili interesom in ciljem lastnim le kakim ozkim skupinam, potem bomo hudo zapacali celotno lovsko organizacijo in se nam bo to še dolgo zelo neprijetno otepalo. Veliko priložnosti, da se presežejo nastala nasprotja in se doseže v organizaciji prepotreben in konstruktiven dialog ter pomiritev, ne bomo več imeli. Ne zapravimo jih torej in popravimo to kar se nam je v bližnji preteklosti zalomilo.