PDA

View Full Version : Društvo ljubiteljev goničev



ZR7
16. December 2007, 19:14
v v v v v

http://www.moj-album.com/slike/364375/1NQRxuZxujgPLIHc.v.jpg

Hubertus
12. December 2008, 12:14
Solzica, me veseli, da sem te pripravil do diskusije. Končno...
Hubertus:
Predsednik kluba goničev:
- sprašujem te ponovno: kaj si kod predsednik društva naredil, da bi društvo zaživelo in začelo delovati v dobrobit vodnikov (ko tako na veliko razpravljaš in blatiš sodnike )

Kaj sem kot predsednik DLGS naredil? Poglejmo:
-najprej podal pobudo za ustanovitev društva in sklical ustanovni zbor
-sestavil statut društva
-oblikoval grafično podobo društva
-registriral društvo UE na svoje stroške
-organiziral skupščino na svoje stroške (prostor, prigrizek)

v nadaljevanju delovanja društva:
-imenoval komisijo za avtohtone goniče, ki ni mignila s kurcem zato sva z enim izmed sodnikov sprožil postopek na biotehnični fakulteti, ki bi nam omogočil pridobiti vsaj vzporedno priznanje naših pasem goničev. Projekt je zamrl zaradi neaktivnosti omenjenega sodnika.
-urejal članstvo v KZS, kjer so nas na veliko ovirali. Na koncu so nam zavrnili statut, ker smo navedli, da bi društvo skrbelo tudi za vzrejo goničev. Večina članov obstoječe vzrejne komisije so bili namreč tudi člani DLGS. Sprejeli bi nas samo če bi se odrekli vzreji kar pomeni, da bi bili za članstvo nezanimivi saj ljudje nimajo namena plačevati dvojnih ali trojnih stroškov (DLGS, vzrejna komisija in LKD posebej)
-organiziral tekmo goničev na divje prašiče, ki je žal zaradi neresnosti hrvaškega soorganizatorja bila najprej preložena potem pa odpovedana zaradi previsokih stroškov, ki bi si jih hrvati zaračunali. Vmes je posegla še slovenska sodniška srenja, ki je imela vpliv vse tja med zamejske lovce, ki so se tekme želeli udeležiti.
-se dogovoril z veterinarji po skoraj vsej Sloveniji, da bi imeli člani društva 20% popust pri veterinarskih storitvah, pri večjih izdatkih (šivanja in zlomi) pa podporo s strani DLGS
-zbiral sponzorska sredstva, ki so še vedno na računu društva in se počasi trošijo za vodenje bančnega računa
-novačil nove člane
-navezoval stike s tujimi sorodnimi društvi
...itd!

Vse to sem dragi moj Solzica, počel na lastne stroške, se vozil s svojim avtomobilom in trošil svoj telefon. In vse sem počel sam, brez tajnika in brez blagajnika (tega sploh nismo izvolili, ker ni bilo kandidata), medtem, ko so si ostali člani UO praskali reprodukcijske organe in se vpisovali na tečaje za sodnike, kjer so seveda modro zamolčali članstvo v društvu, ker bi bili sicer označeni za odpadnike in bi izpita verjetno ne opravili.


- no menim, da pač ni tako kod ti omenjaš, predvsem iz tega vidika, saj kolikor mi je znano ima pač vsako društvo Statut in se je pač treba po njem ravnati in delovati v skladu z njim. Statut si pač napiše vsako društvo v skladu z svojo dejavnostjo - no seveda pa v skladu z Zakonom o društvih.
Statut društva, ki se želi včlaniti v KZS, pregleda statutarna komisija pri KZS, kateri poveljuje g. Jože Rus, kin. sodnik. Zahtevo po izključitvi vzreje iz statuta mi je podal osebno po telefonu.



Hubertus čakamo tvoj odgovor, ki ti ga je postavil Solzica.
Verjamem. Enkrat sem ti ga že podal v obširni obliki, pa si ga verjetno pozabil.


Ne meči sodnike vse v en koš po tvojem smo vsi nestrokovni in sploh vse najslabše kar je v tej kinologiji.
Ne! Po moje oz. tako kot stvari stoje je tako, da ste, hočeš ali nočeš, vsi sodniki in samo sodniki odgovorni za stanje v lovski kinologiji. Zakaj tako sem ti nazorno opisal v temi o priznanju.
V katerem košu tičite pa mi je čisto vseeno. Glavno, da vas v teh dneh ne zebe ali da vas povodenj ne odnese.:icon_wink:


Mar so vsi vodniki dobri vodniki? Hubertus nekaj si tega naziva ravno tako ne zasluži da ne rečem še kaj hujšega, pa zato ne pravim vodniki so taki pa taki kar bi veljalo od prvega do zadnjega.
Kako si smešen!
Gamsar1, sodnik je uradna oseba, ki nosi svojo odgovornost po uradni dolžnosti, vodnik pa se s kinologijo ukvarja ljubiteljsko.



Kar se pa tiče plačevanja in kdo je kaj plačeval pa naj povem, da je hubertus prvo poslal prijavnico za včlanitev v društvo zraven pa še položnico za plačilo članarine, kaj smo imeli od tega razen ene ustanovne seje in izvolitev tebe kot predsednika društva.
Gamsar1, ti ustanovne seje nisi videl od blizu. Bil si pa navzoč na prvi redni skupščini, kjer si bil izvoljen v UO. Si kaj naredil kot član UO?
Plačal si članarino v višini 2.000SIT. Plačilo je bilo prostovoljno, medtem ko mora vodnik in ostali lovci prireditve plačevati obvezno. Opaziš kakšno razliko med tema dvema pojmoma?


Najlažje je opletati z jezikom, težje je kaj narediti.
Res je,.... kar poglej se:icon_lol::icon_wink:


Društvo bi lahko naredilo marsikaj dobrega za vodnike oziroma lovsko kinologijo.
Mogoče res, a v povsem drugačnem okolju! Mogoče čez 50 let, če bo lov z goniči, glede na današnje trende, sploh še obstajal!


A si razmišljal kaj v smeri, da se bi ponovno poskusilo z oživitvijo društva? Mislim da vodniki goničev to še kako potrebujejo.
Skoraj vsak dan, a odkar se mi je 11.7. rodil angelček mi ostane za pse bore malo časa za boj proti mlinom na veter pa še manj.


Hasta la vista!

p.s.: sem kar pogrešal malo akcije:icon_lol:

solzica
12. December 2008, 18:57
No Hubertus bom poskusil tudi jaz par stvari pojasniti z mojega vidika:
"Vse to sem dragi moj Solzica, počel na lastne stroške, se vozil s svojim avtomobilom in trošil svoj telefon. In vse sem počel sam, brez tajnika in brez blagajnika ....."
- katerega davnega leta je to bilo ??? kaj pa od takrat do danes ???
verjetno nisi samo ti imel stroške, ampak mogoče tudi ostali, ki so sodelovali pri tem ustanavljanju tega društva (vsaj kilometrino če ne kaj drugega...)

citat Hubertus:"Statut društva, ki se želi včlaniti v KZS, pregleda statutarna komisija pri KZS, kateri poveljuje g. Jože Rus, kin. sodnik. Zahtevo po izključitvi vzreje iz statuta mi je podal osebno po telefonu."

- no veš kaj vse so meni že razlagali po telefonu ???. Kolikor pa mi je znano je bilo dogovorjeno, da se vzreja izključi iz Statuta vsaj dokler klub ne zaživi in se dokaže z svojo dejavnostjo ???

citat Hubertus:"Ne! Po moje oz. tako kot stvari stoje je tako, da ste, hočeš ali nočeš, vsi sodniki in samo sodniki odgovorni za stanje v lovski kinologiji. Zakaj tako sem ti nazorno opisal v temi o priznanju.
V katerem košu tičite pa mi je čisto vseeno. Glavno, da vas v teh dneh ne zebe ali da vas povodenj ne odnese."

No moje osebno mnenje je pač, da se krepko motiš - predvsem iz tega vodnika, da so pač lovsko kinološki sodniki naredili tudi veliko dobrega za našo lovsko kinologijo. No o košu pa nebi...

citat Hubertus:"Kako si smešen!
Gamsar1, sodnik je uradna oseba, ki nosi svojo odgovornost po uradni dolžnosti, vodnik pa se s kinologijo ukvarja ljubiteljsko."

- no kolikor mi je znano si bil tudi ti na poti, da postaneš kin.sodnik, no žal si verjetno na pol poti omagal, ker si pač doumel, da je verjetno dosti laže kritizirati kod pa nekaj poskušati spremeniti na bolje. no kolikor mi je znano tudi pri nas ni ki.sodnikov, ki bi se ukvarjali profesionalno ???

citat Hubertus:"Skoraj vsak dan, a odkar se mi je 11.7. rodil angelček mi ostane za pse bore malo časa za boj proti mlinom na veter pa še manj."
čestitam, čestitam verjamem in ti želim veliko lepega z angelčkom, boš videl kako hitro bo minil čas ...
vseeno pa vem, da si tudi za pse vzameš čas no pač malo manj...

pozdrav!

capek
12. December 2008, 19:21
Radi se mejmo!

solzica
13. December 2008, 04:00
saj se imamo.

pozdrav

kos
20. February 2009, 07:14
Vsa čast in slava ti Hubertus. Naučil si se živeti in razkril drugo plat medalje. Verjetno te v plemenita dejanja ni nihče silil, bila je tvoja prosta volja v svoji požrtvovalnosti. Svetujem ti, da se organiziraš!

Hubertus
20. February 2009, 10:50
Vsa čast in slava ti Hubertus. Naučil si se živeti in razkril drugo plat medalje. Verjetno te v plemenita dejanja ni nihče silil, bila je tvoja prosta volja v svoji požrtvovalnosti. Svetujem ti, da se organiziraš!
Oprosti, a se mi zdi, da ne razumem popolnoma kaj si hotel s tem povedati. A lahko pojasniš malo to strelo z jasnega?!

kos
20. February 2009, 12:45
Oprosti, a se mi zdi, da ne razumem popolnoma kaj si hotel s tem povedati. A lahko pojasniš malo to strelo z jasnega?!


Nobene strele ne pošiljam k tebi.Vse kar si počel si prostovoljno. Mislim in sodim po navedbah, da si celo podzavestno razvajal svojo ekipo okoli sebe, ki te je pridno izkoriščala. Zato ti hočem reči, da si organiziraj sistem vodenja te ekipe, ne moreš biti kot predsednik metla za vse.