PDA

View Full Version : Terierji



ZR7
15. December 2007, 19:48
v v v v v

Zivjo!

Zanima me kako je kaj s terrierji v lovski smeri? Jih veliko lovcev uporablja ali zaradi njihove trmavosti niso kaj prida zaželjeni?
Vem, da so Sloveniji zelo razširjeni lovski terrjeri, kako pa je kaj z drugimi?


Sploh me zanima kako je kaj s foxi, so kakšna delovna legla v sloveniji oz. jih vi kot lovci kaj videvate v lovskih rokah( v tujini, kakor sem bral naj bi bili zelo razširjeni).

V prihodnosti nameravam kupiti kradkodalkega foxa(dobil ga bom iz vrhunskega delovnega lega iz nemcije). Z njim nameravam opraviti PNZ in se mogoce v prihodnosti spustiti v lovse vode.

LP, hvala za odgovor!

V naši LD ima en član dva Jack Russel terierja in ju uporablja za lov. In sicer kot goniča, pa jamari tudi v času lisičje gonje. Eden mu lepo prinaša tudi race iz Save.

Ali sta Russla sledoglasna?

Lastnik pravi, da sta. Sam jih še nisem videl gonit, ker jih ne vozi na pogone.
Po ostrini pa ne zaostajata za nemškimi terierji.

No danes bosta rusla (ali vsaj starejša psička) imela priložnost pokazat, če sta hujša od ene NLT, ki je odlična jamarka. Za kaj gre: S kolegom in omenjeno NLT sva jamrila in je po 10 min prišel iz luknje ogromen lisjak, se pred luknjo obrnil in se namenil nazaj vanjo. Moj strel iz razdalje 10m ga je le malo postrigel. Nato sta imela s terierko še pol ure veselja v luknji, ven pa ga ni več dobila. Sedaj gre pa kolega z Ruslom probat (če ne bo lisjak prej ven popihal). Bom poročal, kakšen bo rezultat.

Lisjak
16. February 2008, 00:36
Ali bi mi lahko kdo posredoval pravilnik o PNZ-ju za terierje? Ker namreč te zadeve ne morem in ne morem dobit.
Hvala

Urška
12. August 2008, 16:01
To zanima tudi mene, saj poleg trenutnega psa, s katerim delam športno klasiko, načrtujem tudi nakup terrierja, s katerim bi se želela udeležiti tudi šolanja za namen, za katerega so bili ti psi ustvarjeni, ker sem velik pristaš ohranjanja delovnih značilnosti vseh pasem.

zoe
21. August 2008, 23:22
Pozdravljeni,

zanima me, če kdo ve za kakšno leglo kratkodlakih foksterierjev v Sloveniji ali okoliških državah.

Hvala in lep pozdrav

detel
5. October 2008, 21:40
Prijatelj bi spomladi kupil nemškega terierja. A mogoče kdo ve kdo vzreja KRATKODLAKE ?

Bor
6. October 2008, 21:46
Kratkodlaki nem. terierji uradno ne obstajajo, se pa najde v veliko leglih kakšen z zelo kratko dlako.

Boris

detel
7. October 2008, 08:32
Dobro veš kaj sem mislil, nisi mi pa odgovoril na vprašanje. Tudi kompletno leglo se najde ktd, če "delamo" v tej smeri.

Jagermaister
7. October 2008, 23:02
Ponavadi se ne dela v "tisti" smeri, ampak v nasprotni...
Idealno bi bilo: krajša dlaka in izrazita brada. Pa se to dvoje le redko poklopi.

Jagermaister
7. October 2008, 23:37
Terier je deloven pes z izrazitim lovskim nagonom.
Črt, ki je tudi krvosledec, je po 6 urah od strela izsledil ranjenega lisjaka, čeprav ni bilo znakov, da je zadet. Lisjak se je pred njim zatekel v luknjo, ki jo je izdolbla voda, s čimer pa je pridobil le par minut.

1679
Neprijazno "delovno" okolje

1680
Po bitki ni bil ravno za na razstavo...

detel
8. October 2008, 07:26
V naši LD imamo 7 letnega terierja, ki je sicer po standardu prevelik, vendar odličen na krvi za vso divjad. Je pokazač. Goni glasno.

Veper
8. October 2008, 15:10
Bor prav potiho in previdno te sprašujem kje se da dobiti uradni podatek,da kratkodlaki nemški lovski terjerji ne obstajajo uradno:icon_confused:Jaz imam namreč drugačne podatke in menda bodo ljudje ki take pse ocenjujejo na mednarodni ravni že vedeli se mi zdi.:icon_wink:No vsi pa smo zmotljivi in nilkoli ne veš zagotovo kam pes..................

Jagermaister
8. October 2008, 16:35
Kolikor jaz vem, ni uradne delitve na kratkodlake in dolgodlake. Dlaka je resasta, je pa lahko različno dolga. Nisem še zasledil, da bi imel kakšen prekratko, zg. dolžina za odlično oceno pa je do 4 cm. In tudi nisem še videl, da bi bili v kakšnem leglu samo kratkodlaki ali samo dolgodlaki (je pa seveda mogoče), večinoma imaš vse variante od - do.

Bor
8. October 2008, 20:22
Veper, tisto kar je napisal Jagermaister drži. Različna dolžina dlake pa prihaja iz parjenja med psi daljše in krjaše dlake. Včasih sta obstajali res dve vrsti dlake. Danes je zaželena trda priležna resa z bradico.
Vedno pa dopuščam možnost, da se je kaj spremenilo in, da tega nisem zasledil.

Boris

detel
8. October 2008, 21:23
4 cm se mi zdi veliko. To je že dolgodlak. Da tudi take sem že videl, čeprav jih je malo. Pred leti je en lovc vzrejal v sosednji LD izrazito ktd. Še bradice niso imeli. Bili so dobri psi, odlični v gonji.....
Veper, žal nimaš prav.

deteljica
9. October 2008, 15:40
izpis iz originalnega standarda:
FCI-Standard Nr.103 / 20.1.1998/ D

HAARKLEID :
Beschaffenheit des Haares : Schlichtes, dichtes, hartes Rauhhaar oder derbes Glatthaar.
__________________________________________________ ______________
primer lepega prespektivnega legla,ki je bilo glatkodlako (objava iz DJT Club)

Züchter:
Anja Andrä, Bachstr. 63, 71336 Waiblingen-Bittenfeld
Tel: 07146 / 43119, E-Mail: vua.andrae@t-online.de

Zwingername:
vom Zipfelbach Wurftag: 24.07.08
Zwinger-Nr:
3475 Anzahl:
Rüden/Hündinnen:
7 1
Vater: Sepp von der Dachsschlucht Zuchtbuch-Nr: 62192
Mutter: Anja vom Zipfelbach Zuchtbuch-Nr: 59862
Zuchterwartungs-werte der Welpen:
Disposition LL 93
Größe 101
Nase 114
Spur-laut 111
Härte/Passion 114
Wasser-freude 107
Auftritts-
wahrscheinlichkeit LL 0,0021


Text:
Vater: ZP 163 P., 1. Pr., GP 275 P., 2. Pr.; NB/, sg / sg, SH 37 cm, Glatthaar. Mutter: ZP 168 P., 1. Pr., Dr. Lackner-GP 299 P., 2. Pr.; S/, NB, Nat.Schweis (:), sg / v, SH 38 cm, knappes Rauhaar mit Bart. Eltern arbeitsfreudige, führige u. ruhige Gebrauchshunde mit gutem Orientierungssinn. Sie werden bei allen Jagdarten erfolgreich eingesetzt u. jagen mit klarem Jagdverstand. Die Hündin zeigt eine hervorragende Arbeit auf der Rotfährte. Keine "Fernaufklärer". Welpen wachsen im familiären Umfeld auf u. werden jagdlich-sozial geprägt.
__________________________________________________ _______________
Primer enega od mnogih priporočanih plemenjaka z gladko dlako in brez brade (na splošno imam vtis, da balkan brade bolj ceni od matične domovine :icon_wink:) :

Name des Rüden: Dino vom Hopfengarten

ZB-Nr./DGStB-Nr.: 62651 / 2979
Vater: Vitus vom Dachsgschleif

Mutter: Bena von der Kellnau
Eigentümer: Jürgen Vollmer
Sonnenleite 20
96120 Bischberg
Tel: 09503 / 4919

Zuchtwerte: P-Wert LL
Disposition LL Schulterhöhe Nase Spurlaut Härte / Passion Wasserfreude
92 96 124 108 114 104 0,0320
ZP 1. Pr. 168 P.; Dr. Lackner-GP Sieger 2007 in Österreich 1. Pr. (282 v. 288 P.), CACIT, Bringselverweiser; Formwert v, Haarwert v, SH 36, BU 48; NB/.
Mutter 2002 auf Usedom mit 312 P., sowie Halbschwester 2005 in Schöntal mit 316 P. Gewinner der Int. Dr. Lackner-GP.

LP

HRAST
9. October 2008, 20:22
Sam se s to pasmo ukvarjam in jo preučujem že več kot 30 let.Veliko razočaranj je bilo in tudi veliko sreče in lovskega zadovoljstva.Največ pa sem naredil zase in za moje lovsko zadovoljstvo,ko sem ugotovil,da se psa ne kupuje za prvim plotom,ampak od rejcev,ki pse šolajo in izšolajo.Samo dobra linija je v tem uspešna.Ko pa sem začel zahajat na tekme v tujino,in ugotovil,da nimamo v večini,nič slabših psov kot denimo Nemci,sem se odločil tudi za vzrejo teh prikupnih malih lovskih pomočnikov.
Kar se pa dlake tiče,je enoten standard,in ni dolgodlakih in kratkodlakih,so pa z ali brez bradice,oboji enako cenjeni in dobri lovski pomočniki.
Trenutno je leglo staro 4 tedne,druga paritev,preizkušeno dobra,od psice,in psa preizkušena v delu.Psi narastejo do 37cm,psice do 36 cm.Za pogledat,enaki kot jajce jajcu.
Moti pa me,da v Sloveniji ni vodnikov,ki bi se ukvarjali z šolanjem te pasme.Na letošnjo VUP,je bilo prijavljenih samo DVA VODNIKA:V tujini,pa se moraš prijavit,vsaj dva meseca prej,ker drugače te odbijejo,zaradi preveč prijav.In tam je tudi ta mali velikan,veliko bolj cenjen,kot pri nas,ker je bolj vsestranski kot druge pasmein zaradi tega veliko bolj uporaben.
Omenim naj še,da je letos v avgustu mednarodna zveza za NLT(nemški lovski terier) sprejela KLPJ,sekcija nemški lovski terijer v svojo organizacijo,za kar je bilo potrebno ogromno dela in dokazovanj.Sedaj bomo enakovredno tekmovali na njihovih prireditvah in z svojimi psi sodelovali na njihovih prireditvah in v vzreji,kar nam sedaj ni bilo dovoljeno.
Pravilniki o delu se pa dobijo na klubu,tam se lahko tudi včlani,vsak ki ga zanima to področje,in dobi ustrezno gradivo,pravilnike o delu,zunanjosti in prireditvah,ki jih prireja klub.
Naslov:
KLPJ
Župančičeva 9
1000 Ljubljana

Veper
9. October 2008, 22:37
Kaj pa resasti terjerji??

HRAST
10. October 2008, 03:00
Zaradi narave dela,pes mora imeti nemški terier mora imeti gladko,priležno,resavo in gosto dlako.Bradica pa po standardu ni obvezna.Seveda pes,ki nima bradice,daje videz kratkodlakavosti,kar pa ni.Fantje,ki debatirate o tej pasmi,da si ogledate,VP,vsako leto ga prireja KLPJ,in tam se lahko seznanite z pasmo.

deteljica
10. October 2008, 08:24
Ko pa sem začel zahajat na tekme v tujino,in ugotovil,da nimamo v večini,nič slabših psov kot denimo Nemci, sem se odločil tudi za vzrejo teh prikupnih malih lovskih pomočnikov......
Kar se pa dlake tiče, je enoten standard,in ni dolgodlakih in kratkodlakih,so pa z ali brez bradice,oboji enako cenjeni in dobri lovski pomočniki.
........ Moti pa me,da v Sloveniji ni vodnikov,ki bi se ukvarjali z šolanjem te pasme....... Omenim naj še,da je letos v avgustu mednarodna zveza za NLT(nemški lovski terier) sprejela KLPJ,sekcija nemški lovski terijer v svojo organizacijo,za kar je bilo potrebno ogromno dela in dokazovanj.

Pozdravljen Hrast!


Sem navdušena na dejstvom,da je Slovenija končno sprejeta v članstvo v mednarodno zvezo.

Poplnoma se strinjam, da Slovenija ima dobre pse :icon_smile:- v mojem sporočilu sem povzela nemške citate zgolj iz razloga, ker slovenskih na spletu ni:icon_confused:. Poleg tega mi je izjemno všeč nemški način podjanja podatkov o psih in predvidenih statističnih lastnosti legla.

Glede šolanja pa je bolj bogo pri vseh pasmah lovskih psov:icon_neutral:. Nekaj se organizirano učinkovito trudi le klub ljubiteljev ptičarjev. Pa še tu sem bila npr. letos prijavljena na njihove priprave za VUP in so propadle zaradi premajhnega števila prijavljenih :icon_cry:- pri tem, da bi zadoščalo 5 psov katerekoli pasme iz vse Slovenije.
Če pa je človek popolnoma prepuščen samemu sebi in je pri tem samo ena prireditev na leto, (ki včasih komu tudi terminsko ni izvedljiva) še posamezni intuziasti izgubljajo veselje.

Glede odlakanosti pa še eno opažanje- zgolj opazovalca, ne kot nekega poznavalca pasme :icon_exclaim:- švicarsko- nemško- avstrijsko območje bolj kot dlako na gobcu ceni dobro odlakanost trebuha in splošno kvaliteto dlake, ki zagotovo ščiti psa pri delu. Glede bolj prileženih ( "gladkih") ali bolj resastih tipov dlak nimajo posebnega odnosa, dokler zagotavljajo kvaliteto. Mene je recimo presenetilo, da večina nima nekih izdelanih stališč, kdaj je dlaka še prav dolga in kdaj predolga- so pa mnogi mnenja, da ni za odlično dlaka, ki je "trim bedurftig"= potrebna trimanja.

Tako "na oko" je splošen vtis, da imajo predvsem avstrijci precej "gladkodlakih psov" morda zato se mi tudi zdi, da od slovenske vzreje je več gladkih na koroškem koncu :icon_wink:) in da npr v Srbiji in BiH ljubijo malo bolj kosmate- predvsem pa bradate.

S tem v zvezi pa imam tudi vprašanje za Hrast ali drugega poznavalca:
Ali je ta ljubezen do brade v "bivši jugi" odraz lokalnega estetskega okusa, ali posledica dejstva, da so tam priljubljene tekme pod zemljo?
Ali brada v kakršnem koli smislu ščiti sa pri delu pod zemljo oz mu ga kakorkoli olajša ?

kuglaabc
10. October 2008, 11:30
Hrast ima vsekakor prav.

Do pred nekaj let so imeli pri nas vodilni pri teh stvareh idejo, da je edina dovoljena za vzrejo ,, resasta dlaka z bradico,, Ko pa so oziroma smo pogledali tudi čez sosedovo ograjo so ugotovili, da so v Evropi celo bolj zaželjeni gladkodlaki terierji in jih je tudi več. Ne govori pa se o kratkodlakih in resastih ampak o ,, gladkodlakih,, in ,, resastih,,. Treba je namreč ločevati med popolnoma kratko,
,, plišasto,, ali če hočete ,, mišjo,, dlako in gladko a priležno in čvrsto reso, pa četudi brez bradico, poraščena naj bi bila notranja stran stegen in trebušček. Kot omenja Hrast standard govori o dveh dlakah. Ne drži pa dejstvo, da se ne morejo v enem leglu skotiti mladiči, ki so vsi gladkodlaki ali vsi resasti. Legla so lahko mešana ali pa vsa enake dlake.Ni namreč bistveno ali parite oba ali le enega resastega oziroma gladka starša. Tukaj pretirano ,, pametovanje,, ne zdrži. V tujini dobi pa tudi že mladiček ob izdaji rodovnika vpis ali je resaste ali gladke dlake.
Citiram standard :
Odstavek 11.Dlaka je :
- SCHLICHTES, DICHTES, HARTES RAUHHAR DESBER GLATTHAAR
( priležna, gosta, trda resa, groba gladka dlaka ).

Pa še za Deteljico :
menim,da je forum slovenski in naj bi se tudi pisalo v našem jeziku, ne glede na to, da pišemo o pasmi z nemškim poreklom. Če pa že prepisujemo z njihove int. strani poskrbimo vsaj za korekten prevod.
Ampak naj kljub temu napišem nekaj o podatkih, ki jih je Deteljica napisala : priporočenega plamenjaka in njegovega vzreditelja in vodnika ( Dino von Hopfengarten ) tudi osebno poznam. Pes je resnično gladke dlake a to dejstva, da je vrhunsko šolan pes sploh ne spremeni. Saj smo lovci in vzrejamo pse za določen namen in to je lov. Tako naj ima uporabnost vsekakor prednost pred zunanjostjo. Sam bi namreč prav lahko ,, jagal,, tudi s psom, ki bi bil prav dobro ocenjen a bi imel vsaj pol kvalitet omenjenega plemenjaka. Vedeti moramo, da je lovski terier vzrejen kot vsestransko uporaben pes za lov in ne za cirkus, kar nekateri zmotno mislijo. In razprave in polemike o dlaki so po mojem mnenju odveč, da je pes le uporaben, pa čeprav brez ene noge.
To, da Balkan še vedno prisega na brado pa je dejstvo. Vsake oči imajo svojega malarja. Ampak brada ali ne brada, pes, ki ima tako dolgo dlako, da ga je potrebno trimati je zelo naporen za uporabo. Raje vse drugo samo ,, povštra,, ne !!! Pa tudi a nismo govorili o nekih cm ?
Največji vzreditelj NLT v Evropi je iz Francije in vzredi cca. 120 mladičev letno, in sicer približno polovico resastih in polovico gladkodlakih.Francozi namreč tudi prisegajo na resaste z bradico. Ne branijo se niti gladkih, samo, da so uspešni v delu, predvsem da imajo maksimalno ostrost. Do sedaj sem se z njim srečeval pri nas in po tekmah v Evropi, drugo leto pa če bo sreča mila vrnem obisk v Franciji. Zanimivo bi bilo namreč videti kako posluje psarna z 70 Lovskimi terierji, lastnim loviščem in lastno oboro za zajce za preizkušanje sledoglasnosti.
lp

deteljica
10. October 2008, 15:26
To, da Balkan še vedno prisega na brado pa je dejstvo. Vsake oči imajo svojega malarja. ..........

...... Do sedaj sem se z njim srečeval pri nas in po tekmah v Evropi, drugo leto pa če bo sreča mila vrnem obisk v Franciji. Zanimivo bi bilo namreč videti kako posluje psarna z 70 Lovskimi terierji, lastnim loviščem in lastno oboro za zajce za preizkušanje sledoglasnosti.
lp

Vau- to bo res zanimivo videti! Zelenim od foušije :icon_redface:. Upam, da bo kakšno poročilo z veliko slikami in kakšnim video posnetkom :icon_biggrin:

Glede brade pa- torej misliš, da gre le za estetsko komponento, ki nima nobenega "praktičnega efekta"?
Vprašam, ker pri šnavcerjih so npr v opisih zgodovine navajali, da naj bi brki in brada ščitili gobec pred ugrizi glodalcev, pa sem pomislila, če morda nekateri ljubitelji jamarjenja v močno odlakani glavi vidijo (ali pa si domišljajo :icon_wink:) kakšno prednost za delo pod zemljo- bodisi kot zaščito pred zemljo ali kot da zmede plenilca v smislu griza v vitalni del gobca ?

HRAST
10. October 2008, 18:35
hej kuklaabc,v vsem se strinjam s tabo,samo tisto o treh nogah je pa rees lovska!

Jagermaister
10. October 2008, 20:51
Glede brade pa- torej misliš, da gre le za estetsko komponento, ki nima nobenega "praktičnega efekta"?
Vprašam, ker pri šnavcerjih so npr v opisih zgodovine navajali, da naj bi brki in brada ščitili gobec pred ugrizi glodalcev, pa sem pomislila, če morda nekateri ljubitelji jamarjenja v močno odlakani glavi vidijo (ali pa si domišljajo :icon_wink:) kakšno prednost za delo pod zemljo- bodisi kot zaščito pred zemljo ali kot da zmede plenilca v smislu griza v vitalni del gobca ? Imel sem kar nekaj terierjev, vsi so imeli dokaj kratko dlako, od brade pa različno košato: nekateri le nakazano, kakšen sploh ne, sedanji pa ima zelo košato (sem ga že objavil pri slikah psov).
Nakazana bradica je le modni dodatek, medtem ko košata res nekoliko ščiti pred ugrizi. To v toliko, ker npr. lisica začuti, da ima že nekaj v gobcu, pa ugrizne le v dlako. Sicer pa ima lisica tako dolge in ostre podočnike, da jim tistih nekaj kocin več ne pomeni ovire.
Moram reči, da mi dolgodlaki sploh niso všeč, prej kratkodlaki, medtem ko bradico pa cenim. Mogoče je to stereotip, vendar mi šele bradat terierček da očutek, da je to res tisti pravi vražiček.

detel
10. October 2008, 21:10
Zaradi narave dela,pes mora imeti nemški terier mora imeti gladko,priležno,resavo in gosto dlako.Bradica pa po standardu ni obvezna.Seveda pes,ki nima bradice,daje videz kratkodlakavosti,kar pa ni.Fantje,ki debatirate o tej pasmi,da si ogledate,VP,vsako leto ga prireja KLPJ,in tam se lahko seznanite z pasmo.

Kako moraš reči, da mora imeti resavo in gosto dlako. Tudi ktd so. A ga nisi še videl ? Kaj je lepše, je pa stvar okusa.

HRAST
11. October 2008, 06:23
Dlaka JE RAZLIČNE DOLŽINE,vendar mora bit priležna resa!

detel
11. October 2008, 21:38
Ni nujno, da je resa. Lahko je samo kratka in ravna, kot npr. pri poentru.

HRAST
12. October 2008, 09:47
Terier-beseda izhaja iz latinščine terra-zemlja.Torej ime pove,da se terijerji uporabljajo za delo pod zemljo,nad zemljo in v vodi.Psi III.pasemske skupine se uporabljajo za to delo,in najboljši in car med njimi je vsekakor nemški terier,ker edini zmore vse,kar se od njih zahteva.Torej dlaka mora biti taka,da ga ščiti pred mrazom,poškodbami(pa ne pred zobmi zveri,ampak grmovja idr.)in ki ne zahteva gdove kako velike nege.
Če pa kdo želi,poentra,pa naj ga ima,samo pod zemljo bo malo težje delal,pa tudi grmovje mu ne diši,koliko ga poznam.Je pač gospod,ki v širokem polju obdeluje travnate in poljske površine.
Terijer pa zmore to in še vse ostalo!

detel
12. October 2008, 21:20
Hrast, žal ne razumeš nič.

Jagermaister
13. October 2008, 06:05
Detel! Terier ima lahko kratko in ravno dlako. Toda še vedno mora biti resasta; se pravi trda in močna, brez podlanke (kakor žima). Nikoli pa mehka.

kuglaabc
13. October 2008, 08:40
Hojla, da ne boste še kako novo vrsto dlake izumili, Detel poglej si standard za DJT oz. NLT. Vse kar je v tem okviru je sprejemljivo, vsak sam pa ima pač sliko izgleda terierčka v glavi in bog ne daj da od tega odstopa. Dobro da ste samo za računalniki saj bi se v nasprotnem še skav......
Deteljica, ja bo lepo, verjemi.
Za objavo bo pa bolj malo, te po desetletjih dela prijatelji in kolegi naučijo, da si drugje bolj cenjen in spoštovan, tako pač je, žal. Samo sam se s tem ne obremenjujem. Kakšno malenkost uporabim, preveč pa ne. Zakaj že so Galilea poslali na grmado ...
Tudi oglašam se bolj malo, samo, ko pa kaka stvatr res zbode pa še kaj odgovorim.
Lep pozdrav vsem skupaj.

deteljica
13. October 2008, 11:27
Deteljica, ja bo lepo, verjemi.
Za objavo bo pa bolj malo, te po desetletjih dela prijatelji in kolegi naučijo, da si drugje bolj cenjen in spoštovan, tako pač je, žal.......



Sej nedvomno verjamem :icon_smile:.
In Francozi so itak en poseben narod v kinološkem smislu.
Ne filozofirajo kaj dosti in si ne dajo pameti solit od raznoraznih "krovnih organizacij ", in njihovi psi so pri vseh pasmah nekako "prvobitni" al kako bi človek to opisal ?
Tako, da vsekakor bo to posebno in enkratno doživetje.
Škoda, da ne bo poročila- se priporočam za kakšen "kafe" al pa PM :icon_wink:, če bo vsaj to možno.......
sej se mi zdi, da še ne poznava osebno- torej ne sodim med prijatelje in kolege in imam lahko nekaj upanja :icon_confused:

Hubertus
17. October 2008, 15:05
Ste videli našo Deteljico? S svojo nemško terierko se je uvrstila v ekipo, ki bo nastopala na svetovnem prvenstvu v agilitiju.

Zaželimo ji čim višje uvrstitve!!!

Jagermaister
18. October 2008, 13:12
Če se ne motim, je ta psička Črtova sestra.

deteljica
20. October 2008, 08:24
Ste videli našo Deteljico? S svojo nemško terierko se je uvrstila v ekipo, ki bo nastopala na svetovnem prvenstvu v agilitiju.

Zaželimo ji čim višje uvrstitve!!!

Hubertus, hvala za lepe želje!.
Upam samo, da te ne bodo izključili, ker na forumu omenjaš nelovske zadeve :icon_wink:

Drugače smo pa bili z ekipo na SP na Finskem , v kateri je Fita tekla najbolje od slovenskih psov (oba teka brez napake) četrti med skoraj 30 ekipami s celega sveta.
Kar pa lahko na hitro povem lovskega v povezavi s tem dogodkom (da ohranim status forumaša še kakšen teden :icon_confused: ) je, da smo se nazaj grede peljali v avionu z veliko skupino slovenskih lovcev, ki so bili na Finskem na lovu na lose :icon_smile:.
Lovsko- kinološke aktivnosti so bile pri nama sicer to leto bolj na "stand by", zaradi množice (uspešnih) treningov tudi v drugih športno-kinoloških disciplinah.

V glavnem od mojih trenutno štrih psov različnih pasem je NLT najbolj simpatičen, zabaven, vsestranski, trpežen, neuničljiv, učinkovit, preprost za delo in posedovanje.
Enako navdušuje familijo kot vso sosesko, šolo, vrtec, klub in sploh vse, ki pridejo z njo v stik.

Breza
20. October 2008, 10:47
Drugače smo pa bili z ekipo na SP na Finskem , v kateri je Fita tekla najbolje od slovenskih psov (oba teka brez napake) četrti med skoraj 30 ekipami s celega sveta.

Ooooooooo, komplimenti! :icon_biggrin:




V glavnem od mojih trenutno štrih psov različnih pasem je NLT najbolj simpatičen, zabaven, vsestranski, trpežen, neuničljiv, učinkovit, preprost za delo in posedovanje.
Enako navdušuje familijo kot vso sosesko, šolo, vrtec, klub in sploh vse, ki pridejo z njo v stik.

Jasno, lovski psi so zakon! :icon_wink:

Jagermaister
28. October 2008, 20:17
V nedeljo sem se vračal iz pogona mimo stojišč. Moj terier je v družbi posavca capljal pred mano, ko je zaznal neko sled in jo za njo ucvrl navzdol po pobočju. Tam je krožil in štrikal sem ter tja, ter občasno zalajal. Bil sem prepričan, da išče lisico in kmalu je dva štanta naprej počilo.
Ko sem kasneje prišel tja, sem videl ustreljenega lepega lisjaka. Starejšega lovca sem vprašal, če mu ga je prignal pes. "Nobenega psa ni bilo," je rekel. Pol se je pa le spomnil: "En majhen črn psiček je pa res pritekel za njim".
Je morda pričakoval, da bo za lisjakom prišel volčjak? Kar naj bi mu šel lisjaka vzet, pa bi si za vse življenje zapomnil, da je to TERIER, in ne "kar en majhen črn psiček".

lunj
28. October 2008, 21:54
Tako je, naši vrli solovci imajo mačehovski odnos do kinologije, ves trud, ki ga vodnik vloži v svojega psa ni vreden nič. Če na brakadi ni uspeha imamo pač zanič pse, če ranjene divjad ni najdena, imamo zanič krvosledce.:icon_cry::icon_cry:

detel
7. November 2008, 22:13
V zadnji št. Lovca sem bral členek o tekmi terierjev na Avstrijskem. A mogoče kdo ve kje stanuje lastnik psice g. Slemenšek Mirko, ali pa telefonsko št. Hvala za odgovor.


Lp

Buši
7. November 2008, 22:54
Slemenškov mail sem ti poslal na ZS.

kuglaabc
8. November 2008, 16:46
detel, močno upam, da ti bo kaj več povedal, ker pač ni vse tako kot piše!

zober
9. June 2009, 00:30
http://www.youtube.com/watch?v=30ojQWPg4iA&feature=rec-HM-fresh+div

rikec
13. February 2010, 11:32
detel, močno upam, da ti bo kaj več povedal, ker pač ni vse tako kot piše!

No z detajli, ki so neresnični, na plano..., da vidimo, kaj ni bilo resnično napisano...:icon_twisted:

Kolovski
22. April 2010, 08:19
KO ni jage, pa sadimo jabuka:

http://www.youtube.com/watch?v=aKKG1PHEONM

ben1
26. April 2010, 15:04
Dej še k men prid kašnga posadit k maš dober stroj za kopat :sign13:

BojanD
14. May 2010, 21:31
http://www.aqua-vita.si/psi/Dinozavr_Fita.jpg

http://www.aqua-vita.si/psi/Dinozavr_Fita2.jpg

http://www.aqua-vita.si/psi/Dinozavr_Fita3.jpg
Naša neustrašna nemška lovka terierka Fita Nebeška na lovu na dinozavre
Slikano maja meseca letos v Arboretumu Volčji potok. Foto: Bojan Dolenc

jež
11. July 2010, 11:00
Pa ga imamo novega člana, jeeeeeee!:icon_smile:

deteljica
7. September 2010, 20:58
Fita pričakuje mladičke, zato smo prenehali s skakanjem. Tako imamo čas za lovskim podobne aktivnosti. Posnetek treninga izvlačenja:

http://www.youtube.com/watch?v=55DYzrJRInc

Breza
8. September 2010, 20:17
Tako imamo čas za lovskim podobne aktivnosti. Posnetek treninga izvlačenja:

http://www.youtube.com/watch?v=55DYzrJRInc

Fitka izvlači čisto pravo pravcato zaresno lisico!! http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/a025.gif

Bravo, Fitka! :limona:

jež
9. September 2010, 12:37
Deteljica, dobro si jo "natempirala", svaka čast!

deteljica
11. September 2010, 20:09
hvala, hvala :icon_smile:,
tole pa je posnetek prinašnja iz vode. Ni bil ravno "propisni" trening, še ovratnice nisem snela. U bistvu sva snemali od kolegice psičko pasme Nova scotia duck tooling retriver, ki trenir aza tekmo prinašalcev, pa sem potem še Fiti mal metala in je posnela:

http://www.youtube.com/watch?v=suIRz0uZqwE

Bassa
30. November 2010, 08:02
V Lovcu sem bral o Parson Russell terierjih pa me malo več zanima o njih, ker sem si vedno želel terierja in bi mogoče pa ta bil pravi zame! A ima kdo kaj več izkušenj okrog te pasme, kakšen je za lov, a obstaja kako dobro leglo v Sloveniji.... Zanima me predvsem kratkodlaki in ne resast.

kamy
30. November 2010, 08:40
Imamo vzrejo Parson Russell terierjev, vendar se ne ukvarjamo z lovom, ampak z pasjimi športi, predvsem agilityjem. Je pa oče našega prejšnjega legla bil aktiven lovec(žal je prejšnji teden preminil zaradi t.i. aujeszky virusa, ki ga prenašajo divje svinje). Ker so lastniki aktivni lovci, si lahko več o lovskih parsonih in njihovem delu prebereš na njihovi strani:

xxxxx

lp, Metka

deteljica
30. November 2010, 08:55
Jaz lahko povem kakšen je parson za lov.
Dobri so za gonjo, in odlični za jamarjenje , če pričakuješ, da pes izganja, ne pa da se spopade. Tudi ne izvlačijo. večinoma so tisti ,ki z njimi jamarijo navdušeni nad sistemom dela.
Vsi so obsedeni z vodo ( beri ekstremno vodoljubni). Odločno šarijo in tudi v vodi glasno gonijo. Ni pa zagotovo,da prinesejo iz vode, velika verjetnost pa ,da prišlepajo do brega.
Za krvno sled so podobni kot nemški terierji- se pravi učinkovito iščejo, ne pričakuj pa podiranja na koncu.
Če primerjaš z NLT ji,ki so pri nas splošno zanani so parsoni hitrejši, okretnejši , vztrajnost je enaka, glasnost prav tako ni pa ostrine v smislu ugriza. Od zdravstvenih problemov se pojavlajo alergije kar se pri NLT jih ne (predvsem povsem beli so delikatni).
Vzreja je zelo neizenačena. Pri razstavnih linijah je prevelik rizik za nakup za delo, zato j enujno poznati oba starša ali vzeti iz delovne vzreje.

deteljica
30. November 2010, 09:01
Aja pa še gluhi so večkrat, zato zahtevaj rezultate testiranja sluha.

kamy
30. November 2010, 09:15
hvala Deteljica za prvi komentar:icon_wink:


Aja pa še gluhi so večkrat, zato zahtevaj rezultate testiranja sluha.

BAER-test (Brainstem Auditory – Evoked Response) -elektronsko preverjanje sluha je v Avstriji in Nemčiji obvezn (naredi se lahko po petem tednu starosti mladiča), pri nas žal ne, čeprav je v vzrejnem pravilniku napisano, da bi se moral narediti pri parsonih z večino bele barve(kar imajo itak vsi :icon_wink:), vendar žal tega še vedno ne upoštevajo.., tako, da če se odločiš za nakup le zahtevaj ta test.

lunca
30. November 2010, 12:56
Kolikor jaz vem,je bil v zadnjih letih tudi pri nas vsakokrat organiziran.Pač na žalost samo enkrat na leto,ampak je še to boljše kot nič.
Tjaša

kamy
30. November 2010, 15:25
Če greš testirat odraslega psa, tudi Dunaj in Zagreb nista tako daleč, za testiranje mladičev je veterinarka iz Dunaja pripravljena priti na dom oz. potestirat samo eno leglo :icon_wink:

Vidim, da je zbrisan link od avstrijskih vzrediteljev(se opravičujem za reklamo), je pa upam, da dovoljeno objaviti nekaj slik parsonskega lova:

http://cid-168a2b338c2ac989.photos.live.com/browse.aspx/earth%20work%202010

in

http://cid-168a2b338c2ac989.photos.live.com/browse.aspx/hunting%202009-2010

detel
1. December 2010, 08:35
Glede na te informacije bo marsikdo raje kupil kakšno drugo pasmo. Ta test sluha bi znal biti zelo drag, še posebno , če ti pridejo domov. Gluhost zaznamo tudi sami, že pri mladiču.

kamy
1. December 2010, 09:48
Glede na te informacije bo marsikdo raje kupil kakšno drugo pasmo. Ta test sluha bi znal biti zelo drag, še posebno , če ti pridejo domov. Gluhost zaznamo tudi sami, že pri mladiču.


Glede na te informacije bo marsikdo raje kupil kakšno drugo pasmo. Ta test sluha bi znal biti zelo drag, še posebno , če ti pridejo domov. Gluhost zaznamo tudi sami, že pri mladiču.

Odgovoren vzreditelj mladiče pred oddajo testira, tako, da bodočega lastnika psa to nič ne stane, pa še psa dobi takega, ki sliši ;).
Sicer pa je cena testa nekje 60€, kar se meni ne zdi tako pretirano, glede na to, da te toliko stane, če psa pelješ na razstavo(brez ostalih stroškov kot so prevoz, hrana itd.)

Gluhosti se ne da zaznati brez testa, če te zanima malo poguglaj, je ogromno razloženega o BAER-u....

Sicer so pa v tujini npr. Avstriji in Nemčiji že ugotovili vrednost in sposobnost parsonov za lov, saj se njihova količina za namen lova vedno bolj veča.

Ne mislim biti pametna, ker po pravici povedano se mi ne sanja kaj dosti o lovu, so mi pa povedali, da jih cenijo prav zaradi tega, da kljub odličnemu nagonu uporabljajo tudi pamet.

detel
1. December 2010, 10:29
Če se kuža ne odziva na klic ali druge zvoke je bolj ali manj gluh. Tudi to je test-domači. Problemi nastanejo, ko ti da zdrava psica gluhe mladiče. Ni mi jasno ali ja ta napaka vezana na gen za belo barvo kot pri mačkah ali ja nastala kot posledica incesta (parjenja v sorodstvu) pri nastajanju pasme. Vsekakor zelo nadležna zadeva.

Hubertus
1. December 2010, 11:22
Če greš testirat odraslega psa, tudi Dunaj in Zagreb nista tako daleč, ....

Kaj se hecaš??? Za slovensko lovsko kinologijo je daleč že sosednja vas!!! Da o 60eur za nek test niti ne govorimo...:icon_twisted:

lunca
1. December 2010, 11:37
Hm,detel,mladič se lahko odziva na glas,pa se vseeno ugotovi,da je npr.gluh samo na eno uho.Ampak v takem primeru tudi ni primeren za vzrejo ali delo v lovišču.
Kolikor sem jaz seznanjena je gluhost povezana z belo barvo.Najbrž pa je nekaj tudi na genskem materialu,ker v preteklosti tega niso testirali.Izločanje starega genskega materiala pa običajno dolgo traja.
Hubertus,se strinjam,da je za slovensko lovsko kinologijo zdravstveno stanje lovskih psov "poslednja rupa na sviralu",samo bo potrebno sčasoma tudi na tem področju kaj naresti.
Tjaša

Kolovski
1. December 2010, 11:56
Ampak v takem primeru tudi ni primeren za vzrejo ali delo v lovišču.

Tjaša


Zakaj bi bil pa neprimeren za delo v lovišču, če bi bil na eno uho gluh? Potemtakem tudi psi z ribjim očesom niso primerni za lov?

kamy
1. December 2010, 12:08
Če se kuža ne odziva na klic ali druge zvoke je bolj ali manj gluh. Tudi to je test-domači. Problemi nastanejo, ko ti da zdrava psica gluhe mladiče. Ni mi jasno ali ja ta napaka vezana na gen za belo barvo kot pri mačkah ali ja nastala kot posledica incesta (parjenja v sorodstvu) pri nastajanju pasme. Vsekakor zelo nadležna zadeva.

Ekola na kratko o gluhosti, ki nima veze z incestom:
http://www.prt-amromeka.si/main.php?module=podrocje&id=20&item=24


Pes, če je gluh je gluh ponavadi le na eno uho(zelo redka je obojestranska gluhost) in to brez testa ne moreš ugotoviti, razen, če si mogoče vedeževalec :icon_lol:, imamo eno tako doma in edina razlika od ostalih je ta, da sliši samo tisto, kar ji je všeč :icon_wink:




Kaj se hecaš??? Za slovensko lovsko kinologijo je daleč že sosednja vas!!! Da o 60eur za nek test niti ne govorimo...

ja to smo mi slovenceljni in psi so itak baje "potrošni materijal" :(,...predvidevam, da večina lovi le na domačih loviščih, ker tudi, če se pelješ nekam 60€ zelo hitro "odide" :icon_biggrin:

lunca
2. December 2010, 07:28
Tudi pes z ribjim očesom ni primeren za delo v lovišču,če ima iz telesne ocene negativno oceno.Razen,če so mu dali vsaj zadostno.:icon_lol:
Tjaša

Perun
2. December 2010, 07:41
Kaj je to "ribje oko" pri psu. Pri foto objektivih mi je znano, pri psu pa :icon_confused:????

detel
2. December 2010, 08:58
Ribje ali po domače "prašičje" :icon_lol:. Pri severnih pasmah je to normalno, pri drugih nezaželeno. Zlasti pri križancih s temi pasmami lahko pride do enostranskega ribjega očesa.

Perun
2. December 2010, 09:18
Ribje ali po domače "prašičje" :icon_lol:. Pri severnih pasmah je to normalno, pri drugih nezaželeno. ...
In kako to izgleda? Psa kaj moti, je samo estetska oz. izvenstandardna napaka?

Kolovski
2. December 2010, 09:20
Tudi pes z ribjim očesom ni primeren za delo v lovišču,če ima iz telesne ocene negativno oceno.Razen,če so mu dali vsaj zadostno.:icon_lol:
Tjaša

Ali je potrebno za delo v lovišču narediti telesno oceno? Kot vem ne.
Potreben je samo PNZ oz. ustrezna preizkušnja....

detel
2. December 2010, 09:57
Lunca, na ga lomit.

Psa to nič ne moti. Moti le lastnika. Tak pes ni za vzrejo, je pa za lov, ko opravi PNZ :icon_wink:.

Veper
2. December 2010, 10:10
Detel da pa pes lahko pristopi k PNZju mora biti pozitivno telesno ocenjen.

detel
2. December 2010, 10:15
Očitno ni povsod enako. Je pa ta poteza značilno "slovenska", namreč, da pes z neg. telesno oceno ne sme loviti. Koliko desetletij smo za Evropo...... ?

main757
2. December 2010, 10:39
Detel da pa pes lahko pristopi k PNZju mora biti pozitivno telesno ocenjen.

Tako je pri terierjih?

detel
2. December 2010, 10:52
No, po našem bi morali Francozi, Španci in Italijani izločiti iz lova na tisoče lovsko uporabnih psov in sprejeti našo kinologijo, ker je zelo napredna.

detel
2. December 2010, 10:55
Kaj je to "ribje oko" pri psu. Pri foto objektivih mi je znano, pri psu pa :icon_confused:????

Tu gre za barvo šarenice, ki je zelo svetla, modrikasta ali zelenkasta.

Breza
2. December 2010, 10:57
Za večino PNZ-jev ni potrebna predhodna telesna ocena. Le-to (samovoljno) določajo nekateri LKD-ji, saj tako zagotovijo udeležbo na spomladanskih ocenjevanjih zunanjosti. Je pa treba prav pogledat pravilnik, ki se lahko od pasme do pasme tudi razlikuje. Kako je pri terierjih ne vem, saj pravilnikov žal ni objavljenih na uradni spletni strani KLPJ (ali pa samo jaz ne najdem... :icon_redface:).

Breza
2. December 2010, 11:06
Tu gre za barvo šarenice, ki je zelo svetla, modrikasta ali zelenkasta.

Nekako takole :icon_arrow: KLIK! (http://farm4.static.flickr.com/3173/3519189242_563cb9772f.jpg)

Kolovski
2. December 2010, 11:13
Breza, daj to debato malo pomoderiraj ter ustvari novo temo za te ribje očesa in uporabnost psov.

Da ne bomo preveč smetili teme...

Hubertus
2. December 2010, 11:41
Detel da pa pes lahko pristopi k PNZju mora biti pozitivno telesno ocenjen.

Zakaj že...?? Mislim, po katerem pravilniku. In kakšen smisel bi to imelo če bi bilo res?


Tako je pri terierjih?

Ne Main, tako je pri slovenceljnih...k so pametni ku strela!


Za večino PNZ-jev ni potrebna predhodna telesna ocena. Le-to (samovoljno) določajo nekateri LKD-ji, saj tako zagotovijo udeležbo na spomladanskih ocenjevanjih zunanjosti.

Le sekaj, sekaj smrekico
za Brezino grmadico...
:icon_lol:

Le kaj bo na to rekel Angel varuh slovenske kinologije:icon_lol::icon_twisted:

Breza
2. December 2010, 12:36
Breza, daj to debato malo pomoderiraj ter ustvari novo temo za te ribje očesa in uporabnost psov.

Da ne bomo preveč smetili teme...

Tule je tema o terierjih na splošno (in ne o posamezni pasmi), ter z njimi povezanih genetskih značilnostih, morebitnih odstopanjih od standardov, uporabnosti, zdravju, specifikah...pa tudi o njihovih preizkušnjah, pregledih, razstavah, vzreji in podobno.

Morda bi bilo sčasoma smiselno odpret teme čisto konkretno po posameznih pasmah... Odločitev o tem je tudi na tvorcih in piscih tematike! :icon_wink:

ben1
5. February 2011, 11:06
V bližni prihodnosti si bom kupil psa Jack Russell terier ali Parson Russell terier-ja, zanima pa me koliko je v sloveniji vzrediteljev te pasme iz lovskih vrst.
Kdo od članov foruma ki ima tega psa?

deteljica
5. February 2011, 20:02
jacki so izjemno redki , parsonov je kar nekaj, se pa dobro pozanimaj glede lovske uporabnosti, saj nimajo PNZ .

deteljica
22. February 2011, 14:13
spremembe in dopolnitve standarda za parson terrierje

http://www.fci.be/uploaded_files/339g03-en.doc

Kolovski
13. March 2011, 19:44
Po kopanju :icon_lol:

rikec
8. April 2011, 09:49
V Sloveniji je ustanovljena nova psarna Nemških lovskih terierjev. Obiščite spletno stran...

http://www.nltfriezach.si/

Lep pozdrav

tinko balinko
24. January 2012, 21:48
Pozna mogoce kdo kakšno dobro psarno v tujini.Namen imam v slovenijo pripeljati psičko in psa.Nemčija,Avstrija,Hrvaska,Srbija.....Seveda delavnih starsev,predvsem za delo na divje prašiče.
Če ima kdo izkusnje prosim z besedo na dan in za kaksen link....:icon_smile:

alojz1
24. January 2012, 21:58
Terier za lov divjih prašičev ima kratko življensko dobo.

jagerboss
25. January 2012, 07:16
Kar vem jaz je edina pasma, ki je dejansko nastala izključno za lod vidjega prašiča je italijanska pasma maremanskega goniča-segugio maremmano!
Morda bi bilo dobro izprobat, sicer pa sem pristaš istrskih goničev.

http://www.youtube.com/watch?v=yldAsasDfP4&feature=related

rikec
25. January 2012, 10:04
Terier za lov divjih prašičev ima kratko življensko dobo.

Ni rečeno... Mislim, da ima terier krajšo življenjsko dobo, če se ga uporablja za jamarjenja kot za lov na divje prašiče.

Maxl
25. January 2012, 13:38
Pozna mogoce kdo kakšno dobro psarno v tujini.Namen imam v slovenijo pripeljati psičko in psa.Nemčija,Avstrija,Hrvaska,Srbija.....Seveda delavnih starsev,predvsem za delo na divje prašiče.
Če ima kdo izkusnje prosim z besedo na dan in za kaksen link....:icon_smile:

Zgoraj omenjena psarna od Mirkota Slemenška je trenutno psarna, katera ima odlične pse. Ti jo priporočam, ker vedi, da v tujini boš prej dobil kakšen krš, kot dobrega psa.

rws
25. January 2012, 13:43
Naš Bor od vse divjadi najraje goni divje prašiče, ima pa hvala bogu rešpekt do njih, ker je, ko je bil star 4 mesece, mel bližnje srečanje s svinjo. Od začetka je prašiče gonil tudi uro pa pol, zdej pa tam do pov ure. Na divjem prašiču je izdelal tudi prvo naravno krvno sled, dolgo cca 2km, seveda v spremstvu naše starejše terierke, ki ima tudi opravljeno preizkušnjo po KS.
Z umetno sledjo se z njim nisem dosti ukvarjal, pred tekmo smo mu položili 3 sledi, po tej tekmi dela samo še na naravni sledi, že pri manj kot 3letih je zelo siguren, rad bi ga samo še malo upočasnil na sledi.
Drugače ga uporabljam za vse vrste lova, razen za jamarjenje, ker mi ga je enostavno škoda, da bi slučajno ostal v luknji.
Mogoče je s terierjem res več dela, kot s kako drugo " kao poslušnejšo pasmo", sam če ti je delo s psom v veselje, je to najmanjši problem:) 90% lovcev se pa itak ne zaveda, kako vsestranski pes je n.l. terier.

tinko balinko
25. January 2012, 14:29
Ja problem je seveda za nadalno vzrejo,saj je v sloveniji ze bolj "bogo" dobri psi so ze v zlahti,tisti ki pa niso pa je bolj tak tak vseskupaj.Z zgoraj omenjeno povezavo,se tudi osebno poznava tako da nebom komentiral.Ubistvu terierja ne zamenjam za nic na svetu,imeli smo doma tudi brandl brake uglavnem poden od podna od 10psov je mogoce eden da lahko reces to pa je lovski pes.So pa bili vsi vrhunski na krvni sledi.Osebno imam dokaj visoka merila,in ker mi je poginil terier in ker je psicka izginila neznano kam"sumim da so mi jo ukradli" sem se nekako odlocil da psa in psicko pripeljem iz tujine seveda iz dobrega legla.
Zato pa tudi sprasujem ce mogoce kdo pozna dobro psarno iz tujine.

fibl
6. February 2013, 10:02
V prihodnosti nameravam kupiti NLT(ne še to leto ampak nasledno leto) in bi si rad letos spomladi ogledal kakšno leglo. In me zanima če kdo ve za kakšno leglo? Če veste mi sporočite pod zasebna sporočila!

POLH
12. March 2013, 09:25
Posledice srečanja kolegove terierke z jazbecem pri lovu lisic. Šlo pa z luknje v katerih si niti v sanjah ne bi mislil, da je lahko notri jazbec (nobenih znakov prisotnosti).

Je pa poseg pri veterinarju super prenesla in je sedaj čisto ok. Jamarila pa po besedah vodnika verjetno ne bo več.

mugo
12. March 2013, 09:45
Jamarila pa po besedah vodnika verjetno ne bo več.

Vprašanje, če ga bo vprašala za dovoljenje. :icon_lol:

detel
12. March 2013, 12:38
Nekdaj je bilo v modi jamarjenje na jazbeca. Terierji (daveži) so bili redno razmesarjeni in ko so prišli k sebi po par tednih je bila zopet akcija. K sreči tega lova ni več.

Tine
12. March 2013, 13:31
Samo, da je s psico vse OK. Je pa prijateljev jazbečar pred par leti moral zaradi jazbeca tudi k veterinarju. Ja niso lahke jamarske...

jež
12. March 2013, 15:55
Polh, kaj je bilo s čeljustjo? A je zlomljena ali samo raztrgana?

alojz1
12. March 2013, 16:10
V prihodnosti nameravam kupiti NLT

Na tečaju sem opazoval Pearson terierja. Navdušil me je z inteligenco, učljivostjo in ubogljivostjo. Oster vendar nič pretepaški. Vem, da ima vodnik veliko pri tem. Ampak ta mi je zagotovil, da ga je kupil ravno zaradi teh lastnosti.
Skratka, pes za cel dan in vso družino. Tudi, če ni lova.

hunterxxxl
12. March 2013, 16:45
Parson je razred zase :icon_wink:

POLH
12. March 2013, 20:37
Polh, kaj je bilo s čeljustjo? A je zlomljena ali samo raztrgana?

Nič zlomljenega. Samo utrgano ven, skoraj od ustnice do ustnice. Sem bil zraven pri veterinarju - šival sigurno uro in pol.

jež
12. March 2013, 21:01
Nič zlomljenega. Samo utrgano ven, skoraj od ustnice do ustnice. Sem bil zraven pri veterinarju - šival sigurno uro in pol.

Ahhh, mala malica.
Izgubil je "nedolžnost". Želim mu jamarsko dobrodošlico :yea1:.

Koliko je star pes in kolikokrat je že bil v naravnem rovu (v kontaktu)?

Kolovski
13. March 2013, 07:22
Ahhh, mala malica.
Izgubil je "nedolžnost". Želim mu jamarsko dobrodošlico :yea1:.

Koliko je star pes in kolikokrat je že bil v naravnem rovu (v kontaktu)?

Hehe, tut jest mislim da je psica prvič naletela na jazbca. Precej velika verjetnost je, da bo sedaj jazbece pustila na miru. Malo manj hudo izkušnjo je imela moja psica... sedaj samo laja pred luknjo, ko je jazbec noter.

Zavedati se moramo da so terierji vzgojeni za tako delo, tako da so kakšne praske in poškodbe del lova. Ko se bo naučila, kako je treba zagrabit, umaknit in prigonit ven, bo teh poškodb manj.

POLH
13. March 2013, 07:29
Psica je stara 4 leta. Je pa že bila v kontaktu z jazbecem, samo se nič ne spremeni. Vodnik je zagrižen lisičar, ki že celo lovsko kariero vodi nemške lovske terierje. Za to psico pravi, da se ne zna umaknat oz. pazit pred jazbecem, pa tudi pred lisicami ne. Samo pri lisicah ponavadi ni takšnih hudih poškodb.

Pri jamarjenju, ko je nastala ta poškodba se bil zraven in zanimivo je, da ko je prišla vmes ven iz lukenj in smo videli kakšna je, smo jo komaj prestregli. Je hotela na vsak način nazaj.

Zato nekaj postov nazaj, njegova izjava, da ne bo več jamaril s to psico.

jež
13. March 2013, 08:17
Psica je stara 4 leta. Je pa že bila v kontaktu z jazbecem, samo se nič ne spremeni. Vodnik je zagrižen lisičar, ki že celo lovsko kariero vodi nemške lovske terierje. Za to psico pravi, da se ne zna umaknat oz. pazit pred jazbecem, pa tudi pred lisicami ne. Samo pri lisicah ponavadi ni takšnih hudih poškodb.

Pri jamarjenju, ko je nastala ta poškodba se bil zraven in zanimivo je, da ko je prišla vmes ven iz lukenj in smo videli kakšna je, smo jo komaj prestregli. Je hotela na vsak način nazaj.

Zato nekaj postov nazaj, njegova izjava, da ne bo več jamaril s to psico.


Ja, po eni strani je zanimivo (če temu lahko tako rečemo), po drugi pa nič novega :yawn:.
Tazarešen jamar, s premalo izkušnjami na jazbeca (predvsem v mladosti).
Deja vu.
Velika verjetnost je, da je bila v luknji mama jazbica, ki je brezkompromisno ukrepala, da ne bi bili ogroženi njeni "štruklji".
Še veliko sreče in uspehov v lovu jima želim.!

rikec
25. August 2013, 12:38
Živjo!

Kolega, ki ni član tega foruma, me je zaprosil, da bi objavil tole na našem forumu. Želi prodati Nemško lovsko terierko. Stara je 8 let. Psička je zelo pridna in delovna. Telesno in v delu je ocenjena z odlično oceno. Opravljeno ima tudi preizkušnjo po krvnem sledu. Priložena je tudi slika. Cena po dogovoru.
Vsi zainteresirani me lahko kontaktirajte na ZS.

Jagermaister
25. August 2013, 17:36
Psička na sliki je Onda von Obermayerhofen.
Se je Mario odločil, da jo proda?

rikec
26. August 2013, 07:36
Ja prodaja jo. Bi jo vzel jaz, pa nimam več prostora doma :icon_cry:

MLikar
23. October 2013, 07:42
Srčnost te pasme je pokazala tudi Jona, ki po treh dneh ujetništva v podzemni jami ni hotela zapustiti plena:
http://www.forum-lov.org/lovska-literatura/1361-jonina-jama

rws
3. December 2013, 18:32
Če bo vse šlo kot mora, bo v kratkem Bor dobil potomce! :limona:
http://s8.mojalbum.com/1511738_1511740_21312555/lov/21312555.jpg

cak
18. December 2013, 15:54
Vprašanje za naše kinologe. Zakaj airdele terier v Sloveniji ni priznan kot lovski pes, drugje po svetu pa z njim lovijo in ga priznavajo kot vsestranskega lovskega psa (od dela na d. prašiče, do vodnega dela in lova poljske divjadi, do dela po krvni sledi itd.).

RemicN
19. December 2013, 12:03
Verjetno so NLT-ji boljši ;)
Airedale terrier bi lahko delal delni PNZ (brez rova očitno) in potem bi lahko jagal z njim.

LP N

cak
19. December 2013, 19:55
ne gre, ker v naši ljubi državi ni priznan kot lovski pes

Rusevec
19. December 2013, 21:03
kaj pa fci
če ga fci priznava kod lovskega psa, potem slo nima kaj nasprotovati /če se zahteva delovni izpit za vzrejo/, nato pa pridemo do tega, da nekdo bo želel vzrejati brez tega preizkusa. Je pa verjetno problem, ker ga imajo predvsem nelovci.

rws
16. January 2014, 13:00
:OK: Ni blo potrebno dosti truda, samo reku sm mu:" Pa daj Bor, sam slikam te, pol jih pa lahk poješ!":icon_wink:
http://s8.mojalbum.com/1511738_1511740_21413712/lov/21413712.jpg

Kolovski
16. January 2014, 13:16
Tudi tu ni bilo potrebno veliko truda:icon_wink: :

rws
16. January 2014, 13:25
Pr nas je blo bol težavno, je bla psica 3 dni pr njemu, da jima je uspelo:icon_wink:..ni važno, 7kom jih je!

Kolovski
16. January 2014, 13:32
Terierko sem peljal parit 12 dan po začetku gonitve, po petih minutah sta se sprijela in bila sprijeta 20min. Tko da zdej čakamo biggrin

Prepeličar serec
17. January 2014, 09:45
Če sta bila 20 min sprijeta bo sigurno breja. Loviš z njo tudi divje prešiče in jamariš?

Kolovski
17. January 2014, 10:14
Divje prašiče ja, jih lepo goni. Jamaril s to psico še nisem - bom pa (ampak zdej ne, ker je potencialno breja biggrin ). Sej zato pa so terjerji ane? :icon_twisted:
Prejšnja psica je bila mojstrica za jamarjenje - tale je pa mojstrica za vodno delo in prinašanje.

Prepeličar serec
17. January 2014, 18:22
imam terierja, opravil sem z njim preikušnjo v vodnem delu in KS, imam tudi žimavca, za vodno in poljsko delo. S terierjrm tudi jamarim in lovim divje prešiče, je zelo oster. Tega plemenjaka ne poznam, je to parjenje izven Slovenije?

Kolovski
24. January 2014, 08:20
Tega plemenjaka ne poznam, je to parjenje izven Slovenije?

V mojem primeru gre za parjenje v Avstriji. Za parjenje v Avstriji je potrebno imeti psa testiranega za primarno luksacijo leče. V Sloveniji se na žalost pojavljajo terierji, ki po določenem času postanejo slepi - posledica parjenja s psom/psico, ki ima pozitivnen gen za PLL. Samec je Wotan von Obermayerhofen.

rws
13. February 2014, 13:01
Na voljo sta še 2 mladička(psici)stari 2 meseca, ki so bili danes čipirani in tetovirani:icon_wink:, repe imajo kopirane, tako da za neke hude razstave menda ne bodo, verjamem pa da bodo delovni psi, če bojo vsaj malo po starših...

RWS, prijatelju objavi oglas pod male oglase!
Tu ni mesta za to.
Lahko pa z nekaj več slikovnega gradiva in nekaj odstavki besedila pripraviš tudi reklamni članek in se zmenimo za objavo na kinološkem delu portala.

LP, admin

rws
14. February 2014, 21:01
Včeraj je bil spoznavni žur, Azra in Bor(njen oča!). Od začetka je bilo precej napeto, nisem bil prepričan, a je Bor navdušen ali ljubosumen, pa zgleda da je šlo bolj za navdušenje.

13825

No danes smo pa že na polno aportirali(in to pri starosti 2 meseca in 2 dni!)
13826

brina
14. February 2014, 22:29
RWS želim vama z očetom veliko lepih in uspešnih trenutkov z njo.Bighand

mprimoz
14. February 2014, 23:14
RWS, veliko lepih skupnih trenutkov in obilo uplenjene divjadi pred njo.:OK:

rws
15. February 2014, 12:43
Hvala obema, enako želim tudi vama!Danes je z mano gledala hokej, streloplaha tut ne bo;))

rws
24. February 2014, 15:02
13865

mprimoz
24. February 2014, 23:11
Lepa postavca.:icon_wink:

RemicN
26. February 2014, 20:41
Todi pri nas bodo okrepitve :)

13875

rws
27. February 2014, 09:26
Lepo, za prihodnost terierjev se ni za bat;) Od koga si ga dobil?

RemicN
2. March 2014, 21:32
Iz psarne Nebeška.

Kolovski
3. March 2014, 07:57
Evo, terierske okrepitve (4je psi in 2 psički):

Leupold
3. March 2014, 08:25
Repke boš kopiral?

Kolovski
3. March 2014, 08:47
Ne... bojo boljši plavalci :icon_wink:

mprimoz
3. March 2014, 08:57
Kolovski, čestitke za naraščaj malih zverinic.:OK:

detel
3. March 2014, 09:42
Čestitke. Ni ga lepšega psa kot je mladi terierček... Motijo pa me dolgi repi .

mahrenberg
3. March 2014, 17:17
Lepi zgledajo, sam repi jih bojo uničli :icon_confused:

alojz1
3. March 2014, 17:36
Če bodo za lov, repke kupiraj. Kasneje bo drago.

detel
3. March 2014, 19:32
... pa "volčji" prst na zadnji nogi, če ga kateri ima, kasneje bo drago .

zajec
3. March 2014, 21:06
Ne vem kaj vas motijo celi repi.To da morajo biti kratki je v vaših glavah.
Tudi moj ima cel rep, pa zaradi njega še nisem imel kakih problemov ali pa videl težav,pa tudi jamarim z njem.

alojz1
3. March 2014, 21:20
Tisti živahni, ki so veliko v trnju in goščavi imajo večkrat rane na koncu repa. Se težko pozdravijo, če so pogosto na lovu. Tudi bavarcu ga je bilo že treba amputirati. Niso španjelom, ptičarjem in še nekaterim brez potrebe repe kupirali. Za tiste hišne je pa vseeno.
In pri nas je to dopustno. Le veterinar mora opraviti.

pidog
3. March 2014, 21:51
Po stotih letih so nekateri pojedli vso znanje sveta ... res škoda, da vas stari niso poznali; ti neumneži ti, tako daleč od naravnih psov, da o jamarjenju niso imeli pojma sploh ne bi...

PS
So kupirali zaradi BOB-ičev in podobnosti na naravne pse:icon_wink::icon_wink: ....samo naprej ne pravt, da kakšnemu vrlemu lovskemu kinologu ne pride na uhoBighand
Živeli nepohabljeni psiBighand ... mogoče se vprašajo kdaj in pogledajo vsaj čez plot:icon_wink:

Leupold
3. March 2014, 22:26
Tisti živahni, ki so veliko v trnju in goščavi imajo večkrat rane na koncu repa. Se težko pozdravijo, če so pogosto na lovu. Tudi bavarcu ga je bilo že treba amputirati. Niso španjelom, ptičarjem in še nekaterim brez potrebe repe kupirali. Za tiste hišne je pa vseeno.
In pri nas je to dopustno. Le veterinar mora opraviti.

Jaz sem pa slišal, da se letos kupiranje ne da več opraviti in tudi veterinarji nočejo več kupirati repe. Ve kdo več o tem?

alojz1
3. March 2014, 22:43
Tako kot sem napisal. Če je delovni pes, ki ima lahko poškodbe repa je dovoljeno. Mi nobeni vižli nismo kupirali ker je šla večina v nelovske roke. Pa tudi kratkodlaki se trnja izogibajo. Prepeličar je pa imel kljub kupiranem repu vedno oskubljenega. Ne predstavljam si pa žimavca v trnovem lovišču z dolgim repom.
Za terierja mi pa ni znano. Bomo pa še videli.

pidog
3. March 2014, 22:44
Prav si slišal. Če hočeš kupiranega boš moral pač počakati, da se psu poškoduje po naravni poti...ali pa sploh ne seveda. Šele nato boš lahko "aputiral" rep. Lahko pa psa skopiš ali pa stereliziraš...če nočeš problemov z njimbiggrin
Živeli lovski kinologi v vrhu; eminenca...bajebiggrin

Seveda pa nikomur ne oporekam "naravnih" repov, ki krasijo naravne pse ..... aha, bolečina je problem, ali nepohabljanje, ali naravni psi... ma kdo razume vse to počlovečenje.
Pristaši naravnih pso, sedaj lahko strunite vrste in začnete kaj bolj plemenitega ..... recimo "nekupiranje" mladih judov in muslimanov.
...vas prežvečijo in izpljunejo v najbližje smeti:icon_wink:...da da, tako daleč smo prišli z nadživalmi:hooray:

Kaj pa luknjanje ušes kravam itd in rezanje rogov; res, da ne boli, zgledajo pa nearavno:icon_confused:biggrin

pidog
3. March 2014, 22:51
Seveda pa vsem obilo užitkov z malimi vragci .... veliko uspeha in sreče pri oddaji. Naj pridejo v prave roke!

rws
3. March 2014, 23:15
Naša Azra oz celo leglo imajo kupirane repe, je pa to opravil veterinar(z lokalno narkozo, nato zašito, da je res estetsko in brez bolečinbiggrin).

Kolovski
4. March 2014, 08:37
Moji bojo kar s celimi repi. Dejansko, ste sploh kdaj gledali terierja na lovu? Itak skoz rep na gor nosi, tko da so poškodbe precej redke. Pa še za vodno delo je boljše, če ima rep.

Lojz, tudi moja punca ima vižlo(samca) in je z njim prejagala celo jesen in zimo ( tereni od Gorenjske, barja, Bele krajine, Hrvaške...). Pes nima kupiranega repa - pa se na repu ni nič poznalo. Problem je bil edino okoli oči, ko z glavo prodira skozi grmovje, je imel malo rdečice.

Tko da tole s kupiranimi repi je, bolj kot ne, fama...

detel
4. March 2014, 09:12
Vsi psi si ne poškodujejo repov na lovu. Eni si pa odpirajo rane vsakič, ko greš na lov in to je šele muka za psa...

detel
4. March 2014, 09:13
Naša Azra oz celo leglo imajo kupirane repe, je pa to opravil veterinar(z lokalno narkozo, nato zašito, da je res estetsko in brez bolečinbiggrin).
V prvih dneh ne rabiš ne narkoze ne šivanja .

detel
4. March 2014, 09:15
Ne vem kaj vas motijo celi repi.To da morajo biti kratki je v vaših glavah.
Tudi moj ima cel rep, pa zaradi njega še nisem imel kakih problemov ali pa videl težav,pa tudi jamarim z njem.

Ko ga bo prijela za rep ranjena lisica ali jazbec bo imel probleme .

rws
4. March 2014, 09:58
V prvih dneh ne rabiš ne narkoze ne šivanja .
Vem, ker so terierji pri naši hiši dlje časa kot jaz:icon_wink:
Veterinar pač to strokovno opravi.

alojz1
4. March 2014, 10:37
Če so terierji dlje pri hiši kot ti potem vprašaj očeta zakaj je on tako dolgo "nestrokovno" repke krajšal.
Po zakonu, RWS, po zakonu jih morajo veterinarji. Tako kot tetoviranje. Dva dni star pes sploh ne rabi lokalne. Nima razvitega živčevja. Samo še čakam, da bodo porodnišnice za pse in 7 dnevna oskrba z odstranjevanjem slednikov zraven.

detel
4. March 2014, 10:40
Prepovedani so naslednji posegi:

- krajšanje repov psom, razen če je poseg po strokovnem mnenju veterinarja v korist živali in ga opravi veterinar, 9. čl. Zakona o zaščiti živali, UL 23/2013.

Leupold
4. March 2014, 14:46
Prepovedani so naslednji posegi:

- krajšanje repov psom, razen če je poseg po strokovnem mnenju veterinarja v korist živali in ga opravi veterinar, 9. čl. Zakona o zaščiti živali, UL 23/2013.

Kaj pa pomeni: "...v korist živali..."?

Sem govoril že z kar nekaj veterinarji in pravijo, da nobeden več ne sme kupirati repov ne glede na to, ali je pes za razstave ali za lov.

Me res zanima kako si to tolmačite drugi...

alojz1
4. March 2014, 15:12
Naši pravilniki so namerno dvoumno napisani. Tako je vsem prav.
Jaz imam za take drugo vprašanje (zgolj retorično). Kaj se zgodi, če nekdo sam repke kupira pri mladičih?
Enako je z tetoviranjem.

patriot
4. March 2014, 17:23
Tako, sedaj pa spet naredimo diskusijo iz tega.....
Moje osebno mnenje "vsake oči imajo svojega malarja", ali "brez tožnika ni sodnika"...
lp in dober pogled!

rws
4. March 2014, 18:35
Kdo te bo tožil in zakaj, saj si dal rep krajšat v dobro psa:) Meni osebno se terier z dolgim repom ne dopade. Enako mi ni všeč Doberman s povešenimi ušesi in dolgim repom.

detel
4. March 2014, 19:01
Naši pravilniki so namerno dvoumno napisani. Tako je vsem prav.
Jaz imam za take drugo vprašanje (zgolj retorično). Kaj se zgodi, če nekdo sam repke kupira pri mladičih?
Enako je z tetoviranjem.

Glede na predpis bi te lahko kdo prijavil in bi te uradniki kaznovali.

Bolj me skrbi to, da kupiranih psov ne bodo ocenili na razstavah :icon_confused:

detel
4. March 2014, 19:04
Kdo te bo tožil in zakaj, saj si dal rep krajšat v dobro psa:) Meni osebno se terier z dolgim repom ne dopade. Enako mi ni všeč Doberman s povešenimi ušesi in dolgim repom.
Kar dobro moraš pogledati dobermana, da ugotoviš ali je pravi ali kak križanec z goničem:icon_lol:

pidog
5. March 2014, 15:11
Tako, sedaj pa spet naredimo diskusijo iz tega.....
Moje osebno mnenje "vsake oči imajo svojega malarja", ali "brez tožnika ni sodnika"...
lp in dober pogled!

Se popolnoma strinjam! Problem nastane ko vsako "kuzlarijo", ki se jo izmislijo "pravi" ljubitelji živali kar uzakonimo.....lovska kinologija pa nič; molčijo v stvareh pri katerih bi morali povedati svoje. Ampak kdo bi se čudil:icon_wink: . Vrli veljaki naj še preizkušnje prepovejo kupiranim psom, da bo mera do vrha polna...me niti ne bi čudilo!!!

Glede razstav je moje mnenje precej radikalno. Prepoved vpisovanja "BOB-ovskih modnih muh" v rodovnike lovskih pasem! Zato imamo telesne ocene, vzrejne preglede! Najlepši pes...v kategoriji treh recimo; kdo bi vedel:icon_confused:
...ali pa vsaj prepoved "vpisa" v lovsko glasilo:lol1: Fuj!!!

Nažalost pa kot vsepovsod, tudi v lovstvu širše: Denar sveta vladar! Vse skozi ekonomski vidik!

Dober pogled!

Sršen
6. March 2014, 09:07
Se popolnoma strinjam! Problem nastane ko vsako "kuzlarijo", ki se jo izmislijo "pravi" ljubitelji živali kar uzakonimo.....lovska kinologija pa nič; molčijo v stvareh pri katerih bi morali povedati svoje.
Razumi, da lovska kinologija nima časa se ukvarjati s takimi nepomembnimi zadevami. So preobremenjeni z medsebojnimi špetiri. Najprej morajo to rešit...



...
Prepoved vpisovanja "BOB-ovskih modnih muh" v rodovnike lovskih pasem!
...ali pa vsaj prepoved "vpisa" v lovsko glasilo


Prepovedi ne rešujejo ničesar!

pidog
7. March 2014, 21:42
....Prepovedi ne rešujejo ničesar!

:icon_lol: ... premisli še enkrat kolega; mogoče pa res ne bi, še bolj radikalen poseg od napisanega, kar se tiče prepovedi "rdečih tepihov" rešil imbecilnosti, ki so jo kinologiji le ti prinesli:icon_wink::whistle:
...ampak pravi ljubitelji psov so za pesek v oči...:icon_wink::icon_wink:

Money, money!!!

RemicN
9. March 2014, 22:56
Evo tole sem se spravil snemat in montirat :)

https://www.youtube.com/watch?v=tU3Sxx1on6w&feature=youtu.be

pidog
10. March 2014, 07:26
Lepo, lepo Bighand .... nagrade mlademu psu nikoli preveč in seveda, brez dela ni jela!!!
Sam osebno pa v nadaljevanju strmim k temu, da ni zmeraj novega avtomobilčka doma, če v šoli dobiš petico:icon_wink: , ampak to je pač moj način, težnja, želja.

Dober pogled in čim več takšnih vodnikov!

RemicN
10. March 2014, 18:30
@pigdog: Hvala!

Tole so pa najnovejše okrepitve iz Dolenjske :)

13931

Prepeličar serec
11. March 2014, 15:15
Kdo ve kje in bo letos VUP za jamarje?

smrketa
11. March 2014, 20:33
http://forum-lov.org/obvestila-in-pravilniki/1462-lovski-kinoloski-dogodki-2014

Prepeličar serec
11. March 2014, 20:42
http://forum-lov.org/obvestila-in-pravilniki/1462-lovski-kinoloski-dogodki-2014

Hvala, te podatke sem videl. Zanima me kraj VUP, če je že določen?

pidog
11. March 2014, 21:00
kontaktna oseba: Dušan Rosenfeld, 040 898 000

...tako piše:icon_lol: , potem je treba vzeti v roke GSM itd.

Prepeličar serec
11. March 2014, 21:20
kontaktna oseba: Dušan Rosenfeld, 040 898 000

...tako piše:icon_lol: , potem je treba vzeti v roke GSM itd.

poglejte si, ampak ne preko predsednika
KOLEDAR PRIREDITEV ZA LETO 2014

30. marec in 13. april: trening v rovu LD Sorško polje. Zbor ob 10. uri pri lovski koči LD Sorško polje na Meji. Udeležbo je potrebno potrditi teden dni prej po telefonu na številko 040 396 041 Damjana Žnidaršič Švegelj. Trening v marcu bo v primeru lepega vremena. Natančne informacije bodo objavljene na spletni strani in na facebookovem profilu KLPJ.
26. april: LD Velika Nedelja - vzrejni pregled in vzrejna preizkušnja jamarjev. Zbor ob 8.uri pri lovski koči v Trgovišču. Vodja prireditve Dušan Rosenfeld, 040 898 000.
... avgust trening v rovu LD Hoče. Natančen termin bo objavljen na spletni strani in na facebookovem profilu KLPJ. Informacija bo dostopna tudi po telefonu na številki 040 396 041.
7. september: VUP terierjev/CACT v sodelovanju z LKD Novo Mesto in LD Škocjan. Zborno mesto ob 8 uri na avtobusni postaji v Škocjanu. Kontaktna oseba Dušan Rosenfeld, 040 898 000.
28. september: UP jazbečarjev/CACT;v sodelovanju z LKD Ptuj Ormož in LD Velika Nedelja.Zbor ob 8.uri pri lovski koči v Trgovišču.
Kontaktna oseba Dušan Rosenfeld, 040 898 000.
11. oktober: LD Vrhnika - vzrejni pregled in vzrejna preizkušnja terierjev. Zbor ob 8.uri pri kamnolomu Pod čelom. Kontaktna oseba Damjana Žnidaršič Švegelj, 040 396 041.
18. oktober: LD Vrhnika - vzrejni pregled in vzrejna preizkušnja jazbečarjev. Zbor ob 8.uri pri kamnolomu Pod čelom. Kkontaktna oseba Damjana Žnidaršič Švegelj, 040 396 041.

Za vzrejne preizkušnje oziroma vzrejne preglede je treba poslati prijavo vsaj 10 dni prej na naslov Damjana Žnidaršič Švegelj, Valjavčeva 19, 4000 Kranj. K prijavi morate priložiti fotokopijo rodovnika ter telesno oceno in oceno o opravljenem PNZ ju.

Za VUP-e pa prijave pošljite tudi vsaj 10 dni prej na naslov Breda Kompoš Ota, Kolodvorska 22, 6257 Pivka.

Kolovski
17. March 2014, 11:49
Rastejo, jejo, spijo in se tehtajo:

detel
17. March 2014, 13:09
Lepi. Zakaj jih označuješ?

Kolovski
17. March 2014, 13:40
Vagam jih... ampak zdej majo že čez kilco, tko da ne bo potrebe več po vaganju.

Sršen
18. March 2014, 10:37
Vagam jih... ampak zdej majo že čez kilco, tko da ne bo potrebe več po vaganju.

Jaz sem pa čist mislil, da si jih dal u skledo namočt pred kuhanjem.:icon_eek:

:icon_wink: Lepi!

RemicN
28. March 2014, 20:04
https://www.youtube.com/watch?v=_ttG1t1LJqA

:icon_wink:

Sršen
28. March 2014, 20:53
https://www.youtube.com/watch?v=_ttG1t1LJqA

:icon_wink:

Fajn!Bighand
Naslednja faza je aportiranje sveže zapečenega zrezka!:icon_wink:

detel
28. March 2014, 22:14
Odlično dela tvoj kuža, bravo. Sedaj pa začni z lovskimi veščinami, sej si lovec...

RemicN
29. March 2014, 01:42
Odlično dela tvoj kuža, bravo. Sedaj pa začni z lovskimi veščinami, sej si lovec...

Delam na tem ;) Rad bi posnal en komplet filmčkov: vlečka, poslušnost, aportiranje, KS, rov,...
Je kr dost za posnet, ampak ene 25% materiala že mam :)

Kolovski
2. April 2014, 12:11
Getting bigger biggrin

pikolis28
2. April 2014, 13:51
Getting bigger biggrin

kolovski a si bil mogoče na treningu v nedeljo na sorškem polju?

Kolovski
2. April 2014, 14:12
kolovski a si bil mogoče na treningu v nedeljo na sorškem polju?

Jp... A sem te komandirov na rovu? biggrin

pikolis28
2. April 2014, 15:59
Jp... A sem te komandirov na rovu? biggrin

ne pol imava psa v žlaht.biggrin

rws
15. April 2014, 10:31
Pred 2 dnevoma mi je Azra prvič glasno pognala zajca, blo je sam vprašanje časa kdaj to bo, ker je že parkrat precej glasno "dihala" na sledi:icon_wink:...in to ravno na dan, ko je dopolnila 4 mesece:OK:

mprimoz
15. April 2014, 11:04
Rws, iz te punce pa še bo nekaj.
Očitno ima pravega vodnika.:OK:

rws
15. April 2014, 22:49
Me niti malo ne skrbi, vse kaže na to, da bo vsestranska...v tej krvi je zmešanih že nekaj VUP-ovcev:icon_wink:
(tale slika je od 25.3.)
14067

RemicN
22. April 2014, 11:01
14086
Se ena s solnicami :)

detel
22. April 2014, 14:05
Me niti malo ne skrbi, vse kaže na to, da bo vsestranska...v tej krvi je zmešanih že nekaj VUP-ovcev:icon_wink:
(tale slika je od 25.3.)
14067

Ne oziraj se na VUP. Čim več delaj s psom in vse se ti bo obrestovalo :icon_wink:

rws
29. May 2014, 16:03
Azra vs Wilson:icon_wink:
14212

Kolovski
9. June 2014, 09:55
Ani ima tudi že precej utrujenga Wilsona. biggrin

MLikar
9. June 2014, 11:22
Ani ima tudi že precej utrujenga Wilsona. biggrin

NI čudno, da je mularija tako "nora", ko ima tako mamo, pa takega vzreditelja! Res lepo ju je bilo videti včeraj.:OK:Bighand

RemicN
15. June 2014, 18:01
14257
Uvajanje :)

14258

Medo
17. June 2014, 19:55
Moja nova pridobitev. Ime mu je Roy in je star 10 tednov.

karo40
17. June 2014, 20:39
Zelo lep predstavnik svoje pasme,z prekratkim repom.

dolgin
17. June 2014, 20:41
Ja tak mu j zrasu. Pa kaj....

detel
18. June 2014, 00:06
Rajši kot z dolgim :icon_wink:

Ostrorogi
18. June 2014, 00:20
@Medo
Škoda, da nisem utegnil prišibati gor da bi ga videl in seveda da bi tudi tebi stisnil roko. Bighand

Kolovski
18. June 2014, 08:01
Spoznavanje prašiča pri 3,5h mesecih. Glasno je pognala že zajca in lisico. Več bo pa Dolgi vedu povedat pa pohvalt njegovo psico Ajo. biggrin

detel
18. June 2014, 09:32
Ne jo preveč "šuntat", ker jo živo prase lahko močno poškoduje. Veliko užitkov in uspeha z njo :icon_wink:

Kolovski
18. June 2014, 10:15
1. nimamo tok pujsov, da bi bil problem s poškodbami psa
2. pes more spoznati vso divjad, katero bo aktualna v njegovi lovski karieri
3. na HR obstajajo obore, kjer se lahko pes nauči dela na DS
4. po mojih izkušnjah - ko pes dobi lekcijo od npr. lisice/pujsa, je v bodoče bolj previden/pameten.
5. od psa pričakujem, da bo jagov in ne da se mi bo valjal med nogami - zato so taki spoznavni večeri z uplenjeno divjadjo must-have

V tej objavi sem ciljal predvsem na mojega psa. Tudi Dolgi je podobnega mišljenja (bo pa sam povedov).

mprimoz
18. June 2014, 11:00
Kolovski, očitno je tole zelo obetavno leglo.
Sem slišal, da je en bratec prišel tudi v naše revirje.:icon_wink:

Kolovski
18. June 2014, 11:40
Po zaenkrat videnem in slišanem so psi delavni, poslušni in nadvse perspektivni Bighand.

En pes je šel v Podkum, en pa v Pameče - kater je pri vas?

mprimoz
18. June 2014, 13:09
Tisti v Podkumu, vendar ga še nisem videl.
Slišal sem le, da je novega lastnika motil dolg rep, katerega bi bil glede na njegovo izobrazbo (mesar) zmožen kopirati kar sam.:icon_wink:

Kolovski
18. June 2014, 13:42
Saj se dolgega repa navadiš (moja psica ima čisto malo kupiranega), od Dogija ga nima, pa jo nič ne moti. Ne morem se pa navaditi preveč kupiranega repa (v primeru Medotovega terierja - čudovit terierček, vendar s preveč kupiranim repom).

Medo, je Roy iz Hrvaške?

detel
18. June 2014, 13:51
1. nimamo tok pujsov, da bi bil problem s poškodbami psa
2. pes more spoznati vso divjad, katero bo aktualna v njegovi lovski karieri
3. na HR obstajajo obore, kjer se lahko pes nauči dela na DS
4. po mojih izkušnjah - ko pes dobi lekcijo od npr. lisice/pujsa, je v bodoče bolj previden/pameten.
5. od psa pričakujem, da bo jagov in ne da se mi bo valjal med nogami - zato so taki spoznavni večeri z uplenjeno divjadjo must-have

V tej objavi sem ciljal predvsem na mojega psa. Tudi Dolgi je podobnega mišljenja (bo pa sam povedov).
Odgovarjam za druge, ker ti imaš svoje poglede in je prav da jih imaš. Tudi sam sem imel nekoč terierje.
ad-1) dovolj je en pujs v LD, da ti poškoduje psa, boš šel tudi v goste,
ad-2) spoznati da in držati distanco, ko je treba,
ad-3) v obore se spušča mladega psa s starejšim izkušenim, ki ga uči varnosti, bolje na odraslega vepra ali svinjo, mlajši prasci so hitri in oktretnejši in nevarnejši za psa,
ad-4) lekcija je lahko tako huda, da si ob psa, sem večkrat to doživel, terier lahko postane po lekciji še hujši.

dolgin
18. June 2014, 21:07
Moja "tamala" nima kupiranega repa in me to ne moti. Je res, da je to moj prvi terier in jo gledam z drugačnimi očmi - meni je enostavno všeč, tamala me je kupila biggrin.
Je pa živc da se reče.
Detel, nimam jo namena nalašč spuščati v nevarnost. Ampak pri lovu se zgodi vse sorte in skoraj prepričan sem (tudi po lastnih izkušnjah), da je pes bolj ogrožen od kakšnih imbecilnih jagrskih idiotov kot pa od divjadi. Je res, namen jo imam voditi tudi goste (ker mi je trajbanje enostavno bolš kot čepet na štantu in čakat da mi pride :-D ).
Mislim pa, da ni nič narobe če spozna prašiča najprej mrtvega. Bo spoznala tudi kakšnega za ograjo.

dolgin
18. June 2014, 21:14
14271

Pa še ena ko se je pri dveh mescih in nekaj dneh spoznala z lisico (da naudo lih prasci uržah za use).
Za zajca je blo pa prehitr useskupej strančeran da bi slikov :-D

pikolis28
18. June 2014, 22:29
14271

Pa še ena ko se je pri dveh mescih in nekaj dneh spoznala z lisico (da naudo lih prasci uržah za use).
Za zajca je blo pa prehitr useskupej strančeran da bi slikov :-D

če je tok ostra kot mam občutek potem jih bo vsakic ko bo prišla v stik z zivo lisico jazbecom fasala.

Brakir
19. June 2014, 00:00
Dolgi, tamala je top! Videno na lastne oči. Je pa res lepš it v pogon kokr pa na stolčku čakat d ti pride. Enim se še dvigne ne pa leta in leta vztrajno sedijo v želji da jim bo prišlo. (Oboje se nanaša na divad, za vaše morebitne svinjske misli nism kriv jst) :whistle:

Kolovski
19. June 2014, 07:25
...jazbecom fasala.

To se da psa odvadit...

Medo
29. June 2014, 11:50
Kolovski, nr Roy ni iz HR, ampak iz SLO - Kraševec

Kolovski
18. July 2014, 11:35
Dobil sem slike iz Švice. Sin od Ani:

mprimoz
18. July 2014, 12:07
Lep terierček.
Izgleda, da je Gorenjcu v Švici prav fletno.:icon_wink:

dolgin
20. August 2014, 08:49
Rastemo, poziramo..14497
14498

in se razvijamo v Lovca...
14499

:yea1::limona:

RemicN
27. October 2014, 13:00
14715

Najprej je bil v luknjah in vse preiskal in parkrat polajal. Za tem mi jo je podurhal 60m od glavnih lukenj (sem že mislil da ima jelenjad). In začel lajati pri/v eni manjši luknji z dvema vhodoma. Po parih minutah je bil jazbec zunaj.

mprimoz
27. October 2014, 14:52
Lepa slika.Bighand
Upam, da bo vsak jazbec tako hitro zunaj, ker v nasprotnem so zelo verjetne poškodbe na psu.:icon_cry:

Medo
19. January 2015, 20:45
Roy ima zdaj devet mesecev in je v petek prvič prišel v kontakt z divjimi prašiči. Najprej jih je dvignil. Po nenatančnem strelu pa ga je ustavil in oblajaval, prišel po mene in nazaj k prašiču in ga držal na mestu dokler nisem prišel in prašiču skrajšal muk.15003

Kolovski
20. January 2015, 07:53
Bighand Bighand. No, pa se le dogaja na področju terierjev biggrin.

Po mojih informacijah bo letos pravi boom nemških lovskih terierjev. Naj bi bilo kar nekaj psic parjenih.

Evo, še 2 sliki izpred novega leta, prvič, ko je snežilo.

cak
28. January 2016, 12:57
https://www.youtube.com/watch?v=h-3Kx2RGvG8

rws
10. March 2016, 22:18
...skor za v okvir:icon_wink:
15959