PDA

View Full Version : Resasti jazbečar



ZR7
15. December 2007, 19:46
v v v v v

Mi lahko pove kdo kaj več o tej pasmi in kako se obnese za lov na veliko divjad,predvsem gonjo prašičev in pa krvosledništvo.
hvala za mnenja
lp
_________________

Ziljan pozdravljen .

Veš stvar je zelo relativna in predvsem odvisna od vodnika. Psi so sicer pravi srčni borciin iznajdljiveži,delajo pa toliko kot jih naučiš. In po moje se jazbečar piše z velikim J v smislu JAZ.

Jazbečar je odličen pes. Tudi sam se ga imel in moram reči, da je zelo vzdržliv. Je tudi zelo dober čuvaj(vsaj naš je bil). Dobro se obnese na vse vrste divjadi.

Resasti jazbečar je telesno najmanjši lovski pes z največjim srcem. Vendar ni za vsakega vodnika. Seveda ni mogoče nikomur preprečiti, da si nabavi jazbečarja, vendar vse prepogosto srečujem primere, ko imajo jazbečarje ljudje z nizko čustveno inteligentnostjo ter hudo skromnim poznavanjem značaja ter njegovih sposobnosti. Ne le, da ima "veliko srce" ima tudi visok inteligenčni prag ter močno čustveno razvitost.
O tem je v Sloveniji pisalo že nekaj odličnih poznavalcev jazbečarjev in vsakemu priporočam, da si njihova pisanja res dobro prebere. Sam malo bolj poznam le resaste jazbečarje, ki mi delajo družbo že dvajset let in kot sem že nekajkrat zapisal, bom sedaj ponovil. Resasti jazbečar ni stroj za izganjanje lisic ali jazbecev, temveč je to pravi lovčev tovariš, občasno malo trmast in trmoglav, vendar srčen, privržen in predvsem zelo zelo inteligenten. Veliko bolj kot smo mu to pripravljeni priznati. In prav zaradi tega mu mnogi delajo krivico, ker ga primerjajo s kakimi drugimi pasmami, čeprav razen aportiranja lahko uspešno opravlja večino funkcij drugih lovskih pasem. Moja prejšnja psička je odlično aportirala race iz vode. S to sedanjo tega ne morem niti približno doseči in sem se pač s tem sprijaznil.
Resasti jazbečarji so lahko odlični krvosledci. Tukaj imam
izkušnje le na področju iskanja srnjadi, z drugo divjadjo se nisem ukvarjal, ker je pri nas ni.
Resasti jazbečar, ko pride enkrat k hiši, si utere pot ne le v hišo samo, temveč naravnost v srce.

Hvala lepa na dosedanja mnenja ,ter čakam z veseljem na nova. :D
Zanima me ,če kdo ve za koga ki prodaja mladiče te pasme?
Lp Ziljan

Jaz uporabljam resavko za k. sled in pogon na divje prasice.
Kaj dosti Dihurjevemu postu niti ni za dodat, razen tega da se pac z resavcem navadi bolj na "finomehaniko". S tem mislim da ko bos sel na KS gre to zelo pocasi. Ko bos jagal prasice, je spet zelo pocasen, vendar zeeeelo natancen. Za njem v robidi sigurno ne ostanejo prasici, tudi izzene jih, ceprav moja ima malo slabse izkusnje z njimi, tako da jih v robidi ne napade vec (ce so vecji), ampak z lajanjem skupaj sklice ostale pse in jagre.

V gavnem pa zivali (kaka jelenjad) sploh resno ne vzame tega psa. Sam se veckrat opazil da se bi jazbecarka od jeze razpocila v tropu jelenjadi pa se ji le te samo izmikajo, bezijo pa ne. Kar je super ce to izkoristis ker imas potem dovolj casa za zanesljiv strel.

Jazbecarka je pa tudi hud pretepac. Tako kot velja za nemske lovske terierje velja tudi za jazbecarje.

Sam sem lastnik mladega resastega jazbečarja. Je moj prvi pes zato sva oba rabila nekaj časa da se spoznava. Iz mojih skromnih izkušenj sem ugotovil da so res izjemno inteligentni, takoj se naučijo kaj je za njih dobro in kaj ni. Je pa potrebno kar veliko volje, da ne postanejo glavni v družini. Slabo prenašajo "grobe" lastnike. Tudi če poizkusijo uveljaviti svojo trmo mu je potrebno lepo dopovedat kaj in kako je prav. Za lov je kar preveč vnet, vedno išče kakšno akcijo tako da je kdaj kar malo naporen.
Glede gonje je dobro to, da če goni divjad ni prehiter. Velikokrat so goniči prehitri za pravičen strel.

Še vedno sem zainteresiran za nakup mladiča.
Ali mogoče kdo zna za kaka legla, v reviji Lovec sem že preveril ?

Lp Ziljan

denis jež
7. April 2008, 18:48
Živjo
Jaz sem ga kupil pred kratkim v Celju mislim pa da je že vse oddal to so res pravi borci prijatelj mi je pravil da je že videl resastega jazbečarja ki mu je prišel na štant ko so iskali ranjeno košuto pes je visel košuti na gobcu in je skupaj z njim tekla
lp

majamagajne@hotmail.com
7. April 2008, 20:08
pri kerem v celju si ga pa kupil?

denis jež
7. April 2008, 21:50
Živjo
ne vem točno ker ga je oče kupuval sestri za rojstni dan z mano bo pa sam jagal če te pa bolj zanima pa loh vprašam očeta kdo je ta možakar iz celja
lp

Lakotnik
13. April 2008, 23:08
Zanimam se za nakup resastega jazbečarja. Zelo bi bil vesel kakšne informacije o vzreditelju resastih jazbečarjev kvalitetne lovske linije. Kontakt na zasebno sporočilo.

Lep pozdrav

jazbec
27. April 2008, 17:00
Da bomo vedeli o kom se pogovarjamo v debati "gonja"

http://shrani.si/t/2D/yR/QnQ1Suo/dsc00182.jpg (http://shrani.si/?2D/yR/QnQ1Suo/dsc00182.jpg)

http://shrani.si/t/1j/10A/xfqWgpA/dsc00205.jpg (http://shrani.si/?1j/10A/xfqWgpA/dsc00205.jpg)

Tukaj je bil star 7 mesecev.

capek
3. May 2008, 04:33
Včeraj sem bil na ogledu legla v Avstriji.Mladički stari dober mesec, prvi odtis-super.

detel
3. May 2008, 14:56
Capek, ob tej uri si najbrž že basal nahrbtnik ?!

jagerboss
10. May 2008, 13:25
Ali mi lahko kdo pove koliko so jazbečarji kaj sledoglasni?


Lp.

jazbec
10. May 2008, 17:23
Pri mojem ni nobenih težav. Tudi ko je ušel sem takoj vedel ali kaj goni ali ne. Tako da z sledoglasnostjo nobenih problemov.
Ko pa vidiva srnjad in se mora vsesti, malo tudi malo pocvili, izgleda da se ne more zadržati.

Sraka
11. May 2008, 07:06
Niso vsi sledoglasni. Vidoglasnih je res velika večina, sledoglasnih pa ne. Moja prejšnja jazbečarka, ni bila sledoglasna in mi je to zelo ugajalo, ker sva se ukvarjala z izkanjem po krvni sledi in ji je ta "pomanjkljivost ???" pri delu le koristila. Tako, da ni vse kar je "slabo" tudi v resnici slabo.
Lep pozdrav!

capek
11. May 2008, 21:26
Sraka a jazbečarji so lahko vidoglasni???

243 win
11. May 2008, 23:02
če je jazbečar vidoglasen,kaj pa lahko goni s svojimi kratkim tačkam???
mogoče kakšno želvo in klobaso v posodi:icon_confused:

jazbec
11. May 2008, 23:39
Malo heca ne škodi, je pa res, da se kdaj zgodi da greva mimo srne, fazana... in ker je bolj pri tleh jih ne vidi, zavoha pa zaradi neugodnega vetra tudi ne. Povsem druga zgodba je če se veter obrne....potem je pa veselica...

Big Foot
12. May 2008, 08:34
če je jazbečar vidoglasen,kaj pa lahko goni s svojimi kratkim tačkam???
mogoče kakšno želvo in klobaso v posodi:icon_confused:

Verjel ali ne ampak jazbecar je mnogo bolj uporaben lovski pes kot si pripravljen verjeti.

Tiste kratke tacke ga unicijo le kadar je visok sneg ali pa visoka trava, takrat je veselja konec. Gre pa skozi vsako robido ravno zahvaljujoc tem tackam in majhnosti.

Tudi ce je vidoglasen se divjadi pribliza brez kakih vecjih tezav ravno zaradi tega kar ga divjas ponavadi sploh ne jemlje resno in ne bezi.... no dokler ne pride malo blizje potem pa se pokaze da je strup ravno v majhnih flasah :icon_lol:

243 win
12. May 2008, 09:29
vem,kaj je sposoben ker ga imam in sem tud zelo zadovoljen z njim!leto dni star in že ima kr neki lisic!
pravim samo,da je prepočasen,če je vidoglasen!
pa mojga borca še kak ovčar resno jemlje!:icon_wink:

laso
14. May 2008, 02:30
Veliko sem že slišal dobrega o pasmi resasti jazbečar in tudi prebral na forumu. V naši LD in tudi okoliških ni nobenega jazbečarja, zato je pasma lovcem dokaj neznana in gledajo nanjo z nezaupanjem, predvsem kar se tiče dela psa v malo globljem snegu. Po zdravi logiki bi moral jazbečar odpovedati že pri globini snega 10 cm. Nekateri pravijo, da je res tako, vendar se mi zdi, da ne poznajo te pasme in govorijo na pamet. Ker mi je pasma resasti jazbečar všeč, me resnično zanima, kolikšna globina snega psa ovira v tolikšni meri, da ne more več delati. Pri nas jagamo predvsem divje prašiče in lisice, za prašiče pa se ve, da se jagajo predvsem v snegu. Prijatelj iz Kranske Gore mi je povedal, da sneg jazbečarja sploh ne ovira, ker gre kar povrh, vendar mu ne verjamem povsem. Nekateri pa tudi pravijo, da je jazbečar zaradi svoje majhnosti prepogosto žrtev divjih prašičev, ker se ne more dovolj hitro umikati. Prosim, da mi poznavalci posredujete svoje izkušnje.

jazbec
14. May 2008, 05:25
V visoki travi in v visokem snegu ( če ne gre kar povrhu) sigurno odpove.
Sama majhnost pa nima nobe veze z hitrostjo psa, mislim na hitrost umika. Če je pes preoster je preoster, pa naj bo majhen ali velik. Reflekse ima pa tako ali tako kar prehitre.
Ne vem če je smiselno kupovati jazbečarja in ga namenoma uporabljati za lov na prašiče. Mogoče bi bilo potrebno pogledat med terierje ali kaj podobnega, če iščeš psa manjše rasti ki bo dobra medicina tudi za lisice

detel
14. May 2008, 12:52
Seveda ga sneg ovira, še posebno, če je mehak. Prej se bo utrudil kot večji psi. Ovira ga tudi terasast teren. Si pomislil na braka ali prepeličarja.

capek
14. May 2008, 21:15
Ja detelj ima prav, dajmo postrelit jazbečarje pa si nabavimo prepeličarje pa brake, to je to.

detel
14. May 2008, 22:39
Bum, bum....jazbečarje :icon_lol::icon_lol:.

detel
14. May 2008, 22:49
Bum, bum, ...po jazbečarjih :icon_lol::icon_lol:.

Vešpa
15. May 2008, 01:02
Detel kšnega psa imaš ti. Jst bom tudi nabavu enga psa in sm razmišlu od jazbčarja, zdej pa n vem...

jazbec
15. May 2008, 05:21
Vešpa, ne se preveč ozirat na mnenje Detela, drugača pa kot pravijo, najmanjši lovski pes z največjim lovskim srcem...

capek
15. May 2008, 05:24
243 win ga je včeraj hotel ustrelit na jagi, kaj je pa bilo?

detel
15. May 2008, 14:06
Vsak naj si nabavi psa, ki mu je všeč oz. takega , ki mu bo najbolje služil, na lovu seveda.

capek
15. May 2008, 21:59
Vsak si naj nebavi psa, ki mu je všeč, ki je z njim zadovoljen, ki ga ima rad, ki z njim jaga, ki ga ima lepo, pa bomo vsi srečni.Pasemska razlika je pač odvisna od vodnika!!!

deteljica
19. January 2009, 08:02
mogoče koga zanima:
xxxxxxxxxxxxxxxx (URL povezava je izbrisana)


Pravila obnašanja na forumu "LOV"


Dragi obiskovalci spletnega foruma pozdravljeni. Kot vsepovsod v življenju smo tudi na spletu dolžni upoštevati osnovni bonton, zato smo vam poleg običajne spletne etikete pripravili še nekaj kratkih in hitro priučljivih pravil, ki se jih je treba na našem forumu držati.

Pravila:

.
.
.
.
.
- Na forumu ni mesta za oglase in male oglase uporabnikov. Temu so namenjeni mali oglasi na spletnih straneh. Oglasi in mali oglasi so na forumu prepovedani in se smatrajo kot nedovoljeno reklamiranje!.
.
.
.
.

Dragan
5. November 2009, 09:51
Jazavicar od kolege.
http://img36.imageshack.us/img36/1934/thumb800x0kampfdackel.jpg (http://img36.imageshack.us/i/thumb800x0kampfdackel.jpg/)

detel
5. November 2009, 09:55
Asistent v kuhinji......:icon_lol::icon_biggrin:

ostrostrelec.pero
5. November 2009, 11:26
Če s tem jazbečarjem tudi išče zastreljeno divjad, jo že "spuca" predno pride lastnik do njega.:icon_redface:

denis jež
5. November 2009, 13:25
ahhahahahaah
Svetovna slika, jaz imam tudi resastega jazbečarja vendar tako krvoločen pa spet ni :D hehe