PDA

View Full Version : Krmna njiva???



ZR7
23. October 2007, 10:16
http://lov.mojforum.si/posting.php?mode=quote&p=12986


Zanima me kje bi nabavu seme sladkega krompirja (topilamburja)?
Pregledal sem use kmečke trgovine, nikjer ga ni. :?: :?: :?:


Pokličita na LZS -strokovna služba (01)24-10-910.V Žitni gori se ga je včasih dalo dobiti :dkow: :dkow:


Če rabita pridita in si ga lahko nabereta kolko hočeta, mi se ga nemoremo rešit, pa naši srnjadi tudi ni všeč.
Smo posadili vse meje naših krmnih njiv s tem, pa ni neke koristi.
Kuruza, pa nič drugega!



Če rabita pridita in si ga lahko nabereta kolko hočeta, mi se ga nemoremo rešit, pa naši srnjadi tudi ni všeč.
Smo posadili vse meje naših krmnih njiv s tem, pa ni neke koristi.
Kuruza, pa nič drugega!


:?: :?: :?: :?: povej kdaj in kje :?: :?: :?: :?: :?:


Ti smo pridi na Štajersko, kdaj hočeš ( pa teran prinesi, menjava ena/ena)!
Javi se na ZS pa boma vse dorekla.
Lp


Pridem še jaz štajerc, teran pa topinambur :? :? :roll: :roll:

Zna bit hudo dobra fešta :D

jvpv
4. May 2010, 23:38
Tako se pri nas lotimo urejanja krmne njive...:icon_lol:

Upam da zraste koruza in topinambur.

zober
5. May 2010, 01:43
Pri toliki mehanizaciji bo pa ja nekaj zra:icon_lol:stlo!

jvpv
5. May 2010, 08:45
v parih urah od zapuščenega travnika do posejane njive...

jelen1
28. August 2012, 11:54
Živjo.
Zanima me če bi posejal deteljo na travniku in če bi to kaj izboljšalo prehrambene razmere, pa katera divjad bi potem pogosteje obiskovala ta travnik... Kaj menite, a bi divjad raje obiskovala navaden travnik z travami, ali če bi vmes posejal še deteljo? Pa če obstaja še kaka rastlina ki bi jo lahko posejal kar med travo da bi izboljšala prehrambene razmere pa da bi divjad pogosteje obiskovala ta travnik? Načrtujem pa za naslednje leto spomladi.. Če se pa najde kaka taka rastlina ki bi jo lahko zdaj posejal bi jo mogoče tudi pred septembrom al v začetku..
Upam da nisem preveč zasul z vprašanji :icon_lol:

Lp

detel
28. August 2012, 15:23
Spomladi posej istočasno oves in deteljo. Mlečni oves bodo osmukali pujsi nato boš imel deteljo še par let a jo moraš v sezoni rasti večkrat pokositi. Deteljo ima rada vsa divjad, tudi prasci, ki jih je letos tudi pri vas precej :limona:. Deteljo ne mešamo s travo.

jelen1
28. August 2012, 19:16
Aha, hvala :icon_wink:.
Problem je v tem da nimam strojev, zato bi deteljo kar pometal med travo da bi se prijela. Glede košnje pa se bom že nečesa spomnil, če ne drugače pa kar z koso :icon_lol:.. Hmm, za oves pa bo problem. Iščem take rastline ki jih lahko posejem kar med travo. Brez da bi delal kake njive.
Ja to pa je super :icon_wink:. Upam da jih zdaj jeseni pričakam :icon_wink:. Še bolj pa upam na kakega rukajočega jelena da mi pride pod prežo :icon_wink:

detel
7. November 2012, 12:13
Pšenica že lepo raste Bighand

Zvitorepec
2. April 2013, 11:58
Kupujem tapinambur in seme sladkorne pese. Vsaka informacija je dobrodošla. Sem iz Dolenjske.
Hvala

ANDIGS
3. April 2013, 21:35
Pšenica že lepo raste Bighand

Smo sinoči že imeli obisk na hektarski njivi.Katastrofa,prašiči so rili kot za stavo.

detel
29. May 2015, 20:05
15366

Pšenica, koruza, detelja, jabolka