PDA

View Full Version : Montaže



wolf1
13. December 2007, 15:08
Ali kdo pozna optilock montaže ki so za na tikko in sako puške? So te montaže kvalitetne?


imam jo na mojem...ka naj...spet bom hvalil svojo robo....pa itak kar finec naredi je saj veš kaj :wink:


Nič se ne hvališ preveč.Za sako in tikka puške je optilock zakon!!!Na fincih pa je res nekaj!Samo lordije poglej pa ti je vse jasno.Hard rock hallelujah!!! :lol: :lol: :lol:


A tole naši puškarji uporabljajo?

http://www.larrywillis.com/mountingascope.html

http://www.larrywillis.com/scope-mounting2.jpg

http://www.larrywillis.com/scope-mounting1.jpg


http://www.gunsandhunting.com/Midway_august.html

Kaj pa tole?

http://www.gunsandhunting.com/midway/D1849.jpg[/list]


Janez, a misliš, da so že tako daleč, da vedo za te pripomočke pri montiranju strelnih daljnogledov. Osebno prekleto dvomim, je pe to res odlična stvar.Sicer pa to potegne več stvari za seboj, od montaže baz,....
pa tudi kar nekaj stane, dobiš pa preko Tribla v Nemčiji, oh me je spet zaneslo pa sem mal napisal.


Kakšna je pa kaj cena optilock montaž pri nas?


Sem zadnjič pri Skobir Puškarstvu v Mariboru videl Leupold QR.Cena podstavkov in medium obročev je bila okrog 120 eurov.


igoman
Ko sem kupil puško sem dobil optilock montažo u ?abe zravn,po katalogu pa stane 130e


Ali je potisna montaža isto kot fiksna montaža?


lahko saj jo potisneš in fiksiraš :lol:


Pozdravljen,
pri motaži je tako da se odločiš za tip na podlagi potreb. Kaj več bi ti zan povedat Meglič iz Domžal ali pa lahko pofirbcaš na www.puskarstvo.si

lp


Zanima me, če se da kupiti samo zgornji del suhl montaže,ali jo je potrebno dati v izdelavo?


Sul montažo je potrebno(upasati),zato je potrebna izdelava in prileganje,tudi sam sem imel isti primer.


lp


Zajec a si vedno glaž dol jemal?

http://lov.mojforum.si/lov-about861-0.html

Igoman
17. January 2008, 15:23
Na internetu si ogledujem leupoldov daljnogled za na malokalibrsko, pa piše da je premer cevi 1 inch(inč)=25,4mm, pa me zanima ali je potem pri nas problem dobiti tako montažo?

stran daljnogleda:http://www.binoculars.com/rifle-scopes/rifle-scopes/vxii39x33rimfireefr.cfm

ricmnc
17. January 2008, 15:29
daljnogledi v uporabi imajo premer cevi 25,4mm ali pa 30mm ta novi. ne bi smelo bit to problem za kupit!

pumpa
17. January 2008, 22:27
ni problema še ceneje jo dobiš pri kakšnem puškarju, ker večina zamenjuje iz cole na 30mm.

zlatorog
19. October 2008, 21:04
Zanima me, če kdo pozna Eramatic montaže in v kateri cenovni oziroma kakovostni razred spadajo. LP

janez valentic
20. October 2008, 18:53
Gre za nemško firmo Recknagel, ki med drugim dela Eramatic zasučno montažo. Po kakovosti je vsaj enakovredna EAW, cenovno pa tudi (300-400 Eur + delo).

zlatorog
20. October 2008, 21:14
Hvala. LP

denis jež
21. October 2008, 08:20
Živjo
Tudi sam imam recknagel montažo in to na obeh repetirkah, z njo sem zelo zadovoljen,cena pa je kot je janez povedal okrog 350eur pri nas nam puškar za to ceno še vse skupaj zmontira in pristreli. Je zelo zanesljiva montaža in se ne more sama odviti,kot je možno pri nekaterih montaža.
lp

pmarijan
23. October 2008, 14:22
Ali slučajno kdo ve, če je kakšna montaža, kjer lahko optiko daješ gor in dol vsakokrat, ko greš streljat, enakovredna fiksni montaži glede natančnosti optike?
V mislih imam predvsem "long range" streljanje na tarčo (tam cca 600m), ali je potrebno vsakokrat znova optiko zaradi demontaže nastrelit. Vem, da pri 100 m. ni velike razlike, vendar pri daljši razdalji pride do večjega odstopanja.?
Sprašujem zato, ker je veliko bolj priročno optiko in puško transportirati, shranjevati, čistiti,..., če sta le te ločeni in ju sestaviš, ko nameravaš streljati!

LP-MP

detel
23. October 2008, 20:15
Poznam samo Suhlovo montažo, ki je zelo "hitra". Nikoli nisem zaradi snemanja dol in gor pristreljeval, zato jo zelo cenim. Ostalih nisem nikoli imel.

dolgin
23. October 2008, 21:17
Ali slučajno kdo ve, če je kakšna montaža, kjer lahko optiko daješ gor in dol vsakokrat, ko greš streljat, enakovredna fiksni montaži glede natančnosti optike?

Al si zrihtaj Suhlovo montažo (zanjo boš dal 400-500€),ki je zelo zanesljiva,ali pa EAW schvenk montažo. Ne vem pa koliko je zanesliva Leupold QR montaža!

GregaK
23. October 2008, 23:48
kakšna korekcija montaže je potrebna, če maš na puški 4x32, pol pa hoč dat gor 6x42?

dolgin
24. October 2008, 09:34
Nove "noge" in objemke,če češ met isto motažo,pa še to ti bo verjetno puškar moral prestaviti podstavke zaradi razdalje le-teh in velikosti daljnogleda!

lp

GregaK
24. October 2008, 15:49
To se prav najbolš komplet zamenat!

dolgin
24. October 2008, 16:19
V bistvu ja!

kuglaabc
26. October 2008, 13:09
QR od Leupolda je 100% zanesljiva. Preverjeno 100% velikokrat.

zlatorog
16. December 2008, 12:59
Rabim montažo za Zastavin mini mauser v cal. 223 Rem. Najrajši bi fiksno ni pa nujno, lahko tudi na ZS. LP

Ganges
6. August 2009, 09:21
Iščem, iščem pa ne najdem,... Bil je nekje na forumu en link, do ene strani na kateri precej ugodno prodajajo montažne dele za optiko (nisem prepričan, ampak se mi zdi, da je bil s Hrvaške). A kdo mogoče ve za kako podobno stran? Lahko mi pošlje na zasebno sporočilo.

Zadeva pa je sledeča. Imam Browningovo polavtomatsko malokalibrsko puško in strelni daljnogled Bushnell Banner 3-9x40. Sedaj bom ta daljnogled montiral na puško pa me zanima ali kdo ve koliko približno stane montaža daljnogleda? Nekateri so mi povedali precej visoke cene, pa sem prepričan, da se da kje dobit ceneje. Sezona lova na vrane se bliža, lisice pa so že tukaj :icon_wink:

lp

dolgin
6. August 2009, 22:08
OOOOO GANGI!!!!! se je pojavu:limona::beer:

dolgin
20. September 2009, 22:03
Ali kdo ve kje se da kupiti montažne dele za česke fiksne montaže;rabim samo obročke,pa je montaža narejena tako,da se da menjati samo obročke,baza ostaja....

lp

De_Tomaso
20. September 2009, 23:04
Če kupujete fiksne montaže. Zakaj ne kupite neke standardne weaver šine in jo date puškarju spasat na puško. Nato pa goš paše mali milijon različnih obročkov vseh živih proizvajalcev.

dolgin
21. September 2009, 11:24
Problem je v tem,da je na puškici že šina! Puška je zelo stara reč in je ne bi rad spreminjal,tako da je šina predpotopnih dimenzij,sedaj sem dobil eno in edino možno montažo ki paše na to šino in je češke izvedbe! Problem pa so obročki,ker so za ene dve številki preveliki.....:icon_evil:

daco
5. November 2009, 09:01
Zanima me, če kdo uporablja snemljivo montažo od MAK-a ali zasučno (schwenk) od italjanske firem (polinikoleti)?

Kakšne imate izkušnje in kako ste zadovoljni z eno ali drugo?

Lp

hose
7. November 2009, 14:40
[QR od Leupolda je 100% zanesljiva. Preverjeno 100% velikokrat. ]

QR montažo imava z očetom na repetirkah in po 2 letih sva oba pogruntala,da ko jo snameva in ponovno pritrdiva, nam puška nese na 100m v njegovem primeru 10cm levo in mojem 6 cm v desno.
ImA ŠE KDO TAKŠNO IZKUŠNJO z QR?

dolgin
7. November 2009, 21:56
MAK in EAW ti ne bosta povzročala nobenih odstopanj.... Zanesljiva,močna montaža z garancijo....

lp

pumpa
7. November 2009, 22:28
EAW uporabljam že tri leta in imam 3-12*56 in 1-4*24 oba sta na EAW montaži in za isto puško , jih menjujem v zimskih mesecih skoraj vsak teden ker čez teden lovim na čakanje nato pa za vikend skupni lovi in je potrebno optično napravo zamenjati in enostavno cca 20krat letno gor dol pa zaenkrat še vedno nese v piko eden ali drug.

tikkat3
8. November 2009, 09:58
EAW je itak vrhunska nemška roba. Sam imam Recknagel, ki je kakih 10% cenejša, ampak prav tako dobra nemška zadeva. Puškar mi je pa povedal, da naprimer italijanske schwenk montaže daš lahko 30-krat gor in dol pa je zadeva že zglodana, ker je materijal "iz dreka". Tako da če kupujete schwenk montažo, je treba dat neki dnara in kupt eno vrhunsko reč, ki bo zdržala dolga leta, in da ne bo potem sivih las ker "POMAGAJTE, PUŠKA MI NE NESE VEČ TOČNO" :icon_wink:

De_Tomaso
19. November 2009, 15:29
Sicer sem nameraval odpreti novo temo glede montaže daljnogleda na strelno puško, ampak da ne bo treba ljudem, ko bodo kaj iskali skakat iz teme v temo, bom vprašanje zastavil kar tukaj.

Ko sem sam montiral daljnogled na svojo puško, sem se držal naslednjega postopka. Vijake varoval z modrim Loctite-om, obročka pa sem pred montiranjem daljnogleda lepal s pastami zrnatosti 320 in 400.

Danes pa sem se pogovarjal z mojstrom, ki med daljnogled in obročje vedno namesti adhezivno lepilo in se nikoli ne trudi z lepanjem. Prav tako vijakov ne varuje. Sicer pri kolikor toliko koncentrično nameščenih obročkih ne vidim problema v lepilu, ki pobere morebitne neravnine, ampak kaj pa če so obročki precej zamaknjeni?

Kakšne izkušnje imate ostali kaj s tem?

ZR7
19. November 2009, 15:46
...Sicer pri kolikor toliko koncentrično nameščenih obročkih ne vidim problema v lepilu, ki pobere morebitne neravnine, ampak kaj pa če so obročki precej zamaknjeni?

Kakšne izkušnje imate ostali kaj s tem?

Dobi se oziroma ti strugar naredi dva kosa, tubusa premera daljnogleda, ki sta pobrana v konico. To montiraš v rinke in konice morajo biti skupaj.
Zaradi teh težav imam za take eksperimente tudi raje enodelne montaže.

De_Tomaso
19. November 2009, 15:59
To vem, saj ob orodju za lepanje sem si dal narediti tudi te 4 konice za ugotavljanje koncentričnosti (2 v 30mm in 2 v 25.4, zato 4). Me pa zanimajo predvsem izkušnje tistih, ki si s takšnim orodjem ne belijo glave in res uporabljajo pri montaži samo adhezivno lepilo.

dolgin
9. December 2009, 18:27
Ali se dobi kje montažo za weaver šino,da je za daljnogled s šino? Lahko na ZS....
lp

mugo
26. December 2009, 18:32
Imam eno vprašanje za tiste, ki se na te reči bolj spoznate.
Na puško na kateri imam streljni daljnogled montiran s Suhlovo montažo bi rad montiral optično piko, tako, da bi lahko kadarkoli menjal piko in daljnogled (obdržal bi suhlovo montažo kot je). Ogledujem si neko optično piko, za katero je navedeno, da ima za montažo "šino" picatinny (te montaže ne poznam). Zdaj me zanima, če je to kar želim možno. Hvala za odgovore.

Franc
26. December 2009, 19:43
Vsak puškar,ki zna izdelati suhlovo montažo,ti bo namontiral tudi optično piko.
Tako,da je najbolje,če stopiš v kontakt z puškarjem in ti bo on najbolje svetoval,kako in kaj!
Vsak ima svoje prijeme-beri ceno in končni izdelek!Pozanimaj se pri večih in ko boš najbolj zadovoljen z ceno in izdelkom,se pa odloči,saj si ti plačnik!

patriot
26. December 2009, 21:12
Mislim, da tvoja želja ne bi smela biti noben problem za puškarja.
Lp in dober pogled!

Jagermaister
26. December 2009, 22:19
Imam eno vprašanje za tiste, ki se na te reči bolj spoznate.
Na puško na kateri imam streljni daljnogled montiran s Suhlovo montažo bi rad montiral optično piko, tako, da bi lahko kadarkoli menjal piko in daljnogled (obdržal bi suhlovo montažo kot je). Ogledujem si neko optično piko, za katero je navedeno, da ima za montažo "šino" picatinny (te montaže ne poznam). Zdaj me zanima, če je to kar želim možno. Hvala za odgovore.

To je čisto možno. Jaz imam holosight, ki je sicer predviden za weaver šino, narejen na suhlski montaži. Par sekund pa je zamenjano!
5818

ricmnc
17. March 2010, 22:25
lepo pozdravljeni!
ali kdo uporablja original montažo za čz 550 pivot?
6566
kako se obnese?
izkušnje?
cena?
za vse odgovore hvala!

stjrp
12. April 2010, 18:13
Imam eno vprašanje in sicer nabavljam puško, pa je na njej že Suhlova montaža in ko sem probal dat zgornje dele noter(možak mi da namreč zraven tudi rinke brez daljnogleda) pa so imele ene vilice nekoliko lufta. Zanima me, če se to s tem ko namontiramo daljnogled izniči ali bo treba popravljat montažo??

Veper
12. April 2010, 19:56
Samo nastaviti jo bo potrebno.

De_Tomaso
13. April 2010, 13:01
Ko smo ravno pri CZ 550 omenjeni nekaj postov višje. Ve slučajno kdo ali je na CZ 550 možno narediti izvrtine in nato montirati weaver šino? Vem, da obstajajo weaver adapterji, ki se jih da namestit na 19mm vodila na CZ 550 ampak kolikor sem bral so večinoma iz aluminuja in nič kaj preveč trdni. B-square jih sicer izdeluje.

Sam pa bi bil bolj navdušen nad klasično jekleno weaver šino, ki bi jbila s 4 vijaki privijačena na CZ 550. Za informacije ali je to možno in na katerega puškarja se obrnit bom hvaležen.

jazbec
24. December 2010, 04:30
Pozdravljeni, potreboval bi fiksno montažo za bokarico z širino šine 11mm.
Montaža naj bi bila jeklena.

Kje bi jo najugodneje dobil, za pametno ceno

ben1
2. January 2011, 18:58
Jeklene montaže niso prav poceni. Poglej ZS

Lisjak
31. March 2011, 21:55
Pozdravljeni, potreboval bi fiksno montažo za bokarico z širino šine 11mm.
Montaža naj bi bila jeklena.

Kje bi jo najugodneje dobil, za pametno ceno

eGun, vendar pa mislim, da je montaža 14 oz. 14,5 mm. Kolikor sem spremljal imajo ZH bokarice 14 mm (meril pa nisem). Cena pa je zelo odvisna. Originalna in dobro ohranjena ca. 50-70 €. Novejša, ki paše na tak tip bokarice pa ca. 100-150€. Odvisno od momenta na eGunu.
Zadnjič pa jo je naš lovec kar dobil zraven bokarice, ki ni imela montiranega daljnogleda (nerabljena). Puškar mi je rekel, da se te potisne montaže niso najbolje obnesle na "čehih" in da so jo v glavnem nadomeščali s suhlovo (kaliber 7mm). Sam jo imam na "čehu", ki pa je zgolj 5,6x50R mag, sem streljal kar nekaj tudi gladko cevjo 12, pa zaenkrat dela dobro. Moja montaža je EAW, na temle linku http://www.eaw.de/eaw/webkatalog/LvP8_19_AM_kplt.pdf je na strani 91.
LP

jozejagrCZ
10. June 2011, 19:03
Imam eno vprašanje, na kombinirki (češka bokarica brno) sem se odločil da bom zamenjal daljnogled kupil sem si meopto 6x42 in sedaj je problem pri prednji rinki ker je preozka, potreboval pa bi prednjo rinko s premerom 49mm, zanima me kaj vse je potrebno v tem primerju menjati in če kdo ve koliko € PRIBLJIŽNO stane takšno opravilo pri puškarju.

Optik-trade.si
11. June 2011, 11:20
Sama jeklena rinka od EAW s primernim premerom (49-50mm) stane 159,99€ brez kakršnegakoli popusta. Nato pa mora puškar še obdelati podnožje, da paše na obstoječo puško. Predvidevam, da gre za Suhl montažo. Preko palca bi rekel, da bo s tem kakšnih 200€ stroškov, morda še pa kaj več.

jozejagrCZ
11. June 2011, 21:21
Gre za suhl montažo ...

main757
13. June 2011, 17:40
Na izbiro imam suhl ali fiksno montažo. Daljnogled bo variabilni. Katero montažo izbrati?

muzikant
13. June 2011, 18:34
Na izbiro imam suhl ali fiksno montažo. Daljnogled bo variabilni. Katero montažo izbrati?

Schwenk.:icon_lol:

Med zgornjima dvema pa fiksna.

main757
13. June 2011, 19:46
Hvala Muzikaaš. Lp

Optik-trade.si
13. June 2011, 20:33
Schwenk so na vrh vsega še naprodaj kompletne, za Suhl pa je delo puškarja obvezno. Drugače pa sam nekako prisegam na dobro weaver/picatinny šino in kvalitetne obročke.

mprimoz
17. June 2011, 08:06
Pozdravljeni!

Ima mogoče kdo kaj informacij o kvaliteti sledečih montaž Rusan:
http://www.rusan.hr/new/modules/news/article.php?storyid=27

Tomaž Ražman
17. June 2011, 13:09
Drugače pa sam nekako prisegam na dobro weaver/picatinny šino in kvalitetne obročke.

Tudi sam prisegam na to kombinacijo...
Vsekakor bi pa to mal čudno zgledalo na tradicionalnih puškah...
So pa seveda oba načina montaž nesmiselna na puškah ki imajo svoje sisteme (blaser...)

Optik-trade.si
17. June 2011, 15:55
Na tradicionalnih puškah kot je recimo Mavzer M98 (Zastava 70) dvodelna weaver šina izgleda čisto ok. Gor je pa tako potem mogoče dati karkoli.

http://www.shrani.si/f/3Q/w2/rJFBNfR/weaver.png

Bi pa rekel, da tudi glede snemljivih montaž, verjetno snemljivi obročki (EAW ali MAK) za weaver šino nudijo več zanesljivosti kot večina ostalih snemljivih montaž. Na bokarici imam namreč suhl montažo, na karabinkah pa letos prvič uporabljam snemljive weaver obročke in se mi zdita obe rešitvi povsem enakovredni. S tem, da je suhl običajno omejen na eno puško, pa pri menjavi daljnogleda je problem z menjavo rink in tako naprej. Pri weaver šini vsi ti problemi odpadejo.

Tomaž Ražman
20. June 2011, 23:22
No sej kot tradicionalne sem mislil bol kake boroveljske izdelke, kjer mislim da tko rekoč ne poznajo druzga kot suhl montaže...

Drugač pa v prid picatinny šind lahko povem to, da imam na H&k Slb2000 picatinny in na pogonih uporabljam optično piko eotech in za čakanje strelni dalnogled z snemljivimi eaw obročki in nisem puške pristreljeval v letošnji sezoni, ker je bla točna, tako s piko kot z daljnogledom, ne glede na to da sem najmanj desetkrat zamenjal piko/daljnogled.

Določenim jagrom je blo že na nastrelitvi težko dopovedat, da vse lepo nese, ker sem najprej streljal z daljnogledom, pol pa z piko, pol sem pa spet dal nazaj daljnogled, odziv določenih je bil prav zaskrbljujoč...

No in tle morem rečt, da sem probal piko pomaknit čisto naprej (prej je bla bol nazaj), pa so zadetki vedno enako nesli. Z daljnogledom tega nisem poizkusil, ker ni bilo potrebe, vendar sem pripravljen stavit, da zadetki ne bi odstopali za več kot 2 cm ne glede na to kam bi optiko nastavil...

Optik-trade.si
21. June 2011, 07:40
Sam tudi uporabljam EAW snemljive obročke in sicer tako, da imam strelni daljnogled na dveh puškah (.223 in .308) in še to srečo imam, da je potreben premik križa med eno in drugo puško le nekaj klikov.

Zaradi velike naležne površine so takšne montaže verjetno celo boljše kot Schwenk ali kaj podobnega.

Krpan
21. June 2011, 16:56
V kratkem bo javnosti predstavljena popolnoma nova montaža, ki ima 600mm2 naležne površine, in omogoča 10 000 snemanj in natikanj brez spremembe smeri. poleg tega pa omogoča uporabo enega strelenga daljnogleda na poljubnem številu pušk.

tinko balinko
21. June 2011, 19:17
Mogoce kdo ve koliko milimetrov ima crvena zastava 70 razmika med vijaki na montazi,na sprednjem delu in zadnjem delu......Z katerimi puskami se je kompetabilna

mišica
21. June 2011, 22:33
V kratkem bo javnosti predstavljena popolnoma nova montaža, ki ima 600mm2 naležne površine, in omogoča 10 000 snemanj in natikanj brez spremembe smeri. poleg tega pa omogoča uporabo enega strelenga daljnogleda na poljubnem številu pušk.

Tole montažo ki jo omenjaš sem že videl, ampak na žalost samo na sliki.
:icon_sad:

Sršen
15. July 2011, 07:50
Optik trade, ne vem če je že kdo obrazložil, a mene zanima kakšna je razlika med weaver in picatinny šino, če sploh je?
Nagibam se k ideji, da bi svoje puške opremil s tako enako šino in potem daljnoglede in pike opremil z enakimi rinkami.

Kolovski
15. July 2011, 08:18
Nečak je dal na njegovo Zastavo 7x57 to bazo in obročke (paše baza na puško ko ata na mamo). Pa delajo BP. Cena baze 50$, obročkov pa 40$. Leupold QR baza in obročki:

mprimoz
15. July 2011, 08:20
Rabim pomoč pri odločitvi o izbiri tipa montaže za češko kombinirko ZH:
- originalna "drsna" montaža proizvajalcev EAW, MAK, RUSAN...
- SUHL montaža
- SCHWENK zasučna montaža ...

Ali obstaja še kakšna rešitev (tip montaže)?

Prosim za predloge.

jancar
15. July 2011, 10:12
Jaz sem za originalno "drsno" montažo proizvajalca EAW :icon_wink:

Tomaž Ražman
15. July 2011, 10:26
Optik trade, ne vem če je že kdo obrazložil, a mene zanima kakšna je razlika med weaver in picatinny šino, če sploh je?
Nagibam se k ideji, da bi svoje puške opremil s tako enako šino in potem daljnoglede in pike opremil z enakimi rinkami.

Ja, je bistvena razlika med weawer in picatinny, ti bom kr s slikico objasnu...

Tomaž Ražman
15. July 2011, 10:33
No še obrazložitev...
1. je weaver, širina zarez je sicer enaka kot pri picatinny, vendar niso enako razporejene.
2. je picatinny, pi tej letvi je širina zareze enaka širini višjega dela... in so razporejeni enako po dolžini cele montaže za razliko od weawer...

Problem se pojavi, ko imamo montažo za picatinny letev in ima ta montaža 3 nasedne zatiče. taka montaža na weaver letev ne gre...

To pa vem, ker se mi je točno to zgodilo na puški blaser... letev je bila weaver montaža pa iz enega sklopa z tremi zatiči od recknagel za S&B... ugl montaža ni bila kompatibilna z weaver ampak samo z picatinny...

Če komu ni jasno bom poslikal pa še to objavu...

Optik-trade.si
15. July 2011, 21:02
Tako kot je Tomaž povedal, dodal bi le še to, da je razlika ob tem, da ima picatinny vsakih 10mm zareze, weaver pa poljubno po presoji proizvajalca, tudi v velikosti teh zarez. Picatinny ima zareze širine 5.23mm, weaver šina pa ima zareze 4.57mm.

Sta pa obe šini najbolj univerzalna in z naskokom najbolj preizkušena rešitev za montažo. Sam druge montaže na puški sploh ne bi želel (pustimo bokarice tradicionalne obrti ob strani).

Optik-trade.si
15. July 2011, 21:04
Nečak je dal na njegovo Zastavo 7x57 to bazo in obročke (paše baza na puško ko ata na mamo). Pa delajo BP. Cena baze 50$, obročkov pa 40$. Leupold QR baza in obročki:

Če se ne motim paše na Zastavo vsaka montaža za Mavzer 98?

mprimoz
16. July 2011, 14:11
Rabim pomoč pri odločitvi o izbiri tipa montaže za češko kombinirko ZH:
- originalna "drsna" montaža proizvajalcev EAW, MAK, RUSAN...
- SUHL montaža
- SCHWENK zasučna montaža ...

Ali obstaja še kakšna rešitev (tip montaže)?

Prosim za predloge.

Nekam zadržani ste s predlogi o montaži. Mogoče bo lažje, če tekst obogatim s slikco. :icon_biggrin:

Sršen
17. July 2011, 10:47
No še obrazložitev...
...

Problem se pojavi, ko imamo montažo za picatinny letev in ima ta montaža 3 nasedne zatiče. taka montaža na weaver letev ne gre...

...

Gre pa obratno? Montaža za Weaver na picatiny letev?

Tomaž Ražman
17. July 2011, 12:19
Ja, sej montaže so pa vse delane za picatinny... Problemov nikoli ni, dokler so obročki vsak zase...

Tomaž Ražman
17. July 2011, 12:25
Nekam zadržani ste s predlogi o montaži. Mogoče bo lažje, če tekst obogatim s slikco. :icon_biggrin:

ne bi ti znal svetovat okol montaže, ker sam take puške nimam, bi ti pa sigurno kak puškar pomagal, glede na to da so take puške kar pogoste pri slovenskih lovcih...

Je pa vsekakor dosti bol enostavno, če ima puška kakršne koli predispozicije za montažo, potem moreš samo montažo kupit in jo zmontirat, pa pazit da bo dovolj visoka, pa morda pri uvoznikih od CZ se pozanimaj... Če pa tega ni, brez puškarja definitivno ne bo šlo...

teohafy
17. July 2011, 13:28
Sam še vedno mislim, da je za kombinirko najbolj primerna Suhl montaža. Mi deluje najlepše na oko, kvaliteta montaže pa tako ali tako ni sporna.

Veper
17. July 2011, 16:58
Razen češke original snemljive montaže in seveda Suhl montaže na češko bokarico ne gre nič kar bi ob snetem daljnogledu še dopuščalo strel preko mehanskih merkov, le tiso nameč prenizki. Torej original čeh ali pa Suhl ki pa je seveda precej drag.

Optik-trade.si
17. July 2011, 22:19
Poznam kar nekaj ljudi, ki uporabljajo EAW in MAK in se s tem ne bi strinjali. Tudi sicer bi sam raje izbral katerega od zgoraj omenjenih proizvajalcev kot original češko montažo.

Seveda pa lahko imamo vsi različne izkušnje.

ravnohrib
31. July 2012, 16:37
Kupujem repetriko v kalibru 6,5x55 in imam na izbiro dve primerljivi, s to razliko, da pri eni za relativno majhno razliko dobim zraven že namontirano Leupold STD montažo.
Ker sam tega tipa montaže ne poznam, me zanima mnenje vseh tistih, ki imajo kakšne izkušnje z njo?
Seveda vem, da bi za par sto evrov + delo puškarja dobil oh in sploh, ampak recimo, da me samo zanima, s kakšnimi problemi bi se lahko srečal, če bi se odločil za to z montažo?
Hvala!

alojz1
31. July 2012, 19:53
recimo, da me samo zanima, s kakšnimi problemi bi se lahko srečal, če bi se odločil za to z montažo?
Hvala!
Jaz mislim, da z nobenimi :icon_lol:
Kitajska kopija te montaže dela brezhibno (50€).

Heretic
3. August 2012, 20:15
Gospodje, kakšno imate kaj mnenje o fiksni češki montaži? Iščem montažo za svojo prvo puško karabin brno 601 (z 19 mm šino) in tuhtam tako o izbiri montaže kot o proizvajalcu. Suhl me za karabin ne prepriča, vsekakor pa bi nekaj kvalitetnega in preverjenega, pa da cenovno mogoče ni v rangu eaw zasučnih montaž. Daljnogleda (3-9x42, 1'') zaenkrat ne nameravam dol dajat, samo po drugi strani me mika pa tudi weaver (dvodelna) šina. Nekdo je neuspešno spraševal že par strani nazaj - je nujna uporaba adapterjev ali se da na kakšen način fiksno pritrdit bazo, torej ne na šino z vijaki?

Ganges
3. August 2012, 22:30
Ok... vsakemu svoje ampak me res nekaj zanima... Na karabinu, ki ga največ uporabljam imam starega Swarovskega na suhl montaži in sem ga še ko nisem imel pojma kaj je sploh je montaža in kre obstajajo, nit o firmah daljnogleda nisem imel pojma... najmanj 100x za hec snel, potem namerno ne vem koliko krat, na vsakem pogonu vsaj 3x... padla mi je na tla, remen se je odprl da je puka treščila z optko direkt po tleh... pa še veno ko ga vzamem ven in dam nazaj nosi identično! Zakaj torej ne dober suhl na karabinu?

Lisjak
3. August 2012, 22:41
Gospodje, kakšno imate kaj mnenje o fiksni češki montaži? Iščem montažo za svojo prvo puško karabin brno 601 (z 19 mm šino) in tuhtam tako o izbiri montaže kot o proizvajalcu. Suhl me za karabin ne prepriča, vsekakor pa bi nekaj kvalitetnega in preverjenega, pa da cenovno mogoče ni v rangu eaw zasučnih montaž. Daljnogleda (3-9x42, 1'') zaenkrat ne nameravam dol dajat, samo po drugi strani me mika pa tudi weaver (dvodelna) šina. Nekdo je neuspešno spraševal že par strani nazaj - je nujna uporaba adapterjev ali se da na kakšen način fiksno pritrdit bazo, torej ne na šino z vijaki?

Ali si že pogledal Warne montaže? Naj bi bile kar v redu in delajo za čeha.
http://warnescopemounts.com/product/maxima-grooved-receiver-line/
Prodaja pa tale trgovec v Nemčiji.
http://www.henke-online.de/

lp

alojz1
3. August 2012, 22:56
Jaz pa mislim, da slabih montaž sploh ni. Razem kakšnih Al odlitkov.
Sploh pa ne vem, zakaj imate tak odpor do tovarniških, ki jih delajo prav za svoje puške. Pri udarcih se pa lahko poškoduje tudi daljnogled.
Če veliko snemamo daljnogled je Suhl sigurno priročna. Je pa tudi najdražja in brez puškarja ne gre.
Bolj je pomembna namestitev. Brez lepila, ki ga priporoča Optiktrade jaz ne bi sestavljal (lahko tudi dvokomponentno, vendar ga je težje ali celo nemogoče odstraniti, če menjamo daljnogled).

Heretic
4. August 2012, 00:09
Ok... vsakemu svoje ampak me res nekaj zanima... Na karabinu, ki ga največ uporabljam imam starega Swarovskega na suhl montaži in sem ga še ko nisem imel pojma kaj je sploh je montaža in kre obstajajo, nit o firmah daljnogleda nisem imel pojma... najmanj 100x za hec snel, potem namerno ne vem koliko krat, na vsakem pogonu vsaj 3x... padla mi je na tla, remen se je odprl da je puka treščila z optko direkt po tleh... pa še veno ko ga vzamem ven in dam nazaj nosi identično! Zakaj torej ne dober suhl na karabinu?

Se strinjam, ampak od suhla me je odvrnil obseg posegov na puški/daljnogledu. Bi rad imel čimmanj komplikacij ob morebitni menjavi orožja/optike čez čas. Mi je pa suhl taka na oko zelo lepa montaža, tradicionalna. Če bi imel bokarco sploh ne bi nič razmišljal, takoj bi suhl vzel:)

@Lisjak: Hvala za link, zanimiva zadeva.
@alojz1: Glede čeških montaž sem v zadnjih dneh že samo s strani ljudi v tem fohu naletel na popolnoma nasprotna si mnenja. Od tega, da so popolnoma neprimerne do tega da ni boljše izbire za češko puško. Zdaj pa vedi...

alojz1
4. August 2012, 08:16
naletel na popolnoma nasprotna si mnenja. Od tega, da so popolnoma neprimerne do tega da ni boljše izbire za češko puško. Zdaj pa vedi...

Kaj pa si pričakoval? Sam moraš ločiti zrnje od plev.
Zato pa so takšna vprašanja nesmiselna. Vsak hvali tisto kar ima. Pa naj bo to kaliber, vrsta puške ali pasma psa. Samo ženske so druge boljše kot tista, ki jo ima doma. :icon_lol:

Markysprej
4. August 2012, 12:11
Glede čeških montaž sem v zadnjih dneh že samo s strani ljudi v tem fohu naletel na popolnoma nasprotna si mnenja. Od tega, da so popolnoma neprimerne do tega da ni boljše izbire za češko puško. Zdaj pa vedi...

tudi jst imam eno izkušnjo, namreč ko sem kupoval češki karabin 550 mi trgovec na dolenjskem ni želel dobaviti češke montaže zanjo. ker je rekel da ne naročuje več teh montaž ker bi naj imel same probleme z njimi. in mi je tako dobavil (dragega) MAKa.
tko da če so res nekvalitetne ne vem. morda pač trgovci želijo več zaslužiti.
ampak če bo šlo kaj narobe boš finančne posledice nosil sam.

Optik-trade.si
4. August 2012, 19:34
Alternativa češkim montažam so tudi montaže Rusan in kolikor smo jih doslej prodali za 550, 527 in Brno ZH še nismo imeli neke resne reklamacije z njimi.

ANDIGS
11. January 2013, 18:13
Fiksno montažo na repetirki zastava m70 nameravam zamenjati s snemljivo(daljnogled in pika).Gledal sem že Leupold QR,pa sta mi dva puškarja to odsvetovala,da ne bo ponovljivosti.(kal.7x64).
Priporočajo mi schwenk ali pa tudi rusan.Ali kdo uporablja rusan zasučno montažo in kako se obnese.

PROF.racoon
11. January 2013, 19:33
Meni pa so svetovali Leupold QR... Kdo bo dobil dolgi nos??? :eusa_liar:

Če ne bi imel že ene komplet suhl montaže, bi se pri drugi optiki zagotovo odločil za QR.

Drugače pa zelo hvalijo zasučno in med njimi tudi Rusanovo... Vprašaj Optic Trade. Sem videl, da ponujajo tudi njihove izdelke...

muzikant
11. January 2013, 21:26
Fiksno montažo na repetirki zastava m70 nameravam zamenjati s snemljivo(daljnogled in pika).Gledal sem že Leupold QR,pa sta mi dva puškarja to odsvetovala,da ne bo ponovljivosti.(kal.7x64).
Priporočajo mi schwenk ali pa tudi rusan.Ali kdo uporablja rusan zasučno montažo in kako se obnese.

Napiši ta dva "puškarja". Če imaš 300 Eur si omisli EAW. :icon_wink:

Hunter87
11. January 2013, 22:14
Sam sem preizkusil tako fiksno kot scwenk ali zasučno in suhl montažo nekaj smo tudi poizkušali s temi picatinny ampak to ni to, nazadnje sem ostal pri suhl montaži.
Po mojem mnenju najboljša montaža, najbolj zanesljiva, najbolj elegantna, je pa res da ni poceni, ko jo pa imaš je pa zakon!

S tovarniškimi montažami, kot naprimer blaser ali leupold nimam izkušenj in jih tudi ne bom ocenjeval, uporabniki pravijo da so zanesljive.

Optik-trade.si
12. January 2013, 11:00
Generalno gledano imamo z Rusan montažami zelo dobre izkušnje, saj reklamacij praktično ni in so cenovno zelo ugodne. Moram pa ob tem povedat, da smo njihovih Švenk montaž prodali le nekaj in imamo bolj izkušnje z njihovimi obročki, šinami ter montažami za Brno ZH ter podobnimi. Kolikor slišim od puškarjev pa naj bi tudi njihove Švenk montaže bile kvalitetne.

Glede EAW, Recknagel in Mak montaž pa lahko prav tako zapišem le pozitivne izkušnje, a seveda so izdelki vseh teh znamk precej dražji od Rusanovih.

Sam sicer bolj prisegam na picatinny šino ter kvalitetne monoblock montaže, je pa res da na kakšni klasični lovski puški to ni estetsko zaradi glomaznosti.

ANDIGS
13. January 2013, 17:58
Hvala vsem za nasvete.Ko in če se bom odločil,javim.

pico_pek
6. March 2013, 19:27
Pozdravljeni,

Prosil bi za nasvet ob nakupu nove montaže za nov Steyr SBS 8x68S na katerega pride montiran Z4i (30mm). Želim fiksno montažo, saj daljnogleda ne bom dajal dol, picatinny zaradi robustnosti odpade. Kolega mi je priporočal QR od Leupolda ampak se mi zdi precej nežna za ta kaliber, kaj pravite vi ? Prosim za en pametni nasvet,

Hvala

šakal
6. March 2013, 20:48
EAW me še ni razočaral.

MasterLesjak
6. March 2013, 20:59
Pozdravljeni,

Prosil bi za nasvet ob nakupu nove montaže za nov Steyr SBS 8x68S na katerega pride montiran Z4i (30mm). Želim fiksno montažo, saj daljnogleda ne bom dajal dol, picatinny zaradi robustnosti odpade. Kolega mi je priporočal QR od Leupolda ampak se mi zdi precej nežna za ta kaliber, kaj pravite vi ? Prosim za en pametni nasvet,

Hvala

Pomoje tudi kak EAW, Recknagel ali podobno.

Pa Leupold QR ni fiksna, drži pa sigurno, neki ameriški puškar jo je uporabil za montirat optiko na .375 H&H Magnum (dobro, dal je večje vijake za pritrdit baze na puško), ampak vseeno bi pomoje morala zdržat.

brenneke
20. March 2013, 22:41
Pozdravljeni,

zanima me če kdo uporablja montažo innomount? kako se obnese pri natančnosti pri snemanju in ponovnem montiranju?

hvala, lp

projc
13. May 2014, 10:30
Zanima me kakšna montaža paše na MK Brnom mod.5 oz ZKM-573 . Menim, da je enaka tudi na Brno zh304.
Kakšna šina je (kako se ji pravi) in koliko mm naj bi bila?

Optik-trade.si
19. May 2014, 07:44
Na teh puškah mislim, da je šina dimenzije 14.5mm.

Optik-trade.si
19. May 2014, 07:46
Pozdravljeni,

zanima me če kdo uporablja montažo innomount? kako se obnese pri natančnosti pri snemanju in ponovnem montiranju?

hvala, lp

Pri nas doslej še nismo imeli niti ene reklamacije z njihovimi montažami in po besedah strank, naj bi bila ponovljivost takšna kot mora biti.

mustang
5. August 2017, 08:57
Pozdravljeni. Ima kdo iskušnje z russanovimi snemljivimi obročki na picatinny šini in sicer kako je z točnostjo puške po snemanju le teh.

TaSl
5. August 2017, 20:30
Pred mesecem sem kupil takšen komplet in imam narejeno na puški, da lahko na šini menjam širokokotni daljnogled in "normalnega" za lov iz preže do mraka.
Pri strelu na 100 m pride po nastrelitvi obeh daljnogledov v center do manjših odstopanj (nekje do 3 cm), ki pa niso nujna posledica montaže ampak je lahko tudi moj slabši strel.
Samo zapomniti si moraš kje na šini si imel daljnogled pritrjen, ga daš nazaj na isto mesto in za potrebe lova (lov na divjad velikosti lisice in naprej) ne sme biti težav.

alojz1
6. August 2017, 09:00
Rusanove montaže so zelo cenjene in kvalitetne. Moji obročki imajo po 3 vijake na vsaki strani. Po snemanju nisem opazil razlike pri zadetkih.

mustang
9. August 2017, 15:25
Jaz mam sicer dva vijaka pa me prepričuje eden da je treba bo vsakem snemanju puško ponovno nastreliti. Ni druge kot da sprobam samo ni še bilo priložnosti.

www5
28. February 2018, 14:28
Benelli Argo 30-06
Swarovski Z8i 1-8x24

Kakšno obliko montaže priporočate?

Hvala za vsako informacijo

alojz1
28. February 2018, 15:20
Odnesi puško do trgovca ki tukaj oglašuje. Zato, da probaš šino kako pašejo luknje. Jaz bi iskal najprej od Rusana oboje. Obročke in šino.

Robert91922
1. March 2018, 14:49
Je še bolj udobna varianta, kot da neseš puško do trgovca: pojdi na spletno stran od Optik-Trade.si. Tam lahko najdeš, katere variante montaž pašejo na določen model in znamko puške. Kar se tega tiče, ima spletno stran zelo dobro narejeno. Če ne najdeš za "Benelli Argo" išči za "Browning Bar".

Imajo pa tam gor tudi kontaktni obrazec, kjer jih konkretno vprašaš. Vsekakor se pred nakupom še z njimi posvetuj, imajo zelo dober customer support.

Znamka Rusan je res ena boljših variant, ker v kvaliteti nič ne zaostaja za 2x dražjimi germanskimi variantami.
Še ena zelo dobra opcija je tudi, da na spletu poiščeš dvodelno montažo (bazo) Leupold Quick Release QR za Browning Bar puško, ker paše tudi na Benelli Argo. Imajo pa Leupold QR baze in obročke tudi pri Optik-Trade.si.
Benelli Argo ima tako dobre mehanske merke, da bi bilo škoda gor dajat fiksno montažo.