PDA

View Full Version : Rdeče pike



Ganges
13. December 2007, 14:26
http://lov.mojforum.si/lov-about56.html


Po tam ,kar sem jaz videl, RD zakon. Ravno včeraj se bil priča,kako je moj kolega uplenil lanščaka v tako gostem grmojvu, da je joj. Z daljnogledom bi se od prašiča samo poslovil, razdalja je bila majhna, prašič hiter, pregled terena pa praktično ničen. sem poskusil meriti tam skozi, kjer je on ustrelil z RD, z daljnogledom 4X32, pa sem videl, da nebi bilo šans, da bi streljal na gibajočega prašiča. Na muho bi verjetno še šlo, pod pogojem, da bi bil strelec zverziran. RD pa pomoje predstavlja odlično rešitev za vse povprečne strelce v takij situacijah. Verjetno res zelo lep streljaš na premikajoč cilj z daljnogledom majhne povečave, če je preglednost dobra, v gošči pa imaš enostavno premajhno vidno polje.


mogu mene zanima če pri vas lahk vse prašiče strelate brez omejitev.
"kajti pri nas je fino da imaš vsaj 4kratno povečava da vidiš kolk kil ma pa ka sploh je" :?:


Omejitve so v okviru plana. Se pravi dokler je še vse v planu, se ne rabiš sekirat, se ne moreš zmotit. Prvega prašiča (svinjo) v tropu spustiš mimo, potem pa ni važno,kar pade je prav. Imamo še 3 svinje v planu, tako da tudi tu ni problema, če pade. Če ga bom pa še gledal pa vagal, pa čekane meril. pa ne bom nikoli nič uplenil na pogonu. Pri nas streljamo prašiča vsakič in vsakega, ki ga vidiš, le na svinje pazimo do 15. 9 po naših pravilih, oziroma še dlje, pa imamo še kar preveč prašičev.
Pa na 20 metrov v plnem teku ti prašiča en drek ocenjuješ, kakšen je, vsak je v daljnogledu velik, če ga sploh uspeš ujeti vanj. Z RD ga prej ujameš! :D


Takole

Bil sem ponosni lastnik rdeče pike, ki mi je fantastično služila saj sem z njo v treh letih položil enen 20 pujskov.

Zdaj sem še bolj ponosen lastnik daljnogleda 1,25-4x24 z osvetljeno piko. Ta moja puškica opremljena z tem daljnogledom je ta vikend dala na dlako tri pujske z tremi streli. enega na 80 m, enega na 30 in tretjega manj kot 10 m (nevem ker nisem streljal jaz ker je želel kolega sprobat to reč ker mu je všeč in je zdaj čist nor in si bo nabavil).

Jaz vidim v tej rešitvi 1,25-4x24 optimalno uporabnost kajti tistega pujska na 80 m z 5 MOA piko ne bi streljal nikoli ker je imel samo 12 kg in bi ga pika verjetno popolnoma pokrila.

Moje skromno mnenje


Mugo, ti si zakon. Vse kar si napisal, tudi zame velja. Predpostavljam, da imaš veliko lovskih izkušenj.




Drži, s kroglo je slab strelec. Variabel daljnogled ga samo še dodatno bremeni.


lepo to da lahk streljate use povprek mungo.pr nam zal ni tako in ce bi narobe ustrelil bi me zivga odrli :lol: .mamo pa se ta problem da so po tri vodece svinje skupja pa se kak lanscak umes tako da pri na nevelja pravilo spusti samo prvega.tako da jaz osebno streljam divje prasice na 80 do 100m pa se ponavadi je use zmesano veliki mali veliki....... :twisted: tako da na koncu ostane kaksna zelo mala luknica cez grmovje za strel :P


če bi veljalo po tvoje tega prašiča tvoj kolega sploh ne bi streljal (ker praviš da prvega spustiš pol pa...)
pa me zanima če so tvoji predhodniki prav tako razmišljali , kot ti da lahk dons strelaš vse povprek("""mamo v planu""")
da ti pa dam še nasvet da vsakeka ki ga ne moriš ocenit in ga spustiš bo verjetno eno leto starejši, in boš družini prispeval v blagajno cca 60€,




Ja ta cajt ti bo pa naredil za 300 € škode! Kako računico pa maš pol? Lejte,jaz zmeraj zagovarjam stališče da imamo divjadi raje malce več kot pa ravno prav,ampak kar je preveč je pa preveč! In če jim pada v okviru plana,ja hvala k......
Letos je situacija pri nas zelo podobna kot pri Mugo-tu,le da mi nismo toliko uspešni pri lovu kot oni! Inšpektor je dejal da letos NI odstopanja navzdol pri planu prašičev! Kaj smo torej storili - prijavljene imamo škode,ki jih po večini saniramo,nekaj smo jih morali tudi plačati,na koncu leta nas bo pa še inšpektor kaznoval,ker "šparamo" oziroma nismo bili uspešni!
Z piko ali brez,z rešpetinom ali brez,plan je treba narediti! In obstajajo intuzijasti ki streljajo dvakrat na leto,pol si pa dajo na puško "piko" in tudi z njo zgrešijo ali pa naredijo delo Vepru,Miš-u 93 in podobnim......