PDA

View Full Version : Daljnogledi Steiner



Ganges
13. December 2007, 15:14
http://lov.mojforum.si/lov-about570.html


Zanimajo me vaša mnenja in izkušnje ob uporabi teh dvogledov ?


Jaz sem imel 7x40 GA Commander II. Ocena: odličen za opazovanje v vseh pogojih, posebej ponoči, zelo jasna naravna slika brez napak. Edino kaj ni dobro je njiegova teža. Ko sem ga nosil okoli vratu ves dan sem bil bolan. Zaradi tega sem ga prodal!
Prijatelj ima 8x56 GA in ima ga samo za prežo. Tudi pretežek.
Za misije v SV imajo 20x80 GA in je velik, zelooo težek in brez stativa skoraj neuporaben.
Pa sploh ni poceni.


Dva kolega ga imata model Night hunter mislim da 8X56 , vidljivost je odlična. sploh ob slabi svetlobi je izreden. Cena pa tudi, tam nekje okrog 1000 novih denarčkov.


Sam imam NIGHT HUNTER 8/56. Odlična optika, mogoče res malo težji, ampak v mraku najboljši. Cena pa okrog 750 novih dinarčkov. Lp


Predkratkim sem imel možnost opazovati z daljnogledom Steiner Renger 8x56. Povem ti da je to v mraku poezija. Je pa kar težak in za tebe Hribowc, ki jagaš predvsem v visokogorju, mislim da ni priporočljiv. Je pa dober za čakanja.
Sem pa opazoval tudi skozi vojaški Steiner s kompasom 7x50 in tudi tisti je špica. Je pa še bolj težk od prej omenjenega.

Lep pozdrav.


A ste STEINER-je kupili pri nas ali v tujini?


V tujini! Poskušaj na straneh www.waffengebraucht.at ali http://www.frankonia.de/shop/Gebrauchtwaffen/_/cid/795/categorylist.html . Občasno se najde zelo poceni rabljeno in še vedno kakovostno opremo. Obstaja še nekaj spletnih strani, ampak o tem pozneje. ?e ne najdeš, vprašaj. LP


Jaz sem ga kupil preko Frankonie in to Renger 8x30.
Znjim sem dokaj zadovoljen.

Pozna se mu samo v mraku malo slabšo svetlost. Čez dan pa je špica. Za ta denar, ki sem ga jaz plačal (190€) mislim da je dober.


Odločam se za nakup 7x50 Nighthunterja, pa me zanima ali ga kdo uporablja in ali ga je možno kje preizkusiti? Ali je kdo primerjal Rangerja z Nighthunterjem - razlika v ceni je očitna?

Za informacije in nasvete v naprej - hvala!


Mislim da v lečah ni velikih sprememb, so pa uporabljene nove tehnologije pri brušenju in nanašanju raznih premazov.
Kaj pa je odločilno pri taki razliki v ceni?

Če dobro pogledaš na njihovi strani (www.steiner.de) boš videl, da renger ima 10 let garancije, Nighthunter pa 30 let. Po mojem je to to.

Je pa stvar sigurno špica, primerljiv z vsemi kvalitetnimi dvogledi.

main757
16. April 2008, 18:40
Ta vikend se imel v roki nighthunterja 8x44. Čist me je navdušil. Je precej lahek, vidljivost pa je zelo dobra. Opazoval sem srnjad že rahlo v mraku.

Naslednji vikend pa bom najbrž sprobal nighthunterja 8x56.

Ima še kdo kakšne izkušnje s Ranger-jem?

JANEZ L
16. April 2008, 19:08
Lp!

Sam imam še prejšnji model hunter 7X50 in je odličen, vreden vsakega everčka(pardon bile so še marke). Prijatelj pa ima novega nighthunterja 8X56 to pa je res poezija, kot je nekdo dejal. Teža pa se mi zdi, da ni tak problem tudi za gamsjo "jago" ne, vsaj zame he, he... 416 Če si ga bo kdo omislil je izbira 417

Lovski zdravo
Janez L

Prskač
23. June 2008, 18:25
Živjo!

Zanima me če ste že kaj preiskusili steiner peregrine 8,5x50, ker se zanimam za nakup?

Hvala in dober pogled!

Prskač
26. June 2008, 18:18
Omenjen model Peregrine XP je dobil letos nagrado Golden Bulls eye za najboljšo serijo dalnogledov Steiner za prejšnje leto. Primeren naj bi bil za opazovanje v marku in predvsem v gozdu ob slabši vidljivosti. Na spletni strani [URL="http://www.frankonia.de"] sem ga našel po zelo ugodni ceni, pa me zanima če se nakup splača? :icon_study:

luka_k
26. June 2008, 19:03
Ima še kdo kakšne izkušnje s Ranger-jem?

Ja, jaz ga imam in sicer 9x40. Z njim sem zadovoljen, je dovolj lahek za po hribih hodit, uporaben pa tudi za lov na divje prašiče.

blackwolf
26. June 2008, 20:21
Kolega mi je za "probo" posodil Steiner NIGHT HUNTER 8/56, ki ga je pred dnevi kupil za okrog 850eurov in lahko rečem,da je dalnogled res špica in je v mraku primerljiv z očetovim swarovskim tako, da iz tega sklepam da je omenjeni Peregrine XP super dalnogled.

Prskač
26. June 2008, 22:10
Na spletni strani frankonie je znižan iz 1000 eur na 600 eur, glede na to, da ima iste leče kot serija Nighthunter, je še eno klaso boljši, da ima 30 let garancije mislim, da bi lahko bil odličen nakup.

Prskač
26. June 2008, 22:12
Pozabil sem napisat, da je iz magnezijeve zlitine in je zato lažji od nighthunterjev, 8,5x50 ima 850 g...

JANEZ L
27. June 2008, 10:29
Lp!

Prskač, a avtobus čakaš, brž ponj.

Lovski zdravo
Janez L

zober
27. June 2008, 17:38
600 evrov za daljnogled pismo a ste mal,čez l...!Zato maš že puško!

JANEZ L
27. June 2008, 19:53
Lp!


600 evrov za daljnogled pismo a ste mal,čez l...!Zato maš že puško!

:icon_confused::icon_confused::icon_confused:

Dober daljnogled je predpogoj pravilne ocene!

Lovski zdravo
Janez L

zober
28. June 2008, 07:54
Ah janez dej no nehaj,ga ni na svet da bi dal jaz 600 evrov za en rešpetin!Raj tisga za 20 evrov kupim vsak let pa je!Takole bom rekel kolega ga je kupil za 400 evrov,kaj pa danes po enem letu skrupucalo!

lunj
28. June 2008, 12:00
Seveda, tist za 20 pa po treh dneh - skropucalo.:icon_twisted::icon_twisted:

zober
28. June 2008, 15:27
Mam ga že eno leto pa še zmeraj dobro vidim ,pa ne piše steiner gor hehe!!:icon_lol:

mugo
28. June 2008, 23:24
600 evrov za daljnogled pismo a ste mal,čez l...!Zato maš že puško!
Lej Zober, srnjaka ali gamsa boš s povprečno puško lahko na veliko večjo razdaljo uplenil, kot s slabim daljnogledom dobro ocenil. Ne pravim, da mora bit Steiner pa stat 600 eur ali več. Ampak resen lovec potrebuje en kvaliteten daljnogled. Edino, če ti je vse, kar pride pred cev dobro...

Prskač
29. June 2008, 02:50
Nekaj časa me ni bilo na forumu tako, da malo pozno odgovarjam... Je že naročen, tako, da bom sporočil kako in kaj. Sem se skoraj odločil za Minox 8x56, pa je prišel Steiner vmes...:icon_lol:

CREATIVE
12. July 2008, 08:23
Tudi jaz sem imel do nedavnega daljnogled za "tistih 20" in sem čisto vse videl, kot pravi ZOBER. No sedaj pa sem si nabavil STEINER-ja 7X50 NIGHTHUNTER in primerjal oba daljnogleda v mraku in ponoči pri svetlobi lune- razlika je VELIKA.

JANEZ L
12. July 2008, 10:04
Lp!


razlika je VELIKA.

To sta dva svetova zase! Sploh ni moč primerjati in enačiti.

Lovski zdravo
Janez L

Prskač
14. July 2008, 16:03
A mogoče kdo v kakšnem zaporedju gredo kakovostni razredi dvogledov pri Steinerju npr. (Sky hawk, Marine, Safari, Nighthunter, itd..) in kakšne leče so XP (kvaliteta)?

blackwolf
14. July 2008, 17:26
Prskač tu maš link od Steiner-jeve strani in si lahko ogledaš zaporedje kakovosti dvogledov oziroma za kakšen namen je mišljen kakšen dvogled("lov, opazovanje ptic,..")

http://www.steiner.de/

LP!

Prskač
14. July 2008, 20:50
Alo, Blackwolf!

Sem že bil na spletni strani od Steinerja, vendar če pogledaš pod izbirno okence Model, še nimaš na voljo modela Peregrine. Malo sem pobrskal po netu in ugotovil, da imata samo dva modela dvogledov XP leče, preostali trije modeli serije Peregrine jih pa nimajo oz. ni nikjer označeno, da bi jih imeli (tudi model 8,5x50, ki sem ga ga imel ogledanega nisem zasledil, da bi imel XP leče). Zato me zanima, kakšne so XP leče in kakšne leče imajo preostali dvogledi, če mogoče kdo ve? V nasprotnem primeru se bom odločil za Nighthunterja 7x50.

Hvala in lp :icon_wink:.

detel
14. July 2008, 22:06
Koliko stane NH ?

kuje
15. July 2008, 09:58
Prskač,če znaš vsaj malo nemško pojdi na Wild und Hund forum.Tam boš našel veliko koristnih podatkov o Steinerju!

Prskač
16. July 2008, 01:39
Aha, model Peregrine se ekskluzivno prodaja samo v Ameriki :

http://www.steiner-binoculars.com (Povezava)

Prskač
16. July 2008, 01:40
Aha, model Peregrine se ekskluzivno prodaja samo v Ameriki :

http://steiner-binoculars.com

Prskač
16. July 2008, 01:41
Detel, NH 7x50 stane 650 eur.

Hunter87
28. July 2008, 15:30
Všeč mi je Steiner Ranger 8x30 zato me zanima če ga kdo ima in kako se obnese, ter kakšna je razlika med ranger in nighthunter ker v ceni je velika

main757
30. July 2008, 23:50
V Frankoninem katalogu prodajajo steinerjev Sagor ll model . Kakšen je to daljnogled? Mi zna kdo kaj več povedat o njem?

Prskač
7. August 2008, 17:03
Moj Steiner 8,5x50 je doma... Res je to, kot je omenil v enem postu Janez L, vreden vsakega eurčka. Še posebej pa me je presenetil, ker je izredno lahek, prijeten na otip in kvalitetne ostre slike. Prava izbira za čakanje in pirš. :icon_lol:

dolgin
7. August 2008, 17:32
Prima,želim ti veliko užitkov z njim!

JANEZ L
8. August 2008, 09:47
Lp!

No Prskač, a je atu Janezu za vrjeti ali ne? Sem ti napisal, da ti ne bo žal. Naj ti služi!!!1221

Lovski zdravo
Janez L

Prskač
8. August 2008, 15:21
Je za verjet, ga grem malo še stestirat v gmajno, drugače pa ga stestiramo skupaj ob priliki, a ne? :icon_biggrin:

JANEZ L
11. August 2008, 11:02
Lp!

Ni blema se bomo zmenili in šli testirat na gamsih in "srncah" he, he...:icon_lol::icon_lol:

Lovski zdravo
Janez L

Prskač
12. August 2008, 17:11
Zmenjeno. A ti imaš še Steinerja? 7x50?

JANEZ L
12. August 2008, 17:13
Lp!

Japs tega 7X50 imam, super ga ne bi hvalil, če ne bi preiskusil.

Lovski zdravo
Janez L

Prskač
13. August 2008, 02:41
Janez, kaj pa imaš za en model?

JANEZ L
14. August 2008, 15:24
Lp!

Hunting 7X50.

Lovski zdravo
Janez L

Hunter87
19. October 2008, 19:41
Že kar nekaj časa nazaj sem dobil ranger 8x30, in moram povedat da je res vreden svojega denarja, saj sem za 250€ dobil res dober daljnogled, ki se obnese tudi v mraku, primerjal sem s svarowcen 7x42 in ni bilo opaziti večje razlike. mogoče me moti samo to, da moraš za vsako oko posebej nastaviti, ker nima skupnega gumba.

RAUBŠIC
29. December 2008, 19:52
Tudi jaz se odločam za nabavo novega daljnogleda. Všeč mi je STEINER NIGTHUNTER XP 10 X 44, zato me zanima ali ga ima kdo in kako je zadovoljen z njim. Prav tako me tudi zanima, če kdo ve, kje ga bi lahko kupil in koliko je cena?
Za odgovore se vsem najlepše zahvaljujem.

Tine
5. January 2009, 23:04
me zanima, če ima kdo NH 8x56 in kako se mu obnese (predvsem ta Sports-Auto-Focus, pa kako poteka prilagajanje z enega očesa na drugega - 2 različna jagra...).

2. kako je pa z nabavo po pošti iz franconie? (razlika v ceni med lovskim mojstrom in franconio je cca 300EUR)

NAJLEPŠA HVALA

Hunter87
5. January 2009, 23:09
iz frankonie lahko naročiš, prek podjetja varnost maribor, cena je ista kot v katalogu plus poštnina.

mprimoz
7. January 2009, 08:41
Če bi se odločali za nakup med naslednjima daljnogledoma, za katerega bi se odločili?
Steiner Nighthunter 7x50 XP in Kahles 8x42 (cena približno enaka)

fonza
7. January 2009, 09:56
Steiner!

mugo
7. January 2009, 10:03
Ja, Night hunter 8/56, pa maš televizijo. Res je poezija!

andrej win
9. January 2009, 11:04
Če bi imeli na razpolago Sagorja 8x56 in pa NH 8,5x50 ,pa da je razlika 200 euro ,bi se odločili za katerega! NH je znižan za 30 oz. 40 %,zanima me kako se 8,5 -ka obnese v mraku v primerjavi z 8x56!

lp

mprimoz
9. January 2009, 11:08
Kje si našel ta popust?

andrej win
9. January 2009, 11:33
V F.......

U bistvu sta oba z popustom,razlika v ceni pa je 400/600 E ...
Kar sem slišal,sta hunter in pa NH,boljša od Sagorja "le" po brušenju leč, in pa malih detajlov:icon_wink:

Če bi mi znal kdo svetovat:icon_study:

lp

mprimoz
9. January 2009, 11:51
V čem pa je razlika med Nighthunter in Nighthunter XP?

Prskač
9. January 2009, 12:03
XP je oznaka leč. lp

Tine
28. January 2009, 18:17
Kaj mi je napisal Ancelj, ko sem ga vprašal ali Meopta ali Steiner.

"Steinerjev program smo opustili, ker kvaliteta optike ni skladna s ceno (preverč reklamacij).
Lep pozdrav.
Anton Ancelj"


Sedaj pa res ne vem več. Bo treba oba v roke pa...

JANEZ L
28. January 2009, 18:33
Lp!

Beden izgovor!!! Steiner in Meopta! Kot, da bi primerjal Rolls Roysa z Zastavo in, Steiner ni Zastava... So upostil najbrž zaradi česa drugega, ki pa ni za javnost...

Lovski zdravo
Janez L

Tine
28. January 2009, 18:36
Tudi sam nisem oz. ne verjamem. Se še vedno nagibam k Steinerju. Pa ne zato, da bi bila Meopta slaba, jo ima kolega. Samo Steinerja nisem še imel v rokah.

Zanima me predvsem vidljivost v slabših pogojih.

andrej win
28. January 2009, 18:44
Lp!

Beden izgovor!!! Steiner in Meopta! Kot, da bi primerjal Rolls Roysa z Zastavo in, Steiner ni Zastava... So upostil najbrž zaradi česa drugega, ki pa ni za javnost...

Lovski zdravo
Janez L

Ne da bi samo hvaliu meopto Janez:icon_confused:,ampak da bi imel na voljo 1k euro za daljnogled (dvogled),bi sigurno vzel Meopto 8x56...res pa je,da mi je Steiner za enkrat še manj ali več neznanka..:icon_study:

Ampak ko bom vsaj malo pri evrčkih,bom kupil Steinerja,sicer ne bo NH,pa mislim da bo vseeno dovolj kvaliteten za našo uporabo..

lp

Prskač
28. January 2009, 18:52
Tudi sam sem bil v podobni dilemi, kako naj se odločim. Odločil sem se za Steiner-ja in je odličen. Le pogumno po Steiner-ja.

Lz in dp

Tine
28. January 2009, 18:56
Ne da bi samo hvaliu meopto Janez:icon_confused:,ampak da bi imel na voljo 1k euro za daljnogled (dvogled),bi sigurno vzel Meopto 8x56...res pa je,da mi je Steiner za enkrat še manj ali več neznanka..:icon_study:

Ampak ko bom vsaj malo pri evrčkih,bom kupil Steinerja,sicer ne bo NH,pa mislim da bo vseeno dovolj kvaliteten za našo uporabo..

lp

Se mi dopade tak način razmišljanja. Nekateri pač brez Zeissa ali Swarovca ne morejo na jago:BangHead:

LP in hvala

Tine
28. January 2009, 18:57
Tudi sam sem bil v podobni dilemi, kako naj se odločim. Odločil sem se za Steiner-ja in je odličen. Le pogumno po Steiner-ja.

Lz in dp

Še malo debate s starim (Steiner fan) in kolegom (Meopta fan) pa bo (vmes pa šparat!!!!!)

JANEZ L
28. January 2009, 19:37
Lp!

Sam imam Steinerja, model Hunter pa sem z njim dal že veliko skozi in je optika še vedno v "nulo". Bedanc ima NightHunter-ja pa je več kot zadovoljen Luka_K ima tudi Steiner-ja, pa je tudi zadovoljen, Prskaču sem ga tudi sam svetoval in to pošteno in dobro svetoval. Tvoja opazka, da ne moremo brez Zeissa na lov... Veš bolj pomembna od puške je optika, ki je na puški in v rokah... Ko bom zopet kupoval, a ne iz potrebe temveč tako, ko se mi bo zahotel nov daljnogled bo to sigurno Steiner.

Lovski zdravo
Janez L

ZR7
28. January 2009, 19:45
Steinerje uporablja kar nekaj armij. In oni ne šparajo pri € ali $.

Tine
28. January 2009, 19:47
Lp!

Sam imam Steinerja, model Hunter pa sem z njim dal že veliko skozi in je optika še vedno v "nulo". Bedanc ima NightHunter-ja pa je več kot zadovoljen Luka_K ima tudi Steiner-ja, pa je tudi zadovoljen, Prskaču sem ga tudi sam svetoval in to pošteno in dobro svetoval. Tvoja opazka, da ne moremo brez Zeissa na lov... Veš bolj pomembna od puške je optika, ki je na puški in v rokah... Ko bom zopet kupoval, a ne iz potrebe temveč tako, ko se mi bo zahotel nov daljnogled bo to sigurno Steiner.

Lovski zdravo
Janez L

Mislim, da sem bil narobe razumljen. Uporabljam nekega starega rusa . Vse je bilo ok dokler nisem na jagi padel in mi je verjetno prizmo zmaknilo. Sedaj me pa oči bolijo, če na preži več časa gledam.

Bo treba nekaj nabavit.

Vsekakor pa nisem fan najdražjih stvari. Se da tudi s solidnimi odpraviti. Ker pa bi rad kupil "*******" 1x v življenju mi ni ravno vseeno, glede na to, da sem študent in da bi za njega dal cca 2 študentski "plači" (beri poletje dela!!! - kje je pa vse drugo?)

Kot kaže sem bil na pravi poti in me je Ancelj malo zmedel.

LP

main757
28. January 2009, 19:58
Na nemškem lovskem forumu sem prebral, da je Beretta kupila Steiner in da seli proizvodnjo na Kitajsko.

Tine
28. January 2009, 20:12
Kaj bi to pomenilo za morebitno reklamacijo ob 30 letni garanciji?

Kako to poteka?

main757
31. January 2009, 11:25
Prskač, od kje ti ta podatek, XP oznaka leč?

Tine
31. January 2009, 11:29
High-Definition XP-Optics
The exceptional optical formula is our own development using the purest index matched glass, and coatings using rare-earth formulations of titanium, fluorite and other mineral substrates. The result is not only a first-class light transmission and a remarkable brightness- the images are crisply sharp and of the highest contrast right to the edge of the field of view. Contours are always clear and easily made out; incidental light is reduced to a minimum. Perfect, high resolution observing results are guaranteed, even under the worst weather conditions, in poor light or at the onset of dusk.

S spletne strani Steiner: http://www.steiner.de/en/binoculars/hunting/nighthunter-xp-8x56.php

main757
31. January 2009, 11:38
Na nemškem forumu sem prebral, da je razlika v nanosu premaza na leče. Stari NH naj bi imel premaz na osnovi srebra zato je po nekaj letih postal mat, ampak to je bilo videno verjetno samo pod mikroskopom.

Tine
31. January 2009, 11:48
Na nemškem forumu sem prebral, da je razlika v nanosu premaza na leče. Stari NH naj bi imel premaz na osnovi srebra zato je po nekaj letih postal mat, ampak to je bilo videno verjetno samo pod mikroskopom.

Možno, možno. Škoda, ker sem se v gimnaziji samo učil, ne pa tudi naučil nemško.

main757
4. February 2009, 11:13
Steiner je naredil nove binokulare Ranger pro 8x56, ima 10 let garancije. Se mogože že dobijo v slovenskih trgovinah?

dik
2. March 2009, 14:37
a mi lahko kdo pove ce ima model ranger ter nh isto kvaliteto lec ter se cena odraza samo v trajanju garancije

bobo
2. March 2009, 14:51
NH ima boljšo prevleko leč XP, ki malo izboljša svetlobno prepustnost in resolucijo. Leče so pri modelih NH vpete še bolj močno kot pri Ranger modelu, zato je tudi garancija pri Ranger krajša. Za piršat in gorski lov je Ranger zelo dober, za ponoči na štant je NH boljši.

dik
2. March 2009, 19:53
To pomeni da ranger 8*56 ne bi bil uporaben za nocno jago d.prasica. zanima


me zato ker je razlika v ceni kar precejsnja. Gledam na www.egun.de
hvala za komentar

andrej win
2. March 2009, 21:20
To pomeni da ranger 8*56 ne bi bil uporaben za nocno jago d.prasica. zanima


me zato ker je razlika v ceni kar precejsnja. Gledam na www.egun.de
hvala za komentar


Za nočno jago ne potrebuješ nevem kak daljnogled,ker če imaš malo "slabši" strelni daljnogled potem pa streljat ne boš vidu..

Js sm si kupiu Sagorja II,mislim da bo kr uporaben..

dik
2. March 2009, 22:51
na karabinu imam kahles 2.5-10*50 samo nerodno je cez pusko gledat.Rabim pa nekaj pametnega zato ker nas bojo prasci nas pozrli odstrel lani je bil vec kot 200 kom.

detel
2. March 2009, 22:58
Aha, še en Primorec:icon_wink:.

Tine
2. March 2009, 23:06
Aha, še en Primorec:icon_wink:.

žijo.

Kupi kar čiš, pri taki gužvi bož že nekaj videl:icon_wink:

andrej win
2. March 2009, 23:15
žijo.

Kupi kar čiš, pri taki gužvi bož že nekaj videl:icon_wink:

:icon_lol::icon_biggrin:

dik
3. March 2009, 12:26
hvala fantje

detel
3. March 2009, 18:51
Jaz bi ti odgovoril a ne vem kaj sprašuješ. Rabiš za pogone ali prežo ? Za prežo imaš super str. daljnogled, kaj češ boljšega.

dolgin
3. March 2009, 22:16
1,5-6x42!!! Ma drgači,če jemaste primorci težave,vam pridemo gorenjci narst red če dol!!!:icon_twisted::icon_lol:

dik
3. March 2009, 22:58
Spraseval sem po *******u in namrec razlika med rangerjem ter nh uporabljal bi na prezi in zalazu. Ce pa pridete Gorenci dol k nam vas pa bomo veseli!!!!!!

Tine
4. March 2009, 01:48
Spraseval sem po *******u in namrec razlika med rangerjem ter nh uporabljal bi na prezi in zalazu. Ce pa pridete Gorenci dol k nam vas pa bomo veseli!!!!!!

oba že "jmu" v rokah. sicer samo v trgovini. prepričal me je NH, za katerega sedaj "šparm".

dik
4. March 2009, 12:09
tine hvala se bom se jaz "lotil sparat"

dolgin
4. March 2009, 16:36
na karabinu imam kahles 2.5-10*50 samo nerodno je cez pusko gledat.Rabim pa nekaj pametnega zato ......

Spraseval sem po *******u in namrec razlika med rangerjem ter nh uporabljal bi na prezi in zalazu.
Kaj zdej dalnogled al strelni dalnogled? Sicer pa je kar vem NH špica,kdor ga ima ga ne more prehvalit! Če pa rabiš strelnega pa sem ti že napisal.....
lp

dik
4. March 2009, 17:31
dolgin spraseval sem za ******* vseeno hvala

dolgin
4. March 2009, 17:43
dolgin spraseval sem za ******* vseeno hvala

Ma ku zgleda je recesija vzela tudi črke! Ne vem kaj si hotel,sory! :icon_redface:

Tine
4. March 2009, 18:00
Ma ku zgleda je recesija vzela tudi črke! Ne vem kaj si hotel,sory! :icon_redface:

Ta beseda je izpeljanka iz srbo-hrvaščine, zato vama jo "premala".
On želi kupiti binokular (kar pa sploh ni tujka:icon_lol:). Daljnogled in ne strelni daljnogled.


Ma oštja sm pamtn:icon_wink:

mprimoz
11. May 2009, 11:30
Prosim za pomoč (odgovori na ZS).
Kje pri nas imajo na zalogi Steinerjeve daljnoglede (kateri trgovci)?

Tine
8. July 2010, 12:34
A mogoče kdo ve, če so ukinili Nighthunterja 7x50, ker ga na njihovi spletni strani ni več?

Me je 8x56 od očeta tako prepričal, da ga bi nabavu 7x50:icon_wink:

GregaK
15. November 2010, 15:16
Fantje a kdo uporablja Ranger 8x30? Kako ste kaj zadovoljni?
Denarci ostajajo, pa bo treba kej novega kupit! :icon_twisted:

LZ
Grega

main757
15. November 2010, 16:06
To je optika za dan, edina prednost je ta da je lahek. Za lazit po hribih je vredu, za čakanje pa teči vstran od 8x30.Lp

GregaK
21. February 2011, 17:32
Ali mogoče kdo uporablja Steinerjev spektiv 24x80? So spektivi tudi tako kvalitetni kot daljnogledi?
Napište kej! :icon_biggrin:

LZ
Grega

MasterLesjak
24. April 2012, 17:38
Opazil sem, da so se pojavili strelni daljnogledi Steiner. So že kaka mnenja, vtisi?

Optik-trade.si
25. April 2012, 00:39
Prve dobimo v mesecu juniju, takrat bo pa možno povedati kaj iz prve roke. Spadali bodo v najvišji cenovni razred in sicer se bodo cene približale Zeissu (okoli 2200€) bodo pa malo nižje od Leice in Swarovskega.

Konstrukcija je vsekakor zanimiva s 5x zoomom in nočno osvetljeno piko ter po njihovih trditvah zelo dobro prepustnostjo svetlobe. Ampak več bo mogoče reči, ki bom kakšne primerjal s konkurenco v živo. Optike namreč ni mogoče sodit drugače kot le ob direktni istočasni primerjavi.

jancar
25. April 2012, 07:32
http://bock.si/userfiles/file/Katalog_Nighthunter_ZF_final-DE.pdf

THEHUNTER
8. February 2013, 23:24
Pozdravljeni,

V kratkem mislim nabavit nov dvogled. Zanimam se tudi za Steiner ranger pro 8x42. Zanima me ce je kdo to zadevo ze uporabljal na jagi, ter kako se mu je obnesel, predvsem me zanima kako se je obnesel ob mraku. Iscem zadevo na dolgi rok zato me zanima tudi ce je stvar kvalitetna, torej, da bo dolgo trajala brez problemov, ob pravilni rabi.
Daljnogled pa bi vecinoma uporabljal za ocenjevanje srnjadi ter jelenjadi.

Hvala!

Lep pozdrav!

kurare
9. February 2013, 05:41
Preskoči 8 x 42 in vzami 8 x56! Ne bo ti žal:OK:

GregaK
9. February 2013, 10:59
Proti 8x56 je 8x42 manjši in prijetnejši za nošnjo. Tudi vidljivost v mraku ni slaba, moram rečt, da se pozna manjši premer leč.
Pred 8x42 sem uporabljel 7x50 hunter in moram rečt, da se je dalj časa videlo z starejšim modelom. Z 8x56 je pa sigurno še kakšena minuta dalj.

Drugače pa fletn rešpetin!biggrin

THEHUNTER
9. February 2013, 11:59
Preskoči 8 x 42 in vzami 8 x56! Ne bo ti žal

Rad bi preskočil na 8x56, problem pa je v denarju. Tako, da bi rekel da skoraj 8x56 odpade :icon_cry:


Proti 8x56 je 8x42 manjši in prijetnejši za nošnjo. Tudi vidljivost v mraku ni slaba, moram rečt, da se pozna manjši premer leč.
Pred 8x42 sem uporabljel 7x50 hunter in moram rečt, da se je dalj časa videlo z starejšim modelom. Z 8x56 je pa sigurno še kakšena minuta dalj.

Drugače pa fletn rešpetin!

Ja to je tudi res, še posebej ker dosti hodim tudi na zalaze.. Torej bi bil tale Steiner ranger pro 8x42 uporaben tudi v mraku?
Glede optičnih lastnosti pri dnevni svetlobi se mi zdi super, saj sem ga stestiral le v trgovini.. V naravi ob mraku pa si ne morem predstavljat kako se obnese dokler ga ne stestiram. Zato me muči tole, hehe...
ranger pro 8x56 si pa ne morem več privoščit.. Nisem še zaposlen tako, da sem omejen do neke količine denarja...
Hvala! biggrin

Se pa odločam med dvema daljnogledoma: Kaps 8x42 ter Steiner ranger pro 8x42.. Da se bom lažje odločil, katerega bi mi vi predlagali? biggrin

Hvala!

Lep pozdrav!

.308win
9. February 2013, 12:09
Se nisi že odločil za Kaps-a?? Ne preveč komplicirat.... drgač pa moj glas gre Steiner-ju ker je pač nemški!

dolgin
9. February 2013, 13:02
V vsakem primeru je Steiner vredn nakupa. Svetujem ti,da do maja še mal počakaš,mal na kraj daješ,pa si prvoščš nighthunterja 7x50,al pa 8x56. Pa nimaš več kej brskat :)

.308win
9. February 2013, 13:30
Pozabil sem napisati da sam uporabljam že 3 leta Steiner Ranger 8x30 in sem z njim zadovoljen. Ker sem pač hotel imeti majhen daljnogled. Za v mrak sicer ni ne vem kakšen stroj ampak za mene je dovolj, ker v močnem mraku niti ne streljam. Če ga pa v mraku primerjam s svojim strelnim daljnogledom swarovski habicht 6x42 pa ni veliko slabši se skoraj ne opazi razlike.

Moje mnenje je da če kupiš Steinerja ne boš nič zgrešil, ker je vreden svojega denarja pa ni važno za kakšno povečavo in model se boš odločil!

mugo
9. February 2013, 13:55
Steinerji so pojem med daljnogledi. Zato se le odloči zanj. Daljnogled je za moje pojme pomemben bolj kot puška in glaž na puški. Zato se splača kupit dobro reč. Poglej za Steinerji še recimo na nemškem Egun-u, se da dobiti kaj po ugodni ceni.

THEHUNTER
10. February 2013, 16:46
Hvala vsem za nasvete! biggrin
No, malo bom še prebrskal. Za zdaj je moj favorit Steiner ranger pro 8x42..
Edino kar sem v skrbeh je to, kako bo uporaben v mraku..
Modela 8x56 pa si ne morem več privoščit.. Edini daljnogledi v tem cenovnem rangu z 56mm lečo in 8kratno povečavo so še: Vortex vulture HD 8x56 ter Hawke pro stalk 8x56 ED..
A bi vi bolj predlagali Steinerja renger pro 8x42, ali raje katerega od teh dveh?

Oprostite ker kompliciram biggrin... Saj veste kako je ta dilema pred nakupom :icon_lol:

TaSl
10. February 2013, 20:03
Kaj pa Vixen NewForesta 8*56?

muzikant
10. February 2013, 21:53
No, malo bom še prebrskal. Za zdaj je moj favorit Steiner ranger pro 8x42..


V petek si napisal, da boš v kratkem naročil Kapsa, svetoval bi ti, da globoko vdihneš saj to pomirja.

THEHUNTER
10. February 2013, 23:10
Hehehe biggrin
No, da ne bom kompliciral sem se odločil, da grem stestirat vse daljnoglede, ki me zanimajo, ko bo imel Optik-trade dan odprtih vrat. Tako se bom najlažje dokončno odločil! biggrin

muzikant
11. February 2013, 09:33
Prav si se odločil, želim ti da bi dobro izbral.
Moje skromno mnenje je da glede na mladost lahko izbereš daljnogled z izstopno zenico 7mm. (premer objektiva v mm/ povečava)
Ko bo in če bo prišlo do nakupa, poročaj na forumu.

Fuchs
11. February 2013, 13:59
Ravno sem kupil Steiner ranger pro 8x42, v mraku se odlično obnese, zelo jasna slika, in precej bolj priročen kot Steiner ranger pro 8x56.

THEHUNTER
11. February 2013, 15:54
Prav si se odločil, želim ti da bi dobro izbral.
Moje skromno mnenje je da glede na mladost lahko izbereš daljnogled z izstopno zenico 7mm. (premer objektiva v mm/ povečava)
Ko bo in če bo prišlo do nakupa, poročaj na forumu.

Hvala!
Seveda bom! Pa če bo daljnogled, ki še ni predstavljen na forumu ga bom malo predstavil :icon_wink:


Ravno sem kupil Steiner ranger pro 8x42, v mraku se odlično obnese, zelo jasna slika, in precej bolj priročen kot Steiner ranger pro 8x56.

Naj ti dobro služi! biggrin
Tudi sam sem interesent zanj.. Samo kot sem že napisal, bom prvo stestiral čimveč daljnogledov v tem cenovnem rangu in se potem odločil kaj bom vzel :icon_wink:

Tine
12. February 2013, 08:23
Samo ne se preveč obremenjevat:icon_wink: Oče ima Nighthunterja 8x56 in ti povem, da je res TV, tudi ponoči.

THEHUNTER
12. February 2013, 11:01
Verjamem biggrin ..
Bi ga rad enkrat preizkusil ob mraku in ponoči, da res vidim kako tale stroj dela biggrin

muzikant
12. February 2013, 13:08
Ponoči ne vidiš nič, v mraku pa boš videl tudi samo črne lise, saj je uspešno opazovanje v mraku zelo povezano s poznavanjem divjadi, ki pa v tvojem primeru še ni ravno dobro.
Če imaš resen namen kupiti daljnogled, preberi poste Optiktrade, saj ti bodo povedali veliko več kot vsak laičen test in vsi posti umetnikov, ki hvalijo svojo malho.

Glede na to, da si že ugotovil višino proračuna, se samo odločiš za najboljšega v tem rangu.


Kakšen daljnogled pa zdaj imaš ?

THEHUNTER
12. February 2013, 13:47
To pa imas prav! Moje poznavanje divjadi ni se ravno na visokem nivoju... Meni je Optik-trade za ta cenovni rang svetoval Hawke frontier ED 8x43, ki naj bi bil nad vso konkurenco v tem cenovnem rangu, glede opticnih lastnosti. Trenutno pa mam nekega poceni bushnella 10x50, ki ze razpada.. Skoznjega je prakticno ze nemogoce pravilno oceniti divjad.. tako, da je nakup novega daljnogleda nujen. Meni osebno je daljnogled zelo pomemben, saj se le tako lahko pravilno oceni divjad, pa tudi lov je lepsi z dobrim dvogledom. No, to je samo moje osebno mnenje.

Pa oprostite ker sem zasel s teme....

muzikant
12. February 2013, 14:23
Najprej si napisal da iščeš do 370 Eur, Hawke Frontier je 460, Steiner Ranger Pro, ki je zdaj tvoj favorit pa 560 Eur.

Še malo pa boš prišel na Zeissa Victory FL ali Swarovski Range.biggrin

No kaj zdaj iščeš ?

THEHUNTER
12. February 2013, 14:36
Ne, ne, zdaj je to moja meja biggrin :icon_lol:
Se pa pr daljnogledih kar hitro nabere velika vsota, saj ves kako je biggrin ..Saj ta je mal bolsi pa je sam 50€ vec, pa ta je se bolj kvaliteten pa sam 50€ vec. To parkrat ponovis pa si kar naenkrat na 1000€ hehehe... sam zdej sem se ustavu in bom ostal tam, ne grem vec visje biggrin..
Kaj bom vzel tocno pa vam bom povedal tam po 16 marcu ko bom zadeve stestiral v zivo...

muzikant
12. February 2013, 14:54
A misliš, da ima celo ponudbo na zalogi ?


Nabere se res hitro, važno je koliko imaš.
So se pa časi res spremenili, meni je bilo pri 17h, kljub max Zoissovi štipendiji, 100 eur veliko, ti pa zgleda da si boljše sreče.
A zdaj je meja 600 Eur, če te prav razumemem ?
Če ja,
poglej malo za kakim rabljenim Swarovskim Habict 7*42 GA.

MasterLesjak
12. February 2013, 15:08
V Novem Mestu imaš Meopto Meostar 7x50 za 594€. Pomoje bi bil to dober nakup.

Tine
12. February 2013, 15:14
po mojem tudi

THEHUNTER
12. February 2013, 15:47
A misliš, da ima celo ponudbo na zalogi ?


Nabere se res hitro, važno je koliko imaš.
So se pa časi res spremenili, meni je bilo pri 17h, kljub max Zoissovi štipendiji, 100 eur veliko, ti pa zgleda da si boljše sreče.
A zdaj je meja 600 Eur, če te prav razumemem ?
Če ja,
poglej malo za kakim rabljenim Swarovskim Habict 7*42 GA.

Bom povprašal :icon_wink:
No, no.. Tudi sam nisem tak bogataš.. To šparam že precej časa, in mi je ta vsota ogromna.. Pač mi je lov zelo všeč, in si nekaj privoščim na nekaj časa.. Če ne zapravljam na drugih neumnostih npr. mobitelih ipd. je to nekaj normalnega če sem prišparal v enem letu, mogoče še več.
Pa poglej nekatere naprimer ki kadijo sigurno se skadi ene 1500€ v zrak če pokadijo škatlico,dve na dan..
Hočem rečt, da se da prišparat..
Drugače pa je moja meja pod 500€, ranger pro pa je bil tudi med favoriti ker mi ga je nekdo ponujal rabljenega..
Hmm, bi se splačalo premislit ja.. Sem že nekaj gledal če kdo prodaja, ampak imajo vsi tam okoli 600€.. Mogoče bom še kaj našel v tem času...


V Novem Mestu imaš Meopto Meostar 7x50 za 594€. Pomoje bi bil to dober nakup.
Super nakup bi bil, meopte menda fajn svetijo!.. Bom še premislil biggrin
Če bi kupoval meopto pa bi mogel počakat še nekaj časa, da še nekaj prišparam :icon_wink:

Dule
12. February 2013, 16:08
Kateri je boljši v mraku?
Stainerjev Nighthunter XP 7x50 825€ ali
Swarovski Habicht 7x42 GA 855€
Mam tudi sam dilemo za katerega bi se odločil.

muzikant
12. February 2013, 16:19
Če si še mlad je XP boljši, če si pa 50+ ne boš opazil razlike oz bo minimalna.

MasterLesjak
12. February 2013, 16:24
Super nakup bi bil, meopte menda fajn svetijo!.. Bom še premislil biggrin
Če bi kupoval meopto pa bi mogel počakat še nekaj časa, da še nekaj prišparam :icon_wink:

Če ta ponudba v Novem Mestu res drži, potem prosi babico ali nekoga, da ti posodi še 100€ in pojdi hitro po to Meopto, drugje namreč stane okoli 800€. :icon_wink:

Optik-trade.si
12. February 2013, 16:33
Med tema dvema je Steiner bolj svetel, najbolj svetel pa je v tem rangu vsaj za moje oči Docter Nobilem 7x50. Tako ali tako so že v osnovi vsi porro daljnogledi precej bolj svetli kot roof daljnogledi, vprašanje pa je ali to resnično vsak lovec tako zelo potrebuje.

Glede zaloge je pa tako, da bomo na promocijskih dogodkih imeli naslednje daljnoglede v rangu 400-600€ skoraj sigurno na voljo za test:

Sightron SIII 8x42 MR
Kaps 8x42
Nikon Monarch 8x42
Bushnell Legend HD 8x42
Minox BL 8x44
Hawke Frontier ED 8x43
Vortex Viper HD 8x42
Sightron SIII 8x43 LR
Steiner Ranger Pro 8x42

pa še kakšen se bo našel.


Glede samega Ranger Pro 8x42 daljnogleda, ki sodi v to temo pa bom zapisal le svoje osebno mnenje. Kar se tiče robustnosti izdelave in vzdržljivosti mislim, da ima v tem rangu zelo malo konkurence in sodi med boljše daljnoglede kar se tega tiče. Glede golih optičnih lastnosti pa mislim, da je za isto ceno nekaj konkurentov boljših.

GILTHEAD
10. March 2013, 22:03
http://lov.mojforum.si/lov-about570.html

Ce si pameten,najprej preizkusi vixen 8x50 in se sele potem odloci.Jst imam vixena kolega pa nighthunterja,pa ti lahko iz prve roke povem,da sta vsaj enakovredna,ce ne...:-) Mi slovencki smo sam za nemce,ne pogledamo pa mal po svetu,kjer imajo enako kvaliteto za nizjo ceno.Uvoznik pa je v sloveniji in se nizje cene ima kot tujina:OK:

MasterLesjak
10. March 2013, 22:24
Zdaj pa bo vpitje :icon_lol::icon_lol:

GILTHEAD
11. March 2013, 00:34
Zdaj pa bo vpitje :icon_lol::icon_lol:

Ja ni kej,kar je res,je res:limona:

hunterxxxl
11. March 2013, 17:32
Povej čez 20 let, kakšen bo takrat...:icon_wink:

Tine
11. March 2013, 17:40
Doma ima oče Steinerja Nighthunter 8x56 in mu ga maznem, če se le da. Posebej, ko je v igri jelenjad, saj je kar razlika med njim in Rusom 7x50. Za pujske čakat mi je pa vseeno katerega imam, ker se ponoči tudi z Rusom lepo vidi.

Tine
11. March 2013, 17:49
Kaj s strelnimi Steinerji imaste forumovci kaj izkušenj? So dragi kot žafran...

Optik-trade.si
11. March 2013, 20:34
Kar se tiče svetlobne prepustnosti ima Stiener Nighthunter 8x56 v tem rangu samo enega resnega konkurenta in to je Docter Nobilem 8x56. Slednje je tudi logično, saj sta oba ena zadnjih 8x56 daljnogledov s porro prizmo in že zaradi same fizike daljnogledi s strešnimi (roof) prizmami ne morejo biti enako svetli.

Kaj zmore porro prizma je tudi lepo vidno na spodnjem grafu prepustnosti svetlobe:

http://www.allbinos.com/upload2/13002_docter_nob_8_56_trans.jpg

Takšno prepustnost ne bodo roof prizme nikoli zmogle, ampak imajo pa seveda druge prednosti.

GILTHEAD
12. March 2013, 00:29
Povej čez 20 let, kakšen bo takrat...:icon_wink:

Verjetno bo 20 let starejsi,ravno tako kot jaz:icon_lol: in glede na 40letne izkusnje pri izdelavi vrhunskih opticnih naprav bo verjetno ob primernem vzdrzevanju,vsaj tako dober kot ostali vrhunski daljnogledi.Ni stvar v tem,da so eni dobri drugi,pa slabi.Gre samo za to,da v visjem rangu,placas uveljavljene firme bistveno vec,kot pa firme ki se na tem podrocju se uveljavljajo...

Optik-trade.si
12. March 2013, 09:49
Razlika v ceni (in še čem drugem) je tudi posledica tega ali je nek daljnogled izdelan na Kitajskem ali pa v Nemčiji/Avstriji ter kakšni materiali in tehnologije so pri tem uporabljene.

Tudi neznane/neuveljavljene znamke ne morejo izdelat daljnogledov na najvišjem tehnološkem nivoju za bistveno manjši denar kot premium znamke. Tipičen primer tega je recimo Brunton, ki ni niti malo uveljavljen pa so se pri njih vseeno odločili, da bodo izdelali daljnogled, ki se bo lahko približno kosal s premium Evropejci ranga Zeiss, Swarovski, Leica... Rezultat je njihova Epoch serija, ki se je sicer odlična, a Brunton Epoch 8.5x43 stane 1650€ (http://store.bruntonoutdoor.com/optics/binoculars/epoch/epoch-reg-full-size-8.5x43/). Podobna zgodba je Nikon EDG 8x42 za skoraj 2000€.

Dejstvo je torej, da tudi Japonci niso sposobni izdelat daljnogledov na najvišjem nivoju za bistveno nižjo ceno kot Evropejci. Najboljši materiali in tehnologije žal veliko stanejo.

THEHUNTER
12. March 2013, 10:45
Kaj pa menite o VIXEN new foresta seriji, kaj nudi glede na ceno?
Moje osebno mnenje ze imam, pa vprasam se vas ker ste dosti bolj izkuseni kot jaz :icon_wink:

muzikant
12. March 2013, 11:22
A si si spet premislil, če razumeš kaj je napisal zgoraj je (n-0,3)x slabši, če je nx cenejši.

alojz1
12. March 2013, 11:33
Kaj pa menite o VIXEN new foresta seriji, kaj nudi glede na ceno?
Moje osebno mnenje ze imam, pa vprasam se vas ker ste dosti bolj izkuseni kot jaz :icon_wink:
Si pa vztrajen. Če ga pohvali si zmagovalec. Če pa ne, ti pa še vedno ostane tvoje zabetonirano mnenje, ki ga nihče ne more omajati.

MasterLesjak
12. March 2013, 13:42
No, ko že debatirate o kvaliteti raznih znamk, me zanima če kdo pozna tole:
http://www.optolyth.de/produkte/fernglaeser/vianova/index.php

Tine
12. March 2013, 14:14
Ne more biti slabo. Starejše Optolythe (7x42) so tisti, ki so jih uporabljali pohvalili .

THEHUNTER
13. March 2013, 09:18
Vixen je za malenkost boljsi od ranger pro ter malenkost slabsi od nighthunterja, kar se opticnih lastnosti tice. Tako, da je na neki vmesni policki med obema. Mislim pa da je za steiner ranger pro cena malo prevec zasoljena. Edina prednost tega dvogleda pred Vixenom pa je precej robustno ohisje...

muzikant
13. March 2013, 11:54
Ce si pameten,najprej preizkusi vixen 8x50 in se sele potem odloci.Jst imam vixena kolega pa nighthunterja,pa ti lahko iz prve roke povem,da sta vsaj enakovredna,ce ne...:-) Mi slovencki smo sam za nemce,ne pogledamo pa mal po svetu,kjer imajo enako kvaliteto za nizjo ceno.Uvoznik pa je v sloveniji in se nizje cene ima kot tujina:OK:

Vidi stručnjaka

@šef
Zakaj si izbrisal moj post, ki demantira navedbe ?

THEHUNTER
13. March 2013, 12:34
Vidva pa masta že 3. svetovno vojno.. Zaključta že z tem biggrin
Nič ne bosta dosegla kot edino to, da se bosta grdo gledala. :icon_lol:

rutarjan
13. March 2013, 13:29
Tudi meni so razni strokovnjaki trdili in zatrjevali da se Kahles CSX (katerega sem prodajal) brez problema kosa z nekimi Meoptami in Bušneli,ter bili sila začudeni,ko sem jim povedal ceno za katero sem ga bil pripravljen prodati.Osebki,ki so me spravljali v smeh,predvsem pa ob živce,niso imeli niti najmanjšega pojma o daljnogledu,za katerega so bili pripravljeni odšteti nekaj stotakov.Enako se pa godi tudi na tem forumu.Nekateri pišejo,pa pojma nimajo,kaj sploh pišejo oz. kot je bilo že zapisano-prsti hitrejši od pameti.

THEHUNTER
13. March 2013, 13:59
Težko je dobit enotno mišljenje, saj smo ljudje različni, imamo drugačne poglede na svet ipd. in ipd. Vsakemu se svoje zdi najboljše in ga je težko prepričat, da je neka stvar boljša. Ne obstaja boljši ali slabši dvogled (govorim za posameznega človeka). Odvisno je od tebe kakšne cilje si postaviš, koliko si pripravljen odšteti, ali ti zadostuje za jago ipd.

V praksi so boljši in slabši daljnogledi. Ampak se gre vse na način uporabe ipd. kot sem prej našteval. Nekomu bo zadostoval daljnogled do 500€, nekateri, pa si ne predstavljajo jagat z daljnogledom ki je nižji rang od swarovskega. Veliko imamo tudi v glavi, da če je toliko dražji je tudi 100krat boljši. Razlike so, ampak niso opazne kot noč in dan.

V rokah sem imel swarovski EL 8,5x42 ter ga tako malo primerjal z Vixenom. Lahko rečem, da sem med tema dvogledoma videl razliko. In je bil swarovski, kljub veliko manjšem premeru sprednje leče, svetel kot Vixen z premerom leče 56mm. Ter malo bolj oster in kvalitetno izdelan. No to pa je tudi vse. Ne rečem da ni bilo razlik, so bile! Samo niso bile opazne kot noč in dan.

Tako rečem. Meni bo trenutno čisto zadostoval Vixen new foresta 8x56, ter če bom kdaj prišel do malo večjih denarcev, bi si kupil tudi kaj boljšega. Ampak menim da bi Vixen lahko pokril potrebe skoraj vsakega povprečnega slovenskega lovca.

Lovec potrebuje dobro optiko! Ampak to ne pomeni da je optika okoli 500€ zanič in neuporabna. Optika v tem rangu je za povprečnega lovca že super. Kar je več pa je seveda že špica :icon_wink:
No, pa to je tudi res. Drage daljnoglede npr. 1500-2500€ je že skoraj težko vzet s sabo na jago, ker se ti trže srce ob vsaki praskici ki nastane na daljnogledu.. oz. vsaj meni bi se :icon_lol:

To je samo moje mnenje.. Nimam pa nič proti, če kdo kaj proti mojem postu napiše, ker spoštujem tudi vaša mnenja in mišljenje.

Pač, LJUDJE SMO SI RAZLIČNI. biggrin

rutarjan
13. March 2013, 14:07
No vidiš,kmalu boš razumel oz. dojel,kaj ti (vam) nekateri hočemo dopovedatBighand.

muzikant
13. March 2013, 14:11
Hunter,

prav je da imaš svoje mnenje, težko pa zdaj ko si imel v rokah tri daljnoglede nekaj filozofiraš.

Če nisi opazil bistvene razlike med El in Foresto, je itak najboljše kupiti Vixen ali iti k oftalmologu.

alojz1
13. March 2013, 14:22
ali iti k oftalmologu.

Ufff Muzikant , ne z takimi izrazi.
Sem moral na Googlu poiskati, kaj to je :icon_study:

THEHUNTER
13. March 2013, 14:26
Ti muzikant si pa res en ej :icon_lol: (ne mislim v slabem smislu)
Kje piše da nisem opazil nobene razlike?
Lepo sem napisal, da se je predvsem opazila razlika v svetlosti, ostrini in kvaliteti izdelave.

In v rokah sem imel že več daljnogledov. Ne da se mi da pisat kaj vse sem že imel v rokah. Sem pa imel od meopte, swarovskega, steinerje ter vse do nižjih razredov. Nisem pa še imel leice, kahlesa...


No vidiš,kmalu boš razumel oz. dojel,kaj ti (vam) nekateri hočemo dopovedat.

Seveda razumem biggrin .. Saj imaste tudi prav. Sam saj veš kako je. Vsak hvali svoje :icon_wink:
Je pa res, da so nekatere stvari boljše in si moramo priznat! Samo za to moramo tudi plačati.
Jaz sem Vixena pohvalil. In rekel da boljšega še nisem dobil v roke za SVOJ CENOVNI RANG, ki je okoli 500€. biggrin


Ufff Muzikant , ne z takimi izrazi.
Sem moral na Googlu poiskati, kaj to je


Haha, čak moram še jaz pogledat :icon_lol:

rutarjan
13. March 2013, 14:37
Si kdaj slišal oz. imel možnost pogledati skozi Swarovski habicht 7x42?

THEHUNTER
13. March 2013, 14:39
Sem! Ko sva z kolegom jagala divje prašiče sem ga preizkusil biggrin
Super dvogled je. Predvsem se izkaže ob mraku, ter v kvaliteti izdelave. Njegov videz pa je tudi kar legendaren biggrin.

Drugače, zakaj pa? biggrin

rutarjan
13. March 2013, 18:11
Zato,ker ne odstopa prav veliko od tvojega cenovnega ranga-seveda,če znaš po spletu malce pobrskat.

THEHUNTER
14. March 2013, 12:59
Sem brskal ze, samo ne najdem nic pametnega... bom pogledal se malo. Samo cakam zdaj, da nam popravijo internet doma :icon_confused: