PDA

View Full Version : Streljni daljnogled



wolf1
13. December 2007, 14:08
Gledal sem daljnogled zeiss diavari 2.5-10x52 na egun in je cena okoli 400-500€. Če kupim novega je okoli 1200€. Kakšna je ta roba na egun? Se mi bolj splača kupiti novega(garancija,ogled na mestu...), bojim se da bom na egunu plačal in potem dobil kako razbito šaro. Ima kdo kaj iskušenj s temi nakupi?


Za 20 let star daljnogled dati 400-500 eur je neumnost.
Na e-ganu rabljenega zaissa , swarovca, s&B, kahlesa ne dobiš ugodno. Morebiti kakšenga Leupolda, pa še za te je povpraševanje visoko.
Sem spremljal e-gun za strelne daljnoglede in prišel do zaključka da ali kupiš neko levo znamko ali pa se stegneš in kupiš novega nemca/avstrijca.


Tako kot pravi Janez, ne kupuj rabljenega in to preko e-guna. Bolje dati še nekaj zraven in po novega, saj ga boš kupil ja za veliko let, a ne.
"nisem tako bogat, da bi kupoval tako poceni robo", pravi en pregovor, ki zelo drži. Jaz bi šel po novega, se da tudi tam marsikaj zglihat in ugodno dobiti.


drug pregovor pa pravi:Nisem tako bogat da bi kupoval isto robo za 3x višjo ceno :) ....to gre glede bushnella in ostalih BIG5 :wink:

Drugače pa sem pri normalni svetlobi primerjal zeiss classic diavari 3-12x56 in zeiss victory iste povečave,pa je že pri svetlem vidna razlika.

Upam da na to jesensko srečanje pridemo skupaj vsi,ki zdaj pametujemo glede strelnih daljnogledov,grajski pa upam da bo prišel s kosova,da nam pokaže svoje ostrostrelske sposobnosti,bo pa problem verjetno,ker zanj ne bo primernega orodja in merilnih naprav :wink: ...brez zamere,sem pač malo skeptičen,imam slabe izkušnje z ostrostrelci slovenske vojske,sej verjetno niso vsi taki :)


Zdaj zbiram denar in ga bom rajši našparal za victory-ja. Mislu sem victory diavari 2.5-10x50T. Za 3-12x56T pa ne vem,ker je 50T malo bolj kompakten videt, pa tud tako povečavo ne vem če bom rabil.Razlika med temi dvemi pa je 66€ pri zeiss slovenija.


rws z veseljem se odelezim razn ce nebom sluzbeno zaseden.kdaj preblizn poteka to in kje kolk je strelna razdalja z kolkimi naboji. :P pac nism velik na forumu in nimam casa izkat to sorry :?


Malo morgen-
zeiss
swarowski
kahles
prvi trije in nobeden več-drugo kar se zgovarjate je za v reno SIJ
LP for



Malo morgen-
zeiss
swarowski
kahles
prvi trije in nobeden več-drugo kar se zgovarjate je za v reno SIJ
LP for
Lepo prosim, prevedi v slovenščino.Hvala.


for marsikatera firma je se veliko bolsa od swarovca in teh k jih ti pises.samo so pac specializirana na svoja podrocja jst stavim na s&b.pac ni znan tolko ker ga ne reklamirajo in se ga neda dobit v usaki trgovini posledica ni tak prepoznaven.amerika ma veliko priznanih firem za katere se marsikdo ni sliso ampak so spica.tezko je tle govorit o najbolsih. :twisted: kolko denarja tolko muzike :roll:


Ali kdo pozna in poseduje daljnolgled firme DOCTER? So ti daljnogledi podobne kvalitete kot zeiss, swarovski...?


jst imam doctorja povecava 3-12x56 z osvetleno piko na sredini kriza kriz 4a ce se nemotim.cena 996eur.jst osebno sm zelo zadovoljen z njim pri ancelju iz novega mesta so mi zatrdila da je bolsi od meopte in nekoliko slabsi od zaissa.tam nekje zlata sredina.ima tudi 30let garancije oz.usa optika od doctorja ima 30let garancije ce se nemotim.spet je tle misel usakega posameznika tako kot pri avtomobilih :lol: :wink:


drugace sm pa mnenja da doctor se lahko kosa z slabsimi modeli zaissa in swarovskega. :D


kriz je R4LP se opravicujem za zmoto.


pozdravljeni!
zanima me, če ima kakšen izkušnje s strelnim daljnogledom meopta 1-4x22 ali pa Bushnellovega?
dober pogled!


Z njim nimam izkušenj, ve
Da ne načenjam nove teme bom vprašal kar tukile!
V enem A katalogu sem zasledil S&B opitko, S&B HUNGARY,vse karakteristike so do pike enake,samo zadevšna je precej (tudi do 40%) cenejša kt pa "obični" S&B! A gdo ve v čem je catch?
[quote="kuje"]Kolikor je meni znano ima Schmidt Bender na Madžarskem tovarno kjer izdeljujejo dele za daljnoglede sestavljajo pa v Nemčiji.Možno pa je,da so začeli zdaj sestavljati daljnoglede v Hungary.

Da ne načenjam nove teme bom vprašal kar tukile!
V enem A katalogu sem zasledil S&B opitko, S&B HUNGARY,vse karakteristike so do pike enake,samo zadevšna je precej (tudi do 40%) cenejša kt pa "obični" S&B! A gdo ve v čem je catch?

lp



Evo direktno iz kataloga (Jagd&Sport):
S&B Die Klassik- Linie :
6x42 (742 €), 7x50 (895 €) in 8x56 ( 895 € brez osvetlitve križa in 1250 € z osvetlitvijo križa)
S&B Die Klassik- linie Hungaria
6x42 (606 €), 8x56 (661 €) in 8x56 z osvetlitvijo križa 1045 €.

A je mogoče kaka fora v garanciji al kaj,pojma nimam! Ima ga en kolega (iz Madžarske linije) in pravi da ga ne zamenja za nič na svetu,zelo dobro mu služi v vseh mogočih pogojih! Torej je mogoče,da je razlog za razliko v ceni samo poreklo?


dolgin kol pa pride s&b 5-25×56 made by hungarj


[quote]dolgin kol pa pride s&b 5-25×56 made by hungarj

Nič,ker ga ni,zgleda prodajajo le Klasik linijo,pa še to samo 3 sorte povečav........,tko da,žal........

lp


Jaz imam doma 1 x 12, namenjen pogonom na divje prašiče. Ni še montiran, Optik Založnik, ki mi daljnogled očistil in pregledal pravi, da gre za kvaliteten izdelek.


Strelni daljnogledi Nickel so zelo dobri nemški daljnogledi, že nekaj let so dokaj redki. Če kje dobiš ohranjen primerek, je to odlična stvar.

http://lov.mojforum.si/lov-about918.html

Prskač
6. March 2008, 12:15
Pozdravljeni!

Nekje je bil objavljen cenik novih strelnih daljnogledov znamke Zeiss, pa ga žal ne najdem. Vprašanje odpiram kar tu, da ne svinjam po forumu. Mi lahko kdo pomaga? Hvala. :icon_wink:

Igoman
6. March 2008, 12:46
Pošlji mail ali pa pokliči da prosiš če ti lahko pošljejo katalog streljnih daljnogledov. Jst sm ga dobil v dveh dneh. Mail in telefon dobiš pod kontakt.
http://www.zeiss.si

rtvcokan
6. March 2008, 14:53
jaz sem dobil iz nemčije dvogled za 500eur nenej kot pa pri nas ,tukaj imaš link
http://www.waffen-schrum.de/waffen-schrum/index.html

dober pogled

denis jež
3. April 2008, 21:46
Živjo
Če maš kšne prometne povezave z Livignom v švici to je brezcarinska cona tam ne plačaš davka in je občutno ceneje solovec ga je zdaj naročil in mu ga bo turistično društvo prineslo k majo glih en izlet gor
lp