PDA

View Full Version : Sanju 7x42



Ganges
13. December 2007, 13:59
http://lov.mojforum.si/lov-about932.html


Pozdravljeni

mene pa zanimajo kakršnekoli izkušnje ali mnenja o dvogledu Sanju 7 × 42.

Najlepša hvala


Imam ga že nekaj časa, za ta denar dober ampak ga mislim enkrat v bližnji prihodnosti zamenjat. Nastavitev vsake leče posebej se mi ne dopade ker se mi vedno premakme pa morem ponovno nastavljati. V mraku je vidljivost zadovoljiva, sem primerjal z dražjimi pa nisem opazil kakšne bistvene razlike.


Tudi jaz ga imam in imam iste probleme, kot jazbec.Leče se mi prestavljajo same, najhujše je, če jih pozabim nastaviti pred lovom, pridem do komadov in nič ne vidiš.Drugače ga imam že lep čas in sem dokaj zadovoljen z njim.Je dokaj kvaliteten in odporen in ima dobro vidljivost v mraku.


Imel sem enake težave , zato sem si s kulijem označil pravo mesto. Bog je rekel znajdi se. :D


Najlepša hvala za vaša mnenja.

Zanima pa me še kakšna je primerjava Sanju 7 × 42 z Bushnell Trophy 8 × 42 ali Bushnell Trophy 10 × 42.
In katerega mi priporočate v tem cenovnem rangu?

LP Yowo


S Sanyu 7x42 boš v mraku najlepše videl, Bushnell 8x42 ima na lečah plastiko, kar je moteče. S 10x42 pa boš videl same kapitalce, ko pa boš prišel do srnjaka, pa boš videl, da si ga posr..
V naši LD mamo trije 7x42 in smo vsi zelo zadovoljni.


Moje mnenje pa se malo razlikuje in je sledeče: od treh ,ki imajo Sanju v zgornjih postih imajo vsi trije z njim probleme z nastavitvijo,medtem ko se pa v mraku kar dobro vidi. Ljudje ki imajo Busnelle pa v mraku dobro vidijo,podnevi dobro vidijo in nimajo problemov.Res pa je ,da nihče ni pisal o Bushnellu v tej temi ampak je to že obdelano v drugi sobi. Nisem pa prepričan ,da je tisto o plastiki ravno res,vsaj v tehničnih podatkih tega nisem zasledil. Glede povečav pa je tako,da so strokovnjaki dolgo časa trdili,da je razmerje nekje 7x42 najboljše,vendar je vse več prepričanih,da je 8x42 še boljše. Ne smemo se namreč igati z podatkom da bo po strelu na tleh ležalo nekaj drugega kot smo videli. Stvar je povezana z občutljivostjo človeškega očesa (predvsem zenice) in najprimernejšo optiko ,ki bo najbljižja naravnemu aparatu ,to pa je oko. Poleg tega pa je res tudi to,da bomo lažje in veliko mirneje v rokah držali 7xpovečavo kot 10x povečavo. Vse kar je več kot 8 potrebuje podporo ali naslon.


Starejšim jagrom se zenica razširi samo 6mm, zato ne vidim razloga da ma večjo povečavo.
Zakaj pa bi bilo razmerje 8x42 boljše?


... o tisti plastiki je res, ker sem busnella 8x42 imel v roki.


Še moje mnenje

Zdravo!

Jaz imam omenjeni dvogled že nekaj let.V bistvu odkar je prišel na trg.
Ima odlično vidljivost in ostrino tudi v mraku,zato je primeren zlasti za lov na čakanje,na prašiča ,medveda,ob krmišču.

Za lov na zalaz pa je neprimeren,zlasti zaradi posameznih nastavite leč.

Pri mojem dvogledu je prišlo tudi že do raniranja leč, zato že razmišljam o novem(ZEISS,KAHLES).Na karabinu imam kahlesov daljnogled 8x56 že 17let pa so leče še vedno kot nove,čeprav je to delovna puška.
Najcenejši nakup ni vedno najugodnejši!!

Lovski pozdrav!